menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

29.10.2019

Dlaczego Influencer Marketing staje się coraz popularniejszą formą promocji dla marek?

Green Parrot

W obecnych czasach reklamy w mediach tradycyjnych przestają spełniać swoją rolę, a cała promocja marki przenosi się do Internetu. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań na reklamę naszej działalności i chcemy wiedzieć co obecnie przynosi najlepsze rezultaty. Czym jest Influencer Marketing, jak działa i dlaczego powinniśmy zwrócić uwagę na tą formę marketingu?

artykuł sponsorowany

Dlaczego Influencer Marketing staje się coraz popularniejszą formą promocji dla marek?fot. Green Parrot

Czym jest Influencer Marketing?


Influencer Marketing to forma działań reklamowych opierająca się na współpracy z tzw. Influencerami, czyli osobami zajmującymi się różnego rodzaju twórczością internetową i uzyskującymi dzięki temu duże zasięgi. Influencerzy to blogerzy, youtuberzy, instagramerzy, którzy w Internecie osiągnęli sukces - mają spore grono odbiorców, które śledzi ich poczynania, ale także czerpie od nich inspiracje. Nazwa Influencer odnosi się również do słowa “influence” czyli wpływ. Osoby aktywnie działające w Internecie mogą dla innych stanowić wzór do naśladowania, rolę eksperta w danej dziedzinie i przede wszystkim - mogą mieć realny wpływ na tendencje zakupowe odbiorców.

Influencer Marketing pomaga stworzyć relację między odbiorcą, a marką. Pozwala na aktywny dialog. Stwarza w oczach odbiorców wiarygodny i autentyczny obraz marki. Jak to działa?

Jak działa Influencer Marketing?


Firma, sprzedająca dany produkt lub usługę nawiązuje z Influencerem współpracę. Współpraca ta może odbywać się na wielu płaszczyznach. Warunki takiej współpracy zazwyczaj umawiane są między stronami, tak by korzyści z niej były obopólne i wyrównane. Jako firma możemy wyjść z inicjatywą i wymyślić co konkretnie powinien zrobić Influencer, aby pokazać nasz produkt czy usługę, swoim odbiorcą. Możemy określić czy zależy nam na filmie, konkretnym poście, serii reklamowej lub na dłuższej współpracy, gdzie Influencer będzie podkreślał relację z marką. Również Influencer może zaproponować coś od siebie.

Przeczytaj więcej o Influencer Marketingu: https://greenparrot.pl/blog/czym-jest-influencer-marketing/

Dlaczego Influencer Marketing to świetna forma reklamy?


Dotarliśmy do czasów, w którym młode pokolenie ufa Influencerom bardziej niż aktorom, piosenkarzom, artystom, celebrytom. Odbiorcy nawiązują z influencerami dialog - reagują na publikowane materiały, komentują, spotykają się z nimi na różnych zlotach i aktywnie biorą udział w różnego rodzaju challengach, konkursach i wszelkich inicjatywach. Wynika to z silnej więzi między odbiorcami, a influencerami. Influencerzy to najczęściej osoby, z którymi dane grono odbiorców może się utożsamiać. Nie ważne czy ktoś jest gamerem, muserem, fit trenerem - odbiorcy to często rówieśnicy, dzielący z Influencerami to samo hobby.

To oznacza, że osoby w zasięgu influencera darzą go również zaufaniem i chętnie sprawdzają polecane przez niego produkty i usługi, na takiej samej zasadzie jak sprawdzamy co poleci nam nasz znajomy. Pokazanie naszej marki za pośrednictwem Influencera, sprawi, że stanie się ona autentyczna, bliska potencjalnym Klientom. Sama forma reklamy zazwyczaj ma ogromny wpływ na to jak zostanie odebrana, a w przypadku Influencer Marketingu nie są to nachalne banery reklamowe czy hasła, w których dziesięć razy słyszymy nazwę marki. 

Aby mieć pewność, że współpraca przez Influencer Marketing zostanie poprowadzona w prawidłowy sposób i przyniesie jak najwięcej korzyści, warto skorzystać z usług profesjonalistów w tej dziedzinie. Green Parrot to jedna z pierwszych agencji reklamowych na polskim rynku, które zdecydowały się wykorzystać siłę mediów społecznościowych i Influencer Marketingu w komunikacji marketingowej.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jakie są etapy aktualizacji serwisu e-commerce PrestaShop wybranej wersji?

artykuł sponsorowany
Prowadząc sprzedaż online na serwisie e-commerce, warto pamiętać o tym, by co jakiś czas aktualizować taką stronę internetową. Nawet jeśli opiera się na PrestaShop, wciąż wymaga instalacji nowszej wersji tej platformy. Jak przebiega aktualizacja i jakie dane można przenieść wraz z instalacją najnowszej wersji?

Istotność fraz kluczowych w SEO, czyli jak wykonać Keyword Research

artykuł sponsorowany
Pierwszym krokiem do skutecznej optymalizacji SEO jest wybór trafnych fraz kluczowych. To one decydują o tym, czy strona pojawi się wysoko w wynikach wyszukiwania czy też zostanie zatopiona w gąszczu konkurencji.

Marketing lokalnego biznesu. Do czego może przydać Ci się hala?

gaj-stal.com
Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą z zakresu sprzedaży akcesoriów rolniczych, ziemi pakowanej w worki i sadzonek, na pewno przyda Ci się przestrzeń do magazynowania i ekspozycji produktów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z użytkowaniem hali? [artykuł sponsorowany]

Jak stworzyć program lojalnościowy?

artykuł sponsorowany
Program lojalnościowy zakłada dodatkowe benefity dla klienta. Otrzymuje on nie tylko to, za co płaci, ale również punkty, które może wymieniać na nagrody, a także zniżki i bony rabatowe. Ostateczne zasady programu lojalnościowego zależą od wcześniej stworzonej strategii. Z założenia ma on budować pozytywne i trwałe relacje z klientami, wspierać ich lojalność, być promocją dla marki i oczywiście generować większe zyski. Jak się do niego dobrze przygotować?

Targeting IP - jego rola w marketingu

artykuł gościnny
Podstawą marketingu jest dziś rywalizacja o klienta. Skuteczna kampania reklamowa może być bodźcem determinującym wybór, którego dokona klient. Atrakcyjność i zarazem konkurencyjność produktu oraz marki wzrasta, kiedy informacja o nich dociera we właściwym czasie i formie do grupy docelowej. To właśnie dlatego targetowanie IP i geofencing są takie ważne dla marketingu cyfrowego.

Artykuły sponsorowane i reklama display w Reporterzy.info [LINK]

Reporterzy.info
Tygodnik Reporterzy.info oferuje możliwość zamieszczania reklam banerowych, artykułów sponsorowanych, natywnych oraz content marketingowych. Szczegóły oferty, wymagań merytorycznych i technicznych oraz modele współpracy prezentujemy w dziale REKLAMA.

Agencja SEO dla sukcesu Twojego biznesu: Jak znaleźć najlepszą spośród wielu opcji

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces w biznesie, konieczne jest posiadanie silnej obecności online. Aby osiągnąć to, niezbędna jest optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (SEO). Jednym ze sposobów na osiągnięcie sukcesu w tym zakresie jest współpraca z agencją SEO.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24