menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

22.09.2022

Pozycjonowanie za efekt – jak do tego podejść?

Materiał zewnętrzny

Pozycjonowanie stron internetowych jest zadaniem złożonym, wymagającym niemałej wiedzy, doświadczenia, ale także pewnego rodzaju wyczucia. Niewiele trzeba, żeby zniweczyć cały włożony trud i stracić eksponowane miejsce w wyszukiwarce Google, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonego i nieumiejętnego pozycjonera. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm pyta o możliwość pozycjonowania za efekt. Czy jednak zawsze jest to rozwiązanie idealne dla obu stron?

Źródło: pixabay.com

  • Szybkie wykorzystanie fraz kluczowych – efekty SEO.
  • Czy pozycjonowanie success fee jest korzystne dla agencji SEO?
  • Idealne alternatywne rozwiązanie?
  • Co jeszcze warto wiedzieć?

Rozliczanie za efekt, tzw. success fee, cenione jest przez dzisiejszych przedsiębiorców i powszechnie stosowane przy współpracy z innymi firmami. Dlaczego? Otóż to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, szczególnie kiedy spotkało się na swojej drodze agencje SEO rozliczające się na zasadzie miesięcznego abonamentu, a których działania nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Ważne jednak, żeby pamiętać, że samo w sobie pozycjonowanie za efekt nie jest idealnym modelem rozliczeń (o czym więcej dowiemy się tutaj), a w naszym zasięgu pozostają jeszcze inne opcje...

Szybkie wykorzystanie fraz kluczowych – efekty SEO


W pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na pytanie, czy w ogóle warto inwestować w SEO – czy włożone środki przełożą się na finalną satysfakcję z uzyskanych efektów. Dużą rolę odegra w tym sama agencja, która przed rozpoczęciem współpracy powinna dokładnie scharakteryzować naszą sytuację. Z punktu widzenia klienta, który nie zawsze wie, jak odbywa się pozycjonowanie, jest to jak najbardziej uczciwe podejście.

Co istotne, na pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania wpływ ma przyjęta strategia. Pierwszą metodą działania jest tzw. "na zająca" (skuteczna przy sklepach internetowych) – w krótkim czasie dostarcza na stronę dużą ilość treści bogatej w słowa kluczowe. Druga metoda – "na żółwia" – jest rozciągnięta w czasie, a teksty udostępniane są sukcesywnie co miesiąc (to np. prowadzenie bloga firmowego). Wybrana strategia samoczynnie nasunie sposób rozliczania za pozycjonowanie – za efekt lub abonament.

Czy pozycjonowanie success fee jest korzystne dla agencji SEO?


Czym tak naprawdę jest pozycjonowanie za efekt? Wybierając taki model rozliczenia, agencja SEO otrzyma wynagrodzenie dopiero w momencie osiągnięcia jasno sprecyzowanego celu: w postaci pozycji bloga na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google lub gdy nastąpi zwiększenie ruchu organicznego. Co za tym idzie, wszystkie koszty, jakie trzeba do tej chwili ponieść, leżą po stronie agencji. Niestety, trudno jest osiągnąć zamierzony efekt w bardzo krótkim czasie, na co wpływ mają skomplikowane i regularnie aktualizowane algorytmy Google. A to z kolei może doprowadzić do stosowania przez nieuczciwego pozycjonera zakazanych praktyk tzw. Black Hat SEO.

Na szczęście na rynku znajdziemy renomowane agencje, które skutecznie działają w pozycjonowaniu success fee oraz modelu abonamentowym, jednocześnie łącząc ze sobą obie te metody...

Idealne alternatywne rozwiązanie?


Wybierając agencję SEO, zwróćmy uwagę, żeby ta była elastyczna, dopasowywała się do potrzeb oraz wymagań klienta, w tym oferując komfortowy dla niego model rozliczenia. Powinna posiadać jasny i przejrzysty cennik pozycjonowania, dokładnie przedstawiający koszty, które przyjdzie nam ponieść.

Co ważne, korzystnym i uczciwym dla obu stron rozliczeniem, jest pozycjonowanie za efekt hybrydowe. Na czym ono polega? Otóż zostaje ustalona pewna podstawowa stawka abonamentowa (charakterystyczna dla modelu flat fee), która jest powiększana o dodatkową opłatę w przypadku sukcesu, osiągnięcia określonego wcześniej kamienia milowego. Te tak naprawdę zależą indywidualnie od agencji i klienta, ich wzajemnych ustaleń. Mogą to być np. zwiększona widoczność strony czy wysoka pozycja w wyszukiwarce Google. Stawki wyliczane są procentowo od podstawowej opłaty – wynoszą np. minimum 25% przy wzroście ruchu organicznego.

Praktyka pokazuje, że jest to najskuteczniejsze pozycjonowanie. Każda profesjonalna agencja dołoży wszelkich starań, aby spełnić założenia i... więcej zarobić.

Co jeszcze warto wiedzieć?


Podjęcie współpracy z agencją SEO powinno być przemyślaną decyzją. Przeanalizujmy naszą sytuację, określmy wymagania, oczekiwania, ale i możliwości. Ponadto zawsze kierujmy się ku renomowanym specjalistom, którzy nie tylko zagwarantują nam pewne działanie, ale także komfortowy sposób rozliczenia – zarówno za efekt (success fee), abonamentowy (flat fee), jak i hybrydowy (łącząc ze sobą oba te modele).

Czy któryś z nich jest zły albo niewskazany? – Wręcz przeciwnie! Natomiast, aby sprawdził się w naszym przypadku, musimy od początku oprzeć się o czytelne i proste zasady we współpracy z pozycjonerem. Wywierając na nim stałą presję i oczekując konkretnych wyników, sprawimy, że z jeszcze większym zaangażowaniem podejdzie do swoich zadań i wywinduje stronę w wynikach wyszukiwarki Google.

A to w końcu jest naszym nadrzędnym celem...

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. [Reporterzy.info wspierają]

Na czym polega praca notariusza?

artykuł sponsorowany
Notariusz jest jednym z zawodów, którego korzenie sięgają starożytności, i z pewnością będzie nadal potrzebny za setki lat. Stanowisko to oznacza osobę upoważnioną przez władze państwowe do poświadczania i nadawania mocy prawnej konkretnym faktom. Jak rozwijał się zawód notariusza przez wieki i jaką pomoc możemy uzyskać w kancelarii notarialnej?

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?

artykuł partnera
Biznes wiąże się z ciągłymi zmianami. Przedsiębiorcom zależy na nieustannym rozwoju firmy, pozyskiwaniu nowych partnerów oraz zawieraniu intratnych kontraktów. Jednak wszystko to wiąże się z odpowiednimi regulacjami prawnymi, które często są zawiłe i niezrozumiałe dla właścicieli firm.

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Czym jest przedszkole freinetowskie? W Pabianicach właśnie takie rusza

Reporterzy.info wspierają
Mieszane grupy wiekowe, żeby młodsi rozwijali się szybciej, a starsi uczyli się opiekuńczości i akceptacji. Autorski program nauki przez rozbudzanie wyobraźni, poczucia odpowiedzialności i świadomość konsekwencji. Już od września w Pabianicach będzie działać pierwsze w całym województwie łódzkim przedszkole freinetowskie. Na czym polega i co daje taki sposób pracy z dzieckiem?

Stojaki Reklamowe - Gdzie Są Najczęściej Wykorzystywane

artykuł sponsorowany
Sposoby wykorzystania stojaków reklamowych - czym są tzw. standy, do czego służą, jakie są typy i przeznaczenie stojaków reklamowych. Dowiedz się więcej!

To był Rolki Reggae Express! 100 kilometrów na rolkach dla Kacpra

BARD
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Oleśniccy rasta-rolkarze Agata i Wojtek pomagali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra. Patronem medialnym Rolki Reggae Express był tygodnik Reporterzy.info.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23