menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

27.05.2020

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?

dorotasalus.com

Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu?

artykuł sponsorowany

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?ilustracja: dorotasalus.com

Kim jest copywriter i czym się zajmuje?


Copywriter jest autorem tekstów reklamowych na zamówienie, pozyskujący zlecenia najczęściej jako wolny strzelec, a czasem w ramach kontraktu z agencją czy określonym przedsiębiorstwem. Tworzy on unikalny content na strony internetowe, zwykle nie posiadając specjalistycznej wiedzy w danej dziedzinie, ale wykorzystując przy projekcie różne źródła, z czego wynika nazwa tego zawodu. Treści adresuje się do konkretnej grupy odbiorców i dostosowuje do SEO (seo-copywriter), czyli algorytmów wpływających na pozycję danej strony w wynikach w wyszukiwarce. Tekst ma zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z usług danej firmy i odpowiedzieć na pytania, które go nurtują. W pracy copywritera pomagają specjalistyczne narzędzia, ale kluczem do tego, by pisać treści wysokiej jakości jest kreatywność i doskonale pióro.

Dobry artykuł... czyli jaki?


Napisanie dobrego tekstu nie trwa kilku sekund, a zajmuje czas, często nawet kilka dni. Tekst musi być poprawny językowo i merytorycznie, zoptymalizowany pod kątem SEO, musi zawierać język korzyści, zastępujący slogany reklamowe. Sam tytuł musi przyciągać uwagę i zachęcać do zapoznania się z treścią. Marketing dziś jest skupiony w Internecie, dlatego takie teksty najczęściej można przeczytać na różnych portalach, choć pojawiają się także w prasie. Tekst ma przemycić nazwę firmy i ofertę, ale nie może się na niej skupiać, dlatego skuteczne teksty najczęściej są bardzo konkretne. W tego typu działalności liczy się duże wyczucie. Świetnymi copywriterami są przede wszystkim doświadczeni dziennikarze, tacy jak na przykład Dorota Salus, której artykuły reklamowe ukazywały się między innymi w Gazecie Wyborczej czy Wysokich Obcasach.

Rola copywritingu w promocji marki i w sprzedaży


Profesjonalne teksty na potrzeby reklamy mogą przynieść wymierne korzyści, o czym przekonało się już wielu przedsiębiorców. Samodzielne pisanie takich treści najczęściej nie przynosi rezultatów, dlatego usługi specjalistów są bardzo przydatne. Copywriting wykorzystuje techniki perswazji tak samo jak cały marketing, choć robi to w sposób dyskretny. Warto jednak wiedzieć, że pozyskując klienta w dobie tak dużej świadomości manipulacji w reklamie należy szukać rozwiązań, które nie będą jedynie bezpośrednio sformułowaną zachętą do skorzystania z usług danej firmy. Wiele firm z tego powodu w celu zwiększenia sprzedaży decyduje się na zamówienie tekstów u wykwalifikowanych copywriterów.

Pozyskanie klienta obecnie stanowi większe wyzwanie niż wcześniej. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się alternatywne metody, które wykorzystują nowe media i nie są jedynie reklamą, a czymś, co może zainteresować odbiorcę.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wszędzie, ale razem! Cała Polska będzie ćwiczyć, żeby pomóc Kai

BARD
Na rolkach, na rowerach, biegiem, spacerem, a nawet chodząc po schodach. Już ponad 700 osób zadeklarowało, że 2 maja wyjdzie z domu żeby spalić nadmiar kalorii po kwarantannie. I przy okazji pomóc dwuletniej dziewczynce zebrać pieniądze na leczenie wyjątkowo złośliwego nowotworu nowoczesną terapią w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info.

Profesjonalne szkolenia sprzedażowe i ich znaczenie dla nowoczesnego przedsiębiorstwa

artykuł sponsorowany
Zapotrzebowanie na niektóre produkty i usługi nigdy nie maleje. Jak jednak pokazuje praktyka, dobry handlowiec zawsze jest w stanie zwiększyć sprzedaż – nawet wielokrotnie. Do tego niezbędne są zarówno doświadczenie, jak i wiedza, doskonała znajomość klienta, jego potrzeb i oczekiwań.

Czym się różni spadek od darowizny?

pewny-prawnik.pl
Spadek czy darowizna to terminy, o których często słyszymy, jednak nie zawsze jesteśmy świadomi różnic z nich wynikających. Czym jest zatem spadek, a czym darowizna? Jakie skutki prawne pociąga za sobą każde z tych rozwiązań? Jakie korzyści i zagrożenia wiążą się z każdą z tych form? [artykuł sponsorowany]

Rekord Guinnessa w rolkarskiej sztafecie pomoże dzieciom z Oleśnicy

Bartłomiej Dwornik
Aż 25 godzin bez przerwy po 400-metrowej pętli. Agata i Wojciech Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy, w ostatni weekend marca zamierza ustanowić oficjalny rekord świata. Wydarzenie SLV Group Guinness Rolki Reggae Rekord promować będzie również bezpieczną jazdą na rolkach w mieście, a przede wszystkim pomoże zebrać pieniądze na zorganizowanie wakacji dla małych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.

Soundbar do 1000 zł - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Samsung
Soundbar to świetna alternatywa dla kina domowego, które nie dość, że jest drogie, to wymaga sporo miejsca, a do tego koniecznie trzeba jakoś ukryć liczne przewody. Podczas gdy po samych telewizorach nie ma co spodziewać się krystalicznego dźwięku, takie sprytne urządzenie o niewielkich gabarytach pomoże poprawić wrażenia brzmieniowe bez inwestowania dużych pieniędzy i zajmowania cennej przestrzeni w mieszkaniu. [materiał zewnętrzny]

Tworzenie stron internetowych. Każda firma musi zadbać o swoją internetową witrynę

Materiał zewnętrzny
Trudno trafić na produkt, miejsce, o którym nigdy wcześniej się nie słyszało. Dlatego żeby otworzyć drzwi do świadomości konsumentów musimy włożyć trochę pracy i wiedzy, a także pieniędzy. Metody są na to różne i zwykle dobierane do profilu firmy. Są jednak pewne inwestycje, od których nie można uciekać. Jedną z nich jest stworzenie strony internetowej. Powodzeniem nieustannie cieszą się także ulotki.

Sztuka robienia notatek

artykuł sponsorowany
Dobrze przygotowane notatki i umiejętność notowania znaczenie przyspiesza i ułatwia naukę i przyswajanie wiedzy. Zapisywanie informacji wydaje się banalnie proste, jednak aby było to efektywne, trzeba robić to zgodnie z tym jak nasz mózg przetwarza informacje.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23