menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

13.02.2022

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?

Materiał zewnętrzny

Samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, by przyciągnąć odpowiednio dużą liczbę klientów i sprowokować ruch na stronie. Bez dodawania wpisów na różne tematy i poszerzenia contentu, trudno jest przyciągnąć na stronę odpowiednią liczbę odbiorców.

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?fot. pexels.com, licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Blog firmowy jest skuteczną formą promowania witryny i samej firmy, a także tworzenia wizerunku eksperta. Dowiedz się więcej o zasadach prowadzenia bloga firmowego. 

1. Kiedy warto zdecydować się na prowadzenie bloga firmowego?
2. Kto może tworzyć wpisy na bloga firmowego?
3. Jakie zalety ma blog firmowy?
4. O czym pamiętać podczas prowadzenia bloga firmowego?

Jak prowadzić bloga firmowego? Wielu osobom wydaje się, że wystarczy co jakiś czas dodać wpis na dowolny temat, a następnie zaczekać na efekty. W rzeczywistości do prowadzenia bloga potrzebne jest znacznie większe zaangażowanie. Na blogu firmowym powinny znajdować się ciekawe i angażujące treści, uzupełnione o słowa kluczowe i stworzone zgodnie z innymi zasadami SEO.

Kiedy warto zdecydować się na prowadzenie bloga firmowego?


Prowadzenie bloga dla firmy to jedna z podstaw content marketingu. Dzięki angażującym postom sklepu internetowego klienci dowiadują się, jakie produkty mogą kupić w ramach promocji, poznają zasady ich użytkowania lub znajdują inspiracje np. do urządzenia ogrodu na kolejny sezon. Takie wpisy sprawiają, że sklep internetowy lub firma usługowa uzyskują większe zyski.

Wartościowe treści na firmowego bloga warto tworzyć niemalże w każdej branży. Ich pisanie można rozpocząć już na początku działalności, by podnieść pozycję strony w wyszukiwarce i ułatwić klientom znalezienie firmy za pomocą odpowiednich słów kluczowych.

Kto może tworzyć wpisy na bloga firmowego?


Wartościowy content na blog firmowy można tworzyć samodzielnie, jednak z czasem, gdy działalność rozwinie się na większą skalę, często trudno jest znaleźć czas na nowy wpis. Brak regularności w przygotowywaniu kolejnych postów sprawia, że grupa docelowa nie otrzymuje dodatkowych informacji o produktach lub wiedzy o ich zastosowaniu. Z tego powodu można stracić wielu potencjalnych klientów.

Pisanie bloga firmowego można zlecić profesjonaliście. Copywriterzy wyspecjalizowani w poszczególnych branżach przyjmują zlecenia na prowadzenie bloga firmowego zarówno w przypadku sklepów, jak i przedsiębiorstw usługowych. Ich pomoc jest niezastąpiona w przypadku, gdy treści powinny być jednocześnie angażujące i przystosowane do zasad SEO.

Tworzenie blogów firmowych może być również zadaniem działu marketingu w firmie. Content marketing w sieci zlecony jednemu z podwładnych sprawdza się dobrze, gdy liczba wpisów jest naprawdę duża. Pracownik może dodawać posty na blogu na stronie, a także zająć się publikowaniem zajawek na profilu w mediach społecznościowych. Dzięki temu blogu przygotuje osoba dobrze znająca kulisy swojej branży, oczekiwania klientów i ich profil, a także ich przyzwyczajenia dotyczące poszukiwania informacji o ofercie i kontakcie z firmą.

Jakie zalety ma blog firmowy?


Blog firmowy daje możliwość nawiązania kontaktu i interakcji z grupą docelową. Ciekawe tematy artykułów, możliwość komentowania wpisów i prowadzenie rozmowy z komentującymi sprawia, że firma ma możliwość jeszcze lepszego dostosowania swojej oferty do potrzeb klientów. Blog firmowy jest również skutecznym kanałem do publikowania reklam nowych towarów i usług w ofercie.To właśnie tu bez ponoszenia dodatkowych kosztów można opublikować wpisy, które zwrócą uwagą na konkretny asortyment w ofercie.

Blog firmowy jest ponadto dobrym narzędziem pozycjonerskim. Wpisy na blogu zawierające odpowiednie słowa kluczowe sprawiają, że klienci trafiają na stronę na podstawie wyników wyszukiwania Google. Frazy dotyczące bielizny damskiej sprawiają, że na podstawie bloga i wszystkich pozostałych treści w sklepie internetowym kupujący błyskawicznie przechodzą do odpowiedniego sklepu. Bez bloga liczba i rodzaj słów kluczowych na stronie internetowej sklepu są ograniczone, przez co widoczność witryny w wynikach wyszukiwania jest gorsza. 

O czym pamiętać podczas prowadzenia bloga firmowego?


Podczas prowadzenia bloga firmowego powinno się pamiętać o wielu kwestiach. Przede wszystkim ważne jest rozeznanie się w tematach, które interesują użytkowników w danym czasie. Dzięki temu przygotuje się dla nich odpowiedzi na nurtujące ich pytania, a także inspiracje wakacyjne, prezentowe itp. Dodatkowo z pomocą konkretnych, angażujących tematów łatwiejsze jest wdrożenie słów kluczowych.

Jeśli chodzi o słowa kluczowe, istotne jest zapoznanie się z listą najczęstszych wyszukiwań. Indywidualne szkolenia SEO wskazują, jak poprawnie korzystać z planera słów kluczowych i narzędzi do wyszukiwania popularnych fraz. Dzięki dobrze dobranym i prawidłowo wykorzystanym frazom, pisanie tekstów na bloga będzie łatwiejsze. Frazy wskażą, jakie tematy poruszyć w konkretnym wpisie oraz poprawią widoczność posta. Bez sprawdzenia, jakich słów kluczowych powinno się użyć na blogu, przygotowany content będzie cechował się niewielką skutecznością w pozyskiwaniu większego ruchu na stronie.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany
Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

patronat Reporterzy.info
Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany
Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

Aktywność fizyczna. Terapia dla seniorów i pacjentów onkologicznych

sprawdzonyfizjoterapeuta.pl
Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych czynników, które służą ograniczeniu ryzyka wystąpienia poważnych chorób. Jest również zbawienna wtedy, gdy ciężka choroba już nas dopadnie. [artykuł sponsorowany]

Kogo to numer

find-phone-number.com
Terror może przyjmować różne postaci. W dzisiejszych czasach możemy być męczeni psychicznie nawet przez telefon. Zapytasz jak to możliwe? Nie jest to żadna skomplikowana sprawa. Po prostu chodzi o to, że ktoś niepowołany może w jakiś podstępny lub nawet nie podstępny sposób zdobyć twój numer. [artykuł sponsorowany]

Na czym polega praca notariusza?

artykuł sponsorowany
Notariusz jest jednym z zawodów, którego korzenie sięgają starożytności, i z pewnością będzie nadal potrzebny za setki lat. Stanowisko to oznacza osobę upoważnioną przez władze państwowe do poświadczania i nadawania mocy prawnej konkretnym faktom. Jak rozwijał się zawód notariusza przez wieki i jaką pomoc możemy uzyskać w kancelarii notarialnej?

Zastosowanie animacji reklamowych w marketingu i reklamie - poradnik

artykuł sponsorowany
Zastosowanie animacji w biznesie wymaga odpowiedniego rozplanowania. Bardzo ważny jest także dobór jak najlepszego usługodawcy. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób zastosować animację reklamową w marketingu i reklamie.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24