menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

27.05.2020

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?

dorotasalus.com

Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu?

artykuł sponsorowany

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?ilustracja: dorotasalus.com

Kim jest copywriter i czym się zajmuje?


Copywriter jest autorem tekstów reklamowych na zamówienie, pozyskujący zlecenia najczęściej jako wolny strzelec, a czasem w ramach kontraktu z agencją czy określonym przedsiębiorstwem. Tworzy on unikalny content na strony internetowe, zwykle nie posiadając specjalistycznej wiedzy w danej dziedzinie, ale wykorzystując przy projekcie różne źródła, z czego wynika nazwa tego zawodu. Treści adresuje się do konkretnej grupy odbiorców i dostosowuje do SEO (seo-copywriter), czyli algorytmów wpływających na pozycję danej strony w wynikach w wyszukiwarce. Tekst ma zachęcić potencjalnego klienta do skorzystania z usług danej firmy i odpowiedzieć na pytania, które go nurtują. W pracy copywritera pomagają specjalistyczne narzędzia, ale kluczem do tego, by pisać treści wysokiej jakości jest kreatywność i doskonale pióro.

Dobry artykuł... czyli jaki?


Napisanie dobrego tekstu nie trwa kilku sekund, a zajmuje czas, często nawet kilka dni. Tekst musi być poprawny językowo i merytorycznie, zoptymalizowany pod kątem SEO, musi zawierać język korzyści, zastępujący slogany reklamowe. Sam tytuł musi przyciągać uwagę i zachęcać do zapoznania się z treścią. Marketing dziś jest skupiony w Internecie, dlatego takie teksty najczęściej można przeczytać na różnych portalach, choć pojawiają się także w prasie. Tekst ma przemycić nazwę firmy i ofertę, ale nie może się na niej skupiać, dlatego skuteczne teksty najczęściej są bardzo konkretne. W tego typu działalności liczy się duże wyczucie. Świetnymi copywriterami są przede wszystkim doświadczeni dziennikarze, tacy jak na przykład Dorota Salus, której artykuły reklamowe ukazywały się między innymi w Gazecie Wyborczej czy Wysokich Obcasach.

Rola copywritingu w promocji marki i w sprzedaży


Profesjonalne teksty na potrzeby reklamy mogą przynieść wymierne korzyści, o czym przekonało się już wielu przedsiębiorców. Samodzielne pisanie takich treści najczęściej nie przynosi rezultatów, dlatego usługi specjalistów są bardzo przydatne. Copywriting wykorzystuje techniki perswazji tak samo jak cały marketing, choć robi to w sposób dyskretny. Warto jednak wiedzieć, że pozyskując klienta w dobie tak dużej świadomości manipulacji w reklamie należy szukać rozwiązań, które nie będą jedynie bezpośrednio sformułowaną zachętą do skorzystania z usług danej firmy. Wiele firm z tego powodu w celu zwiększenia sprzedaży decyduje się na zamówienie tekstów u wykwalifikowanych copywriterów.

Pozyskanie klienta obecnie stanowi większe wyzwanie niż wcześniej. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się alternatywne metody, które wykorzystują nowe media i nie są jedynie reklamą, a czymś, co może zainteresować odbiorcę.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Gadżety reklamowe na każdą porę roku

promoshop.pl
Podarowanie klientom, zaprzyjaźnionym instytucjom oraz dostawcom praktycznych gadżetów reklamowych dostosowanych do danej pory roku to oryginalny sposób na podtrzymywanie pozytywnej relacji i wyrażenie wdzięczności za współpracę. W jakie gadżety warto zainwestować w okresie jesienno-zimowym oraz w trakcie ciepłych miesięcy? [artykuł sponsorowany]

SXO - w jaki sposób pomoże Ci w zwiększeniu sprzedaży?

artykuł sponsorowany
Coraz więcej przedsiębiorców rozpoczyna swoją przygodę z branżą e-commerce. Klienci z tego segmentu wciąż szukają rozwiązań, które pozwolą im zwiększyć sprzedaż. Chcą zazwyczaj korzystać z wielu kanałów sprzedażowych i metod promocji, co jest dobrym posunięciem. Które z nich warto włączyć do swojego biznesu, by podejść do tematu kompleksowo? Po jakie metody warto sięgnąć, aby zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie www? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

Portfolio grafika komputerowego i jego rola w poszukiwaniu pracy

Dominika Sobieraj
Niezwykle istotnym elementem dla grafika komputerowego, który poszukuje pracy, jest portfolio, które w tym zawodzie stanowi nieodłączny element CV, będąc niejako jego wizualnym uzupełnieniem i rozwinięciem. [materiał partnera]

Czy audyt SEO jest mi potrzebny? Najczęściej popełniane błędy

artykuł sponsorowany
Kiedy decydujemy się na zatrudnienie specjalisty od SEO, to musimy wiedzieć, jakie rzeczy są istotne, aby nie popełniać błędów z pozycjonowaniem strony, a także, aby rzeczywiście osiągnąć takie wyniki, jakich oczekujemy. W tym celu warto poprosić o audyt SEO, który jest dokumentem pokazującym, jakie kroki zostały wykonane na stronie, co jest niezbędne do analizy, czy dane pozycjonowanie się sprawdza.

Marketing lokalnego biznesu. Do czego może przydać Ci się hala?

gaj-stal.com
Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą z zakresu sprzedaży akcesoriów rolniczych, ziemi pakowanej w worki i sadzonek, na pewno przyda Ci się przestrzeń do magazynowania i ekspozycji produktów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z użytkowaniem hali? [artykuł sponsorowany]

Komfort i funkcjonalność - odkryj atuty projektów domów z dodatkowym pokojem!

artykuł sponsorowany
Dodatkowy pokój w programie użytkowym domu to rozwiązanie, które pozwala na stworzenie przestrzeni bardziej funkcjonalnej i dostosowanej do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Pokój może pełnić różne funkcje – od gabinetu, poprzez domową bibliotekę, po strefę gościnną, czy wypoczynkową.

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

materiał zewnętrzny
Prowadzenie sklepu internetowego to intratny pomysł na biznes szczególnie teraz, kiedy konsumenci na całym świecie coraz częściej korzystają z możliwości kupowania online. Większe zainteresowanie kupujących ofertą platform sprzedażowych przekłada się jednak na ciągle rosnącą konkurencję, dlatego każdy nowy przedsiębiorca musi znaleźć sposób na wybicie się w gąszczu ofert konkurencyjnych sklepów. Kluczem do sukcesu może okazać się SEO dla e-commerce.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24