menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

27.05.2020

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?

dorotasalus.com

Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu?

artykuł sponsorowany

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?ilustracja: dorotasalus.com

Kim jest copywriter i czym się zajmuje?


Copywriter jest autorem tekstów reklamowych na zamówienie, pozyskujący zlecenia najczęściej jako wolny strzelec, a czasem w ramach kontraktu z agencją czy określonym przedsiębiorstwem. Tworzy on unikalny content na strony internetowe, zwykle nie posiadając specjalistycznej wiedzy w danej dziedzinie, ale wykorzystując przy projekcie różne źródła, z czego wynika nazwa tego zawodu. Treści adresuje się do konkretnej grupy odbiorców i dostosowuje do SEO (seo-copywriter), czyli algorytmów wpływających na pozycję danej strony w wynikach w wyszukiwarce. Tekst ma zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z usług danej firmy i odpowiedzieć na pytania, które go nurtują. W pracy copywritera pomagają specjalistyczne narzędzia, ale kluczem do tego, by pisać treści wysokiej jakości jest kreatywność i doskonale pióro.

Dobry artykuł... czyli jaki?


Napisanie dobrego tekstu nie trwa kilku sekund, a zajmuje czas, często nawet kilka dni. Tekst musi być poprawny językowo i merytorycznie, zoptymalizowany pod kątem SEO, musi zawierać język korzyści, zastępujący slogany reklamowe. Sam tytuł musi przyciągać uwagę i zachęcać do zapoznania się z treścią. Marketing dziś jest skupiony w Internecie, dlatego takie teksty najczęściej można przeczytać na różnych portalach, choć pojawiają się także w prasie. Tekst ma przemycić nazwę firmy i ofertę, ale nie może się na niej skupiać, dlatego skuteczne teksty najczęściej są bardzo konkretne. W tego typu działalności liczy się duże wyczucie. Świetnymi copywriterami są przede wszystkim doświadczeni dziennikarze, tacy jak na przykład Dorota Salus, której artykuły reklamowe ukazywały się między innymi w Gazecie Wyborczej czy Wysokich Obcasach.

Rola copywritingu w promocji marki i w sprzedaży


Profesjonalne teksty na potrzeby reklamy mogą przynieść wymierne korzyści, o czym przekonało się już wielu przedsiębiorców. Samodzielne pisanie takich treści najczęściej nie przynosi rezultatów, dlatego usługi specjalistów są bardzo przydatne. Copywriting wykorzystuje techniki perswazji tak samo jak cały marketing, choć robi to w sposób dyskretny. Warto jednak wiedzieć, że pozyskując klienta w dobie tak dużej świadomości manipulacji w reklamie należy szukać rozwiązań, które nie będą jedynie bezpośrednio sformułowaną zachętą do skorzystania z usług danej firmy. Wiele firm z tego powodu w celu zwiększenia sprzedaży decyduje się na zamówienie tekstów u wykwalifikowanych copywriterów.

Pozyskanie klienta obecnie stanowi większe wyzwanie niż wcześniej. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się alternatywne metody, które wykorzystują nowe media i nie są jedynie reklamą, a czymś, co może zainteresować odbiorcę.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak prowadzić firmowy profil na Instagramie?

artykuł sponsorowany
Jednym ze współczesnych sposobów na rozwój Twojego biznesu jest korzystanie z mediów społecznościowych, a najlepiej zaistnieć na jak największej ilości tego rodzaju kanałach.

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?

Materiał zewnętrzny
Samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, by przyciągnąć odpowiednio dużą liczbę klientów i sprowokować ruch na stronie. Bez dodawania wpisów na różne tematy i poszerzenia contentu, trudno jest przyciągnąć na stronę odpowiednią liczbę odbiorców.

Ile będzie kosztowała własna strona internetowa?

artykuł gościnny
Założenie własnej strony internetowej wiąże się z wieloma korzyściami. Podnosi świadomość społeczną o danej firmie i świadczonych przez nią usługach, pozwala wypromować oferowane przez nią produkty i nawiązać stałą współpracę z zewnętrznymi partnerami. Pamiętać jednak musimy, że naprawdę dobrą stronę internetową przygotować mogą tylko profesjonaliści. Ile zapłacimy za taką usługę?

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

patronat Reporterzy.info
Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny
User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

Załóż szpilki i pomóż dzieciom chorym na raka

Reporterzy.info wspierają
Para butów na wysokim obcasie, smartfon i trochę kreatywności. Tyle wystarczy, by pomóc pacjentom chorym na nowotwór, którzy każdego dnia toczą bój o życie w klinice onkologicznej Przylądek Nadziei. To właśnie dla nich odbędzie się tegoroczna akcja społeczna zorganizowana przez Moliera 2 z okazji ogólnopolskiego #DniaSzpilek.

Czym są agencje digitalowe?

fabrykamarketingu.pl
Obecny rozwój internetu sprawia, że rynek musi sprostać nowym wyzwaniom – także tym marketingowym. Naprzeciw temu zagadnieniu wychodzą agencje digitalowe, które wspierają firmy w działaniach internetowych. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22