menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

27.05.2020

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?

dorotasalus.com

Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu?

artykuł sponsorowany

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?ilustracja: dorotasalus.com

Kim jest copywriter i czym się zajmuje?


Copywriter jest autorem tekstów reklamowych na zamówienie, pozyskujący zlecenia najczęściej jako wolny strzelec, a czasem w ramach kontraktu z agencją czy określonym przedsiębiorstwem. Tworzy on unikalny content na strony internetowe, zwykle nie posiadając specjalistycznej wiedzy w danej dziedzinie, ale wykorzystując przy projekcie różne źródła, z czego wynika nazwa tego zawodu. Treści adresuje się do konkretnej grupy odbiorców i dostosowuje do SEO (seo-copywriter), czyli algorytmów wpływających na pozycję danej strony w wynikach w wyszukiwarce. Tekst ma zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z usług danej firmy i odpowiedzieć na pytania, które go nurtują. W pracy copywritera pomagają specjalistyczne narzędzia, ale kluczem do tego, by pisać treści wysokiej jakości jest kreatywność i doskonale pióro.

Dobry artykuł... czyli jaki?


Napisanie dobrego tekstu nie trwa kilku sekund, a zajmuje czas, często nawet kilka dni. Tekst musi być poprawny językowo i merytorycznie, zoptymalizowany pod kątem SEO, musi zawierać język korzyści, zastępujący slogany reklamowe. Sam tytuł musi przyciągać uwagę i zachęcać do zapoznania się z treścią. Marketing dziś jest skupiony w Internecie, dlatego takie teksty najczęściej można przeczytać na różnych portalach, choć pojawiają się także w prasie. Tekst ma przemycić nazwę firmy i ofertę, ale nie może się na niej skupiać, dlatego skuteczne teksty najczęściej są bardzo konkretne. W tego typu działalności liczy się duże wyczucie. Świetnymi copywriterami są przede wszystkim doświadczeni dziennikarze, tacy jak na przykład Dorota Salus, której artykuły reklamowe ukazywały się między innymi w Gazecie Wyborczej czy Wysokich Obcasach.

Rola copywritingu w promocji marki i w sprzedaży


Profesjonalne teksty na potrzeby reklamy mogą przynieść wymierne korzyści, o czym przekonało się już wielu przedsiębiorców. Samodzielne pisanie takich treści najczęściej nie przynosi rezultatów, dlatego usługi specjalistów są bardzo przydatne. Copywriting wykorzystuje techniki perswazji tak samo jak cały marketing, choć robi to w sposób dyskretny. Warto jednak wiedzieć, że pozyskując klienta w dobie tak dużej świadomości manipulacji w reklamie należy szukać rozwiązań, które nie będą jedynie bezpośrednio sformułowaną zachętą do skorzystania z usług danej firmy. Wiele firm z tego powodu w celu zwiększenia sprzedaży decyduje się na zamówienie tekstów u wykwalifikowanych copywriterów.

Pozyskanie klienta obecnie stanowi większe wyzwanie niż wcześniej. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się alternatywne metody, które wykorzystują nowe media i nie są jedynie reklamą, a czymś, co może zainteresować odbiorcę.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Flagi reklamowe, czyli idealne uzupełnienie stoiska targowego

grupaluxpol.pl
Targi branżowe są znakomitą okazją do tego, aby wypromować swoją firmę w bardzo szerokim gronie potencjalnych klientów czy kontrahentów biznesowych. Choć od wielu lat wieszczy się koniec tego typu eventów, to nic takiego nie następuje. Mało tego: targi branżowe zyskują na popularności, stanowiąc świetne wsparcie dla działań marketingowych prowadzonych online i offline. [artykuł sponsorowany]

Ogólnopolski Operator Oświaty i Kulczyk Foundation dla dzieci z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
"Chodźmy Razem do Szkoły", realizowany w Gdańsku i Wrocławiu przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty projekt szkolnych klas przygotowawczych dla uczniów z Ukrainy zyskał ważnego partnera. Kulczyk Foundation przekazała ponad 192 tysiące złotych na pomoc w nauce dla kilkuset ukraińskich dzieci.

Najlepsze kantory internetowe w Polsce. Forbes zbadał ich szybkość

Krzysztof Fiedorek
Zaledwie 10 minut trwa operacja wymiany walut w najszybszym kantorze online w polskiej sieci. Średni wynik lidera rankingu jest prawie sześciokrotnie lepszy od konkurencji. [artykuł sponsorowany]

Jak rzucić palenie?

proficredit.pl
Nikogo nie trzeba przekonywać, że palenie papierosów ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Rzucenie tego nałogu jednak nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga bardzo dużo cierpliwości i wytrwałości. Jak rzucić palenie? [artykuł sponsorowany]

Najprostsze sposoby zarabiania przez internet

artykuł partnerski
Szukając dodatkowego źródła zarobku bierzemy pod uwagę różne opcje, ale nie każdy wie, że pieniądze zarabiać możemy również przez internet. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że nie musimy nawet wychodzić z domu, aby poprawić stan budżetu domowego.

Czy narzędzia SEO są Ci niezbędne w pracy?

zgred.pl
Praca pozycjonera to ważna praca z punktu widzenia wizerunku marki i budowania pozycji w wyszukiwarkach. Jednak, czy napewno wszystkie narzędzia SEO, które są dostępne na rynku są Ci niezbędne w tej pracy? [materiał zewnętrzny]

Czym różni się charakter od temperamentu i osobowości?

artykuł gościnny
W naszych codziennych rozmowach często używamy terminów takich jak charakter, temperament i osobowość. Mimo iż wydają się one być wymienne, w rzeczywistości opisują one różne aspekty ludzkiego zachowania i wewnętrznej dynamiki. W psychologii te pojęcia mają wyraźnie określone definicje i odnoszą się do odmiennych struktur psychicznych i procesów.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Volcano
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24