menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

29.10.2019

Dlaczego Influencer Marketing staje się coraz popularniejszą formą promocji dla marek?

Green Parrot

W obecnych czasach reklamy w mediach tradycyjnych przestają spełniać swoją rolę, a cała promocja marki przenosi się do Internetu. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań na reklamę naszej działalności i chcemy wiedzieć co obecnie przynosi najlepsze rezultaty. Czym jest Influencer Marketing, jak działa i dlaczego powinniśmy zwrócić uwagę na tą formę marketingu?

artykuł sponsorowany

Dlaczego Influencer Marketing staje się coraz popularniejszą formą promocji dla marek?fot. Green Parrot

Czym jest Influencer Marketing?


Influencer Marketing to forma działań reklamowych opierająca się na współpracy z tzw. Influencerami, czyli osobami zajmującymi się różnego rodzaju twórczością internetową i uzyskującymi dzięki temu duże zasięgi. Influencerzy to blogerzy, youtuberzy, instagramerzy, którzy w Internecie osiągnęli sukces - mają spore grono odbiorców, które śledzi ich poczynania, ale także czerpie od nich inspiracje. Nazwa Influencer odnosi się również do słowa “influence” czyli wpływ. Osoby aktywnie działające w Internecie mogą dla innych stanowić wzór do naśladowania, rolę eksperta w danej dziedzinie i przede wszystkim - mogą mieć realny wpływ na tendencje zakupowe odbiorców.

Influencer Marketing pomaga stworzyć relację między odbiorcą, a marką. Pozwala na aktywny dialog. Stwarza w oczach odbiorców wiarygodny i autentyczny obraz marki. Jak to działa?

Jak działa Influencer Marketing?


Firma, sprzedająca dany produkt lub usługę nawiązuje z Influencerem współpracę. Współpraca ta może odbywać się na wielu płaszczyznach. Warunki takiej współpracy zazwyczaj umawiane są między stronami, tak by korzyści z niej były obopólne i wyrównane. Jako firma możemy wyjść z inicjatywą i wymyślić co konkretnie powinien zrobić Influencer, aby pokazać nasz produkt czy usługę, swoim odbiorcą. Możemy określić czy zależy nam na filmie, konkretnym poście, serii reklamowej lub na dłuższej współpracy, gdzie Influencer będzie podkreślał relację z marką. Również Influencer może zaproponować coś od siebie.

Przeczytaj więcej o Influencer Marketingu: https://greenparrot.pl/blog/czym-jest-influencer-marketing/

Dlaczego Influencer Marketing to świetna forma reklamy?


Dotarliśmy do czasów, w którym młode pokolenie ufa Influencerom bardziej niż aktorom, piosenkarzom, artystom, celebrytom. Odbiorcy nawiązują z influencerami dialog - reagują na publikowane materiały, komentują, spotykają się z nimi na różnych zlotach i aktywnie biorą udział w różnego rodzaju challengach, konkursach i wszelkich inicjatywach. Wynika to z silnej więzi między odbiorcami, a influencerami. Influencerzy to najczęściej osoby, z którymi dane grono odbiorców może się utożsamiać. Nie ważne czy ktoś jest gamerem, muserem, fit trenerem - odbiorcy to często rówieśnicy, dzielący z Influencerami to samo hobby.

To oznacza, że osoby w zasięgu influencera darzą go również zaufaniem i chętnie sprawdzają polecane przez niego produkty i usługi, na takiej samej zasadzie jak sprawdzamy co poleci nam nasz znajomy. Pokazanie naszej marki za pośrednictwem Influencera, sprawi, że stanie się ona autentyczna, bliska potencjalnym Klientom. Sama forma reklamy zazwyczaj ma ogromny wpływ na to jak zostanie odebrana, a w przypadku Influencer Marketingu nie są to nachalne banery reklamowe czy hasła, w których dziesięć razy słyszymy nazwę marki. 

Aby mieć pewność, że współpraca przez Influencer Marketing zostanie poprowadzona w prawidłowy sposób i przyniesie jak najwięcej korzyści, warto skorzystać z usług profesjonalistów w tej dziedzinie. Green Parrot to jedna z pierwszych agencji reklamowych na polskim rynku, które zdecydowały się wykorzystać siłę mediów społecznościowych i Influencer Marketingu w komunikacji marketingowej.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na Google+ dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pudełka z nadrukiem na różne okazje

Materiał zewnętrzny
Do pudełek pakuje się nie tylko prezenty, ale również produkty, które następnie mają trafić do sprzedaży. Często nie mogą to być pudełka w dowolnym kolorze, zdobione obojętnie jakim wzorem, czy tym bardziej znaczone logo konkurencji. Stąd wzrosło zainteresowanie usługami, które polegają na projektowaniu i produkcji pudełek kartonowych pod indywidualne zamówienie.

Rekord Guinnessa w rolkarskiej sztafecie pomoże dzieciom z Oleśnicy

Bartłomiej Dwornik
Aż 25 godzin bez przerwy po 400-metrowej pętli. Agata i Wojciech Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy, w ostatni weekend marca zamierza ustanowić oficjalny rekord świata. Wydarzenie SLV Group Guinness Rolki Reggae Rekord promować będzie również bezpieczną jazdą na rolkach w mieście, a przede wszystkim pomoże zebrać pieniądze na zorganizowanie wakacji dla małych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.

Coraz bliżej święta

artykuł sponsorowany
Przywykliśmy do tego, że witryny sklepowe już w listopadzie przypominają nam o grudniowych Świętach Bożego Narodzenia. Nawet jeśli uważamy, że to odrobinę za wcześnie na epatowanie świąteczną atmosferą to jest to idealny moment na spokojne zastanowienie się i wybranie odpowiednich prezentów dla najbliższych i trochę dalszych, ale też dla współpracowników, czy pracowników. Chwila, gdy bez pośpiechu i z precyzyjnym podziałem środków budżetowych możemy zamówić upominki, bez obawy, że nie zdążą do nas dotrzeć na czas.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?

artykuł partnera
Biznes wiąże się z ciągłymi zmianami. Przedsiębiorcom zależy na nieustannym rozwoju firmy, pozyskiwaniu nowych partnerów oraz zawieraniu intratnych kontraktów. Jednak wszystko to wiąże się z odpowiednimi regulacjami prawnymi, które często są zawiłe i niezrozumiałe dla właścicieli firm.

Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?

kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny
Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

Twój e-PIT - czy rozliczanie podatku będzie jeszcze prostsze?

pitax.pl
Obowiązek rozliczenia popularnego PIT-a, który pojawia się wraz z nowym rokiem kalendarzowym, wynika bezpośrednio z przepisów prawa i wielu osobom spędza sen z powiek. Częstotliwość zmiany ordynacji podatkowej wcale nie ułatwia procesu rozliczania podatku, zwłaszcza gdy w grę wchodzą różne odliczenia i ulgi, z jakich można skorzystać. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22