menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

29.10.2019

Dlaczego Influencer Marketing staje się coraz popularniejszą formą promocji dla marek?

Green Parrot

W obecnych czasach reklamy w mediach tradycyjnych przestają spełniać swoją rolę, a cała promocja marki przenosi się do Internetu. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań na reklamę naszej działalności i chcemy wiedzieć co obecnie przynosi najlepsze rezultaty. Czym jest Influencer Marketing, jak działa i dlaczego powinniśmy zwrócić uwagę na tą formę marketingu?

artykuł sponsorowany

Dlaczego Influencer Marketing staje się coraz popularniejszą formą promocji dla marek?fot. Green Parrot

Czym jest Influencer Marketing?


Influencer Marketing to forma działań reklamowych opierająca się na współpracy z tzw. Influencerami, czyli osobami zajmującymi się różnego rodzaju twórczością internetową i uzyskującymi dzięki temu duże zasięgi. Influencerzy to blogerzy, youtuberzy, instagramerzy, którzy w Internecie osiągnęli sukces - mają spore grono odbiorców, które śledzi ich poczynania, ale także czerpie od nich inspiracje. Nazwa Influencer odnosi się również do słowa “influence” czyli wpływ. Osoby aktywnie działające w Internecie mogą dla innych stanowić wzór do naśladowania, rolę eksperta w danej dziedzinie i przede wszystkim - mogą mieć realny wpływ na tendencje zakupowe odbiorców.

Influencer Marketing pomaga stworzyć relację między odbiorcą, a marką. Pozwala na aktywny dialog. Stwarza w oczach odbiorców wiarygodny i autentyczny obraz marki. Jak to działa?

Jak działa Influencer Marketing?


Firma, sprzedająca dany produkt lub usługę nawiązuje z Influencerem współpracę. Współpraca ta może odbywać się na wielu płaszczyznach. Warunki takiej współpracy zazwyczaj umawiane są między stronami, tak by korzyści z niej były obopólne i wyrównane. Jako firma możemy wyjść z inicjatywą i wymyślić co konkretnie powinien zrobić Influencer, aby pokazać nasz produkt czy usługę, swoim odbiorcą. Możemy określić czy zależy nam na filmie, konkretnym poście, serii reklamowej lub na dłuższej współpracy, gdzie Influencer będzie podkreślał relację z marką. Również Influencer może zaproponować coś od siebie.

Przeczytaj więcej o Influencer Marketingu: https://greenparrot.pl/blog/czym-jest-influencer-marketing/

Dlaczego Influencer Marketing to świetna forma reklamy?


Dotarliśmy do czasów, w którym młode pokolenie ufa Influencerom bardziej niż aktorom, piosenkarzom, artystom, celebrytom. Odbiorcy nawiązują z influencerami dialog - reagują na publikowane materiały, komentują, spotykają się z nimi na różnych zlotach i aktywnie biorą udział w różnego rodzaju challengach, konkursach i wszelkich inicjatywach. Wynika to z silnej więzi między odbiorcami, a influencerami. Influencerzy to najczęściej osoby, z którymi dane grono odbiorców może się utożsamiać. Nie ważne czy ktoś jest gamerem, muserem, fit trenerem - odbiorcy to często rówieśnicy, dzielący z Influencerami to samo hobby.

To oznacza, że osoby w zasięgu influencera darzą go również zaufaniem i chętnie sprawdzają polecane przez niego produkty i usługi, na takiej samej zasadzie jak sprawdzamy co poleci nam nasz znajomy. Pokazanie naszej marki za pośrednictwem Influencera, sprawi, że stanie się ona autentyczna, bliska potencjalnym Klientom. Sama forma reklamy zazwyczaj ma ogromny wpływ na to jak zostanie odebrana, a w przypadku Influencer Marketingu nie są to nachalne banery reklamowe czy hasła, w których dziesięć razy słyszymy nazwę marki. 

Aby mieć pewność, że współpraca przez Influencer Marketing zostanie poprowadzona w prawidłowy sposób i przyniesie jak najwięcej korzyści, warto skorzystać z usług profesjonalistów w tej dziedzinie. Green Parrot to jedna z pierwszych agencji reklamowych na polskim rynku, które zdecydowały się wykorzystać siłę mediów społecznościowych i Influencer Marketingu w komunikacji marketingowej.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czym jest link afiliacyjny?

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz zarobić na mediach społecznościowych lub swojej stronie internetowej, zapewne zainteresujesz się branżą e commerce. Jej pochodną jest także branża afiliacyjna i możliwość dołączenia do programu partnerskiego. Czym dokładnie jest marketing afiliacyjny?

Co to jest i jak działa Shopify Support?

artykuł sponsorowany
Shopify to ogólnoświatowa platforma e-commerce SaaS, na której można zbudować swój firmowy sklep internetowy. Nieograniczone możliwości konfigurowania sklepów Shopify sprawiają, że ich użytkownicy mogą mieć wiele pytań dotyczących prawidłowego działania oraz konfiguracji sklepów.

Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka

Reporterzy.info wspierają
Para butów na wysokim obcasie, smartfon i trochę kreatywności. Tyle wystarczy, by pomóc pacjentom chorym na nowotwór, którzy każdego dnia toczą bój o życie w klinice onkologicznej Przylądek Nadziei. To właśnie dla nich odbędzie się tegoroczna akcja społeczna zorganizowana przez Moliera 2 z okazji ogólnopolskiego #DniaSzpilek.

Na czym polegają Kampanie GDN?

materiał zewnętrzny
GDN to Google Display Network, czyli globalna sieć reklamowa Google. Kampanie przeprowadzane w jej ramach pozwalają na bardzo szerokie docieranie z przekazem reklamowym do odbiorców, za pomocą reklam graficznych - m.in. na stronach www, w usłudze Gmail czy filmach w serwisie YouTube. GDN efektywnie łączy w sobie generowanie milionowych zasięgów globalnych z precyzyjnym targetowaniem.

Jak przebiegają badania techniczne autobusów i samochodów ciężarowych?

bosmal.com.pl
Jakie obowiązki spoczywają w tym zakresie na właścicielu pojazdu? Nie tylko zdrowy rozsądek, ale również obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli obowiązek regularnego przeglądu stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach publicznych. [artykuł sponsorowany]

Wystartował Charytatywny Maraton Szycia. Teraz Wasza kolej!

Justyna Zalewska
Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu: zaprojektowali... najprawdziwszą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", wyprodukowała ją firma Łucznik i w właśnie miała swoją oficjalną premierę. I to jaką! [materiał partnera]

Sprawdź, jak oszczędnie podróżować po Polsce

kuplio.pl
Podróżowanie to jedna z najlepszych rzeczy, jakie robić możemy w wolnym czasie. Polska to piękny kraj, w którym jest naprawdę wiele do zobaczenia. Co więcej, możemy zwiedzić ją naprawdę tanim kosztem. Jak zaoszczędzić podczas krajowych podróży? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23