menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

14.06.2021

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany

Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…fot. eventis.pl/WhitePress

Podstawowe szkolenia e-commerce dla przedsiębiorców


Jeśli prowadzisz już sprzedaż w Internecie lub chcesz ją rozpocząć, na rynku znajdziesz wiele interesujących szkoleń. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana, podobnie jak stopnie zaawansowania. Wbrew pozorom prowadzenie sklepu internetowego, szczególnie takiego, który przynosi zadowalające zyski, nie jest łatwe. Konieczne jest zadbanie zarówno o odpowiednią architekturę sklepu, jego asortyment, ceny czy politykę zwrotów, jak i o odpowiednio prowadzone działania marketingowe. Zanim zaczniesz sprzedawać musisz bowiem dotrzeć do klientów.


W jakie szkolenia dla e-commerce warto inwestować zarówno na początku drogi, jak i już podczas prowadzenia sklepu online?


 • Handel internetowy i e-commerce oraz szkolenia o podobnie brzmiących tematach są skierowane do każdego, kto chce poznać tajniki tej branży. To przekrojowy kurs obejmujący zasady budowania i prowadzenia sklepów internetowych, a także digital marketingu.
 • Trendy w marketingu online to bardzo pomocne szkolenie e-commerce dla każdego właściciela biznesu internetowego, który musi się mierzyć z dużą konkurencją. Dzięki zdobytym na nim informacjom można zastosować najnowsze, najskuteczniejsze techniki marketingowe, które pomogą w zdobywaniu klientów.
 • Strategia komunikacji marketingowej to szkolenie dla e-commerce, które powinien przejść każdy, kto jest zainteresowany budowaniem solidnej i przynoszącej atrakcyjne zyski marki. To sposób na poznanie metod budowania tożsamości marki oraz podstawa dla skutecznej reklamy i sprzedaży.
 • Działania SEO z wykorzystaniem content marketingu – z tego szkolenia e-commerce skorzystają wszystkie osoby zarządzające samodzielnie sklepami internetowymi lub chcące lepiej zapoznać się z tajnikami SEO i marketingu treści. To temat omawiający, w jaki sposób content wpływa na pozycjonowanie stron internetowych (SEO z angielskiego: Search Engine Optimization) i jak można go wykorzystać w tym celu.
 • Szkolenia Prawo autorskie w internecie – ważne szkolenie dla e-commerce, które pomaga rozwiać wątpliwości dotyczące używania rozmaitych zasobów dostępnych w internecie.
 • Relacje z mediami i PR – umiejętność budowania komunikatów skierowanych do przedstawicieli mediów, a także dystrybucja tych komunikatów oraz działania PR mogą być źródłem nieocenionej przewagi konkurencyjnej na rynku e-commerce, który rośnie niezwykle szybko i cieszy się dużym zainteresowaniem mediów popularnych oraz biznesowych.

Chcesz pracować w e-commerce? Wypróbuj te szkolenia


Handel internetowy to jedna z niewielu branż, która w okresie pandemii nie tylko nie ucierpiała, ale wręcz się rozwinęła. Oznacza to, że wiele e-sklepów poszukuje obecnie nowych osób do pracy. Może być to szansa dla osób, które straciły zatrudnienie w innych sektorach lub dopiero wchodzą na rynek pracy. Szkolenia dla e-commerce pomogą Ci zdobyć umiejętności, których poszukują pracodawcy w tej branży. Warto rozważyć chociażby tematy dotyczące:


 • programowania i tworzenia stron www – języków takich jak HTML i CSS oraz narzędzi takich jak Wordpress lub ewentualnie inne systemy CMS;
 • UX/CX, czyli user experience i customer experience, a więc projektowania stron z myślą o zaserwowaniu klientowi czy użytkownikowi pozytywnych doświadczeni i wrażeń;
 • content marketingu i webwritingu – a w szczególności tworzenia treści marketingowych, sprzedażowych i wspierających SEO oraz coraz popularniejszego storytellingu;
 • marketingu internetowego – w tym narzędzi Google czy social media marketingu;
 • szkoleń z pozycjonowania stron internetowych, czyli SEO – zarówno od strony optymalizacji stron www, jak też tzw. link-buildingu, który dla SEO ma zasadnicze znaczenie;
 • cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych w internecie – zgodnie z najnowszymi trendami i aktualnymi przepisami prawa;
 • nowoczesnej obsługi klienta – z uwzględnieniem wszelkich narzędzi internetowych.

Odpowiednio dobrane szkolenia e-commerce pomogą Ci się przebranżowić lub wzmocnić już posiadane kompetencje. Wybór tematów kursów dostępnych w formie otwartej jest bardzo szeroki. Co więcej, obecnie odbywają się one głównie online, co ułatwia uczestnictwo z dowolnego miejsca.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Filmy reklamowe - jak zrobić to dobrze?

artykuł sponsorowany
Spot reklamowy to jedno ze skuteczniejszych narzędzi marketingowych, które może Ci pomóc dotrzeć do nowych klientów, przypomnieć o sobie tym stałym, wzmocnić wizerunek, zaprezentować nową usługę czy produkt. Celów, które film reklamowy może pomóc osiągnąć, jest wiele. Najpierw jednak trzeba zrobić dobry film.

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

E-commerce - jak dbać o bezpieczeństwo przesyłek i zadowolenie klientów?

Opakowania24.eu
Przesyłanie towarów na odległość wymaga zachowania specjalnych środków ostrożności. Tylko wtedy można mieć pewność, że przedmioty nie zostaną uszkodzone podczas transportu i dotrą do adresata w stanie niepogorszonym. Właściwe zabezpieczenie pakowanych towarów daje gwarancję zadowolenia klientów e-sklepu i sprawia, że chętniej powracają w przyszłości po więcej. [artykuł sponsorowany]

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa

kampania społeczna
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny
User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

To był Rolki Reggae Express! 100 kilometrów na rolkach dla Kacpra

BARD
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Oleśniccy rasta-rolkarze Agata i Wojtek pomagali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra. Patronem medialnym Rolki Reggae Express był tygodnik Reporterzy.info.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23