menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

26.08.2021

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny

W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

fot. LinkHouse

Uproszczenie działania sklepu


Automatyzacja sprzedaży to nowoczesny sposób na zwiększenie efektywności działania sklepu internetowego. Ale jakie konkretne korzyści niesie zautomatyzowanie sklepu online?

Prosto mówiąc, to skrócenie obsługi zamówień do niezbędnego minimum. Może ona dotyczyć pojedynczy działań np. powiązanie sklepu z przewoźnikiem, systemem płatności lub magazynem dostawcy. Umożliwia też powiązanie wszystkich kanałów sprzedaży, w jeden panel zarządzania realizacją zamówień.

Celem jest maksymalne wyeliminowanie ręcznej obsługi sklepu, często bardzo czasochłonnej.

Automatyzacja sprzedaży korzyści


Po wprowadzeniu robotyzacji, nie ma potrzeby weryfikowania stanów magazynowych, statusu płatności za zamówienie, odręcznego wypisywania listów przewozowych czy wystawiania dokumentów sprzedaży. Po złożeniu zamówienia system weryfikuje dostępność produktu, poprawność wpłaty. Automatycznie generowany jest odpowiedni dowód zakupu i list przewozowy, a także wydruk dokumentów. Pozostaje jedynie zebranie i spakowanie towaru. Ciekawostką może być fakt, że istnieją systemy, które w trakcie tegoż pakowania, robią zdjęcie zamówienia w paczce, które następnie wysyłane jest do klienta. System odpowiada nie tylko za zmianę statusów zamówień, ale też dba o informowanie klientów odpowiednimi powiadomieniami.

Dzięki automatyzacji procesu sprzedaży, można skupić się na tym co najważniejsze w prowadzeniu biznesu, mianowicie rozwoju firmy oraz jej promocji. 

Automatyzacja sklepu online niesie nieocenione korzyści, szczególnie dla działu obsługi klienta. Usprawnia cały proces realizacji zamówienia, klient może odnieść wrażenie błyskawicznej jego realizacji. Kliknij tu, aby dowiedzieć się więcej.

Wprowadzenie automatyzacji do sklepu internetowego w znacznej mierze ułatwia kompletną obsługę dużej ilości zamówień, co docelowo przekłada się na wzrost wydajności pracy i większą sprzedaż.

Aby nie było zbyt prosto, jest jeszcze druga strona medalu. W ostatnim czasie widoczny jest trend, w którym w sposób wręcz drobiazgowy podchodzi się do realizacji zamówień. Indywidualne podejście, ani krzty "masówki", by klient poczuł się wyróżniony (np. ręcznie wypisany bilecik i załączony do przesyłki, często spersonalizowany itp.)


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Katalogi reklamowe są wciąż istotne w marketingu

artykuł sponsorowany
Katalogi są formą marketingu tradycyjnego, a początki jego samego sięgają aż XV wieku. Pomimo swojej długiej historii oraz rozwoju nowych kanałów komunikacyjnych, katalogi wciąż są skutecznym narzędziem promocji. Na czym polega ich fenomen?

Metoda CAWI – czyli jak szybko poznać opinie klientów?

artykuł sponsorowany
Zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów to klucz do sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Tradycyjne metody badawcze, takie jak telefoniczne ankiety czy spotkania grup fokusowych, choć skuteczne, mogą być czasochłonne i kosztowne.

Przyszłość gier online

bananki.pl
Gry online nadal dostarczają rozrywki i mają grono swoich odbiorców, chociaż wydaje się, że rynek takich gier w ostatnim czasie niewiele się zmienił. Zmieniło się natomiast całe otoczenie, wyrosła ogromna konkurencja ze strony aplikacji mobilnych oraz konsoli, a także zaawansowanych i bardzo rozbudowanych gier z różnymi scenariuszami i wciągającą fabułą. [artykuł sponsorowany]

Co warto wiedzieć o powstawaniu etykiet?

unilogo
Pierwszy etap produkcji etykiet polega na wykonaniu projektu. Następnie specjaliści od poligrafii wybierają tworzywo i wysyłają produkt do wydruku. Na końcu etykiety są przycinane i wysłane do zamawiającego. [artykuł sponsorowany]

Sklep z artykułami papierniczymi - kreatywność w zasięgu ręki

artykuł sponsorowany
W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie technologia zdaje się dominować, sklep z artykułami papierniczymi wciąż utrzymuje swoją pozycję jako oaza kreatywności. To miejsce, gdzie każdy, niezależnie od wieku czy zawodu, może znaleźć coś inspirującego i niezastąpionego. Przystanek Papierniczy to prawdziwa skarbnica dla pasjonatów rysunku, pisania, planowania oraz wszelkich dziedzin artystycznych.

Rosyjski alfabet: transkrypcja i wymowa w języku polskim

artykuł gościnny
Odkryj alfabet rosyjski - fundament nauki języka. Zanurz się w sekrety wymowy i ortografii, oraz opanuj strategie skutecznej nauki. Poznaj różnice między literami pisanych a drukowanymi oraz naucz się ich właściwego używania.

Kogo to numer

find-phone-number.com
Terror może przyjmować różne postaci. W dzisiejszych czasach możemy być męczeni psychicznie nawet przez telefon. Zapytasz jak to możliwe? Nie jest to żadna skomplikowana sprawa. Po prostu chodzi o to, że ktoś niepowołany może w jakiś podstępny lub nawet nie podstępny sposób zdobyć twój numer. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24