Python - jak nauczyć się w nim programować?
artykuł sponsorowany
Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?
Dlaczego warto uczyć się Pythona?
Po pierwsze, Python jest świetnym językiem na początek, kiedy dopiero rozpoczynasz przygodę z programowaniem. Oczywiście nie tylko wtedy, warto się go uczyć nawet wówczas, gdy znasz inne języki programowania. Tak naprawdę, aby zacząć się go uczyć, nie musisz posiadać większych zasobów wiedzy o programowaniu, powinieneś posiadać jedynie sprawną klawiaturę i motywację. Przechodząc do rzeczy, Python jest bardzo przyjemnym językiem do nauki - jest przejrzysty, spójny, wymaga mniej pisania, niż inne języki, a co za tym idzie, łatwiej się go zapamiętuje.
Kolejną kwestią są zarobki, które w zawodzie programisty są dość spore i nieustannie rosną, a samych programistów - mimo, że coraz ich więcej - wciąż brakuje na rynku pracy. Python daje stabilne podłoże do kariery zawodowej, jak już wyżej było wspomniane, jest to język niezwykle uniwersalny, co sprawia, że miejsc pracy dla programistów Pythona nie brakuje. W technologicznym, coraz nowocześniejszym świecie zapotrzebowanie na programistów będzie się tylko zwiększać. Warto wspomnieć, że z Pythona korzystają platformy takie, jak Instagram, Netflix, YouTube czy Facebook.
Czas nauki języka jest krótki. Jak łatwo się domyślić, skoro Python jest stosunkowo łatwym językiem do nauki, jak i do zapamiętywania, czas jego nauki również będzie krótki. Jest to dobra wiadomość dla osób, które szybko chcą się przebranżowić lub zwyczajnie nie lubią poświęcać mnóstwa czasu na to, by coś opanować na dobrym poziomie. Poświęcając na naukę parę sumiennych godzin dziennie, powinieneś szybko opanować Pythona. Naturalnie, będzie zależeć to też od sposobu nauki.
Jak nauczyć się programować w Pythonie?
Kursy, szkolenia, bootcampy
Wszystkie trzy sposobności są bardzo podobne do siebie, każda z nich to pewna forma kursu Python przygotowującego do zawodu programisty bądź zwyczajnie dającego silny fundament do poszerzania wiedzy na własną rękę. Wybór najlepszej z tych trzech form zależy już od Twoich preferencji. Będzie to świetna opcja zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zaczynasz z programowaniem i mało o nim wiesz. Pamiętaj, że kursy prowadzą specjaliści i udajesz się na nie po to, by się nauczyć; często kursanci obawiają się, że ich wiedza będzie weryfikowana od razu po przystąpieniu do nauki, że szkolenia przeznaczone są dla osób, które mają już pewien stopień wiedzy. To nieprawda! Większość z nas najszybciej uczy się przez praktykę, a więc dlatego kursy, szkolenia czy bootcampy nierzadko będą najlepszą opcją przy nauce Pythona.
Nauka na własną rękę
Ta opcja będzie dobra, kiedy masz opanowane podstawy. Często bowiem taka nauka okazuje się mozolna, trzeba "przekopywać" się przez tonę materiału znalezionego w różnego rodzaju publikacjach i wyciągnąć z nich to, co najbardziej wartościowe. Po skorzystaniu z kursów czy bootcampów jednak nie możesz zapomnieć o samodzielnym doszkalaniu się. Choć dają one potężny fundament, nawet najbardziej doświadczony programista musi uczyć się cały czas. Teoria jest nieodzownym elementem nauki, o którym nie wolno zapominać.
Mamy to szczęście, że w Internecie czy w księgarniach jest mnóstwo źródeł, z których możesz się uczyć. Blogi, filmiki, książki tradycyjne, papierowe, jak i w wersji elektronicznej, każdy z nas znajdzie odpowiednią dla siebie metodę.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Wynajem samochodu - najważniejsze zalety
Comfort Car
W pewnych sytuacjach, takich jak dojazd do pracy, dowiezienie dziecka do szkoły czy wyprawa po większe zakupy, samochód jest niezbędny. Podobnie w firmie, gdzie często auto pełni funkcję narzędzia pracy. Na szczęście, żyjemy w czasach, gdy swobodny dostęp do samochodu nie jest równoznaczny z koniecznością zakupu auta. [artykuł sponsorowany]
Cykl Seria z Papugą Jacka Ostrowskiego – literatura dla wymagających miłośników kryminału
artykuł sponsorowany
Jacek Ostrowski to pisarz, który doskonale wie, jak stworzyć kryminał, który nie tylko trzyma w napięciu, ale również bawi i zmusza do refleksji. Jego „Seria z Papugą” wyróżnia się na tle innych cykli kryminalnych, a to za sprawą specyficznego klimatu, nieprzeciętnych bohaterów oraz zaskakujących zwrotów akcji.
Efektywna i tania reklama internetowa ze SPOKEO
spokeo.pl
SPOKEO to ogólnopolska baza danych, która umożliwia wieloaspektowe wyszukiwanie niezbędnych informacji o podmiotach gospodarczych działających w różnych branżach. Wystarczy uzupełnić wybrane przez siebie kryterium, aby otrzymać wiadomość zwrotną z zestawem danych umożliwiającym skontaktowanie się z danym przedsiębiorstwem. [artykuł sponsorowany]
Kurs Facebook Ads - czy warto?
materiał zewnętrzny
Internet zdominował świat, a wszelkie gałęzie biznesu prężnie rozwijają się właśnie w świecie wirtualnym. To sprawia, że jesteśmy zmuszeni ciągle uczyć się nowych rzeczy, a jedną z nich jest tworzenie kampanii reklamowych na Facebooku.
Co wpływa na cenę projektu technologicznego?
artykuł sponsorowany
Projekt techniczny jest jednym z dokumentów niezbędnych na etapie tworzenia własnego lokalu gastronomicznego. Musi on zawierać podstawowe informacje o rozplanowaniu przestrzeni, zgodne z wytycznymi Sanepidu, BHP i P.poż. W zależności od metrażu, branży i innych zmiennych, cena takiego projektu jest dość zróżnicowana. Sprawdź, co na nią wpływa.
Jak zorganizować niezapomnianą imprezę urodzinową?
artykuł sponsorowany
Urodziny są jednym z najważniejszych dni w roku dla każdego z nas. To szczególna chwila, kiedy chcemy czuć się wyjątkowo i świętować z najbliższymi. Organizowanie niezapomnianej imprezy urodzinowej wymaga jednak nieco planowania, kreatywności i uwzględnienia kilku kluczowych aspektów.
Udane prezenty biznesowe na święta wielkanocne
artykuł sponsorowany
Już w połowie lutego większość osób dopada żal za minionym Bożym Narodzeniem, zapachem choinki i smakiem ręcznie robionych pierniczków. A do grudnia jest jeszcze tyle miesięcy, że trudno jest wyczekać na powrót św. Mikołaja! Dobrze jest wybrać inną, równie ważną okazję, dzięki której można wręczać upominki.