menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

22.12.2022

Poszukiwanie ofert pracy w opiece w Niemczech

artykuł sponsorowany

Coraz więcej polskich pracowników rozgląda się za pracą u naszych zachodnich sąsiadów. Jedną z najpopularniejszych profesji jest zawód opiekuna lub opiekunki osób starszych. Wynagrodzenia są bardzo atrakcyjne w porównaniu do niskich wymagań – wystarczą przynajmniej podstawy niemieckiego i empatyczna, altruistyczna dusza. Ofert pracy w opiece w Niemczech jest wiele, ale jak wybrać tę najlepszą? Na to pytanie odpowiemy w niniejszym artykule.

Poszukiwanie ofert pracy w opiece w Niemczechfot. insta_photos/licencja Adobe Stock dla veritas-opieka.pl

Opieka w Niemczech na własną rękę


Miejscowość, kod pocztowy, wysokość wynagrodzenia, opis osoby potrzebującej opieki – to niezbędne minimum, co oferta powinna zawierać. Dobra oferta powinna podkreślać, czy kwota jest podana w netto, czy brutto. Jeśli nie jest to określone, zaleca się kontakt telefoniczny z firmą i dopytanie o ten szczegół.

Czytając ofertę, zwróćmy uwagę na choroby seniora, którym prawdopodobnie będziemy się opiekować. Jeśli osoba starsza cierpi na demencję, i do tego jest mobilna, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że trzeba będzie nieustannie jej pilnować, by nagle zdezorientowana nie wyszła z domu. Należy też mieć na względzie fakt, że osoba ta może być agresywna – często takie reakcje towarzyszą chorym, którzy czują się zagubieni i przytłoczeni swoją trudną sytuacją. Dopiero, jeśli stwierdzisz, że choroby seniora nie są czymś nie do wytrzymania, przejrzyj resztę szczegółów oferty.

Opieka w Niemczech oznacza też mieszkanie z seniorem. Dobra oferta powinna zawierać informację, czy senior mieszka sam, czy może z innymi członkami rodziny, aby opiekunka przed podjęciem decyzji i podróżą mogła odpowiednio się nastawić.

Oferty pracy w opiece w Niemczech i współpraca z agencją


Wiele opiekunek poszukuje ofert pracy w opiece w Niemczech i wyjeżdża na własną rękę. Na samodzielny wyjazd mogą się zdecydować wyłącznie osoby, które bardzo dobrze znają język niemiecki i tamtejsze prawo pracy. Panie lub panowie, którzy nie mają wielkiego doświadczenia w opiece w Niemczech i znają język jedynie na poziomie komunikatywnym, mogą paść ofiarą oszustw. Mogą dostać skomplikowanie sporządzoną umowę lub nie dostać jej w ogóle, wskutek czego mogą nawet nie dostać wypłaty. Pracownik nieznający dobrze niemieckiego, który wyjechał samodzielnie, w razie ewentualnych nieporozumień z rodziną nie ma do kogo się zwrócić o pomoc. Nie wspominając już o ubezpieczeniach, w tym zdrowotnych i rozliczeniach podatkowych.

Wystarczy zgłosić się do agencji opiekunek Veritas, która wszystko załatwi za pracownika. Współpraca z Veritas oznacza przejrzystą umowę, darmowy transport na miejsce zlecenia i opiekę koordynatora. Zatrudnij się w opiece w Niemczech i zarabiaj nawet 1900 euro netto miesięcznie!

Sprawdź szczegóły: Praca opieka Niemcy.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

artykuł sponsorowany
Współcześnie rynek e-commerce rozwija się błyskawicznie, a za sprawią pandemii Covid-19 proces ten znacznie przyspieszył. Rosnąca konkurencja to kolejne wyzwania stojące przed sprzedawcami oferującymi produkty online. Dlatego istotne jest odpowiednie pozycjonowanie sklepów internetowych. Dowiedz się, jak zadbać o widoczność biznesu w sieci!

Pomaganie jest sexi! Pierwsza taka kampania charytatywna na Tinderze

BARD
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" wystartowała z wyjątkową kampanią charytatywną, skierowaną do… użytkowników Tindera. Twórcy namawiają randkowiczów, żeby pokazali dobre serca i przekazali 1% podatku na leczenie małych pacjentów kliniki onkologicznej. [Reporterzy.info polecają]

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]

Choinkowy Las już po raz trzeci pomaga dzieciom chorym na raka

Klaudia Smolarska-Kulej
Jak co roku, 10 zł ze sprzedaży każdego świerka czy jodły w z Choinkowego Lasu trafi na leczenie i opiekę nad dziećmi z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei, W tym roku są już trzy! Dwa we Wrocławiu i jeden w Legnicy. Wszystkie zapraszają do przebierania w świątecznych drzewkach i pomagania małym wojownikom! [Reporterzy.info polecają]

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany
Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

Rodzaje znaków towarowych. Kolor, smak i zapach pod ochroną prawną

znakitowarowe-blog.pl
Znak towarowy przeważnie kojarzy się z nazwą lub logo firmy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taką funkcję może pełnić również kolor, kształt, dźwięk, a nawet zapach i smak! Jak to możliwe? Sprawdź jakie oznaczenie możesz zarejestrować w urzędzie patentowym. Zadbaj o maksymalną ochronę dla swojej marki i wyróżnij się na tle konkurencji. [artykuł sponsorowany]

Wprowadzenie do strategii marki

artykuł sponsorowany
Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera - świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23