menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

15.10.2019

Jaką kartę pamięci wybrać do aparatu?

scentre.pl

Każdy aparat fotograficzny należy wyposażyć w kartę pamięci. To niezbędne do przechowywania zdjęć i filmów, tworzonych przy pomocy sprzętu. Pojemność nie jest jedynym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając kartę pamięci do aparatu. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, kupując to akcesorium? Jakie rodzaje kart pamięci są dostępne na rynku? O tym przeczytacie w naszym artykule!

artykuł sponsorowany

Jaką kartę pamięci wybrać do aparatu?fot. Brand.ceo

Rodzaje kart pamięci – jakie modele można znaleźć na rynku?


Wybór kart pamięci jest bardzo duży. Jednak nie wszystkie będą kompatybilne z każdym rodzajem urządzenia. Jakie karty pamięci można znaleźć w sklepach?

 • SD
  Najbardziej znany rodzaj kart pamięci to karty SD (Secure Digital). Ich wymiary zwykle wynoszą 24 x 32 x 2.1 mm, a pojemność nie przekracza 2 GB.
 • SDHC
  SDHC (Secure Digital High Capacity) to pamięć flash, której minimalna pojemność wynosi 4 GB. Dzięki temu, że ten rodzaj kart dysponuje większą pojemnością niż modele SD, daje większe możliwości w zakresie zapisu danych. Z powodzeniem można użyć tego typu kart w przypadku rejestracji wideo w rozdzielczości Full HD.
 • Micro SD
  Micro SD to rodzaj karty SD, tyle, że w zdecydowanie mniejszym formacie. Jej wymiary to 11 x 15 x 1 mm, a maksymalna pojemność, jest znacznie większa w porównaniu z kartami SD i wynosi do 32 GB. Micro SD są najczęściej wykorzystywane w telefonach.
 • Micro SDHC
  Mechanizm działania kart micro SDHC jest taki sam, jak w przypadku kart micro SD. Jednak różnica wynika z kompatybilności z konkretnymi urządzeniami – micro SDHC doskonale współpracują z aparatami fotograficznymi, ale tylko tymi o specyfikacji zgodnej z SD 2.0.
 • SDXC
  SDXC to pamięć flash, której pojemność może wynosić od 32 GB do 2 TB. Tego typu karty pamięci, będą idealnym wyborem do urządzeń, służących do nagrywania wideo w rozdzielczości 4K.
 • CF
  Karty CF (Compact Flash), to bez wątpienia najdłużej działający format kart pamięci (są dostępne na rynku od 1994 roku). Z powodzeniem można ich używać w cyfrowych modelach aparatów fotograficznych.

Kupno karty pamięci – na jakie cechy należy zwrócić uwagę?


Wybierając kartę pamięci do aparatu, (duży wybór można znaleźć np. w tym sklepie: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=karty_pamieci), należy sprawdzić, które modele tego nośnika, będą kompatybilne z posiadanym urządzeniem. To bardzo ważne, bo dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego wydatku, a jednocześnie mieć pewność, że zakupiona karta będzie współpracować z aparatem.

Oprócz tego, należy zwrócić uwagę na dwie cechy: pojemność i szybkość zapisu i odczytu danych. Dlaczego to takie ważne? Wybór pojemności karty najlepiej uzależnić od ilości danych, które będą na niej zapisywane. Im większa pojemność, tym więcej zdjęć i filmów, pomieści karta. Podobnie jest z szybkością. Do zapisu zdjęć wykonanych za pomocą lustrzanki, będzie potrzebna szybsza karta od tej, używanej w smartfonie. Wszystko po to, by cały proces przebiegał sprawnie. Jeśli prędkość zapisu i odczytu danych będzie zbyt mała, może dojść do sytuacji, że zrobione przez użytkownika fotografie, nie zdążą się zapisać na karcie.

Szybka karta SD przyda się osobom, które często wykonują zdjęcia seryjne w formacie RAW. To także ważny parametr dla filmowców. Często, by zapis wideo przebiegał płynnie, na sprzęcie jest podawana wymagana, minimalna prędkość, jaka powinna posiadać karta.

Karty pamięci – termin ważności


Sięgając po popularne w przypadku aparatów karty flash, należy pamiętać o tym, że ich żywotność jest ograniczona. Przy każdym nośniku można znaleźć informację na temat tego, ile cykli zapisu jest w stanie wytrzymać konkretny model. Po wyczerpaniu limitu, nośnik najprawdopodobniej nie przestanie działać, ale ryzyko utraty znajdujących się na nim danych, zdecydowanie wzrośnie. Zwiększy się również prawdopodobieństwo braku możliwości zapisania danych na karcie. W związku z tym, najlepiej używać kart znanych i sprawdzonych marek. W ich przypadku, limit cykli po których karta zacznie się starzeć jest w granicach 10-20 tysięcy. To na tyle dużo, że przeciętny użytkownik, prawdopodobnie nie doczeka nawet tego momentu. Inaczej jest w przypadku kart nieznanych producentów. W takiej sytuacji, należy liczyć się z tym, że karta może przestać działać w każdym momencie.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Humaniści do IT!

RAB
Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na kolejnych ekspertów. Kompetencje techniczne w dalszym ciągu są istotne, jednak do tego dochodzą nowe umiejętności, takie jak znajomość języków obcych, zdolności adaptacji i przede wszystkim otwarta głowa na ciągłe zmiany. [artykuł sponsorowany]

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany
Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

11 Koncert Nadziei. Największe wydarzenie charytatywne we Wrocławiu

BARD
Gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z przedstawicielami znanych firm. Takiego połączenia Wrocław jeszcze nie widział! 6 kwietnia będzie wyjątkowa okazja: charytatywny, 11. Koncert Nadziei "Capitalne Duety". [Reporterzy.info wspierają]

Kurs Facebook Ads - czy warto?

materiał zewnętrzny
Internet zdominował świat, a wszelkie gałęzie biznesu prężnie rozwijają się właśnie w świecie wirtualnym. To sprawia, że jesteśmy zmuszeni ciągle uczyć się nowych rzeczy, a jedną z nich jest tworzenie kampanii reklamowych na Facebooku.

Dlaczego warto skorzystać z usługi profesjonalnych nagrań lektorskich?

Powitania.pl
Firma Powitania.pl oferuje dla swoich klientów całkowicie nowatorską usługę, która jest odpowiedzią na potrzeby sporej grupy osób. Współczesne działania w internecie, tworzenie własnych stron internetowych i produktów takich jak podcasty, audiobooki, potrzebują wsparcia w postaci profesjonalnych nagrań. Oferujemy możliwość wynajmu studia zaopatrzonego w najlepszy sprzęt do produkcji nagrań, jak też możliwość przygotowania nagrań lektorskich. [artykuł sponsorowany]

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Jak sprawdzić historię serwisu www?

zgred.pl
Nie bez powodu mówi się, że w internecie nic nie ginie. Okazuje się, że istnieje łatwy sposób weryfikacje wyglądu stron www w przeszłości. Jak i gdzie to sprawdzić? Dowiedzmy się, w jakim celu warto korzystać z możliwości podglądu historii stron internetowych. [Materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22
Clicky