menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

31.01.2020

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?

faraon24.pl

Zwycięzca nagrody w naturalny sposób na nią zasługuje z uwagi na to, że w tym czym się zajmuje był lepszy od innych. Starał się bardziej, pracował więcej wylał więcej potu i krwi niż pozostali. Dziennikarstwo ekonomiczne to wyjątkowo trudne zajęcie. To nie tylko czytanie, analizy i pisanie. To również potężny stres bo wyniki pracy wpływają na życie innych. Należy cechować się nie tylko solidnym wykształceniem ale także wiedzą praktyczną zdobytą przez lata praktyk.

artykuł sponsorowany

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?fot. faraon24.pl

Konkursy odbywają się raz do roku a na nominację pracuje się przez wiele lat a nawet całe życie. Nie zawsze jednak laur zwycięstwa przypada najlepszemu. Zdarza się, że konkursy są kierunkowane na konkretne środowisko. Tak dzieje się w przypadku mas-mediów. Bywają jednak tacy dziennikarze, dla których nagrody materialne i rozgłos związany z nominacjami i dalszym zwycięstwem są sprawą marginalną, odkładaną na drugi i trzeci plan a ważniejsza jest sama praca dla swoich odbiorców i własna satysfakcja z pomocy jaką ofiarowali innym.

Głośne konkursy wygrywają mainstreamowi dziennikarze. Są znani, lubiani, świetnie ubrani i zawsze nazywani ekspertami. Właścicielom i zarządcą firm medialnych zależy aby to właśnie ich pracownicy byli postrzegani jak najbardziej wyjątkowi, wyróżniający się na tle konkurencji i jako niekwestionowani eksperci.

Dziennikarze, którzy nie pracują dla korporacji i znanych mediów prowadzą własne blogi gdzie dla swoich czytelników tworzą niezależne i obiektywne treści. To oni starają się najbardziej zaspokajać intelektualnie swoich odbiorców. Wygrywają obiektywizmem i niezależnością i to na nich spływa ekskluzywny splendor opinii publicznej i prawdziwa wdzięczność za ich tytaniczną pracę.

Dziennikarze pracujący pod dyktando swoich pracodawców mają z górki. Nie muszą przejmować się aż tak jakością swoich treści ponieważ najważniejsze dla nich jest zaspokajanie potrzeb pracodawcy. Potrzeby pracodawcy to zysk a rzetelność odkłada się na drugi plan.

Chcąc być najlepszym dziennikarzem w swojej dziedzinie trzeba się porządnie napracować


Najbardziej znanym wydarzeniem jest coroczny konkurs Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabowskiego. W ostatniej edycji konkursu zmienił się bardzo skład jego kapituły. Ekonomistów zastąpiono dziennikarzami pracujących dla mediów ściśle związanych z obecnym rządem. Laureatem numer jeden został Rafał Woś.

To ciężka praca jaką wykonuje Zbyszek Papiński (https://appfunds.blogspot.com/) daje mu nie tylko satysfakcję ale również uznanie czytelników. Szczegółowe analizy lokat, inwestycji giełdowych i innych ekonomicznych zagadnień przekazuje w prosty sposób. Swój blog prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku publikując rocznie od 100 do 300 wpisów.

Nie tylko bloger ale również osoba odpowiedzialna za część portfela akcyjnego Funduszu Emerytalnego ING to Michał Stopka (https://www.michalstopka.pl/). Profesjonalny inwestor opowiada jak inwestować, podaje przykłady i uczestniczy mentalnie w inwestycjach swoich czytelników. Pod jego publikacjami pojawiają się dziesiątki komentarzy, z wielkim zainteresowaniem śledzą go tysiące osób. W pełni zasługuje na uznanie, na które sam zapracował rzetelną pracą.

Połączenie informatyki śledczej z bogatym doświadczeniem ekonomicznym sprawia, że Michał Straus (https://faraon24.pl/) jest jednym z najpoczytniejszych autorów w sieci. Bez ogródek opisuje meandry ekonomiczne i pokazuje jak od kuchni wygląda rynek. Blog prowadzi nieprzerwanie 2014 roku. Doceniany za istotny wkład w zwiększanie bezpieczeństwa rynku. Swoimi publikacjami dociera do dziesiątek tysięcy odbiorców. Zawsze twierdzenie popiera rzetelnym badaniem i okrasza publikacje celnymi przykładami a każde twierdzenie jest dobrze udowodnione.

Na uznanie solidnie zapracował sobie Bartłomiej Biga (https://bartlomiejbiga.pl/ ) autor bloga „Ekonomia Praktyczna”. To nie tylko ciekawy autor ale również niezmiernie pouczający. Wiedza jaką przekazuje jest podana w sposób prosty i bardzo zrozumiały nawet dla laików tematyki ekonomicznej.

Głośnie konkursy ekonomiczne nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość jeden do jednego. Bardzo ważna jest promocja i ukierunkowanie opinii publicznej na wybranego autora. Aby samemu wyrobić sobie zdanie kto jest najlepszym twórcą treści ekonomicznych należy poznać całe środowisko. Pamiętać trzeba, że za wielkimi konkursami swoją wielkie pieniądze i nie to będzie finał.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

materiał zewnętrzny
Prowadzenie sklepu internetowego to intratny pomysł na biznes szczególnie teraz, kiedy konsumenci na całym świecie coraz częściej korzystają z możliwości kupowania online. Większe zainteresowanie kupujących ofertą platform sprzedażowych przekłada się jednak na ciągle rosnącą konkurencję, dlatego każdy nowy przedsiębiorca musi znaleźć sposób na wybicie się w gąszczu ofert konkurencyjnych sklepów. Kluczem do sukcesu może okazać się SEO dla e-commerce.

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl
To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

Jak zrobić audyt SEO samemu?

Zgred.pl
W dobie coraz większego zafascynowania Internetem, braku czasu oraz poszukiwaniem wygodnych rozwiązań sklepy internetowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Nie dziwi więc fakt, że duża część właścicieli stara się zrozumieć zjawiska, które mają bezpośrednie przełożenie na ich realne obroty. [materiał zewnętrzny]

Znamy już wyniki rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie!

#PRsense
Za nami uroczysta gala 8 edycji Rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie, inicjatywy, która od 9 lat pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Znamy już wszystkich nominowanych - laureatów tegorocznej edycji! [materiał partnera]

Na czym polegają Kampanie GDN?

materiał zewnętrzny
GDN to Google Display Network, czyli globalna sieć reklamowa Google. Kampanie przeprowadzane w jej ramach pozwalają na bardzo szerokie docieranie z przekazem reklamowym do odbiorców, za pomocą reklam graficznych - m.in. na stronach www, w usłudze Gmail czy filmach w serwisie YouTube. GDN efektywnie łączy w sobie generowanie milionowych zasięgów globalnych z precyzyjnym targetowaniem.

Największe zalety pożyczek pozabankowych

pozyczki-24.pl
Dostępne online, bez wychodzenia z domu, praktycznie dla każdego – jeśli potrzebujesz gotówki na spłatę swoich zobowiązań, a kredyt w banku lub pożyczka od znajomych nie wchodzą w grę, możesz skorzystać z bogatej oferty instytucji finansowych z sektora pozabankowego. [artykuł sponsorowany]

Książka elektroniczna - format przyszłości?

Virtualo
O czytelnictwie w Polsce mówi się różnie. Z jednej strony podkreśla się negatywną prognozę co do zmniejszającej się liczby regularnie czytających osób, z drugiej - wskazuje na to, że przynajmniej część Polaków coraz chętniej sięga po dobrą i ambitną literaturę. Zmienia się również sposób czytania. Coraz więcej osób sięga po nowoczesne formy książki. Zarówno ebook, jak i audiobook cieszą się coraz większą popularnością. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22