menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

26.08.2021

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny

W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

fot. LinkHouse

Uproszczenie działania sklepu


Automatyzacja sprzedaży to nowoczesny sposób na zwiększenie efektywności działania sklepu internetowego. Ale jakie konkretne korzyści niesie zautomatyzowanie sklepu online?

Prosto mówiąc, to skrócenie obsługi zamówień do niezbędnego minimum. Może ona dotyczyć pojedynczy działań np. powiązanie sklepu z przewoźnikiem, systemem płatności lub magazynem dostawcy. Umożliwia też powiązanie wszystkich kanałów sprzedaży, w jeden panel zarządzania realizacją zamówień.

Celem jest maksymalne wyeliminowanie ręcznej obsługi sklepu, często bardzo czasochłonnej.

Automatyzacja sprzedaży korzyści


Po wprowadzeniu robotyzacji, nie ma potrzeby weryfikowania stanów magazynowych, statusu płatności za zamówienie, odręcznego wypisywania listów przewozowych czy wystawiania dokumentów sprzedaży. Po złożeniu zamówienia system weryfikuje dostępność produktu, poprawność wpłaty. Automatycznie generowany jest odpowiedni dowód zakupu i list przewozowy, a także wydruk dokumentów. Pozostaje jedynie zebranie i spakowanie towaru. Ciekawostką może być fakt, że istnieją systemy, które w trakcie tegoż pakowania, robią zdjęcie zamówienia w paczce, które następnie wysyłane jest do klienta. System odpowiada nie tylko za zmianę statusów zamówień, ale też dba o informowanie klientów odpowiednimi powiadomieniami.

Dzięki automatyzacji procesu sprzedaży, można skupić się na tym co najważniejsze w prowadzeniu biznesu, mianowicie rozwoju firmy oraz jej promocji. 

Automatyzacja sklepu online niesie nieocenione korzyści, szczególnie dla działu obsługi klienta. Usprawnia cały proces realizacji zamówienia, klient może odnieść wrażenie błyskawicznej jego realizacji. Kliknij tu, aby dowiedzieć się więcej.

Wprowadzenie automatyzacji do sklepu internetowego w znacznej mierze ułatwia kompletną obsługę dużej ilości zamówień, co docelowo przekłada się na wzrost wydajności pracy i większą sprzedaż.

Aby nie było zbyt prosto, jest jeszcze druga strona medalu. W ostatnim czasie widoczny jest trend, w którym w sposób wręcz drobiazgowy podchodzi się do realizacji zamówień. Indywidualne podejście, ani krzty "masówki", by klient poczuł się wyróżniony (np. ręcznie wypisany bilecik i załączony do przesyłki, często spersonalizowany itp.)


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Coraz bliżej święta

artykuł sponsorowany
Przywykliśmy do tego, że witryny sklepowe już w listopadzie przypominają nam o grudniowych Świętach Bożego Narodzenia. Nawet jeśli uważamy, że to odrobinę za wcześnie na epatowanie świąteczną atmosferą to jest to idealny moment na spokojne zastanowienie się i wybranie odpowiednich prezentów dla najbliższych i trochę dalszych, ale też dla współpracowników, czy pracowników. Chwila, gdy bez pośpiechu i z precyzyjnym podziałem środków budżetowych możemy zamówić upominki, bez obawy, że nie zdążą do nas dotrzeć na czas.

Jak sprawdzić historię serwisową samochodu przed zakupem?

artykuł sponsorowany
Czy zakup samochodu używanego jest bezpieczny? Czy można polegać na informacjach pochodzących od sprzedającego? Czy stan techniczny takiego auta rzeczywiście zgadza się z opisem prezentowanym w ofercie sprzedaży?

Dlaczego konsultacje marketingowe są przydatne?

artykuł sponsorowany
Konsultacje marketingowe są dostępne dla firm każdej wielkości i mogą być skutecznym sposobem na poprawę skuteczności strategii marketingowych firmy. Bez względu na to, jak duża lub mała jest Twoja firma, posiadanie doświadczonego specjalisty, który oceni Twój plan marketingowy, może pomóc Ci w pełni wykorzystać swoje wysiłki.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Rolkarze z całej Polski pojechali dla Hani. Patronat Reporterzy.info

BARD
Aż 40 rolkarzy zmierzyło się w Międzyborzu i Warszawie z dystansem 130 kilometrów. Charytatywny Rolki Reggae Express pojechał dla 9-miesięcznej Hani Próby, chorej na neuroblastomę. Wyjątkowo złośliwy, dziecięcy nowotwór układu nerwowego.

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl
To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

Humaniści do IT!

RAB
Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na kolejnych ekspertów. Kompetencje techniczne w dalszym ciągu są istotne, jednak do tego dochodzą nowe umiejętności, takie jak znajomość języków obcych, zdolności adaptacji i przede wszystkim otwarta głowa na ciągłe zmiany. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24