menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

10.03.2020

Jakie są stawki w copywritingu?

Contentwriter.pl

Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. W copywritingu nie jest łatwo wskazać standardowe uniwersalne ceny, ponieważ każdy copywriter ma inny cennik, który zazwyczaj również waha się w zależności od rodzaju i stopnia trudności danego zlecenia.

Materiał zewnętrzny

Jakie są stawki w copywritingu?ilustracja Contentwriter.pl

Mimo to, poszukując dobrego copywritera, który napisze dla nas teksty we względnie korzystnej cenie, zwracamy uwagę na obowiązujące stawki. Należy jednak pamięta, że „tanio” raczej rzadko idzie w parze z „dobrze”,  dlatego zazwyczaj lepiej jest zainwestować trochę więcej, żeby otrzymać dobry jakościowo tekst, za sprawą którego przyciągniemy zdecydowanie więcej klientów, dzięki czemu wydane pieniądze błyskawicznie się zwrócą.

Dlaczego stawki za 1000 zzs w copywritingu rosną?


Na podstawie badań rynku i wnikliwego researchu można stwierdzić, że stawki w copywritingu generalnie raczej rosną. Co prawda wynika to przede wszystkim z rosnącej inflacji, ale nie tylko. Mianowicie zwiększa się świadomość przedsiębiorców, którzy rozumieją, że pisanie dobrych tekstów jest czasochłonne, wymaga lekkiego pióra i nieustannie szlifowanego dobrego warsztatu pisarskiego. Do tego dochodzi znajomość zasad poprawnej polszczyzny oraz znajomość zasad SEO. Dlatego chociaż „materiał”, z jakiego tworzą copywriterzy, czyli słowo, nic nie kosztuje, bo jest „niematerialny”, to jednak w stworzenie profesjonalnego tekstu copywriterskiego trzeba włożyć wiele pracy i wysiłku intelektualnego. 

Zatem stawki w copywritingu uzależnione są od kilku podstawowych czynników:


  • doświadczenia i umiejętności copywritera – jak w każdym zawodzie, tak i w copywritingu są lepsi i gorsi specjaliści;
  • rodzaju i stopnia skomplikowania zlecanego tekstu – każde zlecenie jest inne, więc wiadomo, że więcej zapłaci się za skomplikowane eksperckie treści niż za prosty tekst zapleczowy;
  • regionu copywritera – prawdopodobnie inne stawki będą obowiązywały w Warszawie, a inne w Rzeszowie (sprawdź np. Copywriter Warszawa).

Ponadto sami copywriterzy zaczynają się bardziej cenić, ponieważ ich zawód coraz silniej ugruntowuje się na rynku reklamy i promocji. Wiedzą też, że ich teksty naprawdę przynoszą duże korzyści ich zleceniodawcom, dlatego oczekują w zamian godziwej zapłaty. Poza tym copywriting jest stosunkowo młodą dziedziną, zatem, wraz z jego rozwojem zwiększa się ilość copywriterów z wieloletnim doświadczeniem. A jeszcze stosunkowo niedawno tak nie było – każdy był świeży w pisaniu treści sprzedażowych zawodowo.

Niezależnie od tego, jaki tekst zamawiasz i u kogo, powinno się mieć świadomość, że praca copywritera jest złożonym procesem i zaczyna się dużo wcześniej niż zacznie się w ogóle pisać tekst. Bowiem najpierw trzeba zrobić rzetelną analizę tematu na podstawie wielu źródeł, następnie napisać tekst, ale koniecznie z uwzględnieniem zasad SEO, poprawności językowej oraz zastosowaniem kreatywnych rozwiązań, a po wszystkim trzeba też poddać każdy tekst wnikliwej korekcie, żeby dopracować go do perfekcji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Windery jako skuteczna reklama mobilna

supraprint.pl
Maszty reklamowe cieszą się coraz większą popularnością wśród osób chcących wypromować swój event. Mogą one być wykonane z włókna szklanego czy też z materiałów kompozytowych. Jest to rodzaj dynamicznej formy reklamy, która cały czas powiewa na wietrze, przez co nie sposób jest jej nie zauważyć. [artykuł sponsorowany]

Pracujesz jako fotoreporter? Ubierz się wygodnie!

artykuł sponsorowany
Praca fotoreportera wymaga działania w różnych warunkach, co z kolei tworzy konieczność dostosowania ubioru do sytuacji. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o zakładanie galowego stroju na uroczyste wydarzenia, lecz również umiejętność dostosowania się do warunków terenowych.

Tłumaczenia pisemne - rodzaje i podział

translationstreet.pl
Tłumaczenia pisemne stanowią bardzo szeroką grupę przekładów. W ich skład wchodzą zarówno przekłady przysięgłe, jak i zwykłe. Tłumaczenia pisemne można dodatkowo podzielić na specjalistyczne oraz przekłady nie wymagające wiedzy kierunkowej z danej dziedziny lub branży. [artykuł sponsorowany]

Mądry rodzic to oszczędny rodzic. Kupuj artykuły dla dziecka ze zniżkami

alerabat.com
Chciałbyś sprawić swojemu dziecku prezent i podarować mu najnowsze zabawki z bohaterami z jego ulubionych bajek, jednak ich ceny nie zawsze idą w parze z Twoimi planami? Czy wiesz, że możesz w bardzo prosty sposób obniżyć koszt takich zakupów nawet o 70%? Postaw na rozwiązanie, dzięki któremu Twoje dziecko będzie szczęśliwe, a Twój portfel nie ucierpi. Wystarczy, że podczas zakupów wykorzystasz kupony rabatowe! [artykuł sponsorowany]

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany
Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

Prezent świąteczny a budowanie wizerunku i relacji z klientem

artykuł sponsorowany
Święta to magiczny czas, w którym radośnie biesiadujemy i obdarowujemy się prezentami. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu pozytywnych relacji z ważnym klientem i chcesz kreować pozytywny wizerunek swojej firmy, postaw na eleganckie upominki świąteczne, które wniosą wiele dobrego w codzienną współpracę z kontrahentami i partnerami biznesowymi. Co najlepiej podarować zaufanym klientom i gdzie znaleźć oryginalne prezenty?

Jak wybrać pierwszy wózek dziecięcy?

babyland.pl
Spodziewając się dziecka, rodzice muszą podjąć jedną z ważniejszych decyzji, jaką jest zakup odpowiedniego wózka dziecięcego. Rodzice decydujący się na wybór odpowiedniego wózka koniecznie muszą ustalić, jaki wózek będzie potrzebny, by jak najlepiej wpasował się w potrzeby dziecka i rodziny. Idealny wózek powinien być praktyczny, ułatwiać codzienność młodych rodziców, który łatwo złożyć, przenosić, powinien zająć niewiele miejsca. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22