Jak stworzyć program lojalnościowy?
artykuł sponsorowany

Cel programu lojalnościowego
Dlaczego właściwie planujesz wdrożenie programu lojalnościowego? Jakich korzyści oczekujesz? W czym ma Ci on pomóc? Każda kampania marketingowa powinna mieć jasno sprecyzowany cel, dzięki czemu łatwiej będzie zaplanować konkretne działania. Zastanów się, czy zależy Ci na pozyskaniu większej liczby klientów, wzbudzeniu większego zaufania tych stałych, umocnieniu pozycji w branży czy wzroście zysków. Określ kierunek, w którym zmierzać będziesz wraz programem lojalnościowym. Od tego zależy, jaki będzie jego rodzaj, na jakie benefity postawisz i w jaki sposób zorganizujesz jego reklamę. Określony cel działań pomaga ustrukturyzować całą strategię, aby nie okazały się one ostatecznie stratą czasu. Ponadto łatwiej Ci będzie mierzyć efekty wdrożonego rozwiązania.
System punktowy i nagrody
Istnieje kilka rodzajów programu lojalnościowego dla klientów. Swoboda jego wyboru umożliwia lepsze dopasowanie go do celów strategii, jak i preferencji grupy docelowej. Firma Loyalty Starter zajmująca się tworzeniem i organizacją programów lojalnościowych oferuje bardzo dużo opcji w tym zakresie. Może być to stała zniżka dla członków lub cashback, jednak najczęściej firmy decydują się na punktowe programy lojalnościowe. Kluczowe jest, aby określić, w jakich okolicznościach i w jakiej ilości punkty będą przyznawane:
- Za każdy zakup
- Za zakup określonych produktów lub usług
- Za wydanie konkretnej kwoty
- Za polecenie firmy znajomym
- Za zapisanie się do newslettera
Oczywiście punkty klienci mogą otrzymywać za wykonanie więcej niż jednej akcji. System punktowy musi być jednak dobrze znany konsumentom, zanim jeszcze przystąpią do programu. Ponadto programy lojalnościowe opierają się na nagrodach, punkty zbierane są w konkretnym celu. Nagrody mogą być rzeczowe, ale i w postaci bonów zniżkowych. W klubach fitness dobrą motywacją będzie darmowa wejściówka, a w salonie fryzjerskim darmowe strzyżenie.
Program lojalnościowy w oparciu o aplikację mobilną
Przez długi czas potwierdzeniem przynależności do klubu członkowskiego była karta. To ją klient okazuje przy zakupach i podczas opłacania usługi, również na nią nabijane są punkty. Przypomina klasyczną kartę kredytową, jednak by skorzystać z udogodnień programu lojalnościowego, trzeba ją mieć przy sobie. Ponadto nie spełnia żadnej innej funkcji.
Współczesną alternatywą dla kart jest aplikacja mobilna. Telefon większość z nas ma zawsze przy sobie, co ułatwia korzystanie z benefitów programu. Oprócz tego aplikacja stwarza znacznie więcej możliwości rozbudowy programu lojalnościowego o nowe funkcjonalności. Klienci mogą w niej sprawdzić swój stan punktowy, zapoznać się z nagrodami, przeczytać regulamin, ale i skontaktować się z obsługą klienta. To sprzyja budowaniu trwałych relacji klient – sprzedawca, jak i pozwala na częstszy kontakt z marką.
Reklama programu lojalnościowego
Nie wystarczy stworzyć dobry program lojalnościowy, trzeba jeszcze skutecznie go zareklamować. Klienci muszą wiedzieć, że istnieje i nie powinni o nim usłyszeć w przypadkowy sposób. Od reklamy w znaczącym stopniu zależy, jak szybko pozyskasz członków i do jak szerokiego grona odbiorców dotrzesz. Na tym etapie powinieneś wzbudzić ciekawość u klientów, jak też przekonać ich, że warto być członkiem programu lojalnościowego. Do takiego przekazu reklamowego wykorzystaj swoją stronę internetową, profil w mediach społecznościowych, mailing, płatne reklamy online, ulotki i plakaty.
Pozostaje już tylko wystartować z programem. To dobry moment, aby zachęcić klientów do właściwego już działania – zapisania się do programu lojalnościowego. Kontynuuj swoje działania reklamowe w tym obszarze, aby nie stracić szansy na pozyskanie kolejnych członków.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Email Marketing w 2025 roku: Sprawdzone Strategie, Trendy i Obowiązki Prawne
artykuł sponsorowany
Mimo dynamicznych zmian technologicznych oraz rosnącej liczby kanałów komunikacji, mailing nadal gwarantuje wysoki zwrot z inwestycji i bezpośredni kontakt z odbiorcą. W 2025 roku znaczenie tego kanału jeszcze bardziej rośnie, głównie ze względu na coraz ostrzejsze regulacje prawne i oczekiwania konsumentów dotyczące prywatności.
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych. Jak skutecznie walczyć o swoje prawa?
artykuł sponsorowany
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych to proces, który dla wielu poszkodowanych wydaje się zawiły i pełen pułapek. Tymczasem zrozumienie przysługujących praw oraz wsparcie doświadczonej kancelarii prawnej może znacząco zwiększyć szanse na uzyskanie sprawiedliwego świadczenia. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomogą Ci skutecznie dochodzić roszczeń po wypadku drogowym.
Jak może wyglądać nowoczesna edukacja finansowa dla najmłodszych?
materiał partnera
Ponad 700 dzieci z Wrocławia, Gdańska, Poznania, Lublina i Rękus wyruszy na wakacje z nową wiedzą finansową. To ważne, bo - jak pokazują badania - potrzebują jej już pięciolatki, a tylko troje na czworo dzieci w tym wieku rozmawia o pieniądzach ze swoimi najbliższymi.
Podobne artykuły:
Udane prezenty biznesowe na święta wielkanocne
artykuł sponsorowany
Już w połowie lutego większość osób dopada żal za minionym Bożym Narodzeniem, zapachem choinki i smakiem ręcznie robionych pierniczków. A do grudnia jest jeszcze tyle miesięcy, że trudno jest wyczekać na powrót św. Mikołaja! Dobrze jest wybrać inną, równie ważną okazję, dzięki której można wręczać upominki.
Historia i wykorzystanie wariografów w praktyce śledczej
Materiał zewnętrzny
W filmach sensacyjnych często mamy do czynienia ze sceną, podczas której spocony z emocji podejrzany jest przesłuchiwany za pomocą tak zwanego "wykrywacza kłamstw". Prawda jest taka, że wariografy wielokrotnie czynnie przyczyniły się do ustalenia faktów związanych z morderstwami, gwałtami i innymi przestępstwami. Historia ich wykorzystania oraz praktyka śledcza na nich oparta w procesie dochodzeniowym będą główną osią poniższego artykułu.
Po czym poznać dobrą kręgielnię w Warszawie?
artykuł sponsorowany
Jak wybrać dobrą kręgielnię w Warszawie? Kręgle to doskonałe miejsce na spędzenie czasu zarówno w gronie najbliższych, jak i na zorganizowanie firmowego wyjścia czy spotkania ze znajomymi.
Polski komunikator GG planuje europejską ekspansję
artykuł gościnny
GG (dawniej Gadu-Gadu) zaprasza internautów i inwestorów do wspólnego tworzenia nowego rozdziału w 25-letniej już historii polskiego komunikatora. Wkrótce każdy będzie mógł zostać akcjonariuszem kultowej marki ze słoneczkiem. Rozpoczęła się prekampania spółki Fintecom S.A.