menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

7.12.2019

Pakowanie paczek w e-commerce. O czym trzeba pamiętać?

e-hurtownia-opakowan.pl

Sklepy e-commerce zaczynają powoli zdobywać rynek, stając się jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin handlu. Dlaczego? Ponieważ ze względu na brak czasu, ludzie z chęcią kupują online, aby zaoszczędzić czas i nierzadko również pieniądze.

materiał zewnętrzny

W przypadku większości firm, sklep internetowy staje się podstawą działania oraz sprzedaży lokalnej i ogólnopolskiej. Niekiedy daje również szansę do wejścia na rynki zagraniczne z własnym towarem.

Dla e-commerce najważniejsza jest przede wszystkim strona www oraz późniejsza logistyka i wysyłka paczek do klientów. Na tym ostatnim aspekcie chcielibyśmy się dziś skupić. Jak powinny zatem wyglądać różne rodzaje opakowań?

Pakowanie paczek w e-commerce. O czym trzeba pamiętać?fot. e-hurtownia-opakowan.pl

Jakie powinny być paczki?


Podstawowym kryterium, które trzeba brać pod uwagę w odniesieniu do paczek ze sklepów wysyłkowych, jest rodzaj produktu. Część przesyłek musi po prostu dotrzeć do klienta w stanie nienaruszonym. W ich przypadku nie stawiamy na estetykę oraz niezmiernie eleganckie wykończenie wierzchniego opakowania. Liczy się trwałość i bezpieczeństwo towarów.

Oprócz tego typu paczek, są także zamówienia, przy których kluczowa jest dbałość o najmniejszy nawet detal. Produkty premium powinny zachwycać od pierwszej chwili, gdy odbieramy przesyłkę z rąk kuriera. W co zatem pakować, żeby paczka wyglądała dobrze i gwarantowała optymalne bezpieczeństwo wszystkich towarów?

Sposoby na zapakowanie zamówienia dla e-commerce


Do najbardziej standardowych rodzajów paczek w sklepach internetowych zalicza się:

  • pudełka,
  • worki,
  • folię bąbelkową.

Pudełka stosuje się z powodzeniem od lat. Miewają rozmaite kształty i wielkości, gwarantując praktyczne, szybkie i sprawne opakowanie niemal każdego rodzaju produktów. Pudełka wyróżnia duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz wstrząsy, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na umieszczenie w ich wnętrzu specjalnych wypełniaczy. Na stronie e-hurtownia-opakowan.pl, znajdziemy szereg pudełek klapowych i fasonowych idealnie dopasowanych do przesyłania towarów standardowych, podłużnych lub płaskich.

Wiele sklepów, zwłaszcza z branż odzieżowych, decyduje się na wysyłkę produktów w wytrzymałych workach z tworzywa sztucznego. Są lekkie, elastyczne i niezmiernie wytrzymałe. Jeśli zamierzamy przesłać przedmiot, któremu nie grozi rozbicie, potarganie lub stłuczenie, bywa to praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie.

Ostatni z wymienionych materiałów do pakowania, sprawdza się niemal w każdej branży. Z jego pomocą pakuje się szczególnie delikatne przedmioty, jak elektronika lub dzieła sztuki. Bez trudu służy także do zawinięcia mebli na czas transportu. Folia jest lekka, pozwala zapakować przedmioty o dowolnych gabarytach. Świetnie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwymi warunkami atmosferycznymi, jak zmienna temperatura lub podwyższona wilgotność.

Pakowanie paczek w e-commerce. O czym trzeba pamiętać?fot. e-hurtownia-opakowan.pl

Pakowanie paczek – wygoda, komfort i niskie koszty


Każda branża i sklep mają swoją specyfikę i wymagania. W niektórych należy stawiać na nieskazitelne, wysokiej klasy pudełka, które przykują wzrok wymagających klientów. W innych, liczy się wyłącznie bezpieczne przetransportowanie towaru z magazynu do adresata przesyłki.

Warto zapoznać się z różnymi możliwościami, które daje rynek opakowań. Mnogość pomysłów sprawia, że każdy bez trudu znajdzie idealne warianty dla swojego biznesu.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czym jest przedszkole freinetowskie? W Pabianicach właśnie takie rusza

Reporterzy.info wspierają
Mieszane grupy wiekowe, żeby młodsi rozwijali się szybciej, a starsi uczyli się opiekuńczości i akceptacji. Autorski program nauki przez rozbudzanie wyobraźni, poczucia odpowiedzialności i świadomość konsekwencji. Już od września w Pabianicach będzie działać pierwsze w całym województwie łódzkim przedszkole freinetowskie. Na czym polega i co daje taki sposób pracy z dzieckiem?

Dlaczego Influencer Marketing staje się coraz popularniejszą formą promocji dla marek?

Green Parrot
W obecnych czasach reklamy w mediach tradycyjnych przestają spełniać swoją rolę, a cała promocja marki przenosi się do Internetu. Wciąż poszukujemy nowych rozwiązań na reklamę naszej działalności i chcemy wiedzieć co obecnie przynosi najlepsze rezultaty. Czym jest Influencer Marketing, jak działa i dlaczego powinniśmy zwrócić uwagę na tą formę marketingu? [artykuł sponsorowany]

Rolkarze z całej Polski pojechali dla Hani. Patronat Reporterzy.info

BARD
Aż 40 rolkarzy zmierzyło się w Międzyborzu i Warszawie z dystansem 130 kilometrów. Charytatywny Rolki Reggae Express pojechał dla 9-miesięcznej Hani Próby, chorej na neuroblastomę. Wyjątkowo złośliwy, dziecięcy nowotwór układu nerwowego.

Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. [Reporterzy.info wspierają]

Czym zajmuje się Agencja Social Media?

Materiał zewnętrzny
Często firmy zastanawiają się czy tak właściwie opłaca się zlecać działania w mediach społecznościowych komuś na zewnątrz. Przecież to jest tylko dodawanie postów na Facebooku, prawda? Otóż nie.

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

Ruszył nabór do programu Wyszehradzkich Rezydencji Literackich

Stowarzyszenie Willa Decjusza
Drodzy pisarze, poeci, krytycy, eseiści, tłumacze literatury i dziennikarze! Do 31 stycznia trwa nabór do programu Wyszehradzkich Rezydencji Literackich. To 32 stypendia dla twórców z krajów V4. [Reporterzy.info polecają]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22