menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

22.07.2021

Jak zadbać o profesjonalny wizerunek firmy? Pomyśl o tych rzeczach

artykuł sponsorowany

Na wizerunek firmy składa się nie tylko jakość proponowanych usług, ale także sposób obsługi czy utrzymywanie kontaktów z kluczowymi kontrahentami. Jak skutecznie zbudować profesjonalny wizerunek firmy? O czym pamiętać przy planowaniu działań marketingowych? Przeczytaj ten artykuł, by się dowiedzieć!

Jak zadbać o profesjonalny wizerunek firmy? Pomyśl o tych rzeczachfot.:pixabay.com

Wizytówki


Przedsiębiorcy zorientowani na budowanie profesjonalnego wizerunku muszą przykładać dużą wagę do jej zaplanowania. Nie bez znaczenia pozostaje dobór gadżetów reklamowych i dostosowanie ich do zamierzonych celów. Fachowy wizerunek firmy pomogą zbudować klasyczne i ponadczasowe nośniki reklamy - wizytówki. Ich projekt powinien ściśle nawiązywać do działalności firmy i zawierać wyłącznie niezbędne informacje. Warto wybierać wzory kojarzące się z profesjonalizmem - stonowane kolory, estetyczne ozdobniki nawiązujące do logo twojej firmy. Należą do nich m.in. pozłacane wizytówki czy projekty nadrukowane na nietypowych powierzchniach, jak drewno.

Notesy i planery z logo firmy


Notesy i planery z logo firmy to zdecydowanie jedne z najbardziej użytecznych gadżetów reklamowych. Wyglądają elegancko i są nienachalne w reklamowaniu działalności firmy. Zwykle obite są materiałem imitującym skórę, mają wytłoczone logo przedsiębiorstwa, a dzięki kalendarzowi wewnątrz mogą być używane przez klienta przez cały rok.

Słodycze


Słodycze owinięte papierkiem z logo firmy mogą być podawane w biurach podczas obsługi klientów, ale także na eventach, konferencjach czy targach. Projekt można dostosować do charakteru firmy. Niekonwencjonalne podejście do akcesoriów promocyjnych jest jednym ze skuteczniejszych kroków w budowaniu profesjonalnego wizerunku firmy. Należy o tym pamiętać przy planowaniu strategii marketingowej. Papierki w ciemnych kolorach będą kojarzyć się z profesjonalizmem.

Obsługa klienta na wysokim poziomie


Troszcząc się o profesjonalny wizerunek firmy należy zwrócić uwagę na praktykę dotyczącą obsługi klienta. Istotne jest zauważenie, że proces ten nie ogranicza się wyłącznie do rozmowy w momencie zakupu. Ma on swój początek w działaniach promocyjnych, a jego kontynuacją jest obsługa posprzedażowa. Przedsiębiorcy, którym zależy na fachowym wizerunku mogą opracować standardy dotyczące współpracy z klientem. W ten sposób personel wypracuje nawyki budujące pozytywny obraz firmy. Może być to m.in. proponowanie kawy lub herbaty podczas wizyty w placówce, oferowanie wygodnego miejsca w poczekalni.

Budowanie profesjonalnego wizerunku firmy może być czasochłonne. Dobrze zatroszczyć się o to już od pierwszych dni działalności organizacji. W ten sposób od samego początku wzbudzisz zaufanie u klientów i stworzysz pozytywnie odbieraną działalność.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak budować wizerunek pracodawcy z wykorzystaniem mediów społecznościowych?

artykuł partnera
Kreowanie wizerunku pracodawcy polega na wykorzystaniu technik marketingu w celu stworzenia obrazu organizacji atrakcyjnego zarówno dla obecnie zatrudnionych, jak i potencjalnych pracowników. W dzisiejszych czasach w tym celu coraz częściej wykorzystuje się media społecznościowe.

Prezent świąteczny a budowanie wizerunku i relacji z klientem

artykuł sponsorowany
Święta to magiczny czas, w którym radośnie biesiadujemy i obdarowujemy się prezentami. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu pozytywnych relacji z ważnym klientem i chcesz kreować pozytywny wizerunek swojej firmy, postaw na eleganckie upominki świąteczne, które wniosą wiele dobrego w codzienną współpracę z kontrahentami i partnerami biznesowymi. Co najlepiej podarować zaufanym klientom i gdzie znaleźć oryginalne prezenty?

Rodzaje znaków towarowych. Kolor, smak i zapach pod ochroną prawną

znakitowarowe-blog.pl
Znak towarowy przeważnie kojarzy się z nazwą lub logo firmy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taką funkcję może pełnić również kolor, kształt, dźwięk, a nawet zapach i smak! Jak to możliwe? Sprawdź jakie oznaczenie możesz zarejestrować w urzędzie patentowym. Zadbaj o maksymalną ochronę dla swojej marki i wyróżnij się na tle konkurencji. [artykuł sponsorowany]

#FakeHunter Challenge. Wojna informacyjna - konkurs Polskiej Agencji Prasowej

konkurs
18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie m.in. wyszukiwanie fałszywych informacji związanych z wojną w Ukrainie oraz przygotowanie kreatywnej pracy pod hasłem „Nie nabieram się na fake newsy”. Na najlepsze zespoły czekają: nagrody finansowe, rzeczowe oraz warsztaty z projektowania 3D.

Billboardy: Świat Wielkoformatowej Ekspresji

artykuł sponsorowany
Żyjemy w świecie, gdzie każda powierzchnia może stać się medium przekazu. Olbrzymie billboardy, plakaty, banery - wszystko to kształtuje nasze społeczeństwo, wywierając wpływ na nasze zachowania, myśli, a nawet emocje.

FunkyMedia agencja marketingu internetowego

artykuł sponsorowany
W świecie, gdzie relacje z klientami stanowią klucz do rozwoju, FunkyMedia wyróżnia się jako rzetelny partner, gotowy nie tylko dostarczyć usługi, ale także aktywnie współpracować na każdym etapie, bazując na indywidualnym podejściu i spersonalizowanych rozwiązaniach.

Kampania społeczna #JedenOdeMnie. Pokaż, że Twój 1% pomaga!

Klaudia Smolarska
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Zmieńmy to razem! Dajmy im przykład i powiedzmy: #JedenOdeMnie! Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna, zainicjowana przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24