menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

11.05.2019

Na czym polega marketing automotion?

growinternational.eu

Automatyzacja prowadzanych zadań pozwala na oszczędzenie czasu i prowadzenie bardziej skoncentrowanych działań. Marketing automotion, czyli automatyzacja marketingu to nie tylko popularny ostatnio trend, ale i skuteczne delegowanie pracy podczas prowadzonej kampanii marketingowej. Pozwala też na prowadzenie bardzo szeroko zakrojonych prac w krótkim czasie. Co warto wiedzieć o tym trendzie?

artykuł sponsorowany

Na czym polega marketing automotion?fot. growinternational.eu

Marketing automotion w pigułce


Definicja pojęcia marketing automotion mówi, że są to działania marketingowe prowadzone przy zastosowaniu specjalnego oprogramowania, a także narzędzi, które służą do usprawniania procesów sprzedażowych. Jest to bardzo trafna definicja, ponieważ w istocie marketing automotion pozwala na automatyzowanie działań marketingowych, przez co zwiększa się ich potencjał, a co za tym idzie efektywność prowadzonych działań. Jednak, aby prowadzić działania zautomatyzowane najpierw kampanie marketingowe zaczyna się od wykorzystania narzędzi, które automatycznie gromadzą i przetwarzają dane potencjalnych odbiorców.

Programy i narzędzia, które są wykorzystywane w marketingu są bardzo różne. Za najpowszechniej używane uznawane są programy do remarketingu, które zbierają informacje o konsumentach oraz programy do wysyłania e-maili. Wykorzystując choćby te dwa można wysłać ofertę jednym kliknięciem do zainteresowanej nią grupy. A to z pewnością da wynik konwersji lepszy niż wysłanie mailingu do wszystkich osób, jakie mamy w bazie danych. Celem takich działań jest po prostu wygenerowanie większego zysku. Więcej można przeczytać tutaj: https://growinternational.eu/pl/

Jak to działa w praktyce?


Prowadząc kampanie marketingową zawsze celem jest, aby dotrzeć do jak największej grupy odbiorców. Jednak wcale nie jest to łatwe, a ponadto może się okazać nieefektywne i drogie w realizacji. Wysyłając setki, a nawet tysiące maili traci się bardzo dużo czasu, a nawet pieniędzy. A tymczasem odzew może być nikły. Dlaczego? Kampania nie jest dopasowana do odbiorców. Jedna, bardzo ogólna kampania nie przyniesie efektów.

Dlatego wykorzystuje się marketing automotion, aby na bazie zebranych danych stworzyć kampanię podzieloną choćby ze względu na potrzeby i zainteresowania odbiorców, a nawet według kryteriów takich jak płeć, wiek czy informacje o wcześniejszym skorzystaniu z oferty danej firmy. W ten sposób można modyfikować przekazywane komunikaty sprzedażowe i każda osoba otrzyma jak najbardziej dopasowany do siebie komunikat. Spersonalizowana kampania marketingowa ma lepszy odbiór wśród konsumentów. A do tego odbiorcy otrzymują treści dopasowane do nich na podstawie swoich zachowań. Dzięki temu odbiorca podejmie o wiele chętniej działanie, które może doprowadzić do dokonania transakcji.

Wprowadzenie marketing automotion


Firmy, które do tej pory prowadziły działania ręcznie będą potrzebowały czasu, aby wdrożyć marketing automotion. Może to być też kosztowne, ale zdecydowanie nie jest to tylko jednorazowy trend, a przyszłość marketingu. Obecnie już mamy zjawisko ślepoty banerowej wśród konsumentów, gdzie ogólnikowe treści przestają być zauważane. Dlatego warto wykorzystać metodę docierania do nowych odbiorców za pośrednictwem zautomatyzowanych działań.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Najpopularniejsze smart TV

pinbook.pl
Nowoczesne telewizory pozwalają nam na oglądanie treści nie tylko tych nadawanych w telewizji naziemnej czy satelitarnej, ale także dają nam dostęp do serwisów strumieniowych. Już chociażby dlatego warto zmienić telewizor na nowszych, jeśli nie mamy takiej opcji w dotychczasowym modelu telewizora. [artykuł sponsorowany]

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany
Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

Czym się różni spadek od darowizny?

pewny-prawnik.pl
Spadek czy darowizna to terminy, o których często słyszymy, jednak nie zawsze jesteśmy świadomi różnic z nich wynikających. Czym jest zatem spadek, a czym darowizna? Jakie skutki prawne pociąga za sobą każde z tych rozwiązań? Jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z każdą z tych form? [artykuł sponsorowany]

Zakładanie spółki handlowej. Czy to aż tak trudne?

merkury.online
Coraz częściej przedsiębiorcy chcąc rozpocząć działalność gospodarczą, zastanawiają się czy aby nie założyć spółki. Taka forma działalności niesie za sobą szereg udogodnień jak i utrudnień. Jaką więc spółkę wybrać? Co będzie optymalnym wyborem? Ile czasu i jakie są warunki i wymogi dla danej spółki? [artykuł sponsorowany]

Reklamuj swoją firmę z Google Ads

artykuł sponsorowany
Konkurencja na rynku we wszystkich branżach jest tak silna, że  zmusza przedsiębiorców do określonych działań, aby ich firma stała się widoczna i rozpoznawalna. Kampanie reklamowe w radiu i telewizji są niezwykle kosztowne. Dlatego warto pomyśleć o reklamach w Google Ads.

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl
To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

Czym jest oferta handlowa?

artykuł sponsorowany
Wbrew pozorom to właśnie często niedoceniana oferta handlowa przyczynia się w dużym stopniu do sukcesu przedsiębiorstwa. Właściwie przygotowana oferta pełni rolę wizytówki będącej skutecznym narzędziem prezentowanym na spotkaniu z kontrahentami.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24