menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAVeloBank lokata 6%

31.01.2020

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?

faraon24.pl

Zwycięzca nagrody w naturalny sposób na nią zasługuje z uwagi na to, że w tym czym się zajmuje był lepszy od innych. Starał się bardziej, pracował więcej wylał więcej potu i krwi niż pozostali. Dziennikarstwo ekonomiczne to wyjątkowo trudne zajęcie. To nie tylko czytanie, analizy i pisanie. To również potężny stres bo wyniki pracy wpływają na życie innych. Należy cechować się nie tylko solidnym wykształceniem ale także wiedzą praktyczną zdobytą przez lata praktyk.

artykuł sponsorowany

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?fot. faraon24.pl

Konkursy odbywają się raz do roku a na nominację pracuje się przez wiele lat a nawet całe życie. Nie zawsze jednak laur zwycięstwa przypada najlepszemu. Zdarza się, że konkursy są kierunkowane na konkretne środowisko. Tak dzieje się w przypadku mas-mediów. Bywają jednak tacy dziennikarze, dla których nagrody materialne i rozgłos związany z nominacjami i dalszym zwycięstwem są sprawą marginalną, odkładaną na drugi i trzeci plan a ważniejsza jest sama praca dla swoich odbiorców i własna satysfakcja z pomocy jaką ofiarowali innym.

Głośne konkursy wygrywają mainstreamowi dziennikarze. Są znani, lubiani, świetnie ubrani i zawsze nazywani ekspertami. Właścicielom i zarządcą firm medialnych zależy aby to właśnie ich pracownicy byli postrzegani jak najbardziej wyjątkowi, wyróżniający się na tle konkurencji i jako niekwestionowani eksperci.

Dziennikarze, którzy nie pracują dla korporacji i znanych mediów prowadzą własne blogi gdzie dla swoich czytelników tworzą niezależne i obiektywne treści. To oni starają się najbardziej zaspokajać intelektualnie swoich odbiorców. Wygrywają obiektywizmem i niezależnością i to na nich spływa ekskluzywny splendor opinii publicznej i prawdziwa wdzięczność za ich tytaniczną pracę.

Dziennikarze pracujący pod dyktando swoich pracodawców mają z górki. Nie muszą przejmować się aż tak jakością swoich treści ponieważ najważniejsze dla nich jest zaspokajanie potrzeb pracodawcy. Potrzeby pracodawcy to zysk a rzetelność odkłada się na drugi plan.

Chcąc być najlepszym dziennikarzem w swojej dziedzinie trzeba się porządnie napracować


Najbardziej znanym wydarzeniem jest coroczny konkurs Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabowskiego. W ostatniej edycji konkursu zmienił się bardzo skład jego kapituły. Ekonomistów zastąpiono dziennikarzami pracujących dla mediów ściśle związanych z obecnym rządem. Laureatem numer jeden został Rafał Woś.

To ciężka praca jaką wykonuje Zbyszek Papiński (https://appfunds.blogspot.com/) daje mu nie tylko satysfakcję ale również uznanie czytelników. Szczegółowe analizy lokat, inwestycji giełdowych i innych ekonomicznych zagadnień przekazuje w prosty sposób. Swój blog prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku publikując rocznie od 100 do 300 wpisów.

Nie tylko bloger ale również osoba odpowiedzialna za część portfela akcyjnego Funduszu Emerytalnego ING to Michał Stopka (https://www.michalstopka.pl/). Profesjonalny inwestor opowiada jak inwestować, podaje przykłady i uczestniczy mentalnie w inwestycjach swoich czytelników. Pod jego publikacjami pojawiają się dziesiątki komentarzy, z wielkim zainteresowaniem śledzą go tysiące osób. W pełni zasługuje na uznanie, na które sam zapracował rzetelną pracą.

Połączenie informatyki śledczej z bogatym doświadczeniem ekonomicznym sprawia, że Michał Straus (https://faraon24.pl/) jest jednym z najpoczytniejszych autorów w sieci. Bez ogródek opisuje meandry ekonomiczne i pokazuje jak od kuchni wygląda rynek. Blog prowadzi nieprzerwanie 2014 roku. Doceniany za istotny wkład w zwiększanie bezpieczeństwa rynku. Swoimi publikacjami dociera do dziesiątek tysięcy odbiorców. Zawsze twierdzenie popiera rzetelnym badaniem i okrasza publikacje celnymi przykładami a każde twierdzenie jest dobrze udowodnione.

Na uznanie solidnie zapracował sobie Bartłomiej Biga (https://bartlomiejbiga.pl/ ) autor bloga „Ekonomia Praktyczna”. To nie tylko ciekawy autor ale również niezmiernie pouczający. Wiedza jaką przekazuje jest podana w sposób prosty i bardzo zrozumiały nawet dla laików tematyki ekonomicznej.

Głośnie konkursy ekonomiczne nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość jeden do jednego. Bardzo ważna jest promocja i ukierunkowanie opinii publicznej na wybranego autora. Aby samemu wyrobić sobie zdanie kto jest najlepszym twórcą treści ekonomicznych należy poznać całe środowisko. Pamiętać trzeba, że za wielkimi konkursami swoją wielkie pieniądze i nie to będzie finał.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Profesjonalne szkolenia sprzedażowe i ich znaczenie dla nowoczesnego przedsiębiorstwa

artykuł sponsorowany
Zapotrzebowanie na niektóre produkty i usługi nigdy nie maleje. Jak jednak pokazuje praktyka, dobry handlowiec zawsze jest w stanie zwiększyć sprzedaż – nawet wielokrotnie. Do tego niezbędne są zarówno doświadczenie, jak i wiedza, doskonała znajomość klienta, jego potrzeb i oczekiwań.

Top 5 niedrogich upominków na Boże Narodzenie

RaB
W co w takim razie najlepiej zainwestować, by prezent był trafiony, a osoba nim obdarowana była szczęśliwa? Należy przede wszystkim pomyśleć nad prezentem nie tylko praktycznym, ale także pomysłowym oraz spersonalizowanym. [artykuł sponsorowany]

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej - jak to zrobić?

artykuł sponsorowany
Pozycjonowanie strony internetowej to jeden z najlepszych sposobów na skuteczne promowanie marki w sieci. Dzięki temu będzie pojawiać się wysoko wynikach wyszukiwania Google, co zwiększy zasięg witryny. Pytanie tylko, jak przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie? Od czego zacząć ten proces?

Kiedy warto jest skorzystać z usług agencji SEM?

ICBM
Wiele marek poszukuje sprawdzonej recepty na pozyskanie dużej liczby nowych klientów. Niestety ona nie istnieje. Każde przedsiębiorstwo jest inne, a więc wymaga ono indywidualnego podejścia. Strategia promocyjna powinna być zaplanowana od początku do końca. Wszystko po to, aby osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty. [artykuł sponsorowany]

Udana promocja naszego biznesu w sieci

zleca.pl
Choć nie zawsze łatwo jest zaistnieć w obliczu silnej i licznej konkurencji, z pewnością nie  należy się poddawać. Dobry start w biznesie jak najbardziej jest możliwy, jednak należy w tym celu przedsięwziąć pewne kroki. Działania promocyjne w sieci są dziś wręcz koniecznością. Komu powierzyć to zadanie? [artykuł sponsorowany]

Pudełka z nadrukiem na różne okazje

Materiał zewnętrzny
Do pudełek pakuje się nie tylko prezenty, ale również produkty, które następnie mają trafić do sprzedaży. Często nie mogą to być pudełka w dowolnym kolorze, zdobione obojętnie jakim wzorem, czy tym bardziej znaczone logo konkurencji. Stąd wzrosło zainteresowanie usługami, które polegają na projektowaniu i produkcji pudełek kartonowych pod indywidualne zamówienie.

Czy języka można się nauczyć samemu?

ESKK
Kursy językowe, obozy zagraniczne, lekcje w szkole, korepetycje z nauczycielami - wszystko to nas przekonuje, że w nauce języków obcych niezbędna nam jest pomoc innej osoby. Z tego powodu wiele osób nawet nie podejmuje próby samodzielnych lekcji, chociaż okoliczności nie pozwalają na zapisanie się na grupowe zajęcia. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23