menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

23.08.2020

Czy narzędzia SEO są Ci niezbędne w pracy?

zgred.pl

Praca pozycjonera to ważna praca z punktu widzenia wizerunku marki i budowania pozycji w wyszukiwarkach. Jednak, czy napewno wszystkie narzędzia SEO, które są dostępne na rynku są Ci niezbędne w tej pracy?

Materiał zewnętrzny

Czy narzędzia SEO są Ci niezbędne w pracy?fot: unsplash.com, licencja: https://unsplash.com/license

  • Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?
  • Po co Ci narzędzia SEO?
  • Podstawowe narzędzia SEO, jakie powinieneś znać

Jeśli jesteś adeptem pozycjonowania to pozwól, że na początek wyjaśnimy czym ono jest. Jeśli już wiesz czym jest pozycjonowanie, to przeskocz od razu do punktu drugiego.

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?


Pozycjonowanie stron internetowych, czyli w skrócie SEO (z angielskiego Search Engine Optimization), to proces skupiający w sobie różne działania. Działania pozycjonerskie można podzielić na działania w obrębie strony internetowej i działania po za stroną internetową. Czyli wewnętrzne on-site i zewnętrzne off-site. Celem wprowadzenia działań SEO jest zdobycie, jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Oczywiście widoczność zwiększa się po to, aby dotrzeć do potencjalnych klientów i zwiększyć sprzedaż.

Po co Ci narzędzia SEO?


To tak, jakby zapytać, po co piekarzowi mąka. Niektóre z narzędzi są po prostu niezbędne, żeby robić SEO. Z doświadczenia jednak wiemy, że często narzędzia SEO, które pozycjonerzy sobie wybierają, wcale nie są niezbędne do wykonywania tej pracy, a w ich miejsce mogłoby trafić jedno konkretne narzędzie. Dlatego powinieneś skupić się na priorytetach i wybierać tylko najlepsze narzędzia SEO, które rzeczywiście pomogą Ci w pracy, a nie będą po prostu kolejnym narzędziem do kolekcji.  Chociaż najlepiej uczyć się od najlepszych i zgłębiać swoją wiedzę korzystając z dobrodziejstw internetu np. odwiedzając blog SEO o pozycjonowaniu, czy inne serwisy branżowe, to z drugiej strony powinieneś dobierać takie narzędzia SEO, które dla Ciebie będą idealne. Zatem powinieneś też testować różne rozwiązania, a nie iść utartym schematem. Wszystko również zależy od poziomu Twojej wiedzy i nazwijmy to kolokwialnie ilości roboty, jaką masz do wykonania. Może być tak, że tylko pewna część SEO należy do Twojej działki np. analizowanie lub linkbuilding, a inną część robi ktoś inny. Chociaż to bardzo rzadko spotykane, bo z reguły, jak robi się SEO to już konkretnie i pełną parą. Jednak jeśli jesteś juniorem, to z pewnością masz system pracy podzielony na zadania. Nikt przy zdrowych zmysłach nie obciąży juniora całą robotą SEO, bo przecież od kogoś musi się uczyć.

Podstawowe narzędzia SEO, jakie powinieneś znać


Nawet jeśli jesteś juniorem, to istnieją narzędzia SEO, które są podstawą do podjęcia jakichkolwiek działań i powinieneś je znać. Oczywiście nie tylko z nazwy. Umiejętności poprawnej obsługi narzędzi SEO i znajomość informacji, jakie Ci przedstawiają jest kluczowa do tego, aby SEO robić dobrze, a przede wszystkim efektywnie. Mamy nadzieję, że wiesz o tym, iż proces pozycjonowania jest długim procesem i nie zobaczysz efektów po dwóch tygodniach działań? - takie małe przypomnienie. A teraz wracamy do sedna sprawy, czyli narzędzia SEO. Poniżej przedstawiamy Ci kilka podstawowych narzędzi, które po prostu musisz znać. A jeszcze jedno - narzędzia do pozycjonowania są darmowe i płatne. Jednak na samym początku wystarczą Ci darmowe narzędzia. 

Na sam początek Google Search Console i Google Analytics. 

Obydwa narzędzia to podstawowe z podstawowych. I w sumie najważniejsze z tych darmowych narzędzi SEO. W Google Search Console sprawdzisz indeksację witryny, zweryfikujesz ilość, a także domeny linkujące do Twojej strony, czyli linki przychodzące. Sprawdzisz ilość linków w linkbuildingu wewnętrznym, a przede wszystkim możesz zobaczyć, na jakie frazy jest pozycjonowana strona tzn. po jakich frazach użytkownicy trafiają na stronę najczęściej. Natomiast w Google Analytics sprawdzisz ruchu stronie, a także to skąd pochodzi i jaki był przepływ użytkowników. Ponadto zweryfikujesz bounce rate, czyli współczynnik odrzuceń. Oczywiście nie są to wszystkie funkcje tych narzędzi, bo oferują ich wiele więcej. Mamy po prostu nadzieję, że sam będziesz chciał sprawdzić.

Uberrsugest i Answer the public, to kolejne narzędzia, które są podstawowe w pracy pozycjonera. Dzięki nim zrobisz analizę słów kluczowych, a także dobierzesz słowa kluczowe odpowiednio do tego, co zamierzasz osiągnąć. Obecnie Uberrsugest ma jeszcze opcję sprawdzenia linków konkurencji i to w darmowej wersji, co jest bardzo przydatną opcją.

Ostatnim podstawowym narzędziem będzie dla Ciebie oczywiście Google Page Speed Insight, który umożliwi Ci zbadanie użyteczności strony pod kątem szybkości jej działania. Narzędzie jest w 100% darmowe, a po analizie strony otrzymasz szeroko opisany raport, w którym znajdziesz wyszczególnione błędy do poprawy. Page Speed pokazuje wszystko na dwie wersje strony: mobilną i na desktop. Dlatego masz szansę zweryfikować działanie strony pod kątem użyteczności mobile friendly, jak i również dla użytkowników komputerów stacjonarnych, czy laptopów. 

Teraz już chyba poznałeś odpowiedź na pytanie, czy narzędzia SEO są Ci niezbędne. Mamy nadzieję, że poznałeś dzięki nam chociaż jedno nowe narzędzie, które być może ułatwi Ci wykonywanie działań pozycjonerskich. 

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Naklejki ścienne do każdego pomieszczenia

artykuł sponsorowany
Naklejki ścienne mogą stanowić nie tylko formę dekoracji, ale i komunikacji. Takie naklejki często kojarzą nam się z wystrojem pokoju dziecięcego, czy generalnie z domem. Nie jest to jednak jedyny prawidłowy sposób ich użycia, wręcz przeciwnie. Naklejki na ścianę mogą znaleźć się właściwie w każdej firmie, przedsiębiorstwie, czy galerii handlowej. Dobrze wykonane, mogą powiedzieć odwiedzającym klientom więcej niż jakiekolwiek słowa. 

Sklep z artykułami papierniczymi - kreatywność w zasięgu ręki

artykuł sponsorowany
W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie technologia zdaje się dominować, sklep z artykułami papierniczymi wciąż utrzymuje swoją pozycję jako oaza kreatywności. To miejsce, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy zawodu, może znaleźć coś inspirującego i niezastąpionego. Przystanek Papierniczy to prawdziwa skarbnica dla pasjonatów rysunku, pisania, planowania oraz wszelkich dziedzin artystycznych.

Marketing lokalnego biznesu. Do czego może przydać Ci się hala?

gaj-stal.com
Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą z zakresu sprzedaży akcesoriów rolniczych, ziemi pakowanej w worki i sadzonek, na pewno przyda Ci się przestrzeń do magazynowania i ekspozycji produktów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z użytkowaniem hali? [artykuł sponsorowany]

Kampania społeczna #JedenOdeMnie. Pokaż, że Twój 1% pomaga!

Klaudia Smolarska
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Zmieńmy to razem! Dajmy im przykład i powiedzmy: #JedenOdeMnie! Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna, zainicjowana przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Pierwsze w Polsce szkoły, które idą do uczniów z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
Setka dzieci z Ukrainy, które razem z mamami uciekły przed wojną do Wrocławia, będzie mogła uczyć się w przygotowanych dla nich klasach. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty podpisała z wrocławskim Urzędem Miasta porozumienie w sprawie prowadzenia oddziałów przygotowawczych dla ukraińskich uczniów. Oficjalnie ruszą 1 lipca.

Jak przebiegają badania techniczne autobusów i samochodów ciężarowych?

bosmal.com.pl
Jakie obowiązki spoczywają w tym zakresie na właścicielu pojazdu? Nie tylko zdrowy rozsądek, ale również obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli obowiązek regularnego przeglądu stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach publicznych. [artykuł sponsorowany]

Czy Polacy w 2024 planują zmienić zawód lub podnosić kompetencje? [ANKIETA Aplikuj.pl]

nasz patronat
Najbliższe lata mogą być kluczowe dla rynku pracy również w Polsce m.in za sprawą dynamicznego rozwoju nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji. Wdrażanie rozwiązań AI w wielu firmach zmienia nie tylko sposób wykonywania pracy, ale i niejednokrotnie wymaga od pracowników pozyskiwania nowych umiejętności, a nawet przebranżowienia.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24