menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

22.12.2022

Poszukiwanie ofert pracy w opiece w Niemczech

artykuł sponsorowany

Coraz więcej polskich pracowników rozgląda się za pracą u naszych zachodnich sąsiadów. Jedną z najpopularniejszych profesji jest zawód opiekuna lub opiekunki osób starszych. Wynagrodzenia są bardzo atrakcyjne w porównaniu do niskich wymagań – wystarczą przynajmniej podstawy niemieckiego i empatyczna, altruistyczna dusza. Ofert pracy w opiece w Niemczech jest wiele, ale jak wybrać tę najlepszą? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

Poszukiwanie ofert pracy w opiece w Niemczechfot. insta_photos/licencja Adobe Stock dla veritas-opieka.pl

Opieka w Niemczech na własną rękę


Miejscowość, kod pocztowy, wysokość wynagrodzenia, opis osoby potrzebującej opieki – to niezbędne minimum, co oferta powinna zawierać. Dobra oferta powinna podkreślać, czy kwota jest podana w netto, czy brutto. Jeśli nie jest to określone, zaleca się kontakt telefoniczny z firmą i dopytanie o ten szczegół.

Czytając ofertę, zwróćmy uwagę na choroby seniora, którym prawdopodobnie będziemy się opiekować. Jeśli osoba starsza cierpi na demencję, i do tego jest mobilna, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że trzeba będzie nieustannie jej pilnować, by nagle zdezorientowana nie wyszła z domu. Należy też mieć na względzie fakt, że osoba ta może być agresywna – często takie reakcje towarzyszą chorym, którzy czują się zagubieni i przytłoczeni swoją trudną sytuacją. Dopiero, jeśli stwierdzisz, że choroby seniora nie są czymś nie do wytrzymania, przejrzyj resztę szczegółów oferty.

Opieka w Niemczech oznacza też mieszkanie z seniorem. Dobra oferta powinna zawierać informację, czy senior mieszka sam, czy może z innymi członkami rodziny, aby opiekunka przed podjęciem decyzji i podróżą mogła odpowiednio się nastawić.

Oferty pracy w opiece w Niemczech i współpraca z agencją


Wiele opiekunek poszukuje ofert pracy w opiece w Niemczech i wyjeżdża na własną rękę. Na samodzielny wyjazd mogą się zdecydować wyłącznie osoby, które bardzo dobrze znają język niemiecki i tamtejsze prawo pracy. Panie lub panowie, którzy nie mają wielkiego doświadczenia w opiece w Niemczech i znają język jedynie na poziomie komunikatywnym, mogą paść ofiarą oszustw. Mogą dostać skomplikowanie sporządzoną umowę lub nie dostać jej w ogóle, wskutek czego mogą nawet nie dostać wypłaty. Pracownik nieznający dobrze niemieckiego, który wyjechał samodzielnie, w razie ewentualnych nieporozumień z rodziną nie ma do kogo się zwrócić o pomoc. Nie wspominając już o ubezpieczeniach, w tym zdrowotnych i rozliczeniach podatkowych.

Wystarczy zgłosić się do agencji opiekunek Veritas, która wszystko załatwi za pracownika. Współpraca z Veritas oznacza przejrzystą umowę, darmowy transport na miejsce zlecenia i opiekę koordynatora. Zatrudnij się w opiece w Niemczech i zarabiaj nawet 1900 euro netto miesięcznie!

Sprawdź szczegóły: Praca opieka Niemcy.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

artykuł sponsorowany
Współcześnie rynek e-commerce rozwija się błyskawicznie, a za sprawią pandemii Covid-19 proces ten znacznie przyspieszył. Rosnąca konkurencja to kolejne wyzwania stojące przed sprzedawcami oferującymi produkty online. Dlatego istotne jest odpowiednie pozycjonowanie sklepów internetowych. Dowiedz się, jak zadbać o widoczność biznesu w sieci!

Kampanie na Facebooku

materiał zewnętrzny
Chcąc osiągnąć sukces w biznesie nie wystarczy tylko dobry produkt bądź usługa. W większości branż jest ogromna konkurencja, a konsumenci coraz bardziej świadomi i żeby wyróżniać się z tłumu, musimy istnieć w social mediach. Największym serwisem społecznościowym jest Facebook, ma on również najwięcej możliwości dotarcia do potencjalnych klientów.

Gotówkowy czy samochodowy?

lowcakredytow.pl
Czasem wybór sposobu zakupu samochodu zajmuje więcej czasu niż decyzja, które auto kupić. Większość klientów wspomaga się różnego rodzaju kredytami lub też pożyczkami, a tym samym mogą sobie pozwolić na wymarzone cztery kółka. Oferty banków i parabanków oraz dealerów samochodowych sprawiają, że mamy naprawdę dużo możliwości do wyboru. [artykuł sponsorowany]

Poradnik młodego humanisty. Jak studiować i nie zwariować?

POLECAMY
E-book opracowany przez specjalistów z portalu historycznego Histmag.org to lektura obowiązkowa dla przyszłych i obecnych studentów kierunków humanistycznych. Znajdziecie w nim mnóstwo cennej wiedzy praktycznej i podpowiedzi, jak sprawnie poruszać się w nowym, studenckim świecie.

Czy Polacy w 2024 planują zmienić zawód lub podnosić kompetencje? [ANKIETA Aplikuj.pl]

nasz patronat
Najbliższe lata mogą być kluczowe dla rynku pracy również w Polsce m.in za sprawą dynamicznego rozwoju nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji. Wdrażanie rozwiązań AI w wielu firmach zmienia nie tylko sposób wykonywania pracy, ale i niejednokrotnie wymaga od pracowników pozyskiwania nowych umiejętności, a nawet przebranżowienia.

Darmowe motywy WordPress: jak znaleźć te wartościowe?

artykuł sponsorowany
WordPress to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych, oferująca bogatą bibliotekę motywów graficznych. Dla wielu użytkowników ważne jest znalezienie wartościowych motywów, które nie tylko będą atrakcyjne wizualnie, ale także funkcjonalne i łatwe w użyciu.

Windery jako skuteczna reklama mobilna

supraprint.pl
Maszty reklamowe cieszą się coraz większą popularnością wśród osób chcących wypromować swój event. Mogą one być wykonane z włókna szklanego czy też z materiałów kompozytowych. Jest to rodzaj dynamicznej formy reklamy, która cały czas powiewa na wietrze, przez co nie sposób jest jej nie zauważyć. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24