menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

31.01.2020

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?

faraon24.pl

Zwycięzca nagrody w naturalny sposób na nią zasługuje z uwagi na to, że w tym czym się zajmuje był lepszy od innych. Starał się bardziej, pracował więcej wylał więcej potu i krwi niż pozostali. Dziennikarstwo ekonomiczne to wyjątkowo trudne zajęcie. To nie tylko czytanie, analizy i pisanie. To również potężny stres bo wyniki pracy wpływają na życie innych. Należy cechować się nie tylko solidnym wykształceniem ale także wiedzą praktyczną zdobytą przez lata praktyk.

artykuł sponsorowany

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?fot. faraon24.pl

Konkursy odbywają się raz do roku a na nominację pracuje się przez wiele lat a nawet całe życie. Nie zawsze jednak laur zwycięstwa przypada najlepszemu. Zdarza się, że konkursy są kierunkowane na konkretne środowisko. Tak dzieje się w przypadku mas-mediów. Bywają jednak tacy dziennikarze, dla których nagrody materialne i rozgłos związany z nominacjami i dalszym zwycięstwem są sprawą marginalną, odkładaną na drugi i trzeci plan a ważniejsza jest sama praca dla swoich odbiorców i własna satysfakcja z pomocy jaką ofiarowali innym.

Głośne konkursy wygrywają mainstreamowi dziennikarze. Są znani, lubiani, świetnie ubrani i zawsze nazywani ekspertami. Właścicielom i zarządcą firm medialnych zależy aby to właśnie ich pracownicy byli postrzegani jak najbardziej wyjątkowi, wyróżniający się na tle konkurencji i jako niekwestionowani eksperci.

Dziennikarze, którzy nie pracują dla korporacji i znanych mediów prowadzą własne blogi gdzie dla swoich czytelników tworzą niezależne i obiektywne treści. To oni starają się najbardziej zaspokajać intelektualnie swoich odbiorców. Wygrywają obiektywizmem i niezależnością i to na nich spływa ekskluzywny splendor opinii publicznej i prawdziwa wdzięczność za ich tytaniczną pracę.

Dziennikarze pracujący pod dyktando swoich pracodawców mają z górki. Nie muszą przejmować się aż tak jakością swoich treści ponieważ najważniejsze dla nich jest zaspokajanie potrzeb pracodawcy. Potrzeby pracodawcy to zysk a rzetelność odkłada się na drugi plan.

Chcąc być najlepszym dziennikarzem w swojej dziedzinie trzeba się porządnie napracować


Najbardziej znanym wydarzeniem jest coroczny konkurs Narodowego Banku Polskiego im. Władysława Grabowskiego. W ostatniej edycji konkursu zmienił się bardzo skład jego kapituły. Ekonomistów zastąpiono dziennikarzami pracujących dla mediów ściśle związanych z obecnym rządem. Laureatem numer jeden został Rafał Woś.

To ciężka praca jaką wykonuje Zbyszek Papiński (https://appfunds.blogspot.com/) daje mu nie tylko satysfakcję ale również uznanie czytelników. Szczegółowe analizy lokat, inwestycji giełdowych i innych ekonomicznych zagadnień przekazuje w prosty sposób. Swój blog prowadzi nieprzerwanie od 2007 roku publikując rocznie od 100 do 300 wpisów.

Nie tylko bloger ale również osoba odpowiedzialna za część portfela akcyjnego Funduszu Emerytalnego ING to Michał Stopka (https://www.michalstopka.pl/). Profesjonalny inwestor opowiada jak inwestować, podaje przykłady i uczestniczy mentalnie w inwestycjach swoich czytelników. Pod jego publikacjami pojawiają się dziesiątki komentarzy, z wielkim zainteresowaniem śledzą go tysiące osób. W pełni zasługuje na uznanie, na które sam zapracował rzetelną pracą.

Połączenie informatyki śledczej z bogatym doświadczeniem ekonomicznym sprawia, że Michał Straus (https://faraon24.pl/) jest jednym z najpoczytniejszych autorów w sieci. Bez ogródek opisuje meandry ekonomiczne i pokazuje jak od kuchni wygląda rynek. Blog prowadzi nieprzerwanie 2014 roku. Doceniany za istotny wkład w zwiększanie bezpieczeństwa rynku. Swoimi publikacjami dociera do dziesiątek tysięcy odbiorców. Zawsze twierdzenie popiera rzetelnym badaniem i okrasza publikacje celnymi przykładami a każde twierdzenie jest dobrze udowodnione.

Na uznanie solidnie zapracował sobie Bartłomiej Biga (https://bartlomiejbiga.pl/ ) autor bloga „Ekonomia Praktyczna”. To nie tylko ciekawy autor ale również niezmiernie pouczający. Wiedza jaką przekazuje jest podana w sposób prosty i bardzo zrozumiały nawet dla laików tematyki ekonomicznej.

Głośnie konkursy ekonomiczne nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość jeden do jednego. Bardzo ważna jest promocja i ukierunkowanie opinii publicznej na wybranego autora. Aby samemu wyrobić sobie zdanie kto jest najlepszym twórcą treści ekonomicznych należy poznać całe środowisko. Pamiętać trzeba, że za wielkimi konkursami swoją wielkie pieniądze i nie to będzie finał.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Rodzaje znaków towarowych. Kolor, smak i zapach pod ochroną prawną

znakitowarowe-blog.pl
Znak towarowy przeważnie kojarzy się z nazwą lub logo firmy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taką funkcję może pełnić również kolor, kształt, dźwięk, a nawet zapach i smak! Jak to możliwe? Sprawdź jakie oznaczenie możesz zarejestrować w urzędzie patentowym. Zadbaj o maksymalną ochronę dla swojej marki i wyróżnij się na tle konkurencji. [artykuł sponsorowany]

Pozycjonowanie stron internetowych - jak monitorować efekty?

Artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach głównym miejscem, w którym użytkownicy poszukują informacji o firmach, produktach i usługach jest wyszukiwarka. Dlatego tak ważne jest, aby osiągać jak najwyższej pozycje w wynikach wyszukiwania. W związku z tym właściciele witryn internetowych inwestują niemałe środki finansowe, aby jak najlepiej wypozycjonować swoją stronę. Wysokie pozycje to większy ruch, a większy to większe zyski.

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ile warte jest życie?

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Jeszcze trzydzieści lat temu z choroby nowotworowej udawało się wyleczyć zaledwie co piąte dziecko. Dziś te proporcje są odwrotne. Nawet 85 procent dzieci wraca do zdrowia. Decydujący jest oczywiście rozwój medycyny, ale nie mniej istotna jest również zmiana podejścia i świadomości. Historia Sary i Stasia to wzruszające dowody na to, że dzięki pomocy dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. [Reporterzy.info wspierają]

Agencja 360: Kompleksowe rozwiązania

artykuł sponsorowany
W dynamicznie zmieniającym się świecie marketingu cyfrowego, agencje typu "agencja 360" odgrywają kluczową rolę, oferując kompleksowe rozwiązania dla biznesów każdej wielkości. Idea stojąca za agencją 360 polega na zapewnieniu pełnego zakresu usług marketingowych, od strategii kreatywnej po wykonanie i analizę, wszystko w jednym miejscu.

Podaruj prezent na święta. Spraw radość dzieciom chorym na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową
Dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi nawet święta spędzają w szpitalu. Dlatego Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do udziału w wyjątkowym, świątecznym projekcie. Żeby dać dzieciom z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei tyle radości i świątecznej atmosfery, ile to tylko możliwe. [Reporterzy.info wspierają]

Czym zajmuje się agencja brandingowa?

Agencja Invitro
Agencja brandingowa to firma, zajmująca się realizacją zadań związanych z szeroko rozumianą marką przedsiębiorstwa lub produktu. Działania realizowane przez specjalistów mogą być prowadzone zarówno od podstaw, towarzysząc wprowadzaniu nowości na rynek, jak i być wdrażanymi względem marki już istniejącej, na przykład w przypadku rebrandingu. [Materiał zewnętrzny]

Jak sprawdzić historię serwisu www?

zgred.pl
Nie bez powodu mówi się, że w internecie nic nie ginie. Okazuje się, że istnieje łatwy sposób weryfikacje wyglądu stron www w przeszłości. Jak i gdzie to sprawdzić? Dowiedzmy się, w jakim celu warto korzystać z możliwości podglądu historii stron internetowych. [Materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24