menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Vobis

21.12.2022

Czy pozycjonowanie strony w Google ma sens?

artykuł sponsorowany

Znalezienie się na szczycie wyników wyszukiwania to duży zastrzyk nowych użytkowników. Nic dziwnego, że firmy, zarówno te małe, jak i te duże, nieustannie walczą o to, by ich strony internetowe zajmowały wyższe pozycje w rankingu giganta z Moutain View. Ale czy pozycjonowanie strony w Google w obecnych czasach ma sens? Przekonajmy się!

Czy pozycjonowanie strony w Google ma sens?fot. pixabay.com

 • Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej
 • Zalety pozycjonowania strony WWW w wyszukiwarce internetowej
 • Pozycjonowanie stron WWW - alternatywa dla Ads czy ich zastępstwo?
 • Pozycjonowanie strony internetowej - skorzystaj z profesjonalnej pomocy
 • Czy warto więc stawiać na pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron internetowych


W erze cyfrowej samo posiadanie strony internetowej jest niewystarczające. Dziś niemal każda firma ma własną witrynę, ale nie każda odwiedzana jest z taką samą częstotliwością. Potencjalni klienci mogą trafić na stronę internetową z polecenia lub w wyniku działań reklamowych - prowadzonych zarówno w świecie rzeczywistym, jak i digitalowym. Jedną z gałęzi marketingu internetowego jest właśnie pozycjonowanie stron WWW.

Pozycjonowanie (SEO - Search Engine Optimization) to proces, którego działania nakierowane są na osiągnięcie, jak najwyższej pozycji w wynikach wyszukiwania na określone słowa kluczowe. Aby zrozumieć, dlaczego pozycjonowanie jest tak atrakcyjne dla przedsiębiorców, należy poznać podstawowe zalety tej formy marketingu.

Zalety pozycjonowania strony WWW w wyszukiwarce internetowej


Do korzyści, jakie niesie ze sobą pozycjonowanie stron, należy zaliczyć:

 • Zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarce Google - dzięki pozycjonowaniu strona może znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania na interesujące nas frazy, co z kolei przekłada się na większe zainteresowanie potencjalnych użytkowników.
 • Zwiększenie ruchu na stronie internetowej - jeśli strona znajduje odpowiednio wysoko, więcej osób będzie ją odwiedzać. To z kolei zwiększa szansę na to, że część z odwiedzających stanie się klientami.
 • Poprawa User Experience (UX) - pozycjonowanie to nie tylko optymalizacja strony internetowej pod silniki wyszukiwarek. Coraz częściej działania z zakresu SEO mają także na celu poprawę doświadczeń użytkowników na stronie.
 • Niski koszt pozyskania klienta - dobrze wypozycjonowana strona generuje sprzedaż czy nowe zamówienie tańszym kosztem niż reklama płatna.
 • Długotrwałe efekty pozycjonowania stron - Uplasowanie na pierwszej stronie wyników wyszukiwania nie jest łatwe, ale przeważnie daje długoterminowe efekty. Oczywiście samych działań związanych z pozycjonowaniem nie należy wstrzymywać po osiągnięciu sukcesu - konkurencja nie śpi, a sama wyszukiwarka też ewoluuje. Jednak nawet jeżeli przestaniesz działać na tym polu, spadek z Topów będzie znacznie wolniejszy niż przy reklamie płatnej - tutaj jeżeli nie opłacisz reklamy, jeszcze tego samego dnia znikniesz z wyników.

Pozycjonowanie stron WWW - alternatywa dla Ads czy ich zastępstwo?


Dzięki zrozumieniu tego, jak działa Google, będziesz w stanie pozycjonować swoją witrynę wyżej na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Odbije się to na większym ruchu z wyników organicznych, a Twoja strona dotrze do nowych odbiorców. Czy w takim razie pozycjonowanie strony w wynikach wyszukiwania jest w stanie zastąpić reklamy płatne (takie jak Google Ads)?

W naszej opinii obie te formy marketingu internetowego nawzajem się uzupełniają. Adsy pomogą ściąganiu ruchu ze słów kluczowych, na które jeszcze Twoja strona nie jest widoczna, a pozycjonowanie pomoże poprawić wynik jakości dla reklam.

Przed przystąpieniem do pozycjonowania w naturalnych wynikach wyszukiwania warto zrobić najpierw audyt strony internetowej pod kątem SEO. Audyt SEO pomoże rozwiązać problemy techniczne, wskaże konkurencje oraz metody jej działania, a także wypunktuje, które frazy kluczowe warto uwzględnić w optymalizacji strony czy treści na stronie.

Na bazie audytu SEO tworzona jest też strategia pozycjonowania, która określi ramy czasowe działań oraz wskaże kierunek dalszych prac.

Pozycjonowanie strony internetowej - skorzystaj z profesjonalnej pomocy


Czy samodzielne skuteczne pozycjonowanie strony WWW jest możliwe? Tak, jednak wielu przedsiębiorców nie ma czasu zagłębiać się w niuanse pozycjonowania czy czytać dokumentacje wyszukiwarki Google. Dlatego też o wiele wygodniej jest skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej agencji SEO.

Korzystanie z usług agencji SEO ma wiele korzyści w porównaniu z samodzielnym pozycjonowaniem:

 • Specjaliści z doświadczeniem: Agencje SEO zatrudniają specjalistów z dziedziny optymalizacji stron internetowych, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Dzięki temu mogą skutecznie pomóc w poprawieniu widoczności witryny w wyszukiwarkach internetowych. Ponadto do naszej dyspozycji są też specjaliści ds. pozyskiwania wartościowych linków, copywriterzy czy programiści, którzy wprowadzą zaproponowane przez SEO zmiany.
 • Oszczędność czasu: Pozycjonowanie strony internetowej wymaga czasu, umiejętności i wiedzy. Powierzenie tego zadania agencji SEO pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który możesz poświęcić na inne istotne sprawy związane z prowadzeniem biznesu.
 • Skuteczność: Agencja SEO / SEM posiada narzędzia i technologie, które pomagają monitorować i analizować prowadzone działania. Dzięki temu może śledzić postępy i wprowadzać ewentualne zmiany, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.

Ponadto agencje pozycjonujące mogą również pomóc w określeniu strategii marketingowych i działań związanych z pozycjonowaniem, co może pomóc w skutecznym budowaniu ruchu na stronie i przyciąganiu potencjalnych klientów - nie tylko z wyszukiwarek.

Czy warto więc stawiać na pozycjonowanie?


Podsumowując, pozycjonowanie strony w wyszukiwarce internetowej jest jednym z elementów, który pomaga odnieść sukcesu w świecie online. Im wyżej strona pojawia się w rankingach wyszukiwarki, tym większe prawdopodobieństwo, że zobaczy ją potencjalni klienci. Aby zapewnić skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych, konieczne jest zrozumienie, jak działa ranking Google i w jaki sposób właściciele witryn mogą optymalizować swoje witryny pod kątem SEO. Warto oszczędzić sobie dodatkowych kosztów i skorzystać z usług profesjonalnej agencji, która zatrudnia specjalistów i korzysta ze specjalistycznych narzędzi.Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Zabawki na urodziny - jak wybrać idealny prezent dla malucha?

artykuł sponsorowany
Urodziny to wyjątkowy czas dla każdego dziecka. W tym dniu, oprócz tortu, balonów i śpiewu, nie może zabraknąć wyjątkowego prezentu. Jak wybrać zabawkę, która nie tylko dostarczy maluchowi mnóstwo radości, ale także będzie dla niego wartościowa? Oto kilka propozycji.

Agencja content maretingowa – jak wybrać tę właściwą?

artykuł sponsorowany
Wybór agencji content marketingowej jest jak wybór butów do biegania. Żeby trening w nich był komfortowy i spełniał swój cel, buty te muszą być dobrze dobrane do kształtu stopy. Na rynku istnieje mnóstwo firm, które świadczą usługi z zakresu marketingu treści i każda z nich pręży muskuły przed potencjalnymi klientami.

Jak zlojalizować swojego klienta?

artykuł sponsorowany
Każda firma chce mieć jak największą ilość klientów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na zarobek. Prawda jest jednak taka, że od ilości znacznie większe znaczenie ma jakość: lojalny klient przyjdzie zawsze, osoba która widzi twoją firmę po raz pierwszy może z kolei już nigdy więcej do ciebie nie trafić.

Poradnik młodego humanisty. Jak studiować i nie zwariować?

POLECAMY
E-book opracowany przez specjalistów z portalu historycznego Histmag.org to lektura obowiązkowa dla przyszłych i obecnych studentów kierunków humanistycznych. Znajdziecie w nim mnóstwo cennej wiedzy praktycznej i podpowiedzi, jak sprawnie poruszać się w nowym, studenckim świecie.

#FakeHunter Challenge. Wojna informacyjna - konkurs Polskiej Agencji Prasowej

konkurs
18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie m.in. wyszukiwanie fałszywych informacji związanych z wojną w Ukrainie oraz przygotowanie kreatywnej pracy pod hasłem „Nie nabieram się na fake newsy”. Na najlepsze zespoły czekają: nagrody finansowe, rzeczowe oraz warsztaty z projektowania 3D.

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny
W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

Jak zadbać o profesjonalny wizerunek firmy? Pomyśl o tych rzeczach

artykuł sponsorowany
Na wizerunek firmy składa się nie tylko jakość proponowanych usług, ale także sposób obsługi czy utrzymywanie kontaktów z kluczowymi kontrahentami. Jak skutecznie zbudować profesjonalny wizerunek firmy? O czym pamiętać przy planowaniu działań marketingowych? Przeczytaj ten artykuł, by się dowiedzieć!

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Volcano
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24