menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

23.05.2022

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?

artykuł partnera

Biznes wiąże się z ciągłymi zmianami. Przedsiębiorcom zależy na nieustannym rozwoju firmy, pozyskiwaniu nowych partnerów oraz zawieraniu intratnych kontraktów. Jednak wszystko to wiąże się z odpowiednimi regulacjami prawnymi, które często są zawiłe i niezrozumiałe dla właścicieli firm. Podpisanie umowy zobowiązuje do przestrzegania i wypełniania jej zapisów wraz z wynikającymi konsekwencjami. Właśnie dlatego ważny jest przebieg negocjacji biznesowych oraz fachowa pomoc prawnika.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?fot. adwokat-weglowski.pl/WhitePress

Co jest przedmiotem negocjacji biznesowych?


Negocjacje to, po prostu proces komunikowania się pomiędzy stronami, w celu osiągnięcia konsensusu w kwestiach spornych, poprzez kompromis.

Prowadzenie negocjacji biznesowych to niewątpliwie trudne zadanie. Efekt rozmów może znacząco wpłynąć na prowadzoną działalność gospodarczą. Osiągnięcie zamierzonych celów powinno zapewnić pozytywne korzyści dla firmy, jednak niepowodzenie negocjacji może skutkować negatywnymi konsekwencjami, nie tylko finansowymi, ale również prawnymi.

Przedmiotem prowadzonych negocjacji najczęściej są kwestie dotyczące prawa umów. Odnosi się to przede wszystkim do sporządzania umów handlowych. Chcąc pozyskać intratne kontrakty, każdy przedsiębiorca bierze udział w negocjacjach, które mają zapewnić jak najkorzystniejsze zapisy. Wzajemne rozmowy mają na celu uzgodnienie warunków współpracy. Najczęściej dotyczy to: jakości, ceny, terminu realizacji czy dodatkowych kosztów. Przedmiotem rozmów może być także realizacja określonej inwestycji. Dodatkowo negocjacje mogą dotyczyć także połączenia się dwóch przedsiębiorstw tzw. fuzji lub przejęcia firmy.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?fot. adwokat-weglowski.pl/WhitePress

Jak prowadzić negocjacje?


Podstawą owocnych negocjacji jest odpowiednie przygotowanie. Warto przemyśleć kwestie dotyczące jej przebiegu, a mianowicie: co jest kluczowe, kiedy rozmowy będą uznane za sukces, z czego można zrezygnować, na jakie ustępstwa można się zgodzić i jaki jest minimalny cel, który przedsiębiorca chce osiągnąć. Warto pamiętać, że negocjacje to obustronny kompromis, mający na celu wypracowanie konsensusu, który będzie korzystny dla każdej ze stron. Kurczowe trzymanie się swoich warunków bez możliwości ich negocjacji nie przyniesie korzyści.

Spotkania biznesowe powinny odbywać się w przyjaznej atmosferze i z odpowiednio zaplanowanym zapasem czasowym. Podczas negocjacji należy zachować dystans emocjonalny, być skupionym i uważnym. Warto analizować poczynania drugiej strony, by nie dać sobą manipulować. Rozmowy biznesowe to długi i żmudny proces, dlatego zawsze należy zachować czujność. Wypracowanie wspólnego porozumienia zaowocuje podpisaniem umowy handlowej. Sporządzenie kontraktu najlepiej zlecić kancelarii prawnej, która zadba o poprawność wszystkich zapisów.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej podczas negocjacji?


Prawo jest dziedziną niezwykle rozbudowaną, dlatego zrozumiałe jest, że większość właścicieli firm decyduje się na stałą obsługę prawną, którą oferuje kancelaria adwokacka w Świnoujściu Łukasza Węgłowskiego. Jednak ci przedsiębiorcy, którzy na co dzień nie korzystają z tego rozwiązania, mogą zasięgnąć porady niemal w każdej wątpliwej dla nich kwestii. Dotyczy to również przebiegu negocjacji. Prawnik będzie bardzo pomocny podczas rozmów biznesowych. To nie tylko stały nadzór nad ich przebiegiem, ale przede wszystkim dbałość o interesy swojego klienta. Przedsiębiorca może liczyć na wsparcie merytoryczne oraz fachowe doradztwo. Budzące wątpliwości zapisy należy konsultować ze specjalistą. Prawnik po dokładnym zapoznaniu się z dokumentacją wyjaśni klientowi, jakie mogą spowodować konsekwencje prawne lub finansowe.

Pomoc prawnika to nie tylko negocjacje. Już na etapie rejestrowania działalności gospodarczej, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Wsparcie będzie nieocenione również podczas sporów pomiędzy pracownikami a pracodawcą oraz w przypadku fuzji lub przejęcia innej spółki.

Mediacje – w czym może pomóc adwokat?


Negocjacje i mediacje mają ten sam cel, a mianowicie wypracowanie wspólnego porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron.

Mediacja będzie konieczna w sytuacji, kiedy podczas negocjacji obie strony nie są w stanie wypracować konsensusu w danej kwestii. W takim przypadku warto skorzystać z usług mediatora – prawnika. To właśnie on ma za zadanie sprawować kontrolę nad przebiegiem negocjacji, poprzez zaangażowanie się we wzajemną komunikację oraz wypracowanie wspólnego porozumienia. Co ważne, mediator nie narzuca swojego zdania, nie ocenia i nie wskazuje, kto ma rację. Jego praca polega na zażegnaniu sporu, poprzez osiągnięcie rozwiązania, które usatysfakcjonuje obie strony, dlatego podczas negocjacji to właśnie on sprawuje piecze nad przebiegiem rozmowy.

Warto pamiętać, że mediator jest zobowiązany do zachowania tajemnicy, dlatego korzystając z jego usług, przedsiębiorcy mogą mieć pewność, że żadne informacje nie zostaną ujawnione bez ich wyraźnej zgody.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?fot. adwokat-weglowski.pl/WhitePress

Jak znaleźć dobrą kancelarię?


Szukając odpowiedniego wsparcia, warto upewnić się, że dana kancelaria dysponuje wykwalifikowaną kadrą prawniczą, specjalizującą się w różnych dziedzinach prawa. To zarówno prawo gospodarcze, jak i administracyjne. Prowadząc negocjacje biznesowe, warto skorzystać z pomocy prawnika, który będzie obecny na wszystkich etapach rozmów. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści dla przedsiębiorcy. To nie tylko możliwość konsultacji zawiłych zapisów, ale przede wszystkim pewność, że adwokat zadba o dobro swojego klienta. Dodatkowo podczas kwestii spornych rola mediatora będzie nieoceniona. Decydując się na konkretną kancelarię, warto sprawdzić, czy specjalizuje się w prowadzeniu mediacji. To ważne, ponieważ polubowne rozwiązanie konfliktu, wymaga prawnika specjalizującego się w prawie gospodarczym, w którego skład wchodzi: prawo handlowe, cywilne oraz karne gospodarcze. Z tego właśnie względu nie każdy adwokat może być mediatorem.

Negocjacje biznesowe to trudny i żmudny proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Warto pamiętać, że decyzje, które zapadną podczas rozmów, będą mieć wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Z tego względu dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów z kancelarii prawnej.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Dlaczego popularność zakupów online rośnie?

Bdsklep.pl
Zakupy online stają się niezwykle popularne i to już fakt. Zastanawiasz się jednak, dlaczego coraz więcej osób wybiera sklepy internetowe? A może sam jesteś regularnym klientem e-sklepów? Przyjrzyjmy się wspólnie źródłom ich popularności. [artykuł sponsorowany]

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

artykuł sponsorowany
Współcześnie rynek e-commerce rozwija się błyskawicznie, a za sprawią pandemii Covid-19 proces ten znacznie przyspieszył. Rosnąca konkurencja to kolejne wyzwania stojące przed sprzedawcami oferującymi produkty online. Dlatego istotne jest odpowiednie pozycjonowanie sklepów internetowych. Dowiedz się, jak zadbać o widoczność biznesu w sieci!

Pojemniki na suchy lód - w jakich branżach warto je stosować?

navi2.pl
Branża spożywcza, która często bazuje na produktach chłodzonych lub głęboko mrożonych, sięga po sprawdzone i pewne rozwiązania, które umożliwiają przewóz artykułów na duże odległości – pomiędzy centrami dystrybucyjnymi i sklepami znajdującymi się na terytorium różnych miast, województw, a nawet krajów. [artykuł sponsorowany]

Rolkarze z całej Polski pojechali dla Hani. Patronat Reporterzy.info

BARD
Aż 40 rolkarzy zmierzyło się w Międzyborzu i Warszawie z dystansem 130 kilometrów. Charytatywny Rolki Reggae Express pojechał dla 9-miesięcznej Hani Próby, chorej na neuroblastomę. Wyjątkowo złośliwy, dziecięcy nowotwór układu nerwowego.

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny
Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Przyszłość gier online

bananki.pl
Gry online nadal dostarczają rozrywki i mają grono swoich odbiorców, chociaż wydaje się, że rynek takich gier w ostatnim czasie niewiele się zmienił. Zmieniło się natomiast całe otoczenie, wyrosła ogromna konkurencja ze strony aplikacji mobilnych oraz konsoli, a także zaawansowanych i bardzo rozbudowanych gier z różnymi scenariuszami i wciągającą fabułą. [artykuł sponsorowany]

O rozwój dziecka zadbasz przez... wspólne posiłki

kampania społeczna
Wspólne posiłki rodziców z dziećmi to nie tylko okazja, żeby zjeść coś pożywnego, ale także szansa na: budowanie poczucia wartości młodego człowieka, dawanie mu przykładu odpowiedzialności oraz dowodów zaufania i szacunku. Jeśli dotąd nie wykorzystywaliście w pełni tej sposobności, zawsze jest dobry moment, żeby zacząć.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22