Python - jak nauczyć się w nim programować?
artykuł sponsorowany
Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

Dlaczego warto uczyć się Pythona?
Po pierwsze, Python jest świetnym językiem na początek, kiedy dopiero rozpoczynasz przygodę z programowaniem. Oczywiście nie tylko wtedy, warto się go uczyć nawet wówczas, gdy znasz inne języki programowania. Tak naprawdę, aby zacząć się go uczyć, nie musisz posiadać większych zasobów wiedzy o programowaniu, powinieneś posiadać jedynie sprawną klawiaturę i motywację. Przechodząc do rzeczy, Python jest bardzo przyjemnym językiem do nauki - jest przejrzysty, spójny, wymaga mniej pisania, niż inne języki, a co za tym idzie, łatwiej się go zapamiętuje.
Kolejną kwestią są zarobki, które w zawodzie programisty są dość spore i nieustannie rosną, a samych programistów - mimo, że coraz ich więcej - wciąż brakuje na rynku pracy. Python daje stabilne podłoże do kariery zawodowej, jak już wyżej było wspomniane, jest to język niezwykle uniwersalny, co sprawia, że miejsc pracy dla programistów Pythona nie brakuje. W technologicznym, coraz nowocześniejszym świecie zapotrzebowanie na programistów będzie się tylko zwiększać. Warto wspomnieć, że z Pythona korzystają platformy takie, jak Instagram, Netflix, YouTube czy Facebook.
Czas nauki języka jest krótki. Jak łatwo się domyślić, skoro Python jest stosunkowo łatwym językiem do nauki, jak i do zapamiętywania, czas jego nauki również będzie krótki. Jest to dobra wiadomość dla osób, które szybko chcą się przebranżowić lub zwyczajnie nie lubią poświęcać mnóstwa czasu na to, by coś opanować na dobrym poziomie. Poświęcając na naukę parę sumiennych godzin dziennie, powinieneś szybko opanować Pythona. Naturalnie, będzie zależeć to też od sposobu nauki.
Jak nauczyć się programować w Pythonie?
Kursy, szkolenia, bootcampy
Wszystkie trzy sposobności są bardzo podobne do siebie, każda z nich to pewna forma kursu Python przygotowującego do zawodu programisty bądź zwyczajnie dającego silny fundament do poszerzania wiedzy na własną rękę. Wybór najlepszej z tych trzech form zależy już od Twoich preferencji. Będzie to świetna opcja zwłaszcza wtedy, gdy dopiero zaczynasz z programowaniem i mało o nim wiesz. Pamiętaj, że kursy prowadzą specjaliści i udajesz się na nie po to, by się nauczyć; często kursanci obawiają się, że ich wiedza będzie weryfikowana od razu po przystąpieniu do nauki, że szkolenia przeznaczone są dla osób, które mają już pewien stopień wiedzy. To nieprawda! Większość z nas najszybciej uczy się przez praktykę, a więc dlatego kursy, szkolenia czy bootcampy nierzadko będą najlepszą opcją przy nauce Pythona.
Nauka na własną rękę
Ta opcja będzie dobra, kiedy masz opanowane podstawy. Często bowiem taka nauka okazuje się mozolna, trzeba "przekopywać" się przez tonę materiału znalezionego w różnego rodzaju publikacjach i wyciągnąć z nich to, co najbardziej wartościowe. Po skorzystaniu z kursów czy bootcampów jednak nie możesz zapomnieć o samodzielnym doszkalaniu się. Choć dają one potężny fundament, nawet najbardziej doświadczony programista musi uczyć się cały czas. Teoria jest nieodzownym elementem nauki, o którym nie wolno zapominać.
Mamy to szczęście, że w Internecie czy w księgarniach jest mnóstwo źródeł, z których możesz się uczyć. Blogi, filmiki, książki tradycyjne, papierowe, jak i w wersji elektronicznej, każdy z nas znajdzie odpowiednią dla siebie metodę.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Od doktoratu do biznesu – jak wykorzystać pracę naukową w świecie poza akademią?
artykuł sponsorowany
Uzyskanie stopnia doktora to ogromne osiągnięcie, które wymaga lat intensywnej pracy badawczej, analitycznego myślenia i wytrwałości. Jednak coraz więcej doktorantów staje dziś przed pytaniem: co dalej? Tradycyjna ścieżka akademicka nie zawsze okazuje się satysfakcjonująca, a dostępność etatów naukowych bywa ograniczona.
Jak bawić się z dzieckiem, wspierając rozwój? Psycholog podpowiada
patronat Reporterzy.info
Spontaniczna, przyjemna i dobrowolna – to cechy, które definiują zabawę. Dla dziecka jest ona naturalnym sposobem odkrywania świata, a dla rodzica może stać się okazją do budowania pozytywnej relacji oraz wsparcia w rozwoju malucha. Jak sprawić, by wspólna zabawa była zarazem radosna i edukacyjna?
Dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny?
artykuł sponsorowany
Praca przy biurku wymaga zastosowania takich rozwiązań, które pozwolą odciążyć kręgosłup, zredukować ryzyko wystąpienia bóli i wad postawy oraz zapewnić komfort przez wiele godzin. Aby to było możliwe należy wybrać nie tylko biurko o odpowiedniej wysokości, ale również wygodny fotel biurowy. Dziś dowiecie się, dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny.
Podobne artykuły:
Kompleksowy rozwój online – jak połączyć marketing z nowoczesnym designem?
artykuł sponsorowany
Internet to przestrzeń, w której codziennie rywalizują tysiące marek. Chcąc wyróżnić się na tym dynamicznym rynku, trzeba podejść do tematu kompleksowo. Nowoczesna firma nie może polegać jedynie na ładnym logotypie czy podstawowej stronie internetowej – klucz tkwi w synergii.
Zakładanie spółki handlowej. Czy to aż tak trudne?
merkury.online
Coraz częściej przedsiębiorcy chcąc rozpocząć działalność gospodarczą, zastanawiają się czy aby nie założyć spółki. Taka forma działalności niesie za sobą szereg udogodnień jak i utrudnień. Jaką więc spółkę wybrać? Co będzie optymalnym wyborem? Ile czasu i jakie są warunki i wymogi dla danej spółki? [artykuł sponsorowany]
Tworzenie stron internetowych Niemcy - jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?
artykuł sponsorowany
Jeśli szukasz profesjonalnego wykonawcy usługi takiej jak tworzenie stron internetowych Niemcy, to warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Sprawdź jak wybrać odpowiedniego wykonawcę z naszego artykułu dowiesz się, które kroki należy podjąć, aby znaleźć najlepszego specjalistę do tworzenia stron internetowych po niemiecku.
Czy można płakać przy dziecku?
kampania społeczna
Płacz jest naturalnym odruchem w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony jednak, większość z nas nie chce, żeby widziano nas we łzach. Bywa, że przed takim dylematem stają rodzice. Psycholog radzi, co robić, kiedy musisz się wypłakać, a obok bawi się córka lub syn.