menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

26.08.2021

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny

W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

fot. LinkHouse

Uproszczenie działania sklepu


Automatyzacja sprzedaży to nowoczesny sposób na zwiększenie efektywności działania sklepu internetowego. Ale jakie konkretne korzyści niesie zautomatyzowanie sklepu online?

Prosto mówiąc, to skrócenie obsługi zamówień do niezbędnego minimum. Może ona dotyczyć pojedynczy działań np. powiązanie sklepu z przewoźnikiem, systemem płatności lub magazynem dostawcy. Umożliwia też powiązanie wszystkich kanałów sprzedaży, w jeden panel zarządzania realizacją zamówień.

Celem jest maksymalne wyeliminowanie ręcznej obsługi sklepu, często bardzo czasochłonnej.

Automatyzacja sprzedaży korzyści


Po wprowadzeniu robotyzacji, nie ma potrzeby weryfikowania stanów magazynowych, statusu płatności za zamówienie, odręcznego wypisywania listów przewozowych czy wystawiania dokumentów sprzedaży. Po złożeniu zamówienia system weryfikuje dostępność produktu, poprawność wpłaty. Automatycznie generowany jest odpowiedni dowód zakupu i list przewozowy, a także wydruk dokumentów. Pozostaje jedynie zebranie i spakowanie towaru. Ciekawostką może być fakt, że istnieją systemy, które w trakcie tegoż pakowania, robią zdjęcie zamówienia w paczce, które następnie wysyłane jest do klienta. System odpowiada nie tylko za zmianę statusów zamówień, ale też dba o informowanie klientów odpowiednimi powiadomieniami.

Dzięki automatyzacji procesu sprzedaży, można skupić się na tym co najważniejsze w prowadzeniu biznesu, mianowicie rozwoju firmy oraz jej promocji. 

Automatyzacja sklepu online niesie nieocenione korzyści, szczególnie dla działu obsługi klienta. Usprawnia cały proces realizacji zamówienia, klient może odnieść wrażenie błyskawicznej jego realizacji. Kliknij tu, aby dowiedzieć się więcej.

Wprowadzenie automatyzacji do sklepu internetowego w znacznej mierze ułatwia kompletną obsługę dużej ilości zamówień, co docelowo przekłada się na wzrost wydajności pracy i większą sprzedaż.

Aby nie było zbyt prosto, jest jeszcze druga strona medalu. W ostatnim czasie widoczny jest trend, w którym w sposób wręcz drobiazgowy podchodzi się do realizacji zamówień. Indywidualne podejście, ani krzty "masówki", by klient poczuł się wyróżniony (np. ręcznie wypisany bilecik i załączony do przesyłki, często spersonalizowany itp.)


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info

BARD
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, dwanaście kółek, dwadzieścia dni, TYSIĄC kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd. Wyprawę na rolkach ze Zgorzelca na Ostróda Reggae Festival.

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotki

drukarniaonline.pl
Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby projektujące ulotki jest brak odpowiedniego pochylenia się nad kwestią dobrania fontów dopasowanych do przygotowywanego materiału. Dowiedz się, co zrobić, aby czcionki współgrały z warstwą tekstową i graficzną twojej reklamy. [artykuł sponsorowany]

Stojaki Reklamowe - Gdzie Są Najczęściej Wykorzystywane

artykuł sponsorowany
Sposoby wykorzystania stojaków reklamowych - czym są tzw. standy, do czego służą, jakie są typy i przeznaczenie stojaków reklamowych. Dowiedz się więcej!

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony twojej strony

artykuł gościnny
Internet to niesamowite miejsce. Ale może to być również przerażające miejsce, ponieważ setki tysięcy witryn jest codziennie hakowanych. Cyberprzestępcy nie odejdą w najbliższym czasie — nawet jeśli grzecznie o to poprosisz. Aby chronić swoją witrynę, potrzebujesz tylko najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress.

To był Rolki Reggae Express! 100 kilometrów na rolkach dla Kacpra

BARD
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Oleśniccy rasta-rolkarze Agata i Wojtek pomagali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra. Patronem medialnym Rolki Reggae Express był tygodnik Reporterzy.info.

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

patronat Reporterzy.info
Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info

Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. [Reporterzy.info wspierają]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22