menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

11.05.2019

Na czym polega marketing automotion?

growinternational.eu

Automatyzacja prowadzanych zadań pozwala na oszczędzenie czasu i prowadzenie bardziej skoncentrowanych działań. Marketing automotion, czyli automatyzacja marketingu to nie tylko popularny ostatnio trend, ale i skuteczne delegowanie pracy podczas prowadzonej kampanii marketingowej. Pozwala też na prowadzenie bardzo szeroko zakrojonych prac w krótkim czasie. Co warto wiedzieć o tym trendzie?

artykuł sponsorowany

Na czym polega marketing automotion?fot. growinternational.eu

Marketing automotion w pigułce


Definicja pojęcia marketing automotion mówi, że są to działania marketingowe prowadzone przy zastosowaniu specjalnego oprogramowania, a także narzędzi, które służą do usprawniania procesów sprzedażowych. Jest to bardzo trafna definicja, ponieważ w istocie marketing automotion pozwala na automatyzowanie działań marketingowych, przez co zwiększa się ich potencjał, a co za tym idzie efektywność prowadzonych działań. Jednak, aby prowadzić działania zautomatyzowane najpierw kampanie marketingowe zaczyna się od wykorzystania narzędzi, które automatycznie gromadzą i przetwarzają dane potencjalnych odbiorców.

Programy i narzędzia, które są wykorzystywane w marketingu są bardzo różne. Za najpowszechniej używane uznawane są programy do remarketingu, które zbierają informacje o konsumentach oraz programy do wysyłania e-maili. Wykorzystując choćby te dwa można wysłać ofertę jednym kliknięciem do zainteresowanej nią grupy. A to z pewnością da wynik konwersji lepszy niż wysłanie mailingu do wszystkich osób, jakie mamy w bazie danych. Celem takich działań jest po prostu wygenerowanie większego zysku. Więcej można przeczytać tutaj: https://growinternational.eu/pl/

Jak to działa w praktyce?


Prowadząc kampanie marketingową zawsze celem jest, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Jednak wcale nie jest to łatwe, a ponadto może się okazać nieefektywne i drogie w realizacji. Wysyłając setki, a nawet tysiące maili traci się bardzo dużo czasu, a nawet pieniędzy. A tymczasem odzew może być nikły. Dlaczego? Kampania nie jest dopasowana do odbiorców. Jedna, bardzo ogólna kampania nie przyniesie efektów.

Dlatego wykorzystuje się marketing automotion, aby na bazie zebranych danych stworzyć kampanię podzieloną choćby ze względu na potrzeby i zainteresowania odbiorców, a nawet według kryteriów takich jak płeć, wiek czy informacje o wcześniejszym skorzystaniu z oferty danej firmy. W ten sposób można modyfikować przekazywane komunikaty sprzedażowe i każda osoba otrzyma jak najbardziej dopasowany do siebie komunikat. Spersonalizowana kampania marketingowa ma lepszy odbiór wśród konsumentów. A do tego odbiorcy otrzymują treści dopasowane do nich na podstawie swoich zachowań. Dzięki temu odbiorca podejmie o wiele chętniej działanie, które może doprowadzić do dokonania transakcji.

Wprowadzenie marketing automotion


Firmy, które do tej pory prowadziły działania ręcznie będą potrzebowały czasu, aby wdrożyć marketing automotion. Może to być też kosztowne, ale zdecydowanie nie jest to tylko jednorazowy trend, a przyszłość marketingu. Obecnie już mamy zjawisko ślepoty banerowej wśród konsumentów, gdzie ogólnikowe treści przestają być zauważane. Dlatego warto wykorzystać metodę docierania do nowych odbiorców za pośrednictwem zautomatyzowanych działań.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jest Plan dla edukacji! Drogowskaz do zmiany polskiej szkoły

artykuł gościnny
Plan dla edukacji to praktyczny plan rozwoju polskiej szkoły, opierający się o cele i działania, które może wcielać w życie każdy z nas. Jego podstawą są realnie wyznaczone kierunki działań i określone sposoby ich realizacji, które będą opierać się na współpracy i otwartości na nowe idee.

Promocja video – czy warto ją stosować?

materiał partnera
Ostatnie miesiące pokazały, jak wiele można zyskać dzięki przeniesieniu biznesu do rzeczywistości wirtualnej. Daje to wymierne rezultaty w czasie pandemii, ale też pozwala zyskać nowe grupy odbiorców na rozmaite towary lub usługi na przyszłość.

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rok

materiał partnera
Dziś każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, jeśli zależy jej na dotarciu do nowych klientów. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu wyznaczają wygląd aktualnie tworzonych witryn.

Przyszłość gier online

bananki.pl
Gry online nadal dostarczają rozrywki i mają grono swoich odbiorców, chociaż wydaje się, że rynek takich gier w ostatnim czasie niewiele się zmienił. Zmieniło się natomiast całe otoczenie, wyrosła ogromna konkurencja ze strony aplikacji mobilnych oraz konsoli, a także zaawansowanych i bardzo rozbudowanych gier z różnymi scenariuszami i wciągającą fabułą. [artykuł sponsorowany]

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl
Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. [artykuł sponsorowany]

Promocja firmy - jakie materiały reklamowe wybrać?

artykuł sponsorowany
Założenie własnej działalności wiąże się oczywiście z jej skuteczną promocją. Potrzebne będą do tego odpowiedniej jakości materiały reklamowe. Wybór pod tym kątem jest coraz szerszy. Warto zdecydować się na sprawdzone produkty promocyjne, dzięki którym firma zyska sporą przewagę nad konkurencyjnymi przedsiębiorstwami z branży.

Co warto wiedzieć przed podróżą do Nowej Zelandii?

artykuł sponsorowany
Lasy subtropikalne, łańcuchy górskie, lodowce, krystalicznie czyste jeziora i spektakularne wodospady to tylko kilka z licznych cudów natury, które można zobaczyć, udając się w podróż do Nowej Zelandii. Poznaj parę ciekawostek o Nowej Zelandii, które warto znać na temat tego wyspiarskiego państwa zlokalizowanego na Pacyfiku.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24