menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

22.09.2022

Pozycjonowanie za efekt – jak do tego podejść?

Materiał zewnętrzny

Pozycjonowanie stron internetowych jest zadaniem złożonym, wymagającym niemałej wiedzy, doświadczenia, ale także pewnego rodzaju wyczucia. Niewiele trzeba, żeby zniweczyć cały włożony trud i stracić eksponowane miejsce w wyszukiwarce Google, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonego i nieumiejętnego pozycjonera. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm pyta o możliwość pozycjonowania za efekt. Czy jednak zawsze jest to rozwiązanie idealne dla obu stron?

Źródło: pixabay.com

  • Szybkie wykorzystanie fraz kluczowych – efekty SEO.
  • Czy pozycjonowanie success fee jest korzystne dla agencji SEO?
  • Idealne alternatywne rozwiązanie?
  • Co jeszcze warto wiedzieć?

Rozliczanie za efekt, tzw. success fee, cenione jest przez dzisiejszych przedsiębiorców i powszechnie stosowane przy współpracy z innymi firmami. Dlaczego? Otóż to bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, szczególnie kiedy spotkało się na swojej drodze agencje SEO rozliczające się na zasadzie miesięcznego abonamentu, a których działania nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Ważne jednak, żeby pamiętać, że samo w sobie pozycjonowanie za efekt nie jest idealnym modelem rozliczeń (o czym więcej dowiemy się tutaj), a w naszym zasięgu pozostają jeszcze inne opcje...

Szybkie wykorzystanie fraz kluczowych – efekty SEO


W pierwszej kolejności odpowiedzmy sobie na pytanie, czy w ogóle warto inwestować w SEO – czy włożone środki przełożą się na finalną satysfakcję z uzyskanych efektów. Dużą rolę odegra w tym sama agencja, która przed rozpoczęciem współpracy powinna dokładnie scharakteryzować naszą sytuację. Z punktu widzenia klienta, który nie zawsze wie, jak odbywa się pozycjonowanie, jest to jak najbardziej uczciwe podejście.

Co istotne, na pozycję strony w organicznych wynikach wyszukiwania wpływ ma przyjęta strategia. Pierwszą metodą działania jest tzw. "na zająca" (skuteczna przy sklepach internetowych) – w krótkim czasie dostarcza na stronę dużą ilość treści bogatej w słowa kluczowe. Druga metoda – "na żółwia" – jest rozciągnięta w czasie, a teksty udostępniane są sukcesywnie co miesiąc (to np. prowadzenie bloga firmowego). Wybrana strategia samoczynnie nasunie sposób rozliczania za pozycjonowanie – za efekt lub abonament.

Czy pozycjonowanie success fee jest korzystne dla agencji SEO?


Czym tak naprawdę jest pozycjonowanie za efekt? Wybierając taki model rozliczenia, agencja SEO otrzyma wynagrodzenie dopiero w momencie osiągnięcia jasno sprecyzowanego celu: w postaci pozycji bloga na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google lub gdy nastąpi zwiększenie ruchu organicznego. Co za tym idzie, wszystkie koszty, jakie trzeba do tej chwili ponieść, leżą po stronie agencji. Niestety, trudno jest osiągnąć zamierzony efekt w bardzo krótkim czasie, na co wpływ mają skomplikowane i regularnie aktualizowane algorytmy Google. A to z kolei może doprowadzić do stosowania przez nieuczciwego pozycjonera zakazanych praktyk tzw. Black Hat SEO.

Na szczęście na rynku znajdziemy renomowane agencje, które skutecznie działają w pozycjonowaniu success fee oraz modelu abonamentowym, jednocześnie łącząc ze sobą obie te metody...

Idealne alternatywne rozwiązanie?


Wybierając agencję SEO, zwróćmy uwagę, żeby ta była elastyczna, dopasowywała się do potrzeb oraz wymagań klienta, w tym oferując komfortowy dla niego model rozliczenia. Powinna posiadać jasny i przejrzysty cennik pozycjonowania, dokładnie przedstawiający koszty, które przyjdzie nam ponieść.

Co ważne, korzystnym i uczciwym dla obu stron rozliczeniem, jest pozycjonowanie za efekt hybrydowe. Na czym ono polega? Otóż zostaje ustalona pewna podstawowa stawka abonamentowa (charakterystyczna dla modelu flat fee), która jest powiększana o dodatkową opłatę w przypadku sukcesu, osiągnięcia określonego wcześniej kamienia milowego. Te tak naprawdę zależą indywidualnie od agencji i klienta, ich wzajemnych ustaleń. Mogą to być np. zwiększona widoczność strony czy wysoka pozycja w wyszukiwarce Google. Stawki wyliczane są procentowo od podstawowej opłaty – wynoszą np. minimum 25% przy wzroście ruchu organicznego.

Praktyka pokazuje, że jest to najskuteczniejsze pozycjonowanie. Każda profesjonalna agencja dołoży wszelkich starań, aby spełnić założenia i... więcej zarobić.

Co jeszcze warto wiedzieć?


Podjęcie współpracy z agencją SEO powinno być przemyślaną decyzją. Przeanalizujmy naszą sytuację, określmy wymagania, oczekiwania, ale i możliwości. Ponadto zawsze kierujmy się ku renomowanym specjalistom, którzy nie tylko zagwarantują nam pewne działanie, ale także komfortowy sposób rozliczenia – zarówno za efekt (success fee), abonamentowy (flat fee), jak i hybrydowy (łącząc ze sobą oba te modele).

Czy któryś z nich jest zły albo niewskazany? – Wręcz przeciwnie! Natomiast, aby sprawdził się w naszym przypadku, musimy od początku oprzeć się o czytelne i proste zasady we współpracy z pozycjonerem. Wywierając na nim stałą presję i oczekując konkretnych wyników, sprawimy, że z jeszcze większym zaangażowaniem podejdzie do swoich zadań i wywinduje stronę w wynikach wyszukiwarki Google.

A to w końcu jest naszym nadrzędnym celem...

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

SXO - w jaki sposób pomoże Ci w zwiększeniu sprzedaży?

artykuł sponsorowany
Coraz więcej przedsiębiorców rozpoczyna swoją przygodę z branżą e-commerce. Klienci z tego segmentu wciąż szukają rozwiązań, które pozwolą im zwiększyć sprzedaż. Chcą zazwyczaj korzystać z wielu kanałów sprzedażowych i metod promocji, co jest dobrym posunięciem. Które z nich warto włączyć do swojego biznesu, by podejść do tematu kompleksowo? Po jakie metody warto sięgnąć, aby zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie www? O tym dowiesz się z poniższego tekstu.

Pomaganie jest sexi! Pierwsza taka kampania charytatywna na Tinderze

BARD
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" wystartowała z wyjątkową kampanią charytatywną, skierowaną do… użytkowników Tindera. Twórcy namawiają randkowiczów, żeby pokazali dobre serca i przekazali 1% podatku na leczenie małych pacjentów kliniki onkologicznej. [Reporterzy.info polecają]

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany
Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

Formularze PIT i nowe wzory. Sprawdź, które druki się zmieniają [LINK]

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Poradnik Podatnika 2021. PIT-36, PIT-37, PIT/B, PIT/D, PIT/IP, PIT/O, PIT/Z, PIT/WZ – między innymi te rodzaje dokumentów dotyczących zeznań podatkowych od 1 stycznia 2021 roku powinny być rozliczane na nowych formularzach. Wprowadzone modyfikacje mają dostosować druki do zmian w prawie. Z tego tekstu dowiesz się, jak nie zgubić się w gąszczu aktualizacji i gdzie znaleźć obowiązujące wzory.

Jak zlojalizować swojego klienta?

artykuł sponsorowany
Każda firma chce mieć jak największą ilość klientów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na zarobek. Prawda jest jednak taka, że od ilości znacznie większe znaczenie ma jakość: lojalny klient przyjdzie zawsze, osoba która widzi twoją firmę po raz pierwszy może z kolei już nigdy więcej do ciebie nie trafić.

Jak przebiegają badania techniczne autobusów i samochodów ciężarowych?

bosmal.com.pl
Jakie obowiązki spoczywają w tym zakresie na właścicielu pojazdu? Nie tylko zdrowy rozsądek, ale również obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli obowiązek regularnego przeglądu stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach publicznych. [artykuł sponsorowany]

Jak wybrać dobrą agencję brandingową?

Agencja Invitro
Nawet jeżeli posiadasz świetny produkt, którego opracowanie wymagało wielu miesięcy pracy i dużych nakładów finansowych, to trudno go będzie sprzedać bez odpowiedniego opakowania. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23