menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

22.07.2018

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl

Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut.

artykuł sponsorowany

kurs walut na lotniskufot. kantoronline.pl

Jak wygląda kurs walut na lotnisku?


Jeśli ktoś faktycznie będzie zwlekał z wymianą waluty aż do pobytu na lotnisku może tylko na tym stracić, ponieważ znacznie bardziej opłacalna jest wymiana waluty z dala od lotniska. A zdecydowanie najrozsądniej jest dokonać transakcji w kantorze internetowym np. kantoronline.pl. Dla porównania 12 lipca euro można było kupić w tym kantorze internetowym za 4.3399 zł, natomiast w kantorze na lotnisku w Warszawie za 4.5200 zł. Oznacza to, że przy wymianie kilkuset jednostek walutowych straty mogłyby okazać się odczuwalne dla naszego portfela. Co ciekawe, im bliżej portu lotniczego, tym koszt wymiany wyższy.

Skąd się bierze różnica?


Klienci, którzy sporo podróżują, zdają sobie sprawę, że koszt wymiany walut na lotnisku jest znacznie wyższy niż wymiany w kantorze znajdującym się w innej lokalizacji, nie wspominając już o kantorze internetowym. Skąd się bierze tak duża różnica? Pierwszy powód, to znacznie wyższy niż w kantorze internetowym, sięgający kilku procent spread, czyli różnica między kursem sprzedaży a kursem kupna walut. Do tego dochodzi miejsce, w którym znajduje się kantor. Lotnisko wymusza na klientach wyższe ceny każdego towaru, a więc i kursu walut. Cena walut jest też wysoka z tak przyziemnych powodów, jak opłaty na utrzymanie kantoru na lotnisku, choćby czynszu za lokal. I wreszcie oczywista przyczyna – w porcie lotniczym brak konkurencji, która pomogłaby oszczędzić na wymianie walut. A jednak pasażerowie niekiedy zmuszeni są do dokonania transakcji w kantorze na lotnisku po zawyżonym kursie.

Jak sobie poradzić z problemem?


Planując podróż samolotem za granicę, najrozsądniej jest wymienić walutę nieco wcześniej. Można dokonać tego w jednym z wielu kantorów położonych z dala od lotniska. A co w momencie, gdy wyjazd jest spontaniczny? Żaden problem. Kantory internetowe działają przez całą dobę i w ciągu kilku minut można w nich wymienić złotówki po bardzo korzystnym kursie. Podobnie w sytuacji, gdy w planach mamy wyjazd studencki – wyjeżdżając na Erasmusa zaoszczędzimy na wymianie walut korzystając właśnie z kantorów online.

Kursy walut mogą się od siebie bardzo różnić. Czasem bywamy zmuszeni do spontanicznych i nieprzemyślanych transakcji. Warto jednak przemyśleć sprawę wymiany walut w podróży tak, aby dokonać tego w najkorzystniejszy dla nas sposób.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Centrum Nauczania Zdalnego. Lekcja w szkole, nauczyciel z internetu

Reporterzy.info polecają
Uczniowie w klasie w swojej szkole, a na interaktywnym ekranie nauczyciel wybranego przedmiotu. Nowa formuła nauczania online może stać się lekiem na braki kadrowe w polskich szkołach. Pionierskie rozwiązanie tworzy fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty. Będzie wdrażane w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030.

Jak wybrać pierwszy wózek dziecięcy?

babyland.pl
Spodziewając się dziecka, rodzice muszą podjąć jedną z ważniejszych decyzji, jaką jest zakup odpowiedniego wózka dziecięcego. Rodzice decydujący się na wybór odpowiedniego wózka koniecznie muszą ustalić, jaki wózek będzie potrzebny, by jak najlepiej wpasował się w potrzeby dziecka i rodziny. Idealny wózek powinien być praktyczny, ułatwiać codzienność młodych rodziców, który łatwo złożyć, przenosić, powinien zająć niewiele miejsca. [artykuł sponsorowany]

Flagi reklamowe, czyli idealne uzupełnienie stoiska targowego

grupaluxpol.pl
Targi branżowe są znakomitą okazją do tego, aby wypromować swoją firmę w bardzo szerokim gronie potencjalnych klientów czy kontrahentów biznesowych. Choć od wielu lat wieszczy się koniec tego typu eventów, to nic takiego nie następuje. Mało tego: targi branżowe zyskują na popularności, stanowiąc świetne wsparcie dla działań marketingowych prowadzonych online i offline. [artykuł sponsorowany]

Czy języka można się nauczyć samemu?

ESKK
Kursy językowe, obozy zagraniczne, lekcje w szkole, korepetycje z nauczycielami - wszystko to nas przekonuje, że w nauce języków obcych niezbędna nam jest pomoc innej osoby. Z tego powodu wiele osób nawet nie podejmuje próby samodzielnych lekcji, chociaż okoliczności nie pozwalają na zapisanie się na grupowe zajęcia. [artykuł sponsorowany]

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny
W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

Odpowiedzialni za przyszłość. Pierwszy taki raport o CSR i biznesie

Reporterzy.info polecają
Aż 80% wrocławskich firm uważa, że działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu są potrzebne, jednak aktywność w tym obszarze podejmuje tylko 45% z nich. Co stoi za ich motywacjami i jak ich działalność wiąże się z edukacją? Wyjaśnia to raport „Odpowiedzialni za przyszłość”.

Portfolio grafika komputerowego i jego rola w poszukiwaniu pracy

Dominika Sobieraj
Niezwykle istotnym elementem dla grafika komputerowego, który poszukuje pracy, jest portfolio, które w tym zawodzie stanowi nieodłączny element CV, będąc niejako jego wizualnym uzupełnieniem i rozwinięciem. [materiał partnera]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24