Jak skorzystać z recepty online?
artykuł sponsorowany
Recepta to niezbędny dokument upoważniający nas do wykupu wielu leków, których normalnie nie możemy dostać w żaden inny sposób. Z wersji elektronicznej, podobnie jak tej tradycyjnej, możemy skorzystać w dowolnej aptece i z dużo większą łatwością - nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą wydruku, czy też martwić się o jego zgubienie. Jak działa recepta elektroniczna i kiedy można z niej skorzystać?
1. Czym jest recepta online?
2. Czy recepta online różni się od zwykłej?
3. Internetowe Konto Pacjenta - czy warto je prowadzić?
4. Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z recepty online?
Czym jest recepta online?
Nie zawsze przepisane leki można wykupić od ręki w aptece. Na środki nie posiadające statusu OTC potrzebujemy recepty, którą musi wypisać nam lekarz podczas konsultacji. W przeszłości możliwe to było jedynie w formie papierowej, jednak obecnie coraz częstszym wyborem są recepty online. Nie musimy ich drukować - zamiast tego otrzymujemy od lekarza czterocyfrowy kod, który należy podać w aptece razem ze swoim numerem PESEL. Podobnie, jak w przypadku papierowych, elektroniczne recepty na większość leków są ważne przez 30 dni od daty wystawienia. Od tej reguły istnieją wyjątki, jak na przykład antykoncepcja hormonalna, na którą możemy otrzymać receptę ważną przez rok.
Czy recepta online różni się od zwykłej?
Wybierając receptę online przede wszystkim nie musimy martwić się o to, aby nie zgubić jej nośnika. Zazwyczaj otrzymamy ją w postaci wiadomości SMS lub maila, a samo zapamiętanie kodu jest bardzo proste - nawet w sytuacji przypadkowego usunięcia wiadomości nadal więc będziemy mogli z niej skorzystać. Co więcej, może nam ją wystawić lekarz online, co oznacza że nie musimy udawać się na konsultację osobiście. Jest to bardzo użyteczne w sytuacji, gdy potrzebujemy recepty na przewlekłą terapię lub po prostu źle się czujemy i nie mamy siły udać się do przychodni osobiście.
Internetowe Konto Pacjenta - czy warto je prowadzić?
Chociaż niewątpliwym plusem jest już sama możliwość wystawiania e recepty bez konieczności drukowania, na tym nie kończą się jej plusy. Jeżeli korzystamy z Internetowego Konta Pacjenta możemy z łatwością śledzić wystawione dokumenty, zarówno dla nas, jak i naszych dzieci. To zdecydowanie ułatwia prowadzenie długotrwałej choroby, czy też pozwala na sprawniejsze leczenie tych bardziej powierzchownych. Znajdzie się na nim każda recepta na potrzebne leki, a także zwolnienie online i inne przydatne informacje o naszym zdrowiu. E recepta online dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta pozwala również na szybki i bezproblemowy wgląd do dokumentacji i historii leczenia, co może być przydatne także dla naszego lekarza.
Na co zwrócić uwagę przy korzystaniu z recepty online?
Aby zrealizować e receptę musimy wybrać się do apteki i podać farmaceucie jej kod razem z naszym numerem PESEL. Dzięki temu możliwa jest nasza weryfikacja, a aptekarz natychmiast zyskuje dostęp do informacji o przepisanych środkach i ich dawce. Nie musimy więc pamiętać o zabieraniu ze sobą papierowego dokumentu - wystarczy SMS lub e-mail z kodem, by uzyskać dostęp do leków. Ważnym jest jedynie, abyśmy podali poprawny numer PESEL, ponieważ jest on warunkiem niezbędnym do uzyskania możliwości wykupienia leków. E recepta, podobnie jak ta tradycyjna, może zostać wystawiona na wizycie w gabinecie lekarza, ale także przy okazji konsultacji online, co jest bardzo wygodne w przypadku przewlekłych terapii lub nagłego osłabienia, które utrudnia nam osobiste udanie się do przychodni.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Kompleksowy rozwój online – jak połączyć marketing z nowoczesnym designem?
artykuł sponsorowany
Internet to przestrzeń, w której codziennie rywalizują tysiące marek. Chcąc wyróżnić się na tym dynamicznym rynku, trzeba podejść do tematu kompleksowo. Nowoczesna firma nie może polegać jedynie na ładnym logotypie czy podstawowej stronie internetowej – klucz tkwi w synergii.
Jak pozycjonować swoją witrynę internetową, aby odnieść sukces na rynkach zagranicznych
artykuł sponsorowany
Odkryj skuteczne strategie pozycjonowania swojej witryny w celu osiągnięcia sukcesu na rynkach zagranicznych i dotarcia do nowych odbiorców.
Media tradycyjne kontra digital marketing. Jak skutecznie łączyć oba światy?
artykuł sponsorowany
Firmy w marketingu mają do wyboru różne kanały komunikacji, aby dotrzeć do swoich odbiorców. Media tradycyjne, takie jak telewizja, prasa czy radio, mają ugruntowaną pozycję, jednak marketing cyfrowy oferuje nowe możliwości, które pozwalają na precyzyjne targetowanie i analizę wyników.
Podobne artykuły:
Marketing lokalnego biznesu. Do czego może przydać Ci się hala?
gaj-stal.com
Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą z zakresu sprzedaży akcesoriów rolniczych, ziemi pakowanej w worki i sadzonek, na pewno przyda Ci się przestrzeń do magazynowania i ekspozycji produktów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z użytkowaniem hali? [artykuł sponsorowany]
Aparat z funkcją Wi-Fi - sprawdź, co jeszcze umożliwia
artykuł sponsorowany
Moduł Wi-Fi w aparacie fotograficznym nie jest tak kluczowym elementem, jak przetwornik obrazu czy obiektyw o dobrych parametrach. Daje jednak szereg możliwości, związanych z bezprzewodowym przesyłaniem zdjęć czy sterowaniem aparatem przez smartfona. Sprawdź, dlaczego aparat z Wi-Fi to dobry wybór.
Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. [Reporterzy.info wspierają]
Jak technicznie zaplanować komunikację w Internecie?
artykuł sponsorowany
Plany są potrzebne, ale nie przejmuj się, jeżeli jeszcze nie do końca wychodzi Ci ich realizacja. Nigdy nie da się zrealizować planu 1 do 1. Życie, praca, biznes go zweryfikują. Ważne jest jednak to, że bez planu nic nie wyjdzie. Trzeba wiedzieć, w którą stronę się zmierza.