menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

11.05.2019

Na czym polega marketing automotion?

growinternational.eu

Automatyzacja prowadzanych zadań pozwala na oszczędzenie czasu i prowadzenie bardziej skoncentrowanych działań. Marketing automotion, czyli automatyzacja marketingu to nie tylko popularny ostatnio trend, ale i skuteczne delegowanie pracy podczas prowadzonej kampanii marketingowej. Pozwala też na prowadzenie bardzo szeroko zakrojonych prac w krótkim czasie. Co warto wiedzieć o tym trendzie?

artykuł sponsorowany

Na czym polega marketing automotion?fot. growinternational.eu

Marketing automotion w pigułce


Definicja pojęcia marketing automotion mówi, że są to działania marketingowe prowadzone przy zastosowaniu specjalnego oprogramowania, a także narzędzi, które służą do usprawniania procesów sprzedażowych. Jest to bardzo trafna definicja, ponieważ w istocie marketing automotion pozwala na automatyzowanie działań marketingowych, przez co zwiększa się ich potencjał, a co za tym idzie efektywność prowadzonych działań. Jednak, aby prowadzić działania zautomatyzowane najpierw kampanie marketingowe zaczyna się od wykorzystania narzędzi, które automatycznie gromadzą i przetwarzają dane potencjalnych odbiorców.

Programy i narzędzia, które są wykorzystywane w marketingu są bardzo różne. Za najpowszechniej używane uznawane są programy do remarketingu, które zbierają informacje o konsumentach oraz programy do wysyłania e-maili. Wykorzystując choćby te dwa można wysłać ofertę jednym kliknięciem do zainteresowanej nią grupy. A to z pewnością da wynik konwersji lepszy niż wysłanie mailingu do wszystkich osób, jakie mamy w bazie danych. Celem takich działań jest po prostu wygenerowanie większego zysku. Więcej można przeczytać tutaj: https://growinternational.eu/pl/

Jak to działa w praktyce?


Prowadząc kampanie marketingową zawsze celem jest, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Jednak wcale nie jest to łatwe, a ponadto może się okazać nieefektywne i drogie w realizacji. Wysyłając setki, a nawet tysiące maili traci się bardzo dużo czasu, a nawet pieniędzy. A tymczasem odzew może być nikły. Dlaczego? Kampania nie jest dopasowana do odbiorców. Jedna, bardzo ogólna kampania nie przyniesie efektów.

Dlatego wykorzystuje się marketing automotion, aby na bazie zebranych danych stworzyć kampanię podzieloną choćby ze względu na potrzeby i zainteresowania odbiorców, a nawet według kryteriów takich jak płeć, wiek czy informacje o wcześniejszym skorzystaniu z oferty danej firmy. W ten sposób można modyfikować przekazywane komunikaty sprzedażowe i każda osoba otrzyma jak najbardziej dopasowany do siebie komunikat. Spersonalizowana kampania marketingowa ma lepszy odbiór wśród konsumentów. A do tego odbiorcy otrzymują treści dopasowane do nich na podstawie swoich zachowań. Dzięki temu odbiorca podejmie o wiele chętniej działanie, które może doprowadzić do dokonania transakcji.

Wprowadzenie marketing automotion


Firmy, które do tej pory prowadziły działania ręcznie będą potrzebowały czasu, aby wdrożyć marketing automotion. Może to być też kosztowne, ale zdecydowanie nie jest to tylko jednorazowy trend, a przyszłość marketingu. Obecnie już mamy zjawisko ślepoty banerowej wśród konsumentów, gdzie ogólnikowe treści przestają być zauważane. Dlatego warto wykorzystać metodę docierania do nowych odbiorców za pośrednictwem zautomatyzowanych działań.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Systemy wystawiennicze

Retio
Targi, konferencje oraz szkolenia to tylko kilka z wydarzeń, które mogą wymagać tego, aby postawić tam systemy wystawiennicze. Warto jednak zastanowić się nad rozwiązaniami, które będą dobre do zastosowania w odpowiedniej sytuacji. [materiał zewnętrzny]

Co powinieneś wiedzieć zanim otworzysz swój sklep internetowy?

Feb.net.pl
Właśnie otworzyłeś sklep internetowy na jednej z popularnych platform sklepowych. Dobrze, ale co dalej? Skąd Twoi potencjalni klienci mogą się dowiedzieć o jego istnieniu? Jakie formy promocji warto wykorzystać, aby z czasem zbudować bazę stałych klientów i osiągnąć finansowy sukces? [artykuł sponsorowany]

Zakaz konkurencji w pracy - co musisz wiedzieć jako pracownik?

artykuł sponsorowany
Pracownik podejmujący współpracę z przedsiębiorstwem zobligowany jest prawem pracy dwukierunkowo - chroni ono pracownika, zapewnia mu przywileje wynikające z kodeksu pracy takie jak prawo do urlopu wypoczynkowego, dodatki stażowe. Jednak prawo pracy działa dwukierunkowo.

Nowoczesne wizytówki firmowe

dobredrukowanie.pl
Reklama się zmienia, ewoluuje i z każdym rokiem pojawiają się w niej nowinki, z których chętnie korzysta wielu reklamodawców. Są jednak takie formy prezentacji swojego biznesu, które śmiało można uznać za nieśmiertelne. Wielokrotnie wieszczono już koniec wizytówek firmowych i innych form reklamy drukowanej, ale ciągle jest na nie olbrzymi popyt. [artykuł sponsorowany]

Gadżety reklamowe na każdą porę roku

promoshop.pl
Podarowanie klientom, zaprzyjaźnionym instytucjom oraz dostawcom praktycznych gadżetów reklamowych dostosowanych do danej pory roku to oryginalny sposób na podtrzymywanie pozytywnej relacji i wyrażenie wdzięczności za współpracę. W jakie gadżety warto zainwestować w okresie jesienno-zimowym oraz w trakcie ciepłych miesięcy? [artykuł sponsorowany]

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny
Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

E-booki dla Ukrainy

Reporterzy.info polecają
Najdłużej działający w Polsce portal historyczny, Histmag.org organizuje akcję wspierającą Ukrainę. Ty też możesz pomóc.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23