menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

26.08.2021

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny

W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

fot. LinkHouse

Uproszczenie działania sklepu


Automatyzacja sprzedaży to nowoczesny sposób na zwiększenie efektywności działania sklepu internetowego. Ale jakie konkretne korzyści niesie zautomatyzowanie sklepu online?

Prosto mówiąc, to skrócenie obsługi zamówień do niezbędnego minimum. Może ona dotyczyć pojedynczy działań np. powiązanie sklepu z przewoźnikiem, systemem płatności lub magazynem dostawcy. Umożliwia też powiązanie wszystkich kanałów sprzedaży, w jeden panel zarządzania realizacją zamówień.

Celem jest maksymalne wyeliminowanie ręcznej obsługi sklepu, często bardzo czasochłonnej.

Automatyzacja sprzedaży korzyści


Po wprowadzeniu robotyzacji, nie ma potrzeby weryfikowania stanów magazynowych, statusu płatności za zamówienie, odręcznego wypisywania listów przewozowych czy wystawiania dokumentów sprzedaży. Po złożeniu zamówienia system weryfikuje dostępność produktu, poprawność wpłaty. Automatycznie generowany jest odpowiedni dowód zakupu i list przewozowy, a także wydruk dokumentów. Pozostaje jedynie zebranie i spakowanie towaru. Ciekawostką może być fakt, że istnieją systemy, które w trakcie tegoż pakowania, robią zdjęcie zamówienia w paczce, które następnie wysyłane jest do klienta. System odpowiada nie tylko za zmianę statusów zamówień, ale też dba o informowanie klientów odpowiednimi powiadomieniami.

Dzięki automatyzacji procesu sprzedaży, można skupić się na tym co najważniejsze w prowadzeniu biznesu, mianowicie rozwoju firmy oraz jej promocji. 

Automatyzacja sklepu online niesie nieocenione korzyści, szczególnie dla działu obsługi klienta. Usprawnia cały proces realizacji zamówienia, klient może odnieść wrażenie błyskawicznej jego realizacji. Kliknij tu, aby dowiedzieć się więcej.

Wprowadzenie automatyzacji do sklepu internetowego w znacznej mierze ułatwia kompletną obsługę dużej ilości zamówień, co docelowo przekłada się na wzrost wydajności pracy i większą sprzedaż.

Aby nie było zbyt prosto, jest jeszcze druga strona medalu. W ostatnim czasie widoczny jest trend, w którym w sposób wręcz drobiazgowy podchodzi się do realizacji zamówień. Indywidualne podejście, ani krzty "masówki", by klient poczuł się wyróżniony (np. ręcznie wypisany bilecik i załączony do przesyłki, często spersonalizowany itp.)


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. [Reporterzy.info wspierają]

Odpowiedzialni za przyszłość. Pierwszy taki raport o CSR i biznesie

Reporterzy.info polecają
Aż 80% wrocławskich firm uważa, że działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu są potrzebne, jednak aktywność w tym obszarze podejmuje tylko 45% z nich. Co stoi za ich motywacjami i jak ich działalność wiąże się z edukacją? Wyjaśnia to raport „Odpowiedzialni za przyszłość”.

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?

dorotasalus.com
Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu? [artykuł sponsorowany]

Jak przebiegają badania techniczne autobusów i samochodów ciężarowych?

bosmal.com.pl
Jakie obowiązki spoczywają w tym zakresie na właścicielu pojazdu? Nie tylko zdrowy rozsądek, ale również obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli obowiązek regularnego przeglądu stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach publicznych. [artykuł sponsorowany]

Jak rzucić palenie?

proficredit.pl
Nikogo nie trzeba przekonywać, że palenie papierosów ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Rzucenie tego nałogu jednak nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga bardzo dużo cierpliwości i wytrwałości. Jak rzucić palenie? [artykuł sponsorowany]

Billboardy Cyfrowe: Przyszłość Reklamy w Nowoczesnym Świecie

artykuł sponsorowany
Nowoczesny świat jest nasycony różnorodnymi formami reklamy. Spośród nich wszystkich billboardy cyfrowe wyróżniają się jako jedno z najbardziej innowacyjnych i skutecznych narzędzi komunikacji marketingowej. Ale czym dokładnie są billboardy cyfrowe i dlaczego są tak ważne w dzisiejszej erze cyfrowej?

Wystartował Charytatywny Maraton Szycia. Teraz Wasza kolej!

Justyna Zalewska
Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu: zaprojektowali... najprawdziwszą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", wyprodukowała ją firma Łucznik i w właśnie miała swoją oficjalną premierę. I to jaką! [materiał partnera]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23