menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

14.06.2021

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany

Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…fot. eventis.pl/WhitePress

Podstawowe szkolenia e-commerce dla przedsiębiorców


Jeśli prowadzisz już sprzedaż w Internecie lub chcesz ją rozpocząć, na rynku znajdziesz wiele interesujących szkoleń. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana, podobnie jak stopnie zaawansowania. Wbrew pozorom prowadzenie sklepu internetowego, szczególnie takiego, który przynosi zadowalające zyski, nie jest łatwe. Konieczne jest zadbanie zarówno o odpowiednią architekturę sklepu, jego asortyment, ceny czy politykę zwrotów, jak i o odpowiednio prowadzone działania marketingowe. Zanim zaczniesz sprzedawać musisz bowiem dotrzeć do klientów.


W jakie szkolenia dla e-commerce warto inwestować zarówno na początku drogi, jak i już podczas prowadzenia sklepu online?


 • Handel internetowy i e-commerce oraz szkolenia o podobnie brzmiących tematach są skierowane do każdego, kto chce poznać tajniki tej branży. To przekrojowy kurs obejmujący zasady budowania i prowadzenia sklepów internetowych, a także digital marketingu.
 • Trendy w marketingu online to bardzo pomocne szkolenie e-commerce dla każdego właściciela biznesu internetowego, który musi się mierzyć z dużą konkurencją. Dzięki zdobytym na nim informacjom można zastosować najnowsze, najskuteczniejsze techniki marketingowe, które pomogą w zdobywaniu klientów.
 • Strategia komunikacji marketingowej to szkolenie dla e-commerce, które powinien przejść każdy, kto jest zainteresowany budowaniem solidnej i przynoszącej atrakcyjne zyski marki. To sposób na poznanie metod budowania tożsamości marki oraz podstawa dla skutecznej reklamy i sprzedaży.
 • Działania SEO z wykorzystaniem content marketingu – z tego szkolenia e-commerce skorzystają wszystkie osoby zarządzające samodzielnie sklepami internetowymi lub chcące lepiej zapoznać się z tajnikami SEO i marketingu treści. To temat omawiający, w jaki sposób content wpływa na pozycjonowanie stron internetowych (SEO z angielskiego: Search Engine Optimization) i jak można go wykorzystać w tym celu.
 • Szkolenia Prawo autorskie w internecie – ważne szkolenie dla e-commerce, które pomaga rozwiać wątpliwości dotyczące używania rozmaitych zasobów dostępnych w internecie.
 • Relacje z mediami i PR – umiejętność budowania komunikatów skierowanych do przedstawicieli mediów, a także dystrybucja tych komunikatów oraz działania PR mogą być źródłem nieocenionej przewagi konkurencyjnej na rynku e-commerce, który rośnie niezwykle szybko i cieszy się dużym zainteresowaniem mediów popularnych oraz biznesowych.

Chcesz pracować w e-commerce? Wypróbuj te szkolenia


Handel internetowy to jedna z niewielu branż, która w okresie pandemii nie tylko nie ucierpiała, ale wręcz się rozwinęła. Oznacza to, że wiele e-sklepów poszukuje obecnie nowych osób do pracy. Może być to szansa dla osób, które straciły zatrudnienie w innych sektorach lub dopiero wchodzą na rynek pracy. Szkolenia dla e-commerce pomogą Ci zdobyć umiejętności, których poszukują pracodawcy w tej branży. Warto rozważyć chociażby tematy dotyczące:


 • programowania i tworzenia stron www – języków takich jak HTML i CSS oraz narzędzi takich jak Wordpress lub ewentualnie inne systemy CMS;
 • UX/CX, czyli user experience i customer experience, a więc projektowania stron z myślą o zaserwowaniu klientowi czy użytkownikowi pozytywnych doświadczeni i wrażeń;
 • content marketingu i webwritingu – a w szczególności tworzenia treści marketingowych, sprzedażowych i wspierających SEO oraz coraz popularniejszego storytellingu;
 • marketingu internetowego – w tym narzędzi Google czy social media marketingu;
 • szkoleń z pozycjonowania stron internetowych, czyli SEO – zarówno od strony optymalizacji stron www, jak też tzw. link-buildingu, który dla SEO ma zasadnicze znaczenie;
 • cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych w internecie – zgodnie z najnowszymi trendami i aktualnymi przepisami prawa;
 • nowoczesnej obsługi klienta – z uwzględnieniem wszelkich narzędzi internetowych.

Odpowiednio dobrane szkolenia e-commerce pomogą Ci się przebranżowić lub wzmocnić już posiadane kompetencje. Wybór tematów kursów dostępnych w formie otwartej jest bardzo szeroki. Co więcej, obecnie odbywają się one głównie online, co ułatwia uczestnictwo z dowolnego miejsca.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak skorzystać z recepty online?

artykuł sponsorowany
Recepta to niezbędny dokument upoważniający nas do wykupu wielu leków, których normalnie nie możemy dostać w żaden inny sposób. Z wersji elektronicznej, podobnie jak tej tradycyjnej, możemy skorzystać w dowolnej aptece i z dużo większą łatwością - nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą wydruku, czy też martwić się o jego zgubienie.

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?

artykuł sponsorowany
Egzekucja komornicza może wiązać się z zajęciem rachunku bankowego. W takiej sytuacji zazwyczaj wyjście jest tylko jedno – uregulowanie zadłużenia. Kontakt z wierzycielem w tym przypadku nie ma sensu. Kwestie spłaty zobowiązania musisz ustalić z komornikiem, który dopiero po wyrównaniu długów odblokuje konto bankowe.

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej - jak to zrobić?

artykuł sponsorowany
Pozycjonowanie strony internetowej to jeden z najlepszych sposobów na skuteczne promowanie marki w sieci. Dzięki temu będzie pojawiać się wysoko wynikach wyszukiwania Google, co zwiększy zasięg witryny. Pytanie tylko, jak przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie? Od czego zacząć ten proces?

Studia podyplomowe w biznesie – jakie niosą korzyści?

artykuł sponsorowany
Współczesny rynek pracy nieustannie się zmienia i stawia nowe wymagania. Dlatego każdy, kto chce osiągnąć sukces, musi się stale rozwijać. Sposobem na podniesienie swoich kompetencji są studia podyplomowe. Zobacz, jakie korzyści niesie ukończenie kierunków z dziedziny biznesu i zarządzania!

Oprawianie książek - co należy wiedzieć?

sowadruk.pl
Oprawa książki może być jej dobrą reklamą, bo choć nie powinno oceniać się książki po okładce - często to właśnie oprawa zwraca uwagę jako pierwsza. Zlecając oprawę książek warto zastanowić się nad wykorzystanym materiałem. Dobierając oprawę, warto zastanowić się też nad przeznaczeniem książki. [artykuł sponsorowany]

Pudełka z nadrukiem na różne okazje

Materiał zewnętrzny
Do pudełek pakuje się nie tylko prezenty, ale również produkty, które następnie mają trafić do sprzedaży. Często nie mogą to być pudełka w dowolnym kolorze, zdobione obojętnie jakim wzorem, czy tym bardziej znaczone logo konkurencji. Stąd wzrosło zainteresowanie usługami, które polegają na projektowaniu i produkcji pudełek kartonowych pod indywidualne zamówienie.

Python - jak nauczyć się w nim programować?

artykuł sponsorowany
Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24