menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

22.07.2018

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl

Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut.

artykuł sponsorowany

kurs walut na lotniskufot. kantoronline.pl

Jak wygląda kurs walut na lotnisku?


Jeśli ktoś faktycznie będzie zwlekał z wymianą waluty aż do pobytu na lotnisku może tylko na tym stracić, ponieważ znacznie bardziej opłacalna jest wymiana waluty z dala od lotniska. A zdecydowanie najrozsądniej jest dokonać transakcji w kantorze internetowym np. kantoronline.pl. Dla porównania 12 lipca euro można było kupić w tym kantorze internetowym za 4.3399 zł, natomiast w kantorze na lotnisku w Warszawie za 4.5200 zł. Oznacza to, że przy wymianie kilkuset jednostek walutowych straty mogłyby okazać się odczuwalne dla naszego portfela. Co ciekawe, im bliżej portu lotniczego, tym koszt wymiany wyższy.

Skąd się bierze różnica?


Klienci, którzy sporo podróżują, zdają sobie sprawę, że koszt wymiany walut na lotnisku jest znacznie wyższy niż wymiany w kantorze znajdującym się w innej lokalizacji, nie wspominając już o kantorze internetowym. Skąd się bierze tak duża różnica? Pierwszy powód, to znacznie wyższy niż w kantorze internetowym, sięgający kilku procent spread, czyli różnica między kursem sprzedaży a kursem kupna walut. Do tego dochodzi miejsce, w którym znajduje się kantor. Lotnisko wymusza na klientach wyższe ceny każdego towaru, a więc i kursu walut. Cena walut jest też wysoka z tak przyziemnych powodów, jak opłaty na utrzymanie kantoru na lotnisku, choćby czynszu za lokal. I wreszcie oczywista przyczyna – w porcie lotniczym brak konkurencji, która pomogłaby oszczędzić na wymianie walut. A jednak pasażerowie niekiedy zmuszeni są do dokonania transakcji w kantorze na lotnisku po zawyżonym kursie.

Jak sobie poradzić z problemem?


Planując podróż samolotem za granicę, najrozsądniej jest wymienić walutę nieco wcześniej. Można dokonać tego w jednym z wielu kantorów położonych z dala od lotniska. A co w momencie, gdy wyjazd jest spontaniczny? Żaden problem. Kantory internetowe działają przez całą dobę i w ciągu kilku minut można w nich wymienić złotówki po bardzo korzystnym kursie. Podobnie w sytuacji, gdy w planach mamy wyjazd studencki – wyjeżdżając na Erasmusa zaoszczędzimy na wymianie walut korzystając właśnie z kantorów online.

Kursy walut mogą się od siebie bardzo różnić. Czasem bywamy zmuszeni do spontanicznych i nieprzemyślanych transakcji. Warto jednak przemyśleć sprawę wymiany walut w podróży tak, aby dokonać tego w najkorzystniejszy dla nas sposób.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pytania są ważniejsze niż odpowiedzi. TAKIEJ szkoły chcą dzieci

Reporterzy.info wspierają
„Dzieci Celestyna” to muzyczna kartka, wysłana w świat internetu przez uczniów klasy 6a z poznańskiej, publicznej szkoły podstawowej Cogito. Wyśpiewali w niej, co w nauce, szkole powinno być najważniejsze. Jakiej szkoły oczekują od nas, dorosłych.

Marketing lokalnego biznesu. Do czego może przydać Ci się hala?

gaj-stal.com
Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą z zakresu sprzedaży akcesoriów rolniczych, ziemi pakowanej w worki i sadzonek, na pewno przyda Ci się przestrzeń do magazynowania i ekspozycji produktów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z użytkowaniem hali? [artykuł sponsorowany]

Kiedy i kto może ogłosić upadłość konsumencką?

artykuł sponsorowany
Upadłość konsumencka jest jedną z instytucji, które pozwalają niejako na rozpoczęcie "od nowa" w sytuacji, w której konsument popadł w długi, z których nie może wyjść.

Kalendarze firmowe

artykuł sponsorowany
Kalendarze firmowe są świetnym wyborem do działań marketingowych Twojej marki. Indywidualny projekt kalendarza będzie prezentował się profesjonalnie i posiadał wysoką jakość. Kalendarze książkowe, kalendarze trójdzielne i inne są przedmiotami codziennego użytku, chętnie wykorzystywanymi przez wielu jako narzędzie planowania, organizowania, zapisywania ważnych spotkań, czy urodzin.

Czy opłaca się kupić iPhone 13?

artykuł sponsorowany
Apple iPhone 13 to nowoczesny smartfon, który zadebiutował na rynku we wrześniu 2021 roku. Obecnie ten model wciąż cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników, ponieważ ma doskonałe parametry techniczne i można go kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Kiedy warto zdecydować się na jego zamówienie?

Jak koszulka z nadrukiem poprawia rozpoznawalność firmy?

printing-season.com
Im więcej osób je nosi, tym lepiej dla promocji danej działalności gospodarczej. Dlatego przedsiębiorczy nomen omen przedsiębiorcy inwestują w przykuwający uwagę nadruk na koszulkach. A następnie wręczają je klientom oraz rodzinom pracowników. Warto rozdawać taką odzież podczas targów oraz innych imprez branżowych. [artykuł gościnny]

Ile kosztuje wynajęcie billboardu na miesiąc?

artykuł sponsorowany
Jednym z kluczowych czynników, które determinują skuteczność tej formy promocji jest projekt billboardu i jego lokalizacja. Nietrudno się domyślić, że ustawienie reklamy w tłocznym miejscu może sporo kosztować. Ile dokładnie? Sprawdź, ile kosztuje wynajem billboardu.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24