menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Vobis

9.01.2023

Czym jest link afiliacyjny?

artykuł sponsorowany

W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz zarobić na mediach społecznościowych lub swojej stronie internetowej, zapewne zainteresujesz się branżą e commerce. Jej pochodną jest także branża afiliacyjna i możliwość dołączenia do programu partnerskiego. Czym dokładnie jest marketing afiliacyjny? Czym jest link tekstowy, program partnerski czy sieć afiliacyjna? Jak działa marketing afiliacyjny? Jak korzystać z marketingu afiliacyjnego? Jaką rolę pełnią linki afiliacyjne w marketingu afiliacyjnym?

Czym jest link afiliacyjny?fot. LinkedIn Sales Navigator/Pexels.com

Marketing partnerski - czym są linki partnerskie?


Myśląc o sprzedaży w internecie, myślisz pewnie o takich miejscach jak strony internetowe czy sprzedaży na portalach społecznościowych. Jednak tak naprawdę, nie musisz sam sprzedawać danych produktów, aby zarabiać. Wystarczy jedynie, że zaczniesz promować usługi i produkty, kupowane ze strony reklamodawcy poprzez link afiliacyjny. 

Z marketingiem afiliacyjnym wiążą się pojęcia wydawcy i reklamodawcy. Reklamodawca to strona, sprzedająca swoje produkty, chcąca dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców i potencjalnych klientów poprzez podejmowanie różnych działań marketingowych np. za pomocą wydawcy. Wydawca zatem to ktoś, kto generuje link partnerski , a gdy użytkownik kliknie w niego, trafia na stronę reklamodawcy.

Czym jest zatem sam link afiliacyjny? To odnośnik, który jest generowany oraz udostępniany przez wydawcę np. w social mediach. Po kliknięciu w link, użytkownik przechodzi na stronę reklamodawcy, a jeśli dokona zakupu, wydawca zyska prowizję od takiej sprzedaży. Co ważne w przypadku linków partnerskich, są to unikatowe adresy URL, które po przetworzeniu w systemie afiliacji, ma unikatowy kod ID wydawcy. Dzięki linkom wiadomo np. o każdej sprzedaży z linku wydawcy oraz można obliczyć, jaki ruch na stronę reklamodawcy generuje konkretny link wydawcy.

Na czym polega marketing afiliacyjny? Jak korzystać z linków afiliacyjnych?


Wiesz już, że link afiliacyjny służy do promowania produktów. Z punktu widzenia reklamodawcy, współpraca z większą ilością wydawców jest bardziej korzystna. Dlatego tworzy się między innymi programy afiliacyjne, które mają zachęcić użytkowników do stania się wydawcą i zarabiania prowizji.

Powtórzmy jeszcze raz, jak działają linki afiliacyjne. Każde kliknięcie w link, dostępny np. na blogu, w artykule, we wpisie na facebooku, jest zliczany przez system afiliacyjny. Jeśli użytkownik, po kliknięciu w link i przejściu na stronę reklamodawcy, dokona zakupów, system to odnotuje i przypisze prowizję określonemu wydawcy. Co istotne dla wydawcy - klient nie musi dokonać zakupu od razu po kliknięciu w link. Systemy efektywnościowe programów partnerskich, pozwalają na rozpoznawanie plików cookies użytkownika i gwarantować, że jeśli dokona on zakupu w ciągu 30 dni od kliknięcia w dany link, wydawca i tak otrzyma wynagrodzenie.

Jak dołączyć do sieci afiliacyjnej i gdzie wykorzystywać programy partnerskie?


Jeśli chcesz zarabiać, z dowolnego miejsca całego świata, nie musisz być dobrym sticte w sprzedaży. Nie musisz szukać nowych klientów, ważne, że znajdziesz odpowiednią grupę docelową, do której dotrzesz za pośrednictwem np. bloga, vloga, kanału na toutube, na social mediach, stronach tematycznych i opiniotwórczych. Częśći wydawców może korzystać z mailingów, serwisów rabatowych czy porównywarek cenowych.

Żeby stać się wydawcą nie musisz spełniać wymogów. Musisz jedynie zarejestrować się w programie partnerskim czy sieci afiliacyjnej, skąd dostaniesz dostęp do specjalnie generowanych adresów URL danego reklamodawcy. W dalszej kolejności, takie linki umieszczasz w różnych miejscach w internecie np. na swoim blogu. 

Wiele sieci afiliacyjnych, pozwala także wydawcom na samodzielne generowanie linków. Wystarczy w tym celu skopiować w wyszukiwarce link do strony z konkretnym produktem, wkleić do generatora w programie partnerskim i samemu przetworzyć go w link afiliacyjny.

Jeśli natomiast jesteś reklamodawcą i nie wiesz jak dotrzeć do nowych klientów, zachęcamy do wejścia na stronę https://roxart.pl/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak zadbać o delikatny kubek reklamowy z urokiem?

artykuł sponsorowany
Kubki z własnym nadrukiem są jednym z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych narzędzi do budowania pozytywnego wizerunku danej marki. Jednak, aby uzyskać właściwy efekt naszych starań marketingowych, spersonalizowane kubki reklamowe powinny być odpowiednio wyselekcjonowane, wykorzystane i pielęgnowane.

Mądry rodzic to oszczędny rodzic. Kupuj artykuły dla dziecka ze zniżkami

alerabat.com
Chciałbyś sprawić swojemu dziecku prezent i podarować mu najnowsze zabawki z bohaterami z jego ulubionych bajek, jednak ich ceny nie zawsze idą w parze z Twoimi planami? Czy wiesz, że możesz w bardzo prosty sposób obniżyć koszt takich zakupów nawet o 70%? Postaw na rozwiązanie, dzięki któremu Twoje dziecko będzie szczęśliwe, a Twój portfel nie ucierpi. Wystarczy, że podczas zakupów wykorzystasz kupony rabatowe! [artykuł sponsorowany]

Co warto wiedzieć przed podróżą do Nowej Zelandii?

artykuł sponsorowany
Lasy subtropikalne, łańcuchy górskie, lodowce, krystalicznie czyste jeziora i spektakularne wodospady to tylko kilka z licznych cudów natury, które można zobaczyć, udając się w podróż do Nowej Zelandii. Poznaj parę ciekawostek o Nowej Zelandii, które warto znać na temat tego wyspiarskiego państwa zlokalizowanego na Pacyfiku.

Aktywność fizyczna. Terapia dla seniorów i pacjentów onkologicznych

sprawdzonyfizjoterapeuta.pl
Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych czynników, które służą ograniczeniu ryzyka wystąpienia poważnych chorób. Jest również zbawienna wtedy, gdy ciężka choroba już nas dopadnie. [artykuł sponsorowany]

Zastosowanie animacji reklamowych w marketingu i reklamie - poradnik

artykuł sponsorowany
Zastosowanie animacji w biznesie wymaga odpowiedniego rozplanowania. Bardzo ważny jest także dobór jak najlepszego usługodawcy. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób zastosować animację reklamową w marketingu i reklamie.

Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?

Materiał zewnętrzny
Samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, by przyciągnąć odpowiednio dużą liczbę klientów i sprowokować ruch na stronie. Bez dodawania wpisów na różne tematy i poszerzenia contentu, trudno jest przyciągnąć na stronę odpowiednią liczbę odbiorców.

Rozlicz PIT i wesprzyj projekty pomagające w rozwoju dzieci

Reporterzy.info wspierają
Rusza sezon rozliczeń podatkowych. Dla każdego z nas to okazja, żeby BEZ PONOSZENIA DODATKOWYCH KOSZTÓW wesprzeć ważny cel społeczny lub charytatywny. Wystarczy w rozliczeniu wpisać numer KRS wybranej fundacji. Repoterzy.info zachęcają do wsparcia projektu utworzenia bezpłatnej, Wirtualnej Poradni Pedagogicznej.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Volcano
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24