menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

14.06.2021

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany

Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…fot. eventis.pl/WhitePress

Podstawowe szkolenia e-commerce dla przedsiębiorców


Jeśli prowadzisz już sprzedaż w Internecie lub chcesz ją rozpocząć, na rynku znajdziesz wiele interesujących szkoleń. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana, podobnie jak stopnie zaawansowania. Wbrew pozorom prowadzenie sklepu internetowego, szczególnie takiego, który przynosi zadowalające zyski, nie jest łatwe. Konieczne jest zadbanie zarówno o odpowiednią architekturę sklepu, jego asortyment, ceny czy politykę zwrotów, jak i o odpowiednio prowadzone działania marketingowe. Zanim zaczniesz sprzedawać musisz bowiem dotrzeć do klientów.


W jakie szkolenia dla e-commerce warto inwestować zarówno na początku drogi, jak i już podczas prowadzenia sklepu online?


 • Handel internetowy i e-commerce oraz szkolenia o podobnie brzmiących tematach są skierowane do każdego, kto chce poznać tajniki tej branży. To przekrojowy kurs obejmujący zasady budowania i prowadzenia sklepów internetowych, a także digital marketingu.
 • Trendy w marketingu online to bardzo pomocne szkolenie e-commerce dla każdego właściciela biznesu internetowego, który musi się mierzyć z dużą konkurencją. Dzięki zdobytym na nim informacjom można zastosować najnowsze, najskuteczniejsze techniki marketingowe, które pomogą w zdobywaniu klientów.
 • Strategia komunikacji marketingowej to szkolenie dla e-commerce, które powinien przejść każdy, kto jest zainteresowany budowaniem solidnej i przynoszącej atrakcyjne zyski marki. To sposób na poznanie metod budowania tożsamości marki oraz podstawa dla skutecznej reklamy i sprzedaży.
 • Działania SEO z wykorzystaniem content marketingu – z tego szkolenia e-commerce skorzystają wszystkie osoby zarządzające samodzielnie sklepami internetowymi lub chcące lepiej zapoznać się z tajnikami SEO i marketingu treści. To temat omawiający, w jaki sposób content wpływa na pozycjonowanie stron internetowych (SEO z angielskiego: Search Engine Optimization) i jak można go wykorzystać w tym celu.
 • Szkolenia Prawo autorskie w internecie – ważne szkolenie dla e-commerce, które pomaga rozwiać wątpliwości dotyczące używania rozmaitych zasobów dostępnych w internecie.
 • Relacje z mediami i PR – umiejętność budowania komunikatów skierowanych do przedstawicieli mediów, a także dystrybucja tych komunikatów oraz działania PR mogą być źródłem nieocenionej przewagi konkurencyjnej na rynku e-commerce, który rośnie niezwykle szybko i cieszy się dużym zainteresowaniem mediów popularnych oraz biznesowych.

Chcesz pracować w e-commerce? Wypróbuj te szkolenia


Handel internetowy to jedna z niewielu branż, która w okresie pandemii nie tylko nie ucierpiała, ale wręcz się rozwinęła. Oznacza to, że wiele e-sklepów poszukuje obecnie nowych osób do pracy. Może być to szansa dla osób, które straciły zatrudnienie w innych sektorach lub dopiero wchodzą na rynek pracy. Szkolenia dla e-commerce pomogą Ci zdobyć umiejętności, których poszukują pracodawcy w tej branży. Warto rozważyć chociażby tematy dotyczące:


 • programowania i tworzenia stron www – języków takich jak HTML i CSS oraz narzędzi takich jak Wordpress lub ewentualnie inne systemy CMS;
 • UX/CX, czyli user experience i customer experience, a więc projektowania stron z myślą o zaserwowaniu klientowi czy użytkownikowi pozytywnych doświadczeni i wrażeń;
 • content marketingu i webwritingu – a w szczególności tworzenia treści marketingowych, sprzedażowych i wspierających SEO oraz coraz popularniejszego storytellingu;
 • marketingu internetowego – w tym narzędzi Google czy social media marketingu;
 • szkoleń z pozycjonowania stron internetowych, czyli SEO – zarówno od strony optymalizacji stron www, jak też tzw. link-buildingu, który dla SEO ma zasadnicze znaczenie;
 • cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych w internecie – zgodnie z najnowszymi trendami i aktualnymi przepisami prawa;
 • nowoczesnej obsługi klienta – z uwzględnieniem wszelkich narzędzi internetowych.

Odpowiednio dobrane szkolenia e-commerce pomogą Ci się przebranżowić lub wzmocnić już posiadane kompetencje. Wybór tematów kursów dostępnych w formie otwartej jest bardzo szeroki. Co więcej, obecnie odbywają się one głównie online, co ułatwia uczestnictwo z dowolnego miejsca.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

materiał zewnętrzny
Prowadzenie sklepu internetowego to intratny pomysł na biznes szczególnie teraz, kiedy konsumenci na całym świecie coraz częściej korzystają z możliwości kupowania online. Większe zainteresowanie kupujących ofertą platform sprzedażowych przekłada się jednak na ciągle rosnącą konkurencję, dlatego każdy nowy przedsiębiorca musi znaleźć sposób na wybicie się w gąszczu ofert konkurencyjnych sklepów. Kluczem do sukcesu może okazać się SEO dla e-commerce.

Co warto wiedzieć o powstawaniu etykiet?

unilogo
Pierwszy etap produkcji etykiet polega na wykonaniu projektu. Następnie specjaliści od poligrafii wybierają tworzywo i wysyłają produkt do wydruku. Na końcu etykiety są przycinane i wysłane do zamawiającego. [artykuł sponsorowany]

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info

BARD
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, dwanaście kółek, dwadzieścia dni, TYSIĄC kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd. Wyprawę na rolkach ze Zgorzelca na Ostróda Reggae Festival.

Agencja hyperCREW wprowadza na rynek nową markę #DASHRADE

hyperCREW
Strategiczno-kreatywna agencja hyperCREW opracowała strategię wprowadzającą na rynek nową markę #DASHRADE, oferującą produkty funkcjonalne dla sportowców. hyperCREW odpowiada za stworzenie kompleksowej komunikacji marki: nazwy, identyfikacji wizualnej, kreacje, copy oraz strategię marketingową. [artykuł PR]

Na czym polega marketing automotion?

growinternational.eu
Automatyzacja prowadzanych zadań pozwala na oszczędzenie czasu i prowadzenie bardziej skoncentrowanych działań. Marketing automotion, czyli automatyzacja marketingu to nie tylko popularny ostatnio trend, ale i skuteczne delegowanie pracy podczas prowadzonej kampanii marketingowej. Pozwala też na prowadzenie bardzo szeroko zakrojonych prac w krótkim czasie. Co warto wiedzieć o tym trendzie? [artykuł sponsorowany]

Co robić, kiedy dziecko boi się wizyty u lekarza?

kampania społeczna
Wybierasz się z dzieckiem do przychodni na badanie. Szykujecie się już do wyjścia, kiedy nagle mały człowiek zalewa się łzami i wpada w histerię. Buntuje się i za nic na świecie nie chce wyjść z domu. Brzmi znajomo? Takiej sytuacji da się uniknąć.

Kiedy warto jest skorzystać z usług agencji SEM?

ICBM
Wiele marek poszukuje sprawdzonej recepty na pozyskanie dużej liczby nowych klientów. Niestety ona nie istnieje. Każde przedsiębiorstwo jest inne, a więc wymaga ono indywidualnego podejścia. Strategia promocyjna powinna być zaplanowana od początku do końca. Wszystko po to, aby osiągnąć możliwie najlepsze rezultaty. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22