menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

7.01.2022

Projektowanie stron internetowych w agencji interaktywnej. SEO i budowa widoczności

artykuł partnera

By móc lepiej zrozumieć użytkowników, ich potrzeby oraz w jaki sposób przeglądają Twoją stronę internetową warto poznać i zrozumieć ich zachowania na stronie. Doświadczony projektant, analityk czy agencja interaktywna tworząca strony internetowe posiadają duży zasób wiedzy w temacie analizy użytkowników i doskonale wiedzą jak sprawnie i skutecznie przeprowadzić proces projektowy by osiągnąć jak najwyższe rezultaty sprzedażowe i konwersji. W tym artykule omówimy proces projektowania strony który z powodzeniem stosujemy w agencji interaktywnej hauerpower dzięki któremu zaoszczędzisz czas i zyskasz lepsze rezultaty dla swojej nowej strony internetowej.

Strona internetowa. Tworzenie w agencji interaktywnejStrona internetowa. Tworzenie w agencji interaktywnej (fot. Unsplash)

Projekt strony internetowej to nie wszystko


Podejmując się realizacji strony internetowej warto mieć na uwadze wszystkie etapy jej projektowania i potrzeby użytkownika zanim będziemy tworzyć warstwę wizualną. Chodzi tutaj o podejście funkcjonalne oraz projektowania pozytywnych doświadczeń użytkownika. Po pierwsze strona internetowa powinna odpowiadać na potrzeby opracowanej wcześniej grupy docelowej oraz dostarczać niezbędnych informacji. Projektowanie strony internetowej można podzielić na kilka etapów:

Opracowanie struktury strony oraz ścieżek użytkownika


Ważnym aspektem jest budowa odpowiedniej struktury która pozwoli opracować logikę i architekturę strony internetowej, zebrać treści w odpowiednie kategorie oraz zbudować drzewo kategorii. Wychodząc z tego założenia już na starcie otrzymamy dobrą bazę do organizacji treści na stronie w której bez problemu odnajdzie się użytkownik.

Schematy blokowe, user journey, a SEO


Budowa odpowiednich silosów tematycznych oraz organizacja treści pomoże stworzyć również odpowiednio poprawną strukturę adresów URL i połączeń pomiędzy głównymi kategoriami i działami strony co z pewnością docenią roboty Google i co zaowocuje lepszę budowa widoczności w wyszukiwarce. Zgrupowanie treści w jednym silo tematycznym pozwoli dopasować je do fraz kluczowych i tym samym stworzyć content dający wyczerpującą odpowiedź na wprowadzane do wyszukiwarki zapytanie. Tym sposobem tworzymy stronę internetową dopasowaną do odpowiednich zapytań użytkownika w Google.

Od strony użytkownika ma to również pozytywne znaczenie gdyż poukładane i jasno podzielone treści na stronie będą lepiej i szybciej znajdowane na naszej stronie internetowej, poprawimy zatem konwersję i czas przebywania na stronie poprzez angażujące i powiązane ze sobą treści podstron z jednej tematyki.

Linkowanie wewnętrzne i odpowiednie nazewnictwo pozycji menu


W przypadku budowania menu ważnym jest by starać się dobierać nazwy pozycji menu jak najbliżej frazy kluczowej na jaką chcemy pozycjonować daną podstronę. Dzięki temu zyskujemy anchor frazy kluczowej z nazwie pozycji menu, która jednocześnie stanowi link wewnętrzny do podstrony przekazując moc SEO do tej podstrony. Również łączenie z treści podstron podobnych względem siebie za pomocą anchora frazy kluczowej poprawia nam moc wewnętrzną strony internetowej jako całości co pozytywnie wpływa na kliknięcia użytkowników zainteresowanych daną tematyką jak i budowę widoczności w wyszukiwarce.

Tworzenie makiet strony internetowej


Po ustaleniu powyższych kwestii i przygotowaniu schematów blokowych strony tj jej struktury warto przełożyć je na makiety niższego poziomu i zaplanować w jaki sposób będziemy treści układać na stronie internetowej. Projektowanie makiet strony www pomoże nam zrozumieć w jaki sposób najlepiej rozplanować content na stronie głównej i podstronach by był on czytelny dla użytkownika. Dzięki projektom makiet możemy w prosty sposób bez angażowania dużej ilości czasu przygotować prototypy do kolejnych warsztatów z zespołem, Klientem celem potwierdzenia naszych założeń. Dopiero po wykonaniu tego typu makiet możemy przejść do realizacji bardziej szczegółowych procesów UX jak budowa scenariuszy użytkownika, rozwiązań funkcjonalnych i projektowania makiet wyższego poziomu zawierających już wizualne interpretacje bloków z makiet low-if.

Proces makietowania można przygotowywać w różnych programach zwykle przeznaczonych do prototypowania, częstym programem jest figma.com / miro.com czy axure.

Tworzenie stron dla WarszawyTworzenie stron dla Warszawy (fot. Unsplash)

Tworzenie stron dla biznesów lokalnych Warszawy


Warto zwrócić także uwagę na budowę struktury strony pod względem użytkowników lokalnych którzy szukają usług będąc mieszkańcem danego miasta. W tym miejscu ani projektant ani analityk nie będą w stanie pomóc. Potrzebna jest znajomość zagadnień SEO i optymalizacji stron i odpowiedniej konstrukcji podstron dedykowanych dla usług związanych z miastem. Realizując np tworzenie stron w warszawie warto mieć przygotowaną tego typu podstronę dedykowaną na konkretne miasto gdyż typowe podstrony usług i oferty bez odpowiedniej optymalizacji nie będą wysoko rankować w Google.

Jak można zorientować się po powyższym procesie projektowania stron internetowych zanim zaczniemy myśleć o grafice strony, doborze kolorów i zdjęć oraz co nam się podoba, a co nie warto przeprowadzić cały proces budowy architektury strony by była ona nie tylko dopracowana graficznie ale przede wszystkim funkcjonalna i użyteczna.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Długopisy reklamowe - Dlaczego to doskonały gadżet reklamowy?

artykuł sponsorowany
Długopisy reklamowe od dawna są popularnym i skutecznym gadżetem reklamowym wykorzystywanym przez firmy na całym świecie. Ich wszechstronność, praktyczność i niski koszt sprawiają, że są doskonałym narzędziem do promocji marki.

Czym są agencje digitalowe?

fabrykamarketingu.pl
Obecny rozwój internetu sprawia, że rynek musi sprostać nowym wyzwaniom – także tym marketingowym. Naprzeciw temu zagadnieniu wychodzą agencje digitalowe, które wspierają firmy w działaniach internetowych. [artykuł sponsorowany]

Rolkarze z całej Polski pojechali dla Hani. Patronat Reporterzy.info

BARD
Aż 40 rolkarzy zmierzyło się w Międzyborzu i Warszawie z dystansem 130 kilometrów. Charytatywny Rolki Reggae Express pojechał dla 9-miesięcznej Hani Próby, chorej na neuroblastomę. Wyjątkowo złośliwy, dziecięcy nowotwór układu nerwowego.

Ogólnopolski Operator Oświaty i Kulczyk Foundation dla dzieci z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
"Chodźmy Razem do Szkoły", realizowany w Gdańsku i Wrocławiu przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty projekt szkolnych klas przygotowawczych dla uczniów z Ukrainy zyskał ważnego partnera. Kulczyk Foundation przekazała ponad 192 tysiące złotych na pomoc w nauce dla kilkuset ukraińskich dzieci.

Dlaczego popularność zakupów online rośnie?

Bdsklep.pl
Zakupy online stają się niezwykle popularne i to już fakt. Zastanawiasz się jednak, dlaczego coraz więcej osób wybiera sklepy internetowe? A może sam jesteś regularnym klientem e-sklepów? Przyjrzyjmy się wspólnie źródłom ich popularności. [artykuł sponsorowany]

Waga Nadziei na pomoc dzieciom z onkologii. Wymyśl, jak ma wyglądać

Klaudia Smolarska-Kulej
„Pokaż, jak widzisz nadzieję” i wygraj bilet do Energylandii! Ruszył konkurs na projekt jedynej w swoim rodzaju wagi kuchennej, która będzie pomagać dzieciom chorym na raka z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa

kampania społeczna
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Volcano
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24