menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

9.01.2023

Czym jest link afiliacyjny?

artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz zarobić na mediach społecznościowych lub swojej stronie internetowej, zapewne zainteresujesz się branżą e commerce. Jej pochodną jest także branża afiliacyjna i możliwość dołączenia do programu partnerskiego. Czym dokładnie jest marketing afiliacyjny? Czym jest link tekstowy, program partnerski czy sieć afiliacyjna? Jak działa marketing afiliacyjny? Jak korzystać z marketingu afiliacyjnego? Jaką rolę pełnią linki afiliacyjne w marketingu afiliacyjnym?

Czym jest link afiliacyjny?fot. LinkedIn Sales Navigator/Pexels.com

Marketing partnerski - czym są linki partnerskie?


Myśląc o sprzedaży w internecie, myślisz pewnie o takich miejscach jak strony internetowe czy sprzedaży na portalach społecznościowych. Jednak tak naprawdę, nie musisz sam sprzedawać danych produktów, aby zarabiać. Wystarczy jedynie, że zaczniesz promować usługi i produkty, kupowane ze strony reklamodawcy poprzez link afiliacyjny. 

Z marketingiem afiliacyjnym wiążą się pojęcia wydawcy i reklamodawcy. Reklamodawca to strona, sprzedająca swoje produkty, chcąca dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców i potencjalnych klientów poprzez podejmowanie różnych działań marketingowych np. za pomocą wydawcy. Wydawca zatem to ktoś, kto generuje link partnerski , a gdy użytkownik kliknie w niego, trafia na stronę reklamodawcy.

Czym jest zatem sam link afiliacyjny? To odnośnik, który jest generowany oraz udostępniany przez wydawcę np. w social mediach. Po kliknięciu w link, użytkownik przechodzi na stronę reklamodawcy, a jeśli dokona zakupu, wydawca zyska prowizję od takiej sprzedaży. Co ważne w przypadku linków partnerskich, są to unikatowe adresy URL, które po przetworzeniu w systemie afiliacji, ma unikatowy kod ID wydawcy. Dzięki linkom wiadomo np. o każdej sprzedaży z linku wydawcy oraz można obliczyć, jaki ruch na stronę reklamodawcy generuje konkretny link wydawcy.

Na czym polega marketing afiliacyjny? Jak korzystać z linków afiliacyjnych?


Wiesz już, że link afiliacyjny służy do promowania produktów. Z punktu widzenia reklamodawcy, współpraca z większą ilością wydawców jest bardziej korzystna. Dlatego tworzy się między innymi programy afiliacyjne, które mają zachęcić użytkowników do stania się wydawcą i zarabiania prowizji.

Powtórzmy jeszcze raz, jak działają linki afiliacyjne. Każde kliknięcie w link, dostępny np. na blogu, w artykule, we wpisie na facebooku, jest zliczany przez system afiliacyjny. Jeśli użytkownik, po kliknięciu w link i przejściu na stronę reklamodawcy, dokona zakupów, system to odnotuje i przypisze prowizję określonemu wydawcy. Co istotne dla wydawcy - klient nie musi dokonać zakupu od razu po kliknięciu w link. Systemy efektywnościowe programów partnerskich, pozwalają na rozpoznawanie plików cookies użytkownika i gwarantować, że jeśli dokona on zakupu w ciągu 30 dni od kliknięcia w dany link, wydawca i tak otrzyma wynagrodzenie.

Jak dołączyć do sieci afiliacyjnej i gdzie wykorzystywać programy partnerskie?


Jeśli chcesz zarabiać, z dowolnego miejsca całego świata, nie musisz być dobrym sticte w sprzedaży. Nie musisz szukać nowych klientów, ważne, że znajdziesz odpowiednią grupę docelową, do której dotrzesz za pośrednictwem np. bloga, vloga, kanału na toutube, na social mediach, stronach tematycznych i opiniotwórczych. Częśći wydawców może korzystać z mailingów, serwisów rabatowych czy porównywarek cenowych.

Żeby stać się wydawcą nie musisz spełniać wymogów. Musisz jedynie zarejestrować się w programie partnerskim czy sieci afiliacyjnej, skąd dostaniesz dostęp do specjalnie generowanych adresów URL danego reklamodawcy. W dalszej kolejności, takie linki umieszczasz w różnych miejscach w internecie np. na swoim blogu. 

Wiele sieci afiliacyjnych, pozwala także wydawcom na samodzielne generowanie linków. Wystarczy w tym celu skopiować w wyszukiwarce link do strony z konkretnym produktem, wkleić do generatora w programie partnerskim i samemu przetworzyć go w link afiliacyjny.

Jeśli natomiast jesteś reklamodawcą i nie wiesz jak dotrzeć do nowych klientów, zachęcamy do wejścia na stronę https://roxart.pl/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

#FakeHunter Challenge. Wojna informacyjna - konkurs Polskiej Agencji Prasowej

konkurs
18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie m.in. wyszukiwanie fałszywych informacji związanych z wojną w Ukrainie oraz przygotowanie kreatywnej pracy pod hasłem „Nie nabieram się na fake newsy”. Na najlepsze zespoły czekają: nagrody finansowe, rzeczowe oraz warsztaty z projektowania 3D.

Czy oczyszczacze powietrza rzeczywiście są warte uwagi?

artykuł sponsorowany
Odpowiednio dobrany oczyszczacz może być sposobem na poprawę jakości codziennego życia, a przy okazji także zdrowia.

Pierwsze w Polsce szkoły, które idą do uczniów z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
Setka dzieci z Ukrainy, które razem z mamami uciekły przed wojną do Wrocławia, będzie mogła uczyć się w przygotowanych dla nich klasach. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty podpisała z wrocławskim Urzędem Miasta porozumienie w sprawie prowadzenia oddziałów przygotowawczych dla ukraińskich uczniów. Oficjalnie ruszą 1 lipca.

Internetowi gracze zebrali pieniądze na uruchomienie poradni dla dzieci

Patronat Reporterzy.info
Prawie 30 godzin gry na żywo, ponad 1100 uczestników i wielki ładunek dobrej energii. Uczestnicy i widzowie Świątecznego Streamu Charytatywnego na Youtube zebrali ponad 2600 złotych na uruchomienie internetowej poradni pedagogicznej.

Promocja video – czy warto ją stosować?

materiał partnera
Ostatnie miesiące pokazały, jak wiele można zyskać dzięki przeniesieniu biznesu do rzeczywistości wirtualnej. Daje to wymierne rezultaty w czasie pandemii, ale też pozwala zyskać nowe grupy odbiorców na rozmaite towary lub usługi na przyszłość.

Czy pozycjonowanie strony w Google ma sens?

artykuł sponsorowany
Znalezienie się na szczycie wyników wyszukiwania to duży zastrzyk nowych użytkowników. Nic dziwnego, że firmy, zarówno te małe, jak i te duże, nieustannie walczą o to, by ich strony internetowe zajmowały wyższe pozycje w rankingu giganta z Moutain View. Ale czy pozycjonowanie strony w Google w obecnych czasach ma sens? Przekonajmy się!

Marketing w branży logistycznej - najważniejsze informacje

artykuł sponsorowany
Usługi logistyczne cieszą się coraz większą popularnością, co sprawia, że konkurencja na rynku jest naprawdę spora. Aby pozyskać klientów i zwiększać renomę swojej firmy, trzeba wiedzieć, jak skutecznie reklamować własną działalność. Reklama firmy logistycznej jest niebywale ważna.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24