menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

14.06.2021

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany

Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…fot. eventis.pl/WhitePress

Podstawowe szkolenia e-commerce dla przedsiębiorców


Jeśli prowadzisz już sprzedaż w Internecie lub chcesz ją rozpocząć, na rynku znajdziesz wiele interesujących szkoleń. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana, podobnie jak stopnie zaawansowania. Wbrew pozorom prowadzenie sklepu internetowego, szczególnie takiego, który przynosi zadowalające zyski, nie jest łatwe. Konieczne jest zadbanie zarówno o odpowiednią architekturę sklepu, jego asortyment, ceny czy politykę zwrotów, jak i o odpowiednio prowadzone działania marketingowe. Zanim zaczniesz sprzedawać musisz bowiem dotrzeć do klientów.


W jakie szkolenia dla e-commerce warto inwestować zarówno na początku drogi, jak i już podczas prowadzenia sklepu online?


 • Handel internetowy i e-commerce oraz szkolenia o podobnie brzmiących tematach są skierowane do każdego, kto chce poznać tajniki tej branży. To przekrojowy kurs obejmujący zasady budowania i prowadzenia sklepów internetowych, a także digital marketingu.
 • Trendy w marketingu online to bardzo pomocne szkolenie e-commerce dla każdego właściciela biznesu internetowego, który musi się mierzyć z dużą konkurencją. Dzięki zdobytym na nim informacjom można zastosować najnowsze, najskuteczniejsze techniki marketingowe, które pomogą w zdobywaniu klientów.
 • Strategia komunikacji marketingowej to szkolenie dla e-commerce, które powinien przejść każdy, kto jest zainteresowany budowaniem solidnej i przynoszącej atrakcyjne zyski marki. To sposób na poznanie metod budowania tożsamości marki oraz podstawa dla skutecznej reklamy i sprzedaży.
 • Działania SEO z wykorzystaniem content marketingu – z tego szkolenia e-commerce skorzystają wszystkie osoby zarządzające samodzielnie sklepami internetowymi lub chcące lepiej zapoznać się z tajnikami SEO i marketingu treści. To temat omawiający, w jaki sposób content wpływa na pozycjonowanie stron internetowych (SEO z angielskiego: Search Engine Optimization) i jak można go wykorzystać w tym celu.
 • Szkolenia Prawo autorskie w internecie – ważne szkolenie dla e-commerce, które pomaga rozwiać wątpliwości dotyczące używania rozmaitych zasobów dostępnych w internecie.
 • Relacje z mediami i PR – umiejętność budowania komunikatów skierowanych do przedstawicieli mediów, a także dystrybucja tych komunikatów oraz działania PR mogą być źródłem nieocenionej przewagi konkurencyjnej na rynku e-commerce, który rośnie niezwykle szybko i cieszy się dużym zainteresowaniem mediów popularnych oraz biznesowych.

Chcesz pracować w e-commerce? Wypróbuj te szkolenia


Handel internetowy to jedna z niewielu branż, która w okresie pandemii nie tylko nie ucierpiała, ale wręcz się rozwinęła. Oznacza to, że wiele e-sklepów poszukuje obecnie nowych osób do pracy. Może być to szansa dla osób, które straciły zatrudnienie w innych sektorach lub dopiero wchodzą na rynek pracy. Szkolenia dla e-commerce pomogą Ci zdobyć umiejętności, których poszukują pracodawcy w tej branży. Warto rozważyć chociażby tematy dotyczące:


 • programowania i tworzenia stron www – języków takich jak HTML i CSS oraz narzędzi takich jak Wordpress lub ewentualnie inne systemy CMS;
 • UX/CX, czyli user experience i customer experience, a więc projektowania stron z myślą o zaserwowaniu klientowi czy użytkownikowi pozytywnych doświadczeni i wrażeń;
 • content marketingu i webwritingu – a w szczególności tworzenia treści marketingowych, sprzedażowych i wspierających SEO oraz coraz popularniejszego storytellingu;
 • marketingu internetowego – w tym narzędzi Google czy social media marketingu;
 • szkoleń z pozycjonowania stron internetowych, czyli SEO – zarówno od strony optymalizacji stron www, jak też tzw. link-buildingu, który dla SEO ma zasadnicze znaczenie;
 • cyberbezpieczeństwa, ochrony danych osobowych w internecie – zgodnie z najnowszymi trendami i aktualnymi przepisami prawa;
 • nowoczesnej obsługi klienta – z uwzględnieniem wszelkich narzędzi internetowych.

Odpowiednio dobrane szkolenia e-commerce pomogą Ci się przebranżowić lub wzmocnić już posiadane kompetencje. Wybór tematów kursów dostępnych w formie otwartej jest bardzo szeroki. Co więcej, obecnie odbywają się one głównie online, co ułatwia uczestnictwo z dowolnego miejsca.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?

faraon24.pl
Dziennikarstwo ekonomiczne to wyjątkowo trudne zajęcie. To nie tylko czytanie, analizy i pisanie. To również potężny stres bo wyniki pracy wpływają na życie innych. Należy cechować się nie tylko solidnym wykształceniem ale także wiedzą praktyczną zdobytą przez lata praktyk. [artykuł sponsorowany]

Największe zalety pożyczek pozabankowych

pozyczki-24.pl
Dostępne online, bez wychodzenia z domu, praktycznie dla każdego – jeśli potrzebujesz gotówki na spłatę swoich zobowiązań, a kredyt w banku lub pożyczka od znajomych nie wchodzą w grę, możesz skorzystać z bogatej oferty instytucji finansowych z sektora pozabankowego. [artykuł sponsorowany]

Jak promować mały biznes w internecie?

artykuł sponsorowany
Prowadzenie małej firmy to, wydawać by się mogło, dość proste zadanie. Wiele osób wręcz uważa, że mała firma to małe problemy. Jest to jednak dalekie od prawdy. W większości branż konkurencja na rynku jest tak ogromna, że bez odpowiedniej promocji nie ma szans na osiągnięcie sprzedaży na satysfakcjonującym poziomie. Jakie działania marketingowe warto podjąć, by skutecznie wypromować mały biznes w Sieci?

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny
Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany
Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22