menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

22.09.2022

Pozycjonowanie za efekt – jak do tego podejść?

Materiał zewnętrzny

Pozycjonowanie stron internetowych jest zadaniem złożonym, wymagającym niemałej wiedzy, doświadczenia, ale także pewnego rodzaju wyczucia. Niewiele trzeba, żeby zniweczyć cały włożony trud i stracić eksponowane miejsce w wyszukiwarce Google, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonego i nieumiejętnego pozycjonera. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm pyta o możliwość pozycjonowania za efekt. Czy jednak zawsze jest to rozwiązanie idealne dla obu stron?

Źródło: pixabay.com

  • Szybkie wykorzystanie fraz kluczowych – efekty SEO.
  • Czy pozycjonowanie success fee jest korzystne dla agencji SEO?
  • Idealne alternatywne rozwiązanie?
  • Co jeszcze warto wiedzieć?

Rozliczanie za efekt, tzw. success fee, cenione jest przez dzisiejszych przedsiębiorców i powszechnie stosowane przy współpracy z innymi firmami. Dlaczego? Otóż to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, szczególnie kiedy spotkało się na swojej drodze agencje SEO rozliczające się na zasadzie miesięcznego abonamentu, a których działania nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Ważne jednak, żeby pamiętać, że samo w sobie pozycjonowanie za efekt nie jest idealnym modelem rozliczeń (o czym więcej dowiemy się tutaj), a w naszym zasięgu pozostają jeszcze inne opcje...

Szybkie wykorzystanie fraz kluczowych – efekty SEO


W pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na pytanie, czy w ogóle warto inwestować w SEO – czy włożone środki przełożą się na finalną satysfakcję z uzyskanych efektów. Dużą rolę odegra w tym sama agencja, która przed rozpoczęciem współpracy powinna dokładnie scharakteryzować naszą sytuację. Z punktu widzenia klienta, który nie zawsze wie, jak odbywa się pozycjonowanie, jest to jak najbardziej uczciwe podejście.

Co istotne, na pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania wpływ ma przyjęta strategia. Pierwszą metodą działania jest tzw. "na zająca" (skuteczna przy sklepach internetowych) – w krótkim czasie dostarcza na stronę dużą ilość treści bogatej w słowa kluczowe. Druga metoda – "na żółwia" – jest rozciągnięta w czasie, a teksty udostępniane są sukcesywnie co miesiąc (to np. prowadzenie bloga firmowego). Wybrana strategia samoczynnie nasunie sposób rozliczania za pozycjonowanie – za efekt lub abonament.

Czy pozycjonowanie success fee jest korzystne dla agencji SEO?


Czym tak naprawdę jest pozycjonowanie za efekt? Wybierając taki model rozliczenia, agencja SEO otrzyma wynagrodzenie dopiero w momencie osiągnięcia jasno sprecyzowanego celu: w postaci pozycji bloga na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google lub gdy nastąpi zwiększenie ruchu organicznego. Co za tym idzie, wszystkie koszty, jakie trzeba do tej chwili ponieść, leżą po stronie agencji. Niestety, trudno jest osiągnąć zamierzony efekt w bardzo krótkim czasie, na co wpływ mają skomplikowane i regularnie aktualizowane algorytmy Google. A to z kolei może doprowadzić do stosowania przez nieuczciwego pozycjonera zakazanych praktyk tzw. Black Hat SEO.

Na szczęście na rynku znajdziemy renomowane agencje, które skutecznie działają w pozycjonowaniu success fee oraz modelu abonamentowym, jednocześnie łącząc ze sobą obie te metody...

Idealne alternatywne rozwiązanie?


Wybierając agencję SEO, zwróćmy uwagę, żeby ta była elastyczna, dopasowywała się do potrzeb oraz wymagań klienta, w tym oferując komfortowy dla niego model rozliczenia. Powinna posiadać jasny i przejrzysty cennik pozycjonowania, dokładnie przedstawiający koszty, które przyjdzie nam ponieść.

Co ważne, korzystnym i uczciwym dla obu stron rozliczeniem, jest pozycjonowanie za efekt hybrydowe. Na czym ono polega? Otóż zostaje ustalona pewna podstawowa stawka abonamentowa (charakterystyczna dla modelu flat fee), która jest powiększana o dodatkową opłatę w przypadku sukcesu, osiągnięcia określonego wcześniej kamienia milowego. Te tak naprawdę zależą indywidualnie od agencji i klienta, ich wzajemnych ustaleń. Mogą to być np. zwiększona widoczność strony czy wysoka pozycja w wyszukiwarce Google. Stawki wyliczane są procentowo od podstawowej opłaty – wynoszą np. minimum 25% przy wzroście ruchu organicznego.

Praktyka pokazuje, że jest to najskuteczniejsze pozycjonowanie. Każda profesjonalna agencja dołoży wszelkich starań, aby spełnić założenia i... więcej zarobić.

Co jeszcze warto wiedzieć?


Podjęcie współpracy z agencją SEO powinno być przemyślaną decyzją. Przeanalizujmy naszą sytuację, określmy wymagania, oczekiwania, ale i możliwości. Ponadto zawsze kierujmy się ku renomowanym specjalistom, którzy nie tylko zagwarantują nam pewne działanie, ale także komfortowy sposób rozliczenia – zarówno za efekt (success fee), abonamentowy (flat fee), jak i hybrydowy (łącząc ze sobą oba te modele).

Czy któryś z nich jest zły albo niewskazany? – Wręcz przeciwnie! Natomiast, aby sprawdził się w naszym przypadku, musimy od początku oprzeć się o czytelne i proste zasady we współpracy z pozycjonerem. Wywierając na nim stałą presję i oczekując konkretnych wyników, sprawimy, że z jeszcze większym zaangażowaniem podejdzie do swoich zadań i wywinduje stronę w wynikach wyszukiwarki Google.

A to w końcu jest naszym nadrzędnym celem...

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wytrzymały smartwatch - idealny partner na siłownię i fitness

artykuł sponsorowany
Wybierając wytrzymały smartwatch, nie musisz martwić się o jego stan nawet podczas intensywnych treningów czy niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zobacz zatem, jak prezentuje się Galaxy Watch6 Classic - odporny smartwatch z oferty marki Samsung.

Doradztwo marketingowe - kiedy warto z niego skorzystać?

artykuł sponsorowany
W obecnych czasach rynek wyróżnia się dużą konkurencyjnością i dynamiką. Z tego też względu, coraz więcej właścicieli firm rozważa skorzystanie z profesjonalnej pomocy w zakresie marketingu. Na czym dokładnie polega doradztwo marketingowe? Kiedy warto skorzystać z tego rodzaju usługi?

Podaruj prezent na święta. Spraw radość dzieciom chorym na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową
Dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi nawet święta spędzają w szpitalu. Dlatego Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do udziału w wyjątkowym, świątecznym projekcie. Żeby dać dzieciom z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei tyle radości i świątecznej atmosfery, ile to tylko możliwe. [Reporterzy.info wspierają]

Czy języka można się nauczyć samemu?

ESKK
Kursy językowe, obozy zagraniczne, lekcje w szkole, korepetycje z nauczycielami - wszystko to nas przekonuje, że w nauce języków obcych niezbędna nam jest pomoc innej osoby. Z tego powodu wiele osób nawet nie podejmuje próby samodzielnych lekcji, chociaż okoliczności nie pozwalają na zapisanie się na grupowe zajęcia. [artykuł sponsorowany]

Ciężarówką po mapie Europy. Internetowi gracze jadą z pomocą dla dzieci

Reporterzy wspierają
Granie w gry komputerowe i pomaganie dzieciom to połączenie jedyne w swoim rodzaju. A jeśli dodać do tego dwudniowy stream na żywo, mamy doskonały początek wakacji. Potrwa od 29 do 30 czerwca. Paweł Maliszewski, youtuber z kanału Kronos Gra i fundacja OOO organizują charytatywny stream GRAMY DLA LOGOPEDII W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH.

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa

kampania społeczna
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

Ekomarketing - trend dla dobra planety

versus-reklama.pl
Ekologiczny nurt porwał ze sobą niemal wszystkich. Potrzeby dotyczące troski o środowisko głęboko zakorzeniły się w świadomości ludzi, którzy wspierają działania dotyczące lepszego jutra. Współczesne wpływy ekologiczne widać przede wszystkim w aranżacji wnętrz czy u producentów sprzętów oferujących rozwiązania korzystne dla otoczenia. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24