Giving Grudzień! Projekt na rzecz psychologów ze szkół i przedszkoli
Patronat Reporterzy.info
ilustracja Adobe Firefly AI– Wiemy, jak ważna jest opieka psychologiczna, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Niestety, liczba młodych ludzi, którzy potrzebują pomocy, rośnie z roku na rok. Według raportów, w ciągu ostatnich trzech lat liczba dzieci wymagających wsparcia psychologicznego wzrosła o 50%, a wśród nastolatków aż o 68% – mówi Bartłomiej Dwornik, koordynator projektu Giving Grudzień! z fundacji edukacyjnej Ogólnopolski Operator Oświaty. – Dlatego postanowiliśmy działać i wyposażyć psychologów pracujących z dziećmi w 69 przedszkolach i szkołach w materiały i pomoce do pracy z emocjami. Ten obszar specjaliści wskazują, jako najpilniejszy do zaopiekowania.
Start w święto dobroczynności, lecz nie koniec na tym
Kiermasz charytatywny Giving Grudzień! Wystartuje na profilu fundacji OOO na portalu Zrzutka.pl w dniu 3 grudnia, czyli w Giving Tuesday. To globalne święto dobroczynności, które po raz kolejny będzie okazją, by wspólnie zrobić coś dobrego. Jak się zaangażować? Przede wszystkim, można:
- Przekazać dowolną, nawet drobną kwotę na wspólną zbiórkę.
- Wziąć udział w licytacjach charytatywnych.
- Albo, w ramach wydarzenia, zlicytować na rzecz fundacji OOO własny fant.
Do akcji włączają się także firmy i osoby prywatne, które przekazują fanty i gadżety na charytatywne aukcje. Dzięki tym przedmiotom można nie tylko wspierać akcję, ale także zrobić innym przyjemność, wygrywając unikalne licytacje.
Licytować można gry planszowe, książki, kolekcjonerskie kubki, sprzęt i akcesoria turystyczne, vouchery, drobną elektronikę i rękodzieło. Cały dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup materiałów do terapii psychologicznych. Portal Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat, podobnie jak fundacja OOO.
Dobre uczynki na żywo
Finał wydarzenia zaplanowany jest na weekend 14 i 15 grudnia. Wtedy na YouTube odbędzie się charytatywny stream gamingowy. Na żywo i z mnóstwem atrakcji.
– Uznaliśmy, że jeden wtorek, Giving Tuesday, to zdecydowanie za mało. Dlatego organizujemy cały maraton pomagania. Rozciągamy Giving Tuesday aż do połowy grudnia. Robimy Giving Grudzień – uśmiecha się Bartłomiej Dwornik. – Finał zapowiada się fantastycznie. Tegoroczny, tradycyjny stream charytatywny to będzie kolejna dawka dobrej zabawy i dobrych uczynków. Świąteczna kumulacja.
Świąteczny Stream Charytatywny organizuje youtuber Paweł Maliszewski ze Starachowic. Na jego kanale Kronos GRA przez dwa dni będzie można nie tylko oglądać, ale i aktywnie brać udział w wydarzeniach.
– W sobotę 15 grudnia pogramy w grę Fishing Planet. Będziemy wspólnie z widzami łowić ryby, zorganizujemy turniej z nagrodami i będziemy opowiadać wędkarskie i morskie ciekawostki – wylicza Paweł Maliszewski. – Z kolei drugiego dnia, w niedzielę 16 grudnia, pojedziemy w trasę Euro Truck Simulator 2, pozwiedzamy Europę, opowiemy świąteczne ciekawostki kosmiczne i zaprosimy na koncert życzeń karaoke.
Partnerami Giving Grudzień!, fundatorami fantów na licytacje i nagród w konkursach dla widzów są TIM SA, KRUK SA, Geis PL, Talkersi, Kolejkowo, GG Gadu Gadu i Reporterzy.info.
Pomaganie się opłaca
Podczas streamu będzie można przekazywać drobne datki – tak zwane donejty – które również trafią na konto akcji Giving Grudzień! W trakcie internetowej transmisji będzie też możliwość śledzenia licytacji z kiermaszu i zapytania o wybrany przedmiot. Cały czas będzie też czynna cyfrowa skarbonka fundacji, do której można wrzucać darowizny na doposażenie gabinetów psychologicznych.
Organizatorzy przypominają też, że wsparcie projektu Giving Grudzień! darowizną, można odliczyć od podatku PIT za ten rok, ponieważ fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty posiada status organizacji pożytku publicznego. To dobra okazja, by pomóc, a jednocześnie skorzystać z ulgi podatkowej.
* * * *
Giving Tuesday? Giving Grudzień!
- od 3 grudnia (start kiermaszu charytatywnego):
https://zrzutka.pl/z/giving-grudzien - do 14-15 grudnia (finał na Świątecznym Streamie Charytatywnym):
https://operator.edu.pl/pl/stream-charytatywny/
Wspieramy psychologów dziecięcych z przedszkoli i szkół podstawowych.
Cały dochód z wydarzenia przeznaczony będzie na zakup materiałów i nowoczesnych pomocy do pracy z emocjami.
* * * *
Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od 2001 roku prowadzi działalność edukacyjną, społeczną oraz wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 69 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację OOO, uczy się 9000 dzieci i młodzieży. Fundacja OOO realizuje również ogólnopolskie projekty edukacyjne, społeczne i rozwojowe: #MAMYNATORADĘ. Poradniki dla rodziców • Logopeda w każdej szkole i przedszkolu • #LabOOOratorium. Twórz z nami innowacje.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Sondaż w newsroomie. Jak badania opinii publicznej kształtują przekaz medialny i wizerunek polityków
artykuł sponsorowany
Badania sondażowe od dekad stanowią jeden z podstawowych instrumentów opisu nastrojów społecznych. Współcześnie jednak ich rola wykracza daleko poza funkcję diagnostyczną. Sondaże stały się integralnym elementem pracy dziennikarskiej, narzędziem budowania narracji medialnych oraz czynnikiem realnie wpływającym na postrzeganie polityków i procesy polityczne.
Fotografia produktowa i reklamowa jako narzędzie sprzedaży i komunikacji dla marek
artykuł sponsorowany
Dobre zdjęcie to nie tylko estetyczne przedstawienie produktu. Fotografia reklamowa to potężne narzędzie w sektorze e-commerce, za pomocą którego możesz zbudować zaufanie wśród klientów oraz opowiedzieć historię marki.
Dlaczego firmy coraz częściej powierzają rozwój sprzedaży online wyspecjalizowanym partnerom?
artykuł sponsorowany
Jeszcze kilka lat temu działania reklamowe w internecie często ograniczały się do prowadzenia profilu w mediach społecznościowych i okazjonalnych kampanii reklamowych. Dziś cyfrowa obecność marki to złożony ekosystem: SEO, kampanie płatne, analityka, content marketing, UX czy działania w modelu performance.
Podobne artykuły:
Czy języka można się nauczyć samemu?
ESKK
Kursy językowe, obozy zagraniczne, lekcje w szkole, korepetycje z nauczycielami - wszystko to nas przekonuje, że w nauce języków obcych niezbędna nam jest pomoc innej osoby. Z tego powodu wiele osób nawet nie podejmuje próby samodzielnych lekcji, chociaż okoliczności nie pozwalają na zapisanie się na grupowe zajęcia. [artykuł sponsorowany]
4 powody, dla których prowadzenie marketingu SEM SEO to obowiązek dla Twojej firmy
artykuł sponsorowany
Dotarcie do potencjalnych klientów wymaga wyraźnego zaznaczenia swojej obecności w internecie. Dzięki marketingowi SEM i SEO można to robić efektywnie. Sprawdź, jak wykorzystać te możliwości w swoim biznesie!
Czy oczyszczacze powietrza rzeczywiście są warte uwagi?
artykuł sponsorowany
Odpowiednio dobrany oczyszczacz może być sposobem na poprawę jakości codziennego życia, a przy okazji także zdrowia.
Rozlicz PIT i wesprzyj projekty pomagające w rozwoju dzieci
Reporterzy.info wspierają
Rusza sezon rozliczeń podatkowych. Dla każdego z nas to okazja, żeby BEZ PONOSZENIA DODATKOWYCH KOSZTÓW wesprzeć ważny cel społeczny lub charytatywny. Wystarczy w rozliczeniu wpisać numer KRS wybranej fundacji. Repoterzy.info zachęcają do wsparcia projektu utworzenia bezpłatnej, Wirtualnej Poradni Pedagogicznej.




































