menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

22.09.2022

Pozycjonowanie za efekt – jak do tego podejść?

Materiał zewnętrzny

Pozycjonowanie stron internetowych jest zadaniem złożonym, wymagającym niemałej wiedzy, doświadczenia, ale także pewnego rodzaju wyczucia. Niewiele trzeba, żeby zniweczyć cały włożony trud i stracić eksponowane miejsce w wyszukiwarce Google, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonego i nieumiejętnego pozycjonera. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm pyta o możliwość pozycjonowania za efekt. Czy jednak zawsze jest to rozwiązanie idealne dla obu stron?

Źródło: pixabay.com

  • Szybkie wykorzystanie fraz kluczowych – efekty SEO.
  • Czy pozycjonowanie success fee jest korzystne dla agencji SEO?
  • Idealne alternatywne rozwiązanie?
  • Co jeszcze warto wiedzieć?

Rozliczanie za efekt, tzw. success fee, cenione jest przez dzisiejszych przedsiębiorców i powszechnie stosowane przy współpracy z innymi firmami. Dlaczego? Otóż to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, szczególnie kiedy spotkało się na swojej drodze agencje SEO rozliczające się na zasadzie miesięcznego abonamentu, a których działania nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Ważne jednak, żeby pamiętać, że samo w sobie pozycjonowanie za efekt nie jest idealnym modelem rozliczeń (o czym więcej dowiemy się tutaj), a w naszym zasięgu pozostają jeszcze inne opcje...

Szybkie wykorzystanie fraz kluczowych – efekty SEO


W pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na pytanie, czy w ogóle warto inwestować w SEO – czy włożone środki przełożą się na finalną satysfakcję z uzyskanych efektów. Dużą rolę odegra w tym sama agencja, która przed rozpoczęciem współpracy powinna dokładnie scharakteryzować naszą sytuację. Z punktu widzenia klienta, który nie zawsze wie, jak odbywa się pozycjonowanie, jest to jak najbardziej uczciwe podejście.

Co istotne, na pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania wpływ ma przyjęta strategia. Pierwszą metodą działania jest tzw. "na zająca" (skuteczna przy sklepach internetowych) – w krótkim czasie dostarcza na stronę dużą ilość treści bogatej w słowa kluczowe. Druga metoda – "na żółwia" – jest rozciągnięta w czasie, a teksty udostępniane są sukcesywnie co miesiąc (to np. prowadzenie bloga firmowego). Wybrana strategia samoczynnie nasunie sposób rozliczania za pozycjonowanie – za efekt lub abonament.

Czy pozycjonowanie success fee jest korzystne dla agencji SEO?


Czym tak naprawdę jest pozycjonowanie za efekt? Wybierając taki model rozliczenia, agencja SEO otrzyma wynagrodzenie dopiero w momencie osiągnięcia jasno sprecyzowanego celu: w postaci pozycji bloga na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google lub gdy nastąpi zwiększenie ruchu organicznego. Co za tym idzie, wszystkie koszty, jakie trzeba do tej chwili ponieść, leżą po stronie agencji. Niestety, trudno jest osiągnąć zamierzony efekt w bardzo krótkim czasie, na co wpływ mają skomplikowane i regularnie aktualizowane algorytmy Google. A to z kolei może doprowadzić do stosowania przez nieuczciwego pozycjonera zakazanych praktyk tzw. Black Hat SEO.

Na szczęście na rynku znajdziemy renomowane agencje, które skutecznie działają w pozycjonowaniu success fee oraz modelu abonamentowym, jednocześnie łącząc ze sobą obie te metody...

Idealne alternatywne rozwiązanie?


Wybierając agencję SEO, zwróćmy uwagę, żeby ta była elastyczna, dopasowywała się do potrzeb oraz wymagań klienta, w tym oferując komfortowy dla niego model rozliczenia. Powinna posiadać jasny i przejrzysty cennik pozycjonowania, dokładnie przedstawiający koszty, które przyjdzie nam ponieść.

Co ważne, korzystnym i uczciwym dla obu stron rozliczeniem, jest pozycjonowanie za efekt hybrydowe. Na czym ono polega? Otóż zostaje ustalona pewna podstawowa stawka abonamentowa (charakterystyczna dla modelu flat fee), która jest powiększana o dodatkową opłatę w przypadku sukcesu, osiągnięcia określonego wcześniej kamienia milowego. Te tak naprawdę zależą indywidualnie od agencji i klienta, ich wzajemnych ustaleń. Mogą to być np. zwiększona widoczność strony czy wysoka pozycja w wyszukiwarce Google. Stawki wyliczane są procentowo od podstawowej opłaty – wynoszą np. minimum 25% przy wzroście ruchu organicznego.

Praktyka pokazuje, że jest to najskuteczniejsze pozycjonowanie. Każda profesjonalna agencja dołoży wszelkich starań, aby spełnić założenia i... więcej zarobić.

Co jeszcze warto wiedzieć?


Podjęcie współpracy z agencją SEO powinno być przemyślaną decyzją. Przeanalizujmy naszą sytuację, określmy wymagania, oczekiwania, ale i możliwości. Ponadto zawsze kierujmy się ku renomowanym specjalistom, którzy nie tylko zagwarantują nam pewne działanie, ale także komfortowy sposób rozliczenia – zarówno za efekt (success fee), abonamentowy (flat fee), jak i hybrydowy (łącząc ze sobą oba te modele).

Czy któryś z nich jest zły albo niewskazany? – Wręcz przeciwnie! Natomiast, aby sprawdził się w naszym przypadku, musimy od początku oprzeć się o czytelne i proste zasady we współpracy z pozycjonerem. Wywierając na nim stałą presję i oczekując konkretnych wyników, sprawimy, że z jeszcze większym zaangażowaniem podejdzie do swoich zadań i wywinduje stronę w wynikach wyszukiwarki Google.

A to w końcu jest naszym nadrzędnym celem...

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Uczniowie trenują ucho. Multimedialne wsparcie dla szkolnych logopedów

materiał partnera
Trzynaście szkół z siedmiu województw otrzymało nowoczesne narzędzia dla gabinetów logopedycznych. Dzięki dołączeniu przez wydawnictwo Ei System do programu „Logopeda w każdej szkole i przedszkolu” fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty.

Rolki Reggae Express 2. Wyścig z czasem dla małej Hani

Bartłomiej Dwornik
130 kilometrów na rolkach w niecałe 10 godzin. Rolkarze z Dolnego Śląska podejmują wyzwanie dla 8-miesięcznej Hani, chorej na neuroblastomę. To najbardziej złośliwy nowotwór dziecięcy. Wspierać ich będzie kilkuset sportowców z całego świata za pośrednictwem Endomondo. Reporterzy.info patronują temu wyzwaniu!

Bezpieczeństwo i komforct pracy. Profesjonalna odzież ochronna do akcji gaśniczych i ratunkowych

strefa998.pl
Sprawne przeprowadzenie akcji ratowniczej zależy nie tylko od umiejętności strażaka czy ratownika wodnego. Ekstremalne warunki i temperatury, w jakich przychodzi im pracować, wymagają zaopatrzenia w wysokiej klasy sprzęt. [artykuł sponsorowany]

Kiedy i kto może ogłosić upadłość konsumencką?

artykuł sponsorowany
Upadłość konsumencka jest jedną z instytucji, które pozwalają niejako na rozpoczęcie "od nowa" w sytuacji, w której konsument popadł w długi, z których nie może wyjść.

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

Wprowadzenie do strategii marki

artykuł sponsorowany
Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera - świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek.

Rodzaje znaków towarowych. Kolor, smak i zapach pod ochroną prawną

znakitowarowe-blog.pl
Znak towarowy przeważnie kojarzy się z nazwą lub logo firmy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taką funkcję może pełnić również kolor, kształt, dźwięk, a nawet zapach i smak! Jak to możliwe? Sprawdź jakie oznaczenie możesz zarejestrować w urzędzie patentowym. Zadbaj o maksymalną ochronę dla swojej marki i wyróżnij się na tle konkurencji. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24