menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

10.03.2020

Jakie są stawki w copywritingu?

Contentwriter.pl

Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. W copywritingu nie jest łatwo wskazać standardowe uniwersalne ceny, ponieważ każdy copywriter ma inny cennik, który zazwyczaj również waha się w zależności od rodzaju i stopnia trudności danego zlecenia.

Materiał zewnętrzny

Jakie są stawki w copywritingu?ilustracja Contentwriter.pl

Mimo to, poszukując dobrego copywritera, który napisze dla nas teksty we względnie korzystnej cenie, zwracamy uwagę na obowiązujące stawki. Należy jednak pamięta, że „tanio” raczej rzadko idzie w parze z „dobrze”,  dlatego zazwyczaj lepiej jest zainwestować trochę więcej, żeby otrzymać dobry jakościowo tekst, za sprawą którego przyciągniemy zdecydowanie więcej klientów, dzięki czemu wydane pieniądze błyskawicznie się zwrócą.

Dlaczego stawki za 1000 zzs w copywritingu rosną?


Na podstawie badań rynku i wnikliwego researchu można stwierdzić, że stawki w copywritingu generalnie raczej rosną. Co prawda wynika to przede wszystkim z rosnącej inflacji, ale nie tylko. Mianowicie zwiększa się świadomość przedsiębiorców, którzy rozumieją, że pisanie dobrych tekstów jest czasochłonne, wymaga lekkiego pióra i nieustannie szlifowanego dobrego warsztatu pisarskiego. Do tego dochodzi znajomość zasad poprawnej polszczyzny oraz znajomość zasad SEO. Dlatego chociaż „materiał”, z jakiego tworzą copywriterzy, czyli słowo, nic nie kosztuje, bo jest „niematerialny”, to jednak w stworzenie profesjonalnego tekstu copywriterskiego trzeba włożyć wiele pracy i wysiłku intelektualnego. 

Zatem stawki w copywritingu uzależnione są od kilku podstawowych czynników:


  • doświadczenia i umiejętności copywritera – jak w każdym zawodzie, tak i w copywritingu są lepsi i gorsi specjaliści;
  • rodzaju i stopnia skomplikowania zlecanego tekstu – każde zlecenie jest inne, więc wiadomo, że więcej zapłaci się za skomplikowane eksperckie treści niż za prosty tekst zapleczowy;
  • regionu copywritera – prawdopodobnie inne stawki będą obowiązywały w Warszawie, a inne w Rzeszowie (sprawdź np. Copywriter Warszawa).

Ponadto sami copywriterzy zaczynają się bardziej cenić, ponieważ ich zawód coraz silniej ugruntowuje się na rynku reklamy i promocji. Wiedzą też, że ich teksty naprawdę przynoszą duże korzyści ich zleceniodawcom, dlatego oczekują w zamian godziwej zapłaty. Poza tym copywriting jest stosunkowo młodą dziedziną, zatem, wraz z jego rozwojem zwiększa się ilość copywriterów z wieloletnim doświadczeniem. A jeszcze stosunkowo niedawno tak nie było – każdy był świeży w pisaniu treści sprzedażowych zawodowo.

Niezależnie od tego, jaki tekst zamawiasz i u kogo, powinno się mieć świadomość, że praca copywritera jest złożonym procesem i zaczyna się dużo wcześniej niż zacznie się w ogóle pisać tekst. Bowiem najpierw trzeba zrobić rzetelną analizę tematu na podstawie wielu źródeł, następnie napisać tekst, ale koniecznie z uwzględnieniem zasad SEO, poprawności językowej oraz zastosowaniem kreatywnych rozwiązań, a po wszystkim trzeba też poddać każdy tekst wnikliwej korekcie, żeby dopracować go do perfekcji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jest Plan dla edukacji! Drogowskaz do zmiany polskiej szkoły

artykuł gościnny
Plan dla edukacji to praktyczny plan rozwoju polskiej szkoły, opierający się o cele i działania, które może wcielać w życie każdy z nas. Jego podstawą są realnie wyznaczone kierunki działań i określone sposoby ich realizacji, które będą opierać się na współpracy i otwartości na nowe idee.

Coraz bliżej święta

artykuł sponsorowany
Przywykliśmy do tego, że witryny sklepowe już w listopadzie przypominają nam o grudniowych Świętach Bożego Narodzenia. Nawet jeśli uważamy, że to odrobinę za wcześnie na epatowanie świąteczną atmosferą to jest to idealny moment na spokojne zastanowienie się i wybranie odpowiednich prezentów dla najbliższych i trochę dalszych, ale też dla współpracowników, czy pracowników. Chwila, gdy bez pośpiechu i z precyzyjnym podziałem środków budżetowych możemy zamówić upominki, bez obawy, że nie zdążą do nas dotrzeć na czas.

Właściciele szkół i przedszkoli mają pomysł jak naprawiać polską oświatę

materiał partnera
Łatwiejszy dostęp do zawodu i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, pomysły na poprawę warunków pracy w oświacie i podniesienie jakości edukacji? Jest na to plan. Jedenaście podmiotów oświatowych z Poznania, Wrocławia i Łodzi założyło pierwszy w Polsce związek pracodawców branży przedszkolnej i szkolnej.

Billboardy Cyfrowe: Przyszłość Reklamy w Nowoczesnym Świecie

artykuł sponsorowany
Nowoczesny świat jest nasycony różnorodnymi formami reklamy. Spośród nich wszystkich billboardy cyfrowe wyróżniają się jako jedno z najbardziej innowacyjnych i skutecznych narzędzi komunikacji marketingowej. Ale czym dokładnie są billboardy cyfrowe i dlaczego są tak ważne w dzisiejszej erze cyfrowej?

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?

dorotasalus.com
Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu? [artykuł sponsorowany]

Windery jako skuteczna reklama mobilna

supraprint.pl
Maszty reklamowe cieszą się coraz większą popularnością wśród osób chcących wypromować swój event. Mogą one być wykonane z włókna szklanego czy też z materiałów kompozytowych. Jest to rodzaj dynamicznej formy reklamy, która cały czas powiewa na wietrze, przez co nie sposób jest jej nie zauważyć. [artykuł sponsorowany]

Pozycjonowanie stron internetowych - jak monitorować efekty?

Artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach głównym miejscem, w którym użytkownicy poszukują informacji o firmach, produktach i usługach jest wyszukiwarka. Dlatego tak ważne jest, aby osiągać jak najwyższej pozycje w wynikach wyszukiwania. W związku z tym właściciele witryn internetowych inwestują niemałe środki finansowe, aby jak najlepiej wypozycjonować swoją stronę. Wysokie pozycje to większy ruch, a większy to większe zyski.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24