menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

15.10.2019

Jaką kartę pamięci wybrać do aparatu?

scentre.pl

Każdy aparat fotograficzny należy wyposażyć w kartę pamięci. To niezbędne do przechowywania zdjęć i filmów, tworzonych przy pomocy sprzętu. Pojemność nie jest jedynym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając kartę pamięci do aparatu. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, kupując to akcesorium? Jakie rodzaje kart pamięci są dostępne na rynku? O tym przeczytacie w naszym artykule!

artykuł sponsorowany

Jaką kartę pamięci wybrać do aparatu?fot. Brand.ceo

Rodzaje kart pamięci – jakie modele można znaleźć na rynku?


Wybór kart pamięci jest bardzo duży. Jednak nie wszystkie będą kompatybilne z każdym rodzajem urządzenia. Jakie karty pamięci można znaleźć w sklepach?

 • SD
  Najbardziej znany rodzaj kart pamięci to karty SD (Secure Digital). Ich wymiary zwykle wynoszą 24 x 32 x 2.1 mm, a pojemność nie przekracza 2 GB.
 • SDHC
  SDHC (Secure Digital High Capacity) to pamięć flash, której minimalna pojemność wynosi 4 GB. Dzięki temu, że ten rodzaj kart dysponuje większą pojemnością niż modele SD, daje większe możliwości w zakresie zapisu danych. Z powodzeniem można użyć tego typu kart w przypadku rejestracji wideo w rozdzielczości Full HD.
 • Micro SD
  Micro SD to rodzaj karty SD, tyle, że w zdecydowanie mniejszym formacie. Jej wymiary to 11 x 15 x 1 mm, a maksymalna pojemność, jest znacznie większa w porównaniu z kartami SD i wynosi do 32 GB. Micro SD są najczęściej wykorzystywane w telefonach.
 • Micro SDHC
  Mechanizm działania kart micro SDHC jest taki sam, jak w przypadku kart micro SD. Jednak różnica wynika z kompatybilności z konkretnymi urządzeniami – micro SDHC doskonale współpracują z aparatami fotograficznymi, ale tylko tymi o specyfikacji zgodnej z SD 2.0.
 • SDXC
  SDXC to pamięć flash, której pojemność może wynosić od 32 GB do 2 TB. Tego typu karty pamięci, będą idealnym wyborem do urządzeń, służących do nagrywania wideo w rozdzielczości 4K.
 • CF
  Karty CF (Compact Flash), to bez wątpienia najdłużej działający format kart pamięci (są dostępne na rynku od 1994 roku). Z powodzeniem można ich używać w cyfrowych modelach aparatów fotograficznych.

Kupno karty pamięci – na jakie cechy należy zwrócić uwagę?


Wybierając kartę pamięci do aparatu, (duży wybór można znaleźć np. w tym sklepie: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=karty_pamieci), należy sprawdzić, które modele tego nośnika, będą kompatybilne z posiadanym urządzeniem. To bardzo ważne, bo dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego wydatku, a jednocześnie mieć pewność, że zakupiona karta będzie współpracować z aparatem.

Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na dwie cechy: pojemność i szybkość zapisu i odczytu danych. Dlaczego to takie ważne? Wybór pojemności karty najlepiej uzależnić od ilości danych, które będą na niej zapisywane. Im większa pojemność, tym więcej zdjęć i filmów, pomieści karta. Podobnie jest z szybkością. Do zapisu zdjęć wykonanych za pomocą lustrzanki, będzie potrzebna szybsza karta od tej, używanej w smartfonie. Wszystko po to, by cały proces przebiegał sprawnie. Jeśli prędkość zapisu i odczytu danych będzie zbyt mała, może dojść do sytuacji, że zrobione przez użytkownika fotografie, nie zdążą się zapisać na karcie.

Szybka karta SD przyda się osobom, które często wykonują zdjęcia seryjne w formacie RAW. To także ważny parametr dla filmowców. Często, by zapis wideo przebiegał płynnie, na sprzęcie jest podawana wymagana, minimalna prędkość, jaka powinna posiadać karta.

Karty pamięci – termin ważności


Sięgając po popularne w przypadku aparatów karty flash, należy pamiętać o tym, że ich żywotność jest ograniczona. Przy każdym nośniku można znaleźć informację na temat tego, ile cykli zapisu jest w stanie wytrzymać konkretny model. Po wyczerpaniu limitu, nośnik najprawdopodobniej nie przestanie działać, ale ryzyko utraty znajdujących się na nim danych, zdecydowanie wzrośnie. Zwiększy się również prawdopodobieństwo braku możliwości zapisania danych na karcie. W związku z tym, najlepiej używać kart znanych i sprawdzonych marek. W ich przypadku, limit cykli po których karta zacznie się starzeć jest w granicach 10-20 tysięcy. To na tyle dużo, że przeciętny użytkownik, prawdopodobnie nie doczeka nawet tego momentu. Inaczej jest w przypadku kart nieznanych producentów. W takiej sytuacji, należy liczyć się z tym, że karta może przestać działać w każdym momencie.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czy języka można się nauczyć samemu?

ESKK
Kursy językowe, obozy zagraniczne, lekcje w szkole, korepetycje z nauczycielami - wszystko to nas przekonuje, że w nauce języków obcych niezbędna nam jest pomoc innej osoby. Z tego powodu wiele osób nawet nie podejmuje próby samodzielnych lekcji, chociaż okoliczności nie pozwalają na zapisanie się na grupowe zajęcia. [artykuł sponsorowany]

Konkurs dla fotoreporterów Śląska Fotografia Prasowa

POLECAMY
Biblioteka Śląska w Katowicach ogłasza dziewiętnastą edycję międzynarodowego konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Kapituła wybierze najlepsze zdjęcia 2021 roku. Przyjmowanie zgłoszeń właśnie się rozpoczęło. Do wygrania czeki na niemałe kwoty.

Internetowi gracze zebrali pieniądze na uruchomienie poradni dla dzieci

Patronat Reporterzy.info
Prawie 30 godzin gry na żywo, ponad 1100 uczestników i wielki ładunek dobrej energii. Uczestnicy i widzowie Świątecznego Streamu Charytatywnego na Youtube zebrali ponad 2600 złotych na uruchomienie internetowej poradni pedagogicznej.

Jak koszulka z nadrukiem poprawia rozpoznawalność firmy?

printing-season.com
Im więcej osób je nosi, tym lepiej dla promocji danej działalności gospodarczej. Dlatego przedsiębiorczy nomen omen przedsiębiorcy inwestują w przykuwający uwagę nadruk na koszulkach. A następnie wręczają je klientom oraz rodzinom pracowników. Warto rozdawać taką odzież podczas targów oraz innych imprez branżowych. [artykuł gościnny]

Usuwanie negatywnych opinii - dlaczego zainwestować w pomoc fachowców?

artykuł sponsorowany
Bardzo dużo osób prowadzi obecnie swoje firmy. Chcesz posiadać jak najwięcej Klientów? Generalnie nie da się ukryć, że to prowadzi do tego, że można zarabiać o wiele większe pieniądze. Jak zaś doprowadzić do tego właśnie stanu? Musisz między innymi zdecydować się na pomoc ekspertów, którzy wiedzą, jak postępować, gdy mamy negatywne opinie na swój temat.

Zakładasz odzieżowy sklep online? Sprawdź, od czego zacząć

weldoro.com
Branża e-commerce ma bardzo dobre perspektywy na przyszłość. 54% internautów kupuje produkty w sklepach internetowych. Z roku na rok klientów online przybywa. Rośnie też liczba miejsc, w których mogą dokonać zakupów. Jeżeli marzy Ci się prowadzenie odzieżowego sklepu internetowego, mamy dla Ciebie krótki poradnik. [artykuł sponsorowany]

Projektowanie stron internetowych w agencji interaktywnej. SEO i budowa widoczności

artykuł partnera
By móc lepiej zrozumieć użytkowników, ich potrzeby oraz w jaki sposób przeglądają Twoją stronę internetową warto poznać i zrozumieć ich zachowania na stronie.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23