menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

7.01.2022

Projektowanie stron internetowych w agencji interaktywnej. SEO i budowa widoczności

artykuł partnera

By móc lepiej zrozumieć użytkowników, ich potrzeby oraz w jaki sposób przeglądają Twoją stronę internetową warto poznać i zrozumieć ich zachowania na stronie. Doświadczony projektant, analityk czy agencja interaktywna tworząca strony internetowe posiadają duży zasób wiedzy w temacie analizy użytkowników i doskonale wiedzą jak sprawnie i skutecznie przeprowadzić proces projektowy by osiągnąć jak najwyższe rezultaty sprzedażowe i konwersji. W tym artykule omówimy proces projektowania strony który z powodzeniem stosujemy w agencji interaktywnej hauerpower dzięki któremu zaoszczędzisz czas i zyskasz lepsze rezultaty dla swojej nowej strony internetowej.

Strona internetowa. Tworzenie w agencji interaktywnejStrona internetowa. Tworzenie w agencji interaktywnej (fot. Unsplash)

Projekt strony internetowej to nie wszystko


Podejmując się realizacji strony internetowej warto mieć na uwadze wszystkie etapy jej projektowania i potrzeby użytkownika zanim będziemy tworzyć warstwę wizualną. Chodzi tutaj o podejście funkcjonalne oraz projektowania pozytywnych doświadczeń użytkownika. Po pierwsze strona internetowa powinna odpowiadać na potrzeby opracowanej wcześniej grupy docelowej oraz dostarczać niezbędnych informacji. Projektowanie strony internetowej można podzielić na kilka etapów:

Opracowanie struktury strony oraz ścieżek użytkownika


Ważnym aspektem jest budowa odpowiedniej struktury która pozwoli opracować logikę i architekturę strony internetowej, zebrać treści w odpowiednie kategorie oraz zbudować drzewo kategorii. Wychodząc z tego założenia już na starcie otrzymamy dobrą bazę do organizacji treści na stronie w której bez problemu odnajdzie się użytkownik.

Schematy blokowe, user journey, a SEO


Budowa odpowiednich silosów tematycznych oraz organizacja treści pomoże stworzyć również odpowiednio poprawną strukturę adresów URL i połączeń pomiędzy głównymi kategoriami i działami strony co z pewnością docenią roboty Google i co zaowocuje lepszę budowa widoczności w wyszukiwarce. Zgrupowanie treści w jednym silo tematycznym pozwoli dopasować je do fraz kluczowych i tym samym stworzyć content dający wyczerpującą odpowiedź na wprowadzane do wyszukiwarki zapytanie. Tym sposobem tworzymy stronę internetową dopasowaną do odpowiednich zapytań użytkownika w Google.

Od strony użytkownika ma to również pozytywne znaczenie gdyż poukładane i jasno podzielone treści na stronie będą lepiej i szybciej znajdowane na naszej stronie internetowej, poprawimy zatem konwersję i czas przebywania na stronie poprzez angażujące i powiązane ze sobą treści podstron z jednej tematyki.

Linkowanie wewnętrzne i odpowiednie nazewnictwo pozycji menu


W przypadku budowania menu ważnym jest by starać się dobierać nazwy pozycji menu jak najbliżej frazy kluczowej na jaką chcemy pozycjonować daną podstronę. Dzięki temu zyskujemy anchor frazy kluczowej z nazwie pozycji menu, która jednocześnie stanowi link wewnętrzny do podstrony przekazując moc SEO do tej podstrony. Również łączenie z treści podstron podobnych względem siebie za pomocą anchora frazy kluczowej poprawia nam moc wewnętrzną strony internetowej jako całości co pozytywnie wpływa na kliknięcia użytkowników zainteresowanych daną tematyką jak i budowę widoczności w wyszukiwarce.

Tworzenie makiet strony internetowej


Po ustaleniu powyższych kwestii i przygotowaniu schematów blokowych strony tj jej struktury warto przełożyć je na makiety niższego poziomu i zaplanować w jaki sposób będziemy treści układać na stronie internetowej. Projektowanie makiet strony www pomoże nam zrozumieć w jaki sposób najlepiej rozplanować content na stronie głównej i podstronach by był on czytelny dla użytkownika. Dzięki projektom makiet możemy w prosty sposób bez angażowania dużej ilości czasu przygotować prototypy do kolejnych warsztatów z zespołem, Klientem celem potwierdzenia naszych założeń. Dopiero po wykonaniu tego typu makiet możemy przejść do realizacji bardziej szczegółowych procesów UX jak budowa scenariuszy użytkownika, rozwiązań funkcjonalnych i projektowania makiet wyższego poziomu zawierających już wizualne interpretacje bloków z makiet low-if.

Proces makietowania można przygotowywać w różnych programach zwykle przeznaczonych do prototypowania, częstym programem jest figma.com / miro.com czy axure.

Tworzenie stron dla WarszawyTworzenie stron dla Warszawy (fot. Unsplash)

Tworzenie stron dla biznesów lokalnych Warszawy


Warto zwrócić także uwagę na budowę struktury strony pod względem użytkowników lokalnych którzy szukają usług będąc mieszkańcem danego miasta. W tym miejscu ani projektant ani analityk nie będą w stanie pomóc. Potrzebna jest znajomość zagadnień SEO i optymalizacji stron i odpowiedniej konstrukcji podstron dedykowanych dla usług związanych z miastem. Realizując np tworzenie stron w warszawie warto mieć przygotowaną tego typu podstronę dedykowaną na konkretne miasto gdyż typowe podstrony usług i oferty bez odpowiedniej optymalizacji nie będą wysoko rankować w Google.

Jak można zorientować się po powyższym procesie projektowania stron internetowych zanim zaczniemy myśleć o grafice strony, doborze kolorów i zdjęć oraz co nam się podoba, a co nie warto przeprowadzić cały proces budowy architektury strony by była ona nie tylko dopracowana graficznie ale przede wszystkim funkcjonalna i użyteczna.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

To był Rolki Reggae Express! 100 kilometrów na rolkach dla Kacpra

BARD
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Oleśniccy rasta-rolkarze Agata i Wojtek pomagali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra. Patronem medialnym Rolki Reggae Express był tygodnik Reporterzy.info.

Tłumaczenia techniczne, co zawierają?

lingualab.pl
W dzisiejszych czasach, gdy większe zapotrzebowanie na rynku jest na umysły ściśle tłumaczenia techniczne stanowią większość projektów zlecanych biurom tłumaczeń. Pomimo, że osoby z wykształceniem filologicznym zazwyczaj mają umysłu humanistyczne, do tego typu wybiera się prędzej inżynierów nauk ścisłych z perfekcyjną znajomością języka. [artykuł sponsorowany]

Kurs Facebook Ads - czy warto?

materiał zewnętrzny
Internet zdominował świat, a wszelkie gałęzie biznesu prężnie rozwijają się właśnie w świecie wirtualnym. To sprawia, że jesteśmy zmuszeni ciągle uczyć się nowych rzeczy, a jedną z nich jest tworzenie kampanii reklamowych na Facebooku.

Audyt techniczny SEO

Marcin Kordowski
Jeśli nie masz doświadczenia technicznego, przeprowadzenie technicznego audytu SEO Twojej witryny prawdopodobnie będzie procesem nie do przejścia. W końcu słowo „techniczny” jest w nazwie i jest przymiotnikiem, którego wielu marketerów nigdy by nie użyło do opisania swoich umiejętności. [artykuł sponsorowany]

Waga Nadziei na pomoc dzieciom z onkologii. Wymyśl, jak ma wyglądać

Klaudia Smolarska-Kulej
„Pokaż, jak widzisz nadzieję” i wygraj bilet do Energylandii! Ruszył konkurs na projekt jedynej w swoim rodzaju wagi kuchennej, która będzie pomagać dzieciom chorym na raka z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu.

Najlepsze kantory internetowe w Polsce. Forbes zbadał ich szybkość

Krzysztof Fiedorek
Zaledwie 10 minut trwa operacja wymiany walut w najszybszym kantorze online w polskiej sieci. Średni wynik lidera rankingu jest prawie sześciokrotnie lepszy od konkurencji. [artykuł sponsorowany]

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny
W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22