menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

22.12.2022

Poszukiwanie ofert pracy w opiece w Niemczech

artykuł sponsorowany

Coraz więcej polskich pracowników rozgląda się za pracą u naszych zachodnich sąsiadów. Jedną z najpopularniejszych profesji jest zawód opiekuna lub opiekunki osób starszych. Wynagrodzenia są bardzo atrakcyjne w porównaniu do niskich wymagań – wystarczą przynajmniej podstawy niemieckiego i empatyczna, altruistyczna dusza. Ofert pracy w opiece w Niemczech jest wiele, ale jak wybrać tę najlepszą? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

Poszukiwanie ofert pracy w opiece w Niemczechfot. insta_photos/licencja Adobe Stock dla veritas-opieka.pl

Opieka w Niemczech na własną rękę


Miejscowość, kod pocztowy, wysokość wynagrodzenia, opis osoby potrzebującej opieki – to niezbędne minimum, co oferta powinna zawierać. Dobra oferta powinna podkreślać, czy kwota jest podana w netto, czy brutto. Jeśli nie jest to określone, zaleca się kontakt telefoniczny z firmą i dopytanie o ten szczegół.

Czytając ofertę, zwróćmy uwagę na choroby seniora, którym prawdopodobnie będziemy się opiekować. Jeśli osoba starsza cierpi na demencję, i do tego jest mobilna, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że trzeba będzie nieustannie jej pilnować, by nagle zdezorientowana nie wyszła z domu. Należy też mieć na względzie fakt, że osoba ta może być agresywna – często takie reakcje towarzyszą chorym, którzy czują się zagubieni i przytłoczeni swoją trudną sytuacją. Dopiero, jeśli stwierdzisz, że choroby seniora nie są czymś nie do wytrzymania, przejrzyj resztę szczegółów oferty.

Opieka w Niemczech oznacza też mieszkanie z seniorem. Dobra oferta powinna zawierać informację, czy senior mieszka sam, czy może z innymi członkami rodziny, aby opiekunka przed podjęciem decyzji i podróżą mogła odpowiednio się nastawić.

Oferty pracy w opiece w Niemczech i współpraca z agencją


Wiele opiekunek poszukuje ofert pracy w opiece w Niemczech i wyjeżdża na własną rękę. Na samodzielny wyjazd mogą się zdecydować wyłącznie osoby, które bardzo dobrze znają język niemiecki i tamtejsze prawo pracy. Panie lub panowie, którzy nie mają wielkiego doświadczenia w opiece w Niemczech i znają język jedynie na poziomie komunikatywnym, mogą paść ofiarą oszustw. Mogą dostać skomplikowanie sporządzoną umowę lub nie dostać jej w ogóle, wskutek czego mogą nawet nie dostać wypłaty. Pracownik nieznający dobrze niemieckiego, który wyjechał samodzielnie, w razie ewentualnych nieporozumień z rodziną nie ma do kogo się zwrócić o pomoc. Nie wspominając już o ubezpieczeniach, w tym zdrowotnych i rozliczeniach podatkowych.

Wystarczy zgłosić się do agencji opiekunek Veritas, która wszystko załatwi za pracownika. Współpraca z Veritas oznacza przejrzystą umowę, darmowy transport na miejsce zlecenia i opiekę koordynatora. Zatrudnij się w opiece w Niemczech i zarabiaj nawet 1900 euro netto miesięcznie!

Sprawdź szczegóły: Praca opieka Niemcy.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Szkoła, w której telefon to narzędzie? W Galileo to możliwe!

materiał partnera
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Publicznych, ale z wyjątkowym programem nauki.

Poradnik młodego humanisty. Jak studiować i nie zwariować?

POLECAMY
E-book opracowany przez specjalistów z portalu historycznego Histmag.org to lektura obowiązkowa dla przyszłych i obecnych studentów kierunków humanistycznych. Znajdziecie w nim mnóstwo cennej wiedzy praktycznej i podpowiedzi, jak sprawnie poruszać się w nowym, studenckim świecie.

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Ile będzie kosztowała własna strona internetowa?

artykuł gościnny
Założenie własnej strony internetowej wiąże się z wieloma korzyściami. Podnosi świadomość społeczną o danej firmie i świadczonych przez nią usługach, pozwala wypromować oferowane przez nią produkty i nawiązać stałą współpracę z zewnętrznymi partnerami. Pamiętać jednak musimy, że naprawdę dobrą stronę internetową przygotować mogą tylko profesjonaliści. Ile zapłacimy za taką usługę?

Podaruj prezent na święta. Spraw radość dzieciom chorym na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Choroba Nowotworową
Dzieci zmagające się z chorobami nowotworowymi nawet święta spędzają w szpitalu. Dlatego Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" zaprasza do udziału w wyjątkowym, świątecznym projekcie. Żeby dać dzieciom z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei tyle radości i świątecznej atmosfery, ile to tylko możliwe. [Reporterzy.info wspierają]

Rodzaje znaków towarowych. Kolor, smak i zapach pod ochroną prawną

znakitowarowe-blog.pl
Znak towarowy przeważnie kojarzy się z nazwą lub logo firmy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taką funkcję może pełnić również kolor, kształt, dźwięk, a nawet zapach i smak! Jak to możliwe? Sprawdź jakie oznaczenie możesz zarejestrować w urzędzie patentowym. Zadbaj o maksymalną ochronę dla swojej marki i wyróżnij się na tle konkurencji. [artykuł sponsorowany]

11 Koncert Nadziei. Największe wydarzenie charytatywne we Wrocławiu

BARD
Gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z przedstawicielami znanych firm. Takiego połączenia Wrocław jeszcze nie widział! 6 kwietnia będzie wyjątkowa okazja: charytatywny, 11. Koncert Nadziei "Capitalne Duety". [Reporterzy.info wspierają]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Lumix
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24