menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

10.03.2020

Jakie są stawki w copywritingu?

Contentwriter.pl

Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. W copywritingu nie jest łatwo wskazać standardowe uniwersalne ceny, ponieważ każdy copywriter ma inny cennik, który zazwyczaj również waha się w zależności od rodzaju i stopnia trudności danego zlecenia.

Materiał zewnętrzny

Jakie są stawki w copywritingu?ilustracja Contentwriter.pl

Mimo to, poszukując dobrego copywritera, który napisze dla nas teksty we względnie korzystnej cenie, zwracamy uwagę na obowiązujące stawki. Należy jednak pamięta, że „tanio” raczej rzadko idzie w parze z „dobrze”,  dlatego zazwyczaj lepiej jest zainwestować trochę więcej, żeby otrzymać dobry jakościowo tekst, za sprawą którego przyciągniemy zdecydowanie więcej klientów, dzięki czemu wydane pieniądze błyskawicznie się zwrócą.

Dlaczego stawki za 1000 zzs w copywritingu rosną?


Na podstawie badań rynku i wnikliwego researchu można stwierdzić, że stawki w copywritingu generalnie raczej rosną. Co prawda wynika to przede wszystkim z rosnącej inflacji, ale nie tylko. Mianowicie zwiększa się świadomość przedsiębiorców, którzy rozumieją, że pisanie dobrych tekstów jest czasochłonne, wymaga lekkiego pióra i nieustannie szlifowanego dobrego warsztatu pisarskiego. Do tego dochodzi znajomość zasad poprawnej polszczyzny oraz znajomość zasad SEO. Dlatego chociaż „materiał”, z jakiego tworzą copywriterzy, czyli słowo, nic nie kosztuje, bo jest „niematerialny”, to jednak w stworzenie profesjonalnego tekstu copywriterskiego trzeba włożyć wiele pracy i wysiłku intelektualnego. 

Zatem stawki w copywritingu uzależnione są od kilku podstawowych czynników:


  • doświadczenia i umiejętności copywritera – jak w każdym zawodzie, tak i w copywritingu są lepsi i gorsi specjaliści;
  • rodzaju i stopnia skomplikowania zlecanego tekstu – każde zlecenie jest inne, więc wiadomo, że więcej zapłaci się za skomplikowane eksperckie treści niż za prosty tekst zapleczowy;
  • regionu copywritera – prawdopodobnie inne stawki będą obowiązywały w Warszawie, a inne w Rzeszowie (sprawdź np. Copywriter Warszawa).

Ponadto sami copywriterzy zaczynają się bardziej cenić, ponieważ ich zawód coraz silniej ugruntowuje się na rynku reklamy i promocji. Wiedzą też, że ich teksty naprawdę przynoszą duże korzyści ich zleceniodawcom, dlatego oczekują w zamian godziwej zapłaty. Poza tym copywriting jest stosunkowo młodą dziedziną, zatem, wraz z jego rozwojem zwiększa się ilość copywriterów z wieloletnim doświadczeniem. A jeszcze stosunkowo niedawno tak nie było – każdy był świeży w pisaniu treści sprzedażowych zawodowo.

Niezależnie od tego, jaki tekst zamawiasz i u kogo, powinno się mieć świadomość, że praca copywritera jest złożonym procesem i zaczyna się dużo wcześniej niż zacznie się w ogóle pisać tekst. Bowiem najpierw trzeba zrobić rzetelną analizę tematu na podstawie wielu źródeł, następnie napisać tekst, ale koniecznie z uwzględnieniem zasad SEO, poprawności językowej oraz zastosowaniem kreatywnych rozwiązań, a po wszystkim trzeba też poddać każdy tekst wnikliwej korekcie, żeby dopracować go do perfekcji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Filmy reklamowe - jak zrobić to dobrze?

artykuł sponsorowany
Spot reklamowy to jedno ze skuteczniejszych narzędzi marketingowych, które może Ci pomóc dotrzeć do nowych klientów, przypomnieć o sobie tym stałym, wzmocnić wizerunek, zaprezentować nową usługę czy produkt. Celów, które film reklamowy może pomóc osiągnąć, jest wiele. Najpierw jednak trzeba zrobić dobry film.

Aparat z funkcją Wi-Fi - sprawdź, co jeszcze umożliwia

artykuł sponsorowany
Moduł Wi-Fi w aparacie fotograficznym nie jest tak kluczowym elementem, jak przetwornik obrazu czy obiektyw o dobrych parametrach. Daje jednak szereg możliwości, związanych z bezprzewodowym przesyłaniem zdjęć czy sterowaniem aparatem przez smartfona. Sprawdź, dlaczego aparat z Wi-Fi to dobry wybór.

Python - jak nauczyć się w nim programować?

artykuł sponsorowany
Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

Rolkarze z całej Polski pojechali dla Hani. Patronat Reporterzy.info

BARD
Aż 40 rolkarzy zmierzyło się w Międzyborzu i Warszawie z dystansem 130 kilometrów. Charytatywny Rolki Reggae Express pojechał dla 9-miesięcznej Hani Próby, chorej na neuroblastomę. Wyjątkowo złośliwy, dziecięcy nowotwór układu nerwowego.

Na ile można pozwalać nastolatkowi? Zobacz, co radzi psycholog

kampania społeczna
Rozwijając się, nastolatek oddala się od rodziców. Buduje w ten sposób ważną w dorosłym życiu autonomię. Odpowiednio ukształtowana, pomoże mu radzić sobie w przyszłości. Przeczytaj, dlaczego według psychologa trzeba pozwalać dziecku na błędy i kiedy rozmowa jest lepsza od szlabanu.

Stojaki Reklamowe - Gdzie Są Najczęściej Wykorzystywane

artykuł sponsorowany
Sposoby wykorzystania stojaków reklamowych - czym są tzw. standy, do czego służą, jakie są typy i przeznaczenie stojaków reklamowych. Dowiedz się więcej!

Konkurs dla fotoreporterów Śląska Fotografia Prasowa

POLECAMY
Biblioteka Śląska w Katowicach ogłasza dziewiętnastą edycję międzynarodowego konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Kapituła wybierze najlepsze zdjęcia 2021 roku. Przyjmowanie zgłoszeń właśnie się rozpoczęło. Do wygrania czeki na niemałe kwoty.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23