menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

7.12.2019

Pakowanie paczek w e-commerce. O czym trzeba pamiętać?

e-hurtownia-opakowan.pl

Sklepy e-commerce zaczynają powoli zdobywać rynek, stając się jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin handlu. Dlaczego? Ponieważ ze względu na brak czasu, ludzie z chęcią kupują online, aby zaoszczędzić czas i nierzadko również pieniądze.

materiał zewnętrzny

W przypadku większości firm, sklep internetowy staje się podstawą działania oraz sprzedaży lokalnej i ogólnopolskiej. Niekiedy daje również szansę do wejścia na rynki zagraniczne z własnym towarem.

Dla e-commerce najważniejsza jest przede wszystkim strona www oraz późniejsza logistyka i wysyłka paczek do klientów. Na tym ostatnim aspekcie chcielibyśmy się dziś skupić. Jak powinny zatem wyglądać różne rodzaje opakowań?

Pakowanie paczek w e-commerce. O czym trzeba pamiętać?fot. e-hurtownia-opakowan.pl

Jakie powinny być paczki?


Podstawowym kryterium, które trzeba brać pod uwagę w odniesieniu do paczek ze sklepów wysyłkowych, jest rodzaj produktu. Część przesyłek musi po prostu dotrzeć do klienta w stanie nienaruszonym. W ich przypadku nie stawiamy na estetykę oraz niezmiernie eleganckie wykończenie wierzchniego opakowania. Liczy się trwałość i bezpieczeństwo towarów.

Oprócz tego typu paczek, są także zamówienia, przy których kluczowa jest dbałość o najmniejszy nawet detal. Produkty premium powinny zachwycać od pierwszej chwili, gdy odbieramy przesyłkę z rąk kuriera. W co zatem pakować, żeby paczka wyglądała dobrze i gwarantowała optymalne bezpieczeństwo wszystkich towarów?

Sposoby na zapakowanie zamówienia dla e-commerce


Do najbardziej standardowych rodzajów paczek w sklepach internetowych zalicza się:

  • pudełka,
  • worki,
  • folię bąbelkową.

Pudełka stosuje się z powodzeniem od lat. Miewają rozmaite kształty i wielkości, gwarantując praktyczne, szybkie i sprawne opakowanie niemal każdego rodzaju produktów. Pudełka wyróżnia duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wstrząsy, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na umieszczenie w ich wnętrzu specjalnych wypełniaczy. Na stronie e-hurtownia-opakowan.pl, znajdziemy szereg pudełek klapowych i fasonowych idealnie dopasowanych do przesyłania towarów standardowych, podłużnych lub płaskich.

Wiele sklepów, zwłaszcza z branż odzieżowych, decyduje się na wysyłkę produktów w wytrzymałych workach z tworzywa sztucznego. Są lekkie, elastyczne i niezmiernie wytrzymałe. Jeśli zamierzamy przesłać przedmiot, któremu nie grozi rozbicie, potarganie lub stłuczenie, bywa to praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie.

Ostatni z wymienionych materiałów do pakowania, sprawdza się niemal w każdej branży. Z jego pomocą pakuje się szczególnie delikatne przedmioty, jak elektronika lub dzieła sztuki. Bez trudu służy także do zawinięcia mebli na czas transportu. Folia jest lekka, pozwala zapakować przedmioty o dowolnych gabarytach. Świetnie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, jak zmienna temperatura lub podwyższona wilgotność.

Pakowanie paczek w e-commerce. O czym trzeba pamiętać?fot. e-hurtownia-opakowan.pl

Pakowanie paczek – wygoda, komfort i niskie koszty


Każda branża i sklep mają swoją specyfikę i wymagania. W niektórych należy stawiać na nieskazitelne, wysokiej klasy pudełka, które przykują wzrok wymagających klientów. W innych, liczy się wyłącznie bezpieczne przetransportowanie towaru z magazynu do adresata przesyłki.

Warto zapoznać się z różnymi możliwościami, które daje rynek opakowań. Mnogość pomysłów sprawia, że każdy bez trudu znajdzie idealne warianty dla swojego biznesu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Ukraińskie Centrum Edukacji we Wrocławiu. Od września nowa formuła

Reporterzy.info wspierają
Po roku doświadczeń, zebranych podczas prowadzenia we Wrocławiu klas przygotowawczych dla dzieci z Ukrainy, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty w nowym roku szkolnym rozwija projekt. Będzie więcej nauki języka polskiego i oferta opieki dla dzieci pracujących rodziców.

Czym zajmuje się Agencja Social Media?

Materiał zewnętrzny
Często firmy zastanawiają się czy tak właściwie opłaca się zlecać działania w mediach społecznościowych komuś na zewnątrz. Przecież to jest tylko dodawanie postów na Facebooku, prawda? Otóż nie.

Pierwsze w Polsce szkoły, które idą do uczniów z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
Setka dzieci z Ukrainy, które razem z mamami uciekły przed wojną do Wrocławia, będzie mogła uczyć się w przygotowanych dla nich klasach. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty podpisała z wrocławskim Urzędem Miasta porozumienie w sprawie prowadzenia oddziałów przygotowawczych dla ukraińskich uczniów. Oficjalnie ruszą 1 lipca.

10 sposobów na przygotowanie domu do sprzedaży

artykuł sponsorowany
Kiedy przychodzi czas na sprzedaż domu, niezwykle ważne jest, aby zaprezentować go w jak najlepszym świetle. Oto jak to zrobić.

Trzy powody, dla których warto współpracować z agencją PR

iconstrategies.pl
Zarówno tradycyjne media, jak i te społecznościowe czy też szereg komunikacyjnych usprawnień wewnątrz przedsiębiorstwa to niezwykle ważne zadania, przed którymi stają mniejsze i większe firmy, a także wyzwania dla agencji PR. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po pomoc specjalistów. [artykuł sponsorowany]

Czym różni się charakter od temperamentu i osobowości?

artykuł gościnny
W naszych codziennych rozmowach często używamy terminów takich jak charakter, temperament i osobowość. Mimo iż wydają się one być wymienne, w rzeczywistości opisują one różne aspekty ludzkiego zachowania i wewnętrznej dynamiki. W psychologii te pojęcia mają wyraźnie określone definicje i odnoszą się do odmiennych struktur psychicznych i procesów.

Poszukiwanie ofert pracy w opiece w Niemczech

artykuł sponsorowany
Coraz więcej polskich pracowników rozgląda się za pracą u naszych zachodnich sąsiadów. Jedną z najpopularniejszych profesji jest zawód opiekuna lub opiekunki osób starszych. Wynagrodzenia są bardzo atrakcyjne w porównaniu do niskich wymagań – wystarczą przynajmniej podstawy niemieckiego i empatyczna, altruistyczna dusza. Ofert pracy w opiece w Niemczech jest wiele, ale jak wybrać tę najlepszą?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24