menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

14.06.2021

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany

Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…fot. eventis.pl/WhitePress

Podstawowe szkolenia e-commerce dla przedsiębiorców


Jeśli prowadzisz już sprzedaż w Internecie lub chcesz ją rozpocząć, na rynku znajdziesz wiele interesujących szkoleń. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana, podobnie jak stopnie zaawansowania. Wbrew pozorom prowadzenie sklepu internetowego, szczególnie takiego, który przynosi zadowalające zyski, nie jest łatwe. Konieczne jest zadbanie zarówno o odpowiednią architekturę sklepu, jego asortyment, ceny czy politykę zwrotów, jak i o odpowiednio prowadzone działania marketingowe. Zanim zaczniesz sprzedawać musisz bowiem dotrzeć do klientów.


W jakie szkolenia dla e-commerce warto inwestować zarówno na początku drogi, jak i już podczas prowadzenia sklepu online?


 • Handel internetowy i e-commerce oraz szkolenia o podobnie brzmiących tematach są skierowane do każdego, kto chce poznać tajniki tej branży. To przekrojowy kurs obejmujący zasady budowania i prowadzenia sklepów internetowych, a także digital marketingu.
 • Trendy w marketingu online to bardzo pomocne szkolenie e-commerce dla każdego właściciela biznesu internetowego, który musi się mierzyć z dużą konkurencją. Dzięki zdobytym na nim informacjom można zastosować najnowsze, najskuteczniejsze techniki marketingowe, które pomogą w zdobywaniu klientów.
 • Strategia komunikacji marketingowej to szkolenie dla e-commerce, które powinien przejść każdy, kto jest zainteresowany budowaniem solidnej i przynoszącej atrakcyjne zyski marki. To sposób na poznanie metod budowania tożsamości marki oraz podstawa dla skutecznej reklamy i sprzedaży.
 • Działania SEO z wykorzystaniem content marketingu – z tego szkolenia e-commerce skorzystają wszystkie osoby zarządzające samodzielnie sklepami internetowymi lub chcące lepiej zapoznać się z tajnikami SEO i marketingu treści. To temat omawiający, w jaki sposób content wpływa na pozycjonowanie stron internetowych (SEO z angielskiego: Search Engine Optimization) i jak można go wykorzystać w tym celu.
 • Szkolenia Prawo autorskie w internecie – ważne szkolenie dla e-commerce, które pomaga rozwiać wątpliwości dotyczące używania rozmaitych zasobów dostępnych w internecie.
 • Relacje z mediami i PR – umiejętność budowania komunikatów skierowanych do przedstawicieli mediów, a także dystrybucja tych komunikatów oraz działania PR mogą być źródłem nieocenionej przewagi konkurencyjnej na rynku e-commerce, który rośnie niezwykle szybko i cieszy się dużym zainteresowaniem mediów popularnych oraz biznesowych.

Chcesz pracować w e-commerce? Wypróbuj te szkolenia


Handel internetowy to jedna z niewielu branż, która w okresie pandemii nie tylko nie ucierpiała, ale wręcz się rozwinęła. Oznacza to, że wiele e-sklepów poszukuje obecnie nowych osób do pracy. Może być to szansa dla osób, które straciły zatrudnienie w innych sektorach lub dopiero wchodzą na rynek pracy. Szkolenia dla e-commerce pomogą Ci zdobyć umiejętności, których poszukują pracodawcy w tej branży. Warto rozważyć chociażby tematy dotyczące:


 • programowania i tworzenia stron www – języków takich jak HTML i CSS oraz narzędzi takich jak Wordpress lub ewentualnie inne systemy CMS;
 • UX/CX, czyli user experience i customer experience, a więc projektowania stron z myślą o zaserwowaniu klientowi czy użytkownikowi pozytywnych doświadczeni i wrażeń;
 • content marketingu i webwritingu – a w szczególności tworzenia treści marketingowych, sprzedażowych i wspierających SEO oraz coraz popularniejszego storytellingu;
 • marketingu internetowego – w tym narzędzi Google czy social media marketingu;
 • szkoleń z pozycjonowania stron internetowych, czyli SEO – zarówno od strony optymalizacji stron www, jak też tzw. link-buildingu, który dla SEO ma zasadnicze znaczenie;
 • cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych w internecie – zgodnie z najnowszymi trendami i aktualnymi przepisami prawa;
 • nowoczesnej obsługi klienta – z uwzględnieniem wszelkich narzędzi internetowych.

Odpowiednio dobrane szkolenia e-commerce pomogą Ci się przebranżowić lub wzmocnić już posiadane kompetencje. Wybór tematów kursów dostępnych w formie otwartej jest bardzo szeroki. Co więcej, obecnie odbywają się one głównie online, co ułatwia uczestnictwo z dowolnego miejsca.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Bukmacherzy w Polsce rozwiązują problemy swoich graczy

zapytajbukmachera.pl
Dzięki regulacjom prawnym, obstawianie u bukmacherów przestało być owiane złą sławą i decyduje się na nie coraz większa grupa nowych graczy. Przyciąga ich szeroka oferta dyscyplin sportowych, zarówno realnych, jak i wirtualnych, silne emocje związane z obstawianiem wyników i możliwość wygrania pieniędzy. [artykuł sponsorowany]

Facebook i komunikacja w Social Media. Szkolenia na wynos [LINK]

REKLAMA Dwornik.pl
Zasady dobrej komunikacji, czyli jak zdobyć, zaangażować i utrzymać wartościowych fanów w mediach społecznościowych • Czym jest facebookowy algorytm • Jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych • Jak wybrać narzędzia wspomagające działania w mediach społecznościowych. Zamów szkolenie na wynos. Z dostawą do twojej firmy.

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?

artykuł sponsorowany
Egzekucja komornicza może wiązać się z zajęciem rachunku bankowego. W takiej sytuacji zazwyczaj wyjście jest tylko jedno – uregulowanie zadłużenia. Kontakt z wierzycielem w tym przypadku nie ma sensu. Kwestie spłaty zobowiązania musisz ustalić z komornikiem, który dopiero po wyrównaniu długów odblokuje konto bankowe.

Social media dla restauracji

artykuł sponsorowany
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że najskuteczniejszą ścieżką efektywnego marketingu, pozwalającą na zdobycie nowych klientów i wypromowanie marki, pozostaje promowanie działalności za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Pierwsze w Polsce szkoły, które idą do uczniów z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
Setka dzieci z Ukrainy, które razem z mamami uciekły przed wojną do Wrocławia, będzie mogła uczyć się w przygotowanych dla nich klasach. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty podpisała z wrocławskim Urzędem Miasta porozumienie w sprawie prowadzenia oddziałów przygotowawczych dla ukraińskich uczniów. Oficjalnie ruszą 1 lipca.

Czy audyt SEO jest mi potrzebny? Najczęściej popełniane błędy

artykuł sponsorowany
Kiedy decydujemy się na zatrudnienie specjalisty od SEO, to musimy wiedzieć, jakie rzeczy są istotne, aby nie popełniać błędów z pozycjonowaniem strony, a także, aby rzeczywiście osiągnąć takie wyniki, jakich oczekujemy. W tym celu warto poprosić o audyt SEO, który jest dokumentem pokazującym, jakie kroki zostały wykonane na stronie, co jest niezbędne do analizy, czy dane pozycjonowanie się sprawdza.

Python - jak nauczyć się w nim programować?

artykuł sponsorowany
Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24