menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

23.08.2020

Czy narzędzia SEO są Ci niezbędne w pracy?

zgred.pl

Praca pozycjonera to ważna praca z punktu widzenia wizerunku marki i budowania pozycji w wyszukiwarkach. Jednak, czy napewno wszystkie narzędzia SEO, które są dostępne na rynku są Ci niezbędne w tej pracy?

Materiał zewnętrzny

Czy narzędzia SEO są Ci niezbędne w pracy?fot: unsplash.com, licencja: https://unsplash.com/license

  • Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?
  • Po co Ci narzędzia SEO?
  • Podstawowe narzędzia SEO, jakie powinieneś znać

Jeśli jesteś adeptem pozycjonowania to pozwól, że na początek wyjaśnimy czym ono jest. Jeśli już wiesz czym jest pozycjonowanie, to przeskocz od razu do punktu drugiego.

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?


Pozycjonowanie stron internetowych, czyli w skrócie SEO (z angielskiego Search Engine Optimization), to proces skupiający w sobie różne działania. Działania pozycjonerskie można podzielić na działania w obrębie strony internetowej i działania po za stroną internetową. Czyli wewnętrzne on-site i zewnętrzne off-site. Celem wprowadzenia działań SEO jest zdobycie, jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Oczywiście widoczność zwiększa się po to, aby dotrzeć do potencjalnych klientów i zwiększyć sprzedaż.

Po co Ci narzędzia SEO?


To tak, jakby zapytać, po co piekarzowi mąka. Niektóre z narzędzi są po prostu niezbędne, żeby robić SEO. Z doświadczenia jednak wiemy, że często narzędzia SEO, które pozycjonerzy sobie wybierają, wcale nie są niezbędne do wykonywania tej pracy, a w ich miejsce mogłoby trafić jedno konkretne narzędzie. Dlatego powinieneś skupić się na priorytetach i wybierać tylko najlepsze narzędzia SEO, które rzeczywiście pomogą Ci w pracy, a nie będą po prostu kolejnym narzędziem do kolekcji.  Chociaż najlepiej uczyć się od najlepszych i zgłębiać swoją wiedzę korzystając z dobrodziejstw internetu np. odwiedzając blog SEO o pozycjonowaniu, czy inne serwisy branżowe, to z drugiej strony powinieneś dobierać takie narzędzia SEO, które dla Ciebie będą idealne. Zatem powinieneś też testować różne rozwiązania, a nie iść utartym schematem. Wszystko również zależy od poziomu Twojej wiedzy i nazwijmy to kolokwialnie ilości roboty, jaką masz do wykonania. Może być tak, że tylko pewna część SEO należy do Twojej działki np. analizowanie lub linkbuilding, a inną część robi ktoś inny. Chociaż to bardzo rzadko spotykane, bo z reguły, jak robi się SEO to już konkretnie i pełną parą. Jednak jeśli jesteś juniorem, to z pewnością masz system pracy podzielony na zadania. Nikt przy zdrowych zmysłach nie obciąży juniora całą robotą SEO, bo przecież od kogoś musi się uczyć.

Podstawowe narzędzia SEO, jakie powinieneś znać


Nawet jeśli jesteś juniorem, to istnieją narzędzia SEO, które są podstawą do podjęcia jakichkolwiek działań i powinieneś je znać. Oczywiście nie tylko z nazwy. Umiejętności poprawnej obsługi narzędzi SEO i znajomość informacji, jakie Ci przedstawiają jest kluczowa do tego, aby SEO robić dobrze, a przede wszystkim efektywnie. Mamy nadzieję, że wiesz o tym, iż proces pozycjonowania jest długim procesem i nie zobaczysz efektów po dwóch tygodniach działań? - takie małe przypomnienie. A teraz wracamy do sedna sprawy, czyli narzędzia SEO. Poniżej przedstawiamy Ci kilka podstawowych narzędzi, które po prostu musisz znać. A jeszcze jedno - narzędzia do pozycjonowania są darmowe i płatne. Jednak na samym początku wystarczą Ci darmowe narzędzia. 

Na sam początek Google Search Console i Google Analytics. 

Obydwa narzędzia to podstawowe z podstawowych. I w sumie najważniejsze z tych darmowych narzędzi SEO. W Google Search Console sprawdzisz indeksację witryny, zweryfikujesz ilość, a także domeny linkujące do Twojej strony, czyli linki przychodzące. Sprawdzisz ilość linków w linkbuildingu wewnętrznym, a przede wszystkim możesz zobaczyć, na jakie frazy jest pozycjonowana strona tzn. po jakich frazach użytkownicy trafiają na stronę najczęściej. Natomiast w Google Analytics sprawdzisz ruchu stronie, a także to skąd pochodzi i jaki był przepływ użytkowników. Ponadto zweryfikujesz bounce rate, czyli współczynnik odrzuceń. Oczywiście nie są to wszystkie funkcje tych narzędzi, bo oferują ich wiele więcej. Mamy po prostu nadzieję, że sam będziesz chciał sprawdzić.

Uberrsugest i Answer the public, to kolejne narzędzia, które są podstawowe w pracy pozycjonera. Dzięki nim zrobisz analizę słów kluczowych, a także dobierzesz słowa kluczowe odpowiednio do tego, co zamierzasz osiągnąć. Obecnie Uberrsugest ma jeszcze opcję sprawdzenia linków konkurencji i to w darmowej wersji, co jest bardzo przydatną opcją.

Ostatnim podstawowym narzędziem będzie dla Ciebie oczywiście Google Page Speed Insight, który umożliwi Ci zbadanie użyteczności strony pod kątem szybkości jej działania. Narzędzie jest w 100% darmowe, a po analizie strony otrzymasz szeroko opisany raport, w którym znajdziesz wyszczególnione błędy do poprawy. Page Speed pokazuje wszystko na dwie wersje strony: mobilną i na desktop. Dlatego masz szansę zweryfikować działanie strony pod kątem użyteczności mobile friendly, jak i również dla użytkowników komputerów stacjonarnych, czy laptopów. 

Teraz już chyba poznałeś odpowiedź na pytanie, czy narzędzia SEO są Ci niezbędne. Mamy nadzieję, że poznałeś dzięki nam chociaż jedno nowe narzędzie, które być może ułatwi Ci wykonywanie działań pozycjonerskich. 

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak zastrzec znak towarowy?

Artykuł sponsorowany
Dla każdej firmy marka jest szalenie ważna. To dzięki jej rozpoznawalności twoje towary lub usługi przyciągają coraz większe rzesze klientów. Za przykład mogą służyć Coca-Cola, Audi, Microsoft czy IKEA. Jest to więc pewna pokusa dla twoich konkurentów. Mało kto wie, ale nawę lub logo firmy da się ukraść! Można się przed tym zabezpieczyć rejestrując je w Urzędzie Patentowym. W tym artykule chciałbym pokazać ci jak zastrzec znak towarowy.

Dlaczego warto skorzystać z usługi profesjonalnych nagrań lektorskich?

Powitania.pl
Firma Powitania.pl oferuje dla swoich klientów całkowicie nowatorską usługę, która jest odpowiedzią na potrzeby sporej grupy osób. Współczesne działania w internecie, tworzenie własnych stron internetowych i produktów takich jak podcasty, audiobooki, potrzebują wsparcia w postaci profesjonalnych nagrań. Oferujemy możliwość wynajmu studia zaopatrzonego w najlepszy sprzęt do produkcji nagrań, jak też możliwość przygotowania nagrań lektorskich. [artykuł sponsorowany]

Top 5 niedrogich upominków na Boże Narodzenie

RaB
W co w takim razie najlepiej zainwestować, by prezent był trafiony, a osoba nim obdarowana była szczęśliwa? Należy przede wszystkim pomyśleć nad prezentem nie tylko praktycznym, ale także pomysłowym oraz spersonalizowanym. [artykuł sponsorowany]

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl
Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. [artykuł sponsorowany]

Humaniści do IT!

RAB
Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na kolejnych ekspertów. Kompetencje techniczne w dalszym ciągu są istotne, jednak do tego dochodzą nowe umiejętności, takie jak znajomość języków obcych, zdolności adaptacji i przede wszystkim otwarta głowa na ciągłe zmiany. [artykuł sponsorowany]

Rekord Guinnessa w rolkarskiej sztafecie pomoże dzieciom z Oleśnicy

Bartłomiej Dwornik
Aż 25 godzin bez przerwy po 400-metrowej pętli. Agata i Wojciech Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy, w ostatni weekend marca zamierza ustanowić oficjalny rekord świata. Wydarzenie SLV Group Guinness Rolki Reggae Rekord promować będzie również bezpieczną jazdą na rolkach w mieście, a przede wszystkim pomoże zebrać pieniądze na zorganizowanie wakacji dla małych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?

artykuł partnera
Biznes wiąże się z ciągłymi zmianami. Przedsiębiorcom zależy na nieustannym rozwoju firmy, pozyskiwaniu nowych partnerów oraz zawieraniu intratnych kontraktów. Jednak wszystko to wiąże się z odpowiednimi regulacjami prawnymi, które często są zawiłe i niezrozumiałe dla właścicieli firm.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22