menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

26.08.2021

Python - jak nauczyć się w nim programować?

artykuł sponsorowany

Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

Python - jak nauczyć się w nim programować?fot. WhitePress

Dlaczego warto uczyć się Pythona?


Po pierwsze, Python jest świetnym językiem na początek, kiedy dopiero rozpoczynasz przygodę z programowaniem. Oczywiście nie tylko wtedy, warto się go uczyć nawet wówczas, gdy znasz inne języki programowania. Tak naprawdę, aby zacząć się go uczyć, nie musisz posiadać większych zasobów wiedzy o programowaniu, powinieneś posiadać jedynie sprawną klawiaturę i motywację. Przechodząc do rzeczy, Python jest bardzo przyjemnym językiem do nauki - jest przejrzysty, spójny, wymaga mniej pisania, niż inne języki, a co za tym idzie, łatwiej się go zapamiętuje.

Kolejną kwestią są zarobki, które w zawodzie programisty są dość spore i nieustannie rosną, a samych programistów - mimo, że coraz ich więcej - wciąż brakuje na rynku pracy. Python daje stabilne podłoże do kariery zawodowej, jak już wyżej było wspomniane, jest to język niezwykle uniwersalny, co sprawia, że miejsc pracy dla programistów Pythona nie brakuje. W technologicznym, coraz nowocześniejszym świecie zapotrzebowanie na programistów będzie się tylko zwiększać. Warto wspomnieć, że z Pythona korzystają platformy takie, jak Instagram, Netflix, YouTube czy Facebook.

Czas nauki języka jest krótki. Jak łatwo się domyślić, skoro Python jest stosunkowo łatwym językiem do nauki, jak i do zapamiętywania, czas jego nauki również będzie krótki. Jest to dobra wiadomość dla osób, które szybko chcą się przebranżowić lub zwyczajnie nie lubią poświęcać mnóstwa czasu na to, by coś opanować na dobrym poziomie. Poświęcając na naukę parę sumiennych godzin dziennie, powinieneś szybko opanować Pythona. Naturalnie, będzie zależeć to też od sposobu nauki.

Jak nauczyć się programować w Pythonie?


Kursy, szkolenia, bootcampy
Wszystkie trzy sposobności są bardzo podobne do siebie, każda z nich to pewna forma kursu Python przygotowującego do zawodu programisty bądź zwyczajnie dającego silny fundament do poszerzania wiedzy na własną rękę. Wybór najlepszej z tych trzech form zależy już od Twoich preferencji. Będzie to świetna opcja zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zaczynasz z programowaniem i mało o nim wiesz. Pamiętaj, że kursy prowadzą specjaliści i udajesz się na nie po to, by się nauczyć; często kursanci obawiają się, że ich wiedza będzie weryfikowana od razu po przystąpieniu do nauki, że szkolenia przeznaczone są dla osób, które mają już pewien stopień wiedzy. To nieprawda! Większość z nas najszybciej uczy się przez praktykę, a więc dlatego kursy, szkolenia czy bootcampy nierzadko będą najlepszą opcją przy nauce Pythona.

Nauka na własną rękę
Ta opcja będzie dobra, kiedy masz opanowane podstawy. Często bowiem taka nauka okazuje się mozolna, trzeba "przekopywać" się przez tonę materiału znalezionego w różnego rodzaju publikacjach i wyciągnąć z nich to, co najbardziej wartościowe. Po skorzystaniu z kursów czy bootcampów jednak nie możesz zapomnieć o samodzielnym doszkalaniu się. Choć dają one potężny fundament, nawet najbardziej doświadczony programista musi uczyć się cały czas. Teoria jest nieodzownym elementem nauki, o którym nie wolno zapominać.

Mamy to szczęście, że w Internecie czy w księgarniach jest mnóstwo źródeł, z których możesz się uczyć. Blogi, filmiki, książki tradycyjne, papierowe, jak i w wersji elektronicznej, każdy z nas znajdzie odpowiednią dla siebie metodę.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Najnowsze w dziale :

Kompleksowy rozwój online – jak połączyć marketing z nowoczesnym designem?

artykuł sponsorowany
Internet to przestrzeń, w której codziennie rywalizują tysiące marek. Chcąc wyróżnić się na tym dynamicznym rynku, trzeba podejść do tematu kompleksowo. Nowoczesna firma nie może polegać jedynie na ładnym logotypie czy podstawowej stronie internetowej – klucz tkwi w synergii.

Jak pozycjonować swoją witrynę internetową, aby odnieść sukces na rynkach zagranicznych

artykuł sponsorowany
Odkryj skuteczne strategie pozycjonowania swojej witryny w celu osiągnięcia sukcesu na rynkach zagranicznych i dotarcia do nowych odbiorców.

Media tradycyjne kontra digital marketing. Jak skutecznie łączyć oba światy?

artykuł sponsorowany
Firmy w marketingu mają do wyboru różne kanały komunikacji, aby dotrzeć do swoich odbiorców. Media tradycyjne, takie jak telewizja, prasa czy radio, mają ugruntowaną pozycję, jednak marketing cyfrowy oferuje nowe możliwości, które pozwalają na precyzyjne targetowanie i analizę wyników.

Podobne artykuły:

#FakeHunter Challenge. Wojna informacyjna - konkurs Polskiej Agencji Prasowej

konkurs
18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie m.in. wyszukiwanie fałszywych informacji związanych z wojną w Ukrainie oraz przygotowanie kreatywnej pracy pod hasłem „Nie nabieram się na fake newsy”. Na najlepsze zespoły czekają: nagrody finansowe, rzeczowe oraz warsztaty z projektowania 3D.

Edukacja STEAM zamiast dzwonków. We Wrocławiu rusza szkoła SPECTO

materiał partnera
Nowa, Publiczna Szkoła Podstawowa SPECTO przy ul. Lubelskiej we Wrocławiu od września przyjmie pierwszą setkę pierwszoklasistów. Ma dla nich nie tylko nowoczesny, ekologiczny budynek, ale także unikatowy pomysł na atrakcyjną realizację podstawy programowej.

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany
Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

Marketing lokalnego biznesu. Do czego może przydać Ci się hala?

gaj-stal.com
Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą z zakresu sprzedaży akcesoriów rolniczych, ziemi pakowanej w worki i sadzonek, na pewno przyda Ci się przestrzeń do magazynowania i ekspozycji produktów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z użytkowaniem hali? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów

reklama



gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Fakt
Fakt
Okładka National Geographic Traveler
National Geographic Traveler
Okładka Przegląd Sportowy
Przegląd Sportowy
Okładka Sport
Sport
Okładka Świat Motocykli
Świat Motocykli
Okładka Tygodnik Do Rzeczy
Tygodnik Do Rzeczy
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25
stats