menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

22.07.2018

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl

Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut.

artykuł sponsorowany

kurs walut na lotniskufot. kantoronline.pl

Jak wygląda kurs walut na lotnisku?


Jeśli ktoś faktycznie będzie zwlekał z wymianą waluty aż do pobytu na lotnisku może tylko na tym stracić, ponieważ znacznie bardziej opłacalna jest wymiana waluty z dala od lotniska. A zdecydowanie najrozsądniej jest dokonać transakcji w kantorze internetowym np. kantoronline.pl. Dla porównania 12 lipca euro można było kupić w tym kantorze internetowym za 4.3399 zł, natomiast w kantorze na lotnisku w Warszawie za 4.5200 zł. Oznacza to, że przy wymianie kilkuset jednostek walutowych straty mogłyby okazać się odczuwalne dla naszego portfela. Co ciekawe, im bliżej portu lotniczego, tym koszt wymiany wyższy.

Skąd się bierze różnica?


Klienci, którzy sporo podróżują, zdają sobie sprawę, że koszt wymiany walut na lotnisku jest znacznie wyższy niż wymiany w kantorze znajdującym się w innej lokalizacji, nie wspominając już o kantorze internetowym. Skąd się bierze tak duża różnica? Pierwszy powód, to znacznie wyższy niż w kantorze internetowym, sięgający kilku procent spread, czyli różnica między kursem sprzedaży a kursem kupna walut. Do tego dochodzi miejsce, w którym znajduje się kantor. Lotnisko wymusza na klientach wyższe ceny każdego towaru, a więc i kursu walut. Cena walut jest też wysoka z tak przyziemnych powodów, jak opłaty na utrzymanie kantoru na lotnisku, choćby czynszu za lokal. I wreszcie oczywista przyczyna – w porcie lotniczym brak konkurencji, która pomogłaby oszczędzić na wymianie walut. A jednak pasażerowie niekiedy zmuszeni są do dokonania transakcji w kantorze na lotnisku po zawyżonym kursie.

Jak sobie poradzić z problemem?


Planując podróż samolotem za granicę, najrozsądniej jest wymienić walutę nieco wcześniej. Można dokonać tego w jednym z wielu kantorów położonych z dala od lotniska. A co w momencie, gdy wyjazd jest spontaniczny? Żaden problem. Kantory internetowe działają przez całą dobę i w ciągu kilku minut można w nich wymienić złotówki po bardzo korzystnym kursie. Podobnie w sytuacji, gdy w planach mamy wyjazd studencki – wyjeżdżając na Erasmusa zaoszczędzimy na wymianie walut korzystając właśnie z kantorów online.

Kursy walut mogą się od siebie bardzo różnić. Czasem bywamy zmuszeni do spontanicznych i nieprzemyślanych transakcji. Warto jednak przemyśleć sprawę wymiany walut w podróży tak, aby dokonać tego w najkorzystniejszy dla nas sposób.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Strona internetowa czy mobilna aplikacja?

RAB
Po roku 2010 mobilne aplikacje zyskały na popularności. Startupy typu Snap czy Taxify były synonimem słowa „app”, które silnie kierowało nas w stronę wyłącznie mobilnego oprogramowania. Mobilna gorączka była wszechobecna. Obecnie mamy rok 2020, a obsesja na punkcie aplikacji mobilnych trochę ucichła, natomiast zagwozdka przedsiębiorców co zbudować najpierw – witrynę internetową czy aplikację mobilną, została. [materiał partnera]

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany
Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

Projektowanie stron internetowych w agencji interaktywnej. SEO i budowa widoczności

artykuł partnera
By móc lepiej zrozumieć użytkowników, ich potrzeby oraz w jaki sposób przeglądają Twoją stronę internetową warto poznać i zrozumieć ich zachowania na stronie.

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny
W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony twojej strony

artykuł gościnny
Internet to niesamowite miejsce. Ale może to być również przerażające miejsce, ponieważ setki tysięcy witryn jest codziennie hakowanych. Cyberprzestępcy nie odejdą w najbliższym czasie — nawet jeśli grzecznie o to poprosisz. Aby chronić swoją witrynę, potrzebujesz tylko najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress.

Targeting IP - jego rola w marketingu

artykuł gościnny
Podstawą marketingu jest dziś rywalizacja o klienta. Skuteczna kampania reklamowa może być bodźcem determinującym wybór, którego dokona klient. Atrakcyjność i zarazem konkurencyjność produktu oraz marki wzrasta, kiedy informacja o nich dociera we właściwym czasie i formie do grupy docelowej. To właśnie dlatego targetowanie IP i geofencing są takie ważne dla marketingu cyfrowego.

Artykuły sponsorowane i reklama display w Reporterzy.info [LINK]

Reporterzy.info
Tygodnik Reporterzy.info oferuje możliwość zamieszczania reklam banerowych, artykułów sponsorowanych, natywnych oraz content marketingowych. Szczegóły oferty, wymagań merytorycznych i technicznych oraz modele współpracy prezentujemy w dziale REKLAMA.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22