4.01.2015 Marketing i PR
Reklama w e-wydaniach gazet. Czy jest skuteczna?
Emilia Klepacka, sieć reklamowa adrino
Z przeprowadzonego badania wynika również, że większość dostępnych w wydaniach tabletowych reklam przyjmuje formę standardową – statyczną (69%), kreacje z załączonym VIDEO stanowią 8%, natomiast automatycznie uruchamiane VIDEO to tylko 3% i co ciekawe, aż połowa z nich nie posiada dźwięku. Odsetek rich media, czyli reklam wykorzystujących elementy interaktywne, zawierające dźwięk i obraz video to tylko 20% mimo, że są to formaty reklamy bardziej skuteczne i interesujące dla odbiorców niż kreacje tradycyjne.
- Wciąż nie jest powszechne wykorzystywanie technologicznych możliwości tabletów, które pozwalają reklamodawcom zarówno wyróżnić się, jak i zbudować interakcję z odbiorcami. Z wcześniej przeprowadzonych badań wynika, że rich media angażują odbiorców na dłużej, przez co zasadniczo wpływają na postrzeganie i odbiór reklamy, zwiększając świadomość marki - mówi Karolina Wacholska, Deputy Head of Sale z adrino.
Dane z monitoringu pozwalają również na oszacowanie procentowego udziału reklamy komercyjnej, która stanowi 75% wszystkich reklam, pozostawiając autopromocji pozostałe 25% powierzchni reklamowej w wydaniach tabletowych. Autopromocja, co logiczne, w 100 % dotyczy branży media/prasa. Około 50 % reklam autopromocyjnych posiada link z przeniesieniem do App Store lub Google Play, gdzie czytelnik może pobrać reklamowane e-wydanie.
Ze wszystkich przeanalizowanych reklam obecnych w październikowych wydaniach tabletowych 53% stanowią kreacje z linkiem. Ponadto 2% reklam posiada link z przeniesieniem do formularza leadowego. Dowodzi to, że reklamodawcy postrzegają tablety również, jako medium wizerunkowe.
Badanie ilustruje infografika, na której zaprezentowana została ogólna specyfika rynku tabletowego w Polsce z uwzględnieniem periodyczności wydań tabletowych, udziału procentowego poszczególnych kategorii wydań w rynku, podziału na prasę płatną i bezpłatną oraz wyniki przeprowadzonego monitoringu.

PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
AI marketing kontra marketing napędzany AI
Karolina Łukasiewicz
Jak odróżnić buzzword od sztucznej inteligencji, która rzeczywiście podnosi efektywność biznesową? Czy każdy marketing wykorzystujący algorytmy jest rzeczywiście napędzany przez AI? Nie, ponieważ w wielu przypadkach AI marketing to jedynie automatyzacja konkretnych, znanych już wcześniej procesów.
Widoczność marki w epoce algorytmów
Aleksander Pawzun
Kilka lat temu wszystko było prostsze. Wystarczyło mieć dobrą stronę internetową, robić SEO, prowadzić bloga i publikować w mediach społecznościowych. Kto był systematyczny, ten był widoczny. Kto inwestował w treści i pozycjonowanie, ten zdobywał klientów. Ten świat już nie istnieje.
Psychologia kolejek. Odkrycie naukowców wykorzystane w call center
Andrzej Sowula
Odkrycie opisane po raz pierwszy przez psychologów w drugiej połowie 2024 roku dotyczy tak zwanego "efektu względnego postępu". Gdy klienci obserwują szybką obsługę na początku oczekiwania, znacznie lepiej tolerują wolniejszą obsługę w dalszej części czekania.
Podobne artykuły:
Strategia marketingowa i korzyści płynące z jej stosowania dla firmy
brandglow.pl
Właściwie opracowana strategia marketingowa to klucz do sukcesu każdej firmy zarówno małej, jak i dużej. Jest to bowiem praktyczne narzędzie, które pozwala nam na ustalenie spójnego planu działania, określenia mocnych oraz słabych stron przedsiębiorstwa oraz sprecyzowania, kim są odbiorcy naszych produktów oraz usług. [artykuł sponsorowany]
Boty na infoliniach. Badanie Armatis Customer Experience Index
KF
Prawie 2/3 Polaków deklaruje, że podczas kontaktu z działem obsługi klienta zetknęło się z chatbotem lub botem głosowym. Takiej formie obsługi częściej towarzyszą negatywne emocje. Niemal 3/4 Polaków wolałaby zaczekać w kolejce na obsługę przez człowieka niż zostać natychmiast obsłużonym przez bota.
Reklama mobilna. Optymalizacja, personalizacja i wideo
Mariusz Maksymiuk
Z badań przeprowadzonych prze IAB UK wynika, że aż 78% osób uważa, że najbardziej irytujące reklamy to te, które nie są dostosowane do rozdzielczości smartfonów czy tabletów – są zbyt małe, bądź zawierają zbyt dużo tekstu, przez co stają się nieczytelne i trudniejsze w odbiorze.
SEO i AI w polskim e-commerce 2025. Raport analityków Harbingers
Krzysztof Fiedorek
Choć 44,56% ruchu w e-commerce pochodzi z organicznych wyników, ponad połowa sklepów nie notuje wzrostów. Największym zaskoczeniem pozostaje 9,5 mln wizyt miesięcznie traconych przez martwy content. Do tego 38% firm wciąż nie pojawia się w odpowiedziach AI, nowym źródle widoczności.




































