menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

23.08.2020

Czy narzędzia SEO są Ci niezbędne w pracy?

zgred.pl

Praca pozycjonera to ważna praca z punktu widzenia wizerunku marki i budowania pozycji w wyszukiwarkach. Jednak, czy napewno wszystkie narzędzia SEO, które są dostępne na rynku są Ci niezbędne w tej pracy?

Materiał zewnętrzny

Czy narzędzia SEO są Ci niezbędne w pracy?fot: unsplash.com, licencja: https://unsplash.com/license

  • Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?
  • Po co Ci narzędzia SEO?
  • Podstawowe narzędzia SEO, jakie powinieneś znać

Jeśli jesteś adeptem pozycjonowania to pozwól, że na początek wyjaśnimy czym ono jest. Jeśli już wiesz czym jest pozycjonowanie, to przeskocz od razu do punktu drugiego.

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?


Pozycjonowanie stron internetowych, czyli w skrócie SEO (z angielskiego Search Engine Optimization), to proces skupiający w sobie różne działania. Działania pozycjonerskie można podzielić na działania w obrębie strony internetowej i działania po za stroną internetową. Czyli wewnętrzne on-site i zewnętrzne off-site. Celem wprowadzenia działań SEO jest zdobycie, jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Oczywiście widoczność zwiększa się po to, aby dotrzeć do potencjalnych klientów i zwiększyć sprzedaż.

Po co Ci narzędzia SEO?


To tak, jakby zapytać, po co piekarzowi mąka. Niektóre z narzędzi są po prostu niezbędne, żeby robić SEO. Z doświadczenia jednak wiemy, że często narzędzia SEO, które pozycjonerzy sobie wybierają, wcale nie są niezbędne do wykonywania tej pracy, a w ich miejsce mogłoby trafić jedno konkretne narzędzie. Dlatego powinieneś skupić się na priorytetach i wybierać tylko najlepsze narzędzia SEO, które rzeczywiście pomogą Ci w pracy, a nie będą po prostu kolejnym narzędziem do kolekcji.  Chociaż najlepiej uczyć się od najlepszych i zgłębiać swoją wiedzę korzystając z dobrodziejstw internetu np. odwiedzając blog SEO o pozycjonowaniu, czy inne serwisy branżowe, to z drugiej strony powinieneś dobierać takie narzędzia SEO, które dla Ciebie będą idealne. Zatem powinieneś też testować różne rozwiązania, a nie iść utartym schematem. Wszystko również zależy od poziomu Twojej wiedzy i nazwijmy to kolokwialnie ilości roboty, jaką masz do wykonania. Może być tak, że tylko pewna część SEO należy do Twojej działki np. analizowanie lub linkbuilding, a inną część robi ktoś inny. Chociaż to bardzo rzadko spotykane, bo z reguły, jak robi się SEO to już konkretnie i pełną parą. Jednak jeśli jesteś juniorem, to z pewnością masz system pracy podzielony na zadania. Nikt przy zdrowych zmysłach nie obciąży juniora całą robotą SEO, bo przecież od kogoś musi się uczyć.

Podstawowe narzędzia SEO, jakie powinieneś znać


Nawet jeśli jesteś juniorem, to istnieją narzędzia SEO, które są podstawą do podjęcia jakichkolwiek działań i powinieneś je znać. Oczywiście nie tylko z nazwy. Umiejętności poprawnej obsługi narzędzi SEO i znajomość informacji, jakie Ci przedstawiają jest kluczowa do tego, aby SEO robić dobrze, a przede wszystkim efektywnie. Mamy nadzieję, że wiesz o tym, iż proces pozycjonowania jest długim procesem i nie zobaczysz efektów po dwóch tygodniach działań? - takie małe przypomnienie. A teraz wracamy do sedna sprawy, czyli narzędzia SEO. Poniżej przedstawiamy Ci kilka podstawowych narzędzi, które po prostu musisz znać. A jeszcze jedno - narzędzia do pozycjonowania są darmowe i płatne. Jednak na samym początku wystarczą Ci darmowe narzędzia. 

Na sam początek Google Search Console i Google Analytics. 

Obydwa narzędzia to podstawowe z podstawowych. I w sumie najważniejsze z tych darmowych narzędzi SEO. W Google Search Console sprawdzisz indeksację witryny, zweryfikujesz ilość, a także domeny linkujące do Twojej strony, czyli linki przychodzące. Sprawdzisz ilość linków w linkbuildingu wewnętrznym, a przede wszystkim możesz zobaczyć, na jakie frazy jest pozycjonowana strona tzn. po jakich frazach użytkownicy trafiają na stronę najczęściej. Natomiast w Google Analytics sprawdzisz ruchu stronie, a także to skąd pochodzi i jaki był przepływ użytkowników. Ponadto zweryfikujesz bounce rate, czyli współczynnik odrzuceń. Oczywiście nie są to wszystkie funkcje tych narzędzi, bo oferują ich wiele więcej. Mamy po prostu nadzieję, że sam będziesz chciał sprawdzić.

Uberrsugest i Answer the public, to kolejne narzędzia, które są podstawowe w pracy pozycjonera. Dzięki nim zrobisz analizę słów kluczowych, a także dobierzesz słowa kluczowe odpowiednio do tego, co zamierzasz osiągnąć. Obecnie Uberrsugest ma jeszcze opcję sprawdzenia linków konkurencji i to w darmowej wersji, co jest bardzo przydatną opcją.

Ostatnim podstawowym narzędziem będzie dla Ciebie oczywiście Google Page Speed Insight, który umożliwi Ci zbadanie użyteczności strony pod kątem szybkości jej działania. Narzędzie jest w 100% darmowe, a po analizie strony otrzymasz szeroko opisany raport, w którym znajdziesz wyszczególnione błędy do poprawy. Page Speed pokazuje wszystko na dwie wersje strony: mobilną i na desktop. Dlatego masz szansę zweryfikować działanie strony pod kątem użyteczności mobile friendly, jak i również dla użytkowników komputerów stacjonarnych, czy laptopów. 

Teraz już chyba poznałeś odpowiedź na pytanie, czy narzędzia SEO są Ci niezbędne. Mamy nadzieję, że poznałeś dzięki nam chociaż jedno nowe narzędzie, które być może ułatwi Ci wykonywanie działań pozycjonerskich. 

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak rzucić palenie?

proficredit.pl
Nikogo nie trzeba przekonywać, że palenie papierosów ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Rzucenie tego nałogu jednak nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga bardzo dużo cierpliwości i wytrwałości. Jak rzucić palenie? [artykuł sponsorowany]

Na ile można pozwalać nastolatkowi? Zobacz, co radzi psycholog

kampania społeczna
Rozwijając się, nastolatek oddala się od rodziców. Buduje w ten sposób ważną w dorosłym życiu autonomię. Odpowiednio ukształtowana, pomoże mu radzić sobie w przyszłości. Przeczytaj, dlaczego według psychologa trzeba pozwalać dziecku na błędy i kiedy rozmowa jest lepsza od szlabanu.

Konkurs dla fotoreporterów Śląska Fotografia Prasowa

POLECAMY
Biblioteka Śląska w Katowicach ogłasza dziewiętnastą edycję międzynarodowego konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Kapituła wybierze najlepsze zdjęcia 2021 roku. Przyjmowanie zgłoszeń właśnie się rozpoczęło. Do wygrania czeki na niemałe kwoty.

O czym należy pamiętać przy organizacji wydarzeń?

artykuł sponsorowany
Planowanie wielkich wydarzeń medialnych oraz ważnych konferencji branżowych powinno rozpocząć się odpowiednio wcześnie. Eventy wymagają szczegółowego przygotowania i przemyślenia nawet najdrobniejszych detali, co przełoży się na powodzenie całego przedsięwzięcia.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Rolki Reggae Express 2. Wyścig z czasem dla małej Hani

Bartłomiej Dwornik
130 kilometrów na rolkach w niecałe 10 godzin. Rolkarze z Dolnego Śląska podejmują wyzwanie dla 8-miesięcznej Hani, chorej na neuroblastomę. To najbardziej złośliwy nowotwór dziecięcy. Wspierać ich będzie kilkuset sportowców z całego świata za pośrednictwem Endomondo. Reporterzy.info patronują temu wyzwaniu!

Czym zajmuje się Agencja Social Media?

Materiał zewnętrzny
Często firmy zastanawiają się czy tak właściwie opłaca się zlecać działania w mediach społecznościowych komuś na zewnątrz. Przecież to jest tylko dodawanie postów na Facebooku, prawda? Otóż nie.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22