menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

10.03.2020

Jakie są stawki w copywritingu?

Contentwriter.pl

Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. W copywritingu nie jest łatwo wskazać standardowe uniwersalne ceny, ponieważ każdy copywriter ma inny cennik, który zazwyczaj również waha się w zależności od rodzaju i stopnia trudności danego zlecenia.

Materiał zewnętrzny

Jakie są stawki w copywritingu?ilustracja Contentwriter.pl

Mimo to, poszukując dobrego copywritera, który napisze dla nas teksty we względnie korzystnej cenie, zwracamy uwagę na obowiązujące stawki. Należy jednak pamięta, że „tanio” raczej rzadko idzie w parze z „dobrze”,  dlatego zazwyczaj lepiej jest zainwestować trochę więcej, żeby otrzymać dobry jakościowo tekst, za sprawą którego przyciągniemy zdecydowanie więcej klientów, dzięki czemu wydane pieniądze błyskawicznie się zwrócą.

Dlaczego stawki za 1000 zzs w copywritingu rosną?


Na podstawie badań rynku i wnikliwego researchu można stwierdzić, że stawki w copywritingu generalnie raczej rosną. Co prawda wynika to przede wszystkim z rosnącej inflacji, ale nie tylko. Mianowicie zwiększa się świadomość przedsiębiorców, którzy rozumieją, że pisanie dobrych tekstów jest czasochłonne, wymaga lekkiego pióra i nieustannie szlifowanego dobrego warsztatu pisarskiego. Do tego dochodzi znajomość zasad poprawnej polszczyzny oraz znajomość zasad SEO. Dlatego chociaż „materiał”, z jakiego tworzą copywriterzy, czyli słowo, nic nie kosztuje, bo jest „niematerialny”, to jednak w stworzenie profesjonalnego tekstu copywriterskiego trzeba włożyć wiele pracy i wysiłku intelektualnego. 

Zatem stawki w copywritingu uzależnione są od kilku podstawowych czynników:


  • doświadczenia i umiejętności copywritera – jak w każdym zawodzie, tak i w copywritingu są lepsi i gorsi specjaliści;
  • rodzaju i stopnia skomplikowania zlecanego tekstu – każde zlecenie jest inne, więc wiadomo, że więcej zapłaci się za skomplikowane eksperckie treści niż za prosty tekst zapleczowy;
  • regionu copywritera – prawdopodobnie inne stawki będą obowiązywały w Warszawie, a inne w Rzeszowie (sprawdź np. Copywriter Warszawa).

Ponadto sami copywriterzy zaczynają się bardziej cenić, ponieważ ich zawód coraz silniej ugruntowuje się na rynku reklamy i promocji. Wiedzą też, że ich teksty naprawdę przynoszą duże korzyści ich zleceniodawcom, dlatego oczekują w zamian godziwej zapłaty. Poza tym copywriting jest stosunkowo młodą dziedziną, zatem, wraz z jego rozwojem zwiększa się ilość copywriterów z wieloletnim doświadczeniem. A jeszcze stosunkowo niedawno tak nie było – każdy był świeży w pisaniu treści sprzedażowych zawodowo.

Niezależnie od tego, jaki tekst zamawiasz i u kogo, powinno się mieć świadomość, że praca copywritera jest złożonym procesem i zaczyna się dużo wcześniej niż zacznie się w ogóle pisać tekst. Bowiem najpierw trzeba zrobić rzetelną analizę tematu na podstawie wielu źródeł, następnie napisać tekst, ale koniecznie z uwzględnieniem zasad SEO, poprawności językowej oraz zastosowaniem kreatywnych rozwiązań, a po wszystkim trzeba też poddać każdy tekst wnikliwej korekcie, żeby dopracować go do perfekcji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Najpopularniejsze smart TV

pinbook.pl
Nowoczesne telewizory pozwalają nam na oglądanie treści nie tylko tych nadawanych w telewizji naziemnej czy satelitarnej, ale także dają nam dostęp do serwisów strumieniowych. Już chociażby dlatego warto zmienić telewizor na nowszych, jeśli nie mamy takiej opcji w dotychczasowym modelu telewizora. [artykuł sponsorowany]

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany
Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Zakładasz sklep internetowy? Zatrudnij eCommerce Managera

artykuł sponsorowany
Sklepy rosną w polskim Internecie jak grzyby po deszczu. Jednak samo założenie sklepu internetowego to nie wszystko. Trzeba jeszcze odpowiednio zaprojektować sklep by był funkcjonalny dla użytkownika, wprowadzić odpowiednie produkty, a także zainstalować odpowiednie narzędzia.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - kluczowa w uzyskaniu pozwolenia zintegrowanego

artykuł sponsorowany
Inwestycje są niezbędne, aby firmy mogły się rozwijać. Niestety, niektóre przedsięwzięcia mają duży wpływ na środowisko lub zdrowie ludzi. Starasz się o wydanie pozwolenia zintegrowanego? Zanim to nastąpi, musisz uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Jak platforma kafeteryjna może zwiększyć satysfakcję pracowników?

artykuł sponsorowany
Na rynku pracy, gdzie konkurencja o utalentowanych pracowników jest silniejsza niż kiedykolwiek, satysfakcja pracowników jest nie tylko pożądana, ale wręcz konieczna. W tym kontekście, platformy kafeteryjne odgrywają kluczową rolę, tworząc wartość dla pracowników i pomagając organizacjom przyciągać i zatrzymywać najlepsze talenty.

Kampanie na Facebooku

materiał zewnętrzny
Chcąc osiągnąć sukces w biznesie nie wystarczy tylko dobry produkt bądź usługa. W większości branż jest ogromna konkurencja, a konsumenci coraz bardziej świadomi i żeby wyróżniać się z tłumu, musimy istnieć w social mediach. Największym serwisem społecznościowym jest Facebook, ma on również najwięcej możliwości dotarcia do potencjalnych klientów.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Lumix
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24