menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

31.01.2020

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?

faraon24.pl

Zwycięzca nagrody w naturalny sposób na nią zasługuje z uwagi na to, że w tym czym się zajmuje był lepszy od innych. Starał się bardziej, pracował więcej wylał więcej potu i krwi niż pozostali. Dziennikarstwo ekonomiczne to wyjątkowo trudne zajęcie. To nie tylko czytanie, analizy i pisanie. To również potężny stres bo wyniki pracy wpływają na życie innych. Należy cechować się nie tylko solidnym wykształceniem ale także wiedzą praktyczną zdobytą przez lata praktyk.

artykuł sponsorowany

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?fot. faraon24.pl

Konkursy odbywają się raz do roku a na nominację pracuje się przez wiele lat a nawet całe życie. Nie zawsze jednak laur zwycięstwa przypada najlepszemu. Zdarza się, że konkursy są kierunkowane na konkretne środowisko. Tak dzieje się w przypadku mas-mediów. Bywają jednak tacy dziennikarze, dla których nagrody materialne i rozgłos związany z nominacjami i dalszym zwycięstwem są sprawą marginalną, odkładaną na drugi i trzeci plan a ważniejsza jest sama praca dla swoich odbiorców i własna satysfakcja z pomocy jaką ofiarowali innym.

Głośne konkursy wygrywają mainstreamowi dziennikarze. Są znani, lubiani, świetnie ubrani i zawsze nazywani ekspertami. Właścicielom i zarządcą firm medialnych zależy aby to właśnie ich pracownicy byli postrzegani jak najbardziej wyjątkowi, wyróżniający się na tle konkurencji i jako niekwestionowani eksperci.

Dziennikarze, którzy nie pracują dla korporacji i znanych mediów prowadzą własne blogi gdzie dla swoich czytelników tworzą niezależne i obiektywne treści. To oni starają się najbardziej zaspokajać intelektualnie swoich odbiorców. Wygrywają obiektywizmem i niezależnością i to na nich spływa ekskluzywny splendor opinii publicznej i prawdziwa wdzięczność za ich tytaniczną pracę.

Dziennikarze pracujący pod dyktando swoich pracodawców mają z górki. Nie muszą przejmować się aż tak jakością swoich treści ponieważ najważniejsze dla nich jest zaspokajanie potrzeb pracodawcy. Potrzeby pracodawcy to zysk a rzetelność odkłada się na drugi plan.

Chcąc być najlepszym dziennikarzem w swojej dziedzinie trzeba się porządnie napracować


Najbardziej znanym wydarzeniem jest coroczny konkurs Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabowskiego. W ostatniej edycji konkursu zmienił się bardzo skład jego kapituły. Ekonomistów zastąpiono dziennikarzami pracujących dla mediów ściśle związanych z obecnym rządem. Laureatem numer jeden został Rafał Woś.

To ciężka praca jaką wykonuje Zbyszek Papiński (https://appfunds.blogspot.com/) daje mu nie tylko satysfakcję ale również uznanie czytelników. Szczegółowe analizy lokat, inwestycji giełdowych i innych ekonomicznych zagadnień przekazuje w prosty sposób. Swój blog prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku publikując rocznie od 100 do 300 wpisów.

Nie tylko bloger ale również osoba odpowiedzialna za część portfela akcyjnego Funduszu Emerytalnego ING to Michał Stopka (https://www.michalstopka.pl/). Profesjonalny inwestor opowiada jak inwestować, podaje przykłady i uczestniczy mentalnie w inwestycjach swoich czytelników. Pod jego publikacjami pojawiają się dziesiątki komentarzy, z wielkim zainteresowaniem śledzą go tysiące osób. W pełni zasługuje na uznanie, na które sam zapracował rzetelną pracą.

Połączenie informatyki śledczej z bogatym doświadczeniem ekonomicznym sprawia, że Michał Straus (https://faraon24.pl/) jest jednym z najpoczytniejszych autorów w sieci. Bez ogródek opisuje meandry ekonomiczne i pokazuje jak od kuchni wygląda rynek. Blog prowadzi nieprzerwanie 2014 roku. Doceniany za istotny wkład w zwiększanie bezpieczeństwa rynku. Swoimi publikacjami dociera do dziesiątek tysięcy odbiorców. Zawsze twierdzenie popiera rzetelnym badaniem i okrasza publikacje celnymi przykładami a każde twierdzenie jest dobrze udowodnione.

Na uznanie solidnie zapracował sobie Bartłomiej Biga (https://bartlomiejbiga.pl/ ) autor bloga „Ekonomia Praktyczna”. To nie tylko ciekawy autor ale również niezmiernie pouczający. Wiedza jaką przekazuje jest podana w sposób prosty i bardzo zrozumiały nawet dla laików tematyki ekonomicznej.

Głośnie konkursy ekonomiczne nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość jeden do jednego. Bardzo ważna jest promocja i ukierunkowanie opinii publicznej na wybranego autora. Aby samemu wyrobić sobie zdanie kto jest najlepszym twórcą treści ekonomicznych należy poznać całe środowisko. Pamiętać trzeba, że za wielkimi konkursami swoją wielkie pieniądze i nie to będzie finał.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Kalendarze firmowe

artykuł sponsorowany
Kalendarze firmowe są świetnym wyborem do działań marketingowych Twojej marki. Indywidualny projekt kalendarza będzie prezentował się profesjonalnie i posiadał wysoką jakość. Kalendarze książkowe, kalendarze trójdzielne i inne są przedmiotami codziennego użytku, chętnie wykorzystywanymi przez wielu jako narzędzie planowania, organizowania, zapisywania ważnych spotkań, czy urodzin.

Kto dzwonił? Sprawdź!

infonumer.pl
Telefon komórkowy bardzo ułatwia dzisiaj życie. Nie oznacza to jednak, że jego posiadanie ma wyłącznie dobre strony, choć na pewno jest ich o wiele więcej, niż tych złych. Do tych ostatnich należą rozmowy z nieznanych numerów, jeśli mają one charakter nękający. [artykuł sponsorowany]

Czym zajmuje się agencja brandingowa?

Agencja Invitro
Agencja brandingowa to firma, zajmująca się realizacją zadań związanych z szeroko rozumianą marką przedsiębiorstwa lub produktu. Działania realizowane przez specjalistów mogą być prowadzone zarówno od podstaw, towarzysząc wprowadzaniu nowości na rynek, jak i być wdrażanymi względem marki już istniejącej, na przykład w przypadku rebrandingu. [Materiał zewnętrzny]

To był Rolki Reggae Express! 100 kilometrów na rolkach dla Kacpra

BARD
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Oleśniccy rasta-rolkarze Agata i Wojtek pomagali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra. Patronem medialnym Rolki Reggae Express był tygodnik Reporterzy.info.

Rolkarze z całej Polski pojechali dla Hani. Patronat Reporterzy.info

BARD
Aż 40 rolkarzy zmierzyło się w Międzyborzu i Warszawie z dystansem 130 kilometrów. Charytatywny Rolki Reggae Express pojechał dla 9-miesięcznej Hani Próby, chorej na neuroblastomę. Wyjątkowo złośliwy, dziecięcy nowotwór układu nerwowego.

Na czym polega praca notariusza?

artykuł sponsorowany
Notariusz jest jednym z zawodów, którego korzenie sięgają starożytności, i z pewnością będzie nadal potrzebny za setki lat. Stanowisko to oznacza osobę upoważnioną przez władze państwowe do poświadczania i nadawania mocy prawnej konkretnym faktom. Jak rozwijał się zawód notariusza przez wieki i jaką pomoc możemy uzyskać w kancelarii notarialnej?

Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?

kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23