menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

23.01.2023

Rozlicz PIT i wesprzyj projekty pomagające w rozwoju dzieci

Reporterzy.info wspierają

Rusza sezon rozliczeń podatkowych. Dla każdego z nas to okazja, żeby BEZ PONOSZENIA DODATKOWYCH KOSZTÓW wesprzeć ważny cel społeczny lub charytatywny. Wystarczy w rozliczeniu wpisać numer KRS wybranej fundacji. Repoterzy.info zachęcają do wsparcia projektu utworzenia bezpłatnej, Wirtualnej Poradni Pedagogicznej.

Rozlicz PIT i wesprzyj projekty pomagające w rozwoju dziecifot. ilustracja: fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty

Każdy podatnik rozliczający się na formularzu PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37, PIT 38, PIT 39 lub PIT OP ma możliwość przekazania 1,5% podatku na wskazany cel społeczny lub charytatywny. W tym roku odpis jest większy, niż w latach ubiegłych. W związku z obniżeniem stawki PIT, tym razem możemy przekazać na szczytny cel nie 1%, a właśnie 1,5%.

Choć zmieniła się wysokość odpisu, zasady nie uległy zmianie. Przekazanie 1,5% podatku NIC NIE KOSZTUJE. To Urząd Skarbowy w imieniu podatnika prześle wskazanej fundacji część podatku, który już pobrał od podatnika w ciągu całego roku.

Dlatego warto skorzystać z okazji, żeby bez żadnych dodatkowych wydatków wesprzeć ważny cel. Wystarczy w odpowiednim polu formularza wpisać numer KRS wybranej fundacji, której działania chcemy w ten sposób docenić.

KRS 00000 44866 - fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty


W Reporterzy.info jak co roku wspieramy takie inicjatywy i zachęcamy do przekazywania 1,5% podatku PIT. Tym razem zachęcamy do wsparcia fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty - KRS 00000 44866 - która od ponad 20 lat prowadzi bezpłatne szkoły i przedszkola w całej Polsce. Środki uzyskane w tym roku z odpisów 1,5% PIT pomogą fundacji zrealizować dwa bardzo ważne projekty:

 • Uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej

  Wielu rodziców – zwłaszcza w mniejszych miejscowościach – ma ograniczony dostęp do profesjonalnych porad pedagoga lub psychologa dziecięcego. Barierą bywa też wstyd przed opowiadaniem o swoich problemach obcej osobie.

  Dlatego fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty pracuje nad uruchomieniem Wirtualnej Poradni Pedagogicznej. Internetowej platformy, dostępnej bezpłatnie, przez 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Rodzice i opiekunowie znajdą tu:

  • profesjonalne porady, opracowane przez doświadczonych pedagogów, psychologów dziecięcych i terapeutów;
  • podpowiedzi skutecznych i sprawdzonych rozwiązań, które można zastosować samodzielnie w pracy z dzieckiem;
  • możliwość zadania pytania (również anonimowo), na które odpowie kompetentny i doświadczony specjalista.

  Wirtualna Poradnia Pedagogiczna będzie miejscem dla wszystkich, którym na sercu leży dobro dzieci i ich prawidłowy rozwój.

 • Program Logopeda w każdej szkole i przedszkolu

  Prawie 30% dzieci boryka się z trudnościami natury logopedycznej. Problemy wyraźnie nasiliły się w czasie pandemii COVID-19. Izolacja często wymuszała rezygnację z rozpoczętej terapii, prowadziła do zaniedbania ćwiczeń, zanikania wcześniej osiągniętych efektów i pogłębiania się problemów. W wielu przypadkach mówimy o dzieciach, które straciły dwa lata diagnozowania i terapii.

  W swoich placówkach fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty organizuje, prowadzi i rozwija zajęcia i terapię logopedyczną dla ponad 7500 dzieci.

Jak przekazać 1,5% podatku?


Aby wesprzeć projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty w rozliczeniu PIT wystarczy podać jej numer KRS: 00000 44866. Można również wskazać wybrany projekt w polu "cel szczegółówy". Fundacja uruchomiła stronę internetową, która opisuje wszystkie sposoby, na jakie można rozliczyć podatek i przekazać wsparcie:


Dostępne są tu również do pobrania aktualne, aktywne druki formularzy PIT.


Można je pobrać i wypełnić na komputerze, albo wydrukować i uzupełnić ręcznie. Takie uzupełnione druki wystarczy potem wysłać pocztą i zachować potwierdzenie nadania.

Wspierając działania fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty, tygodnik Reporterzy.info udostępnia bezpłatnie przestrzenie reklamowe na promocję przekazywania 1,5% podatku PIT na uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej. Znajdziecie je na każdej naszej podstronie do 2 maja. Do tego dnia w tym roku można rozliczać podatek i przekazać odpis. Serdecznie Was do tego zachęcamy.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czy opłaca się kupić iPhone 13?

artykuł sponsorowany
Apple iPhone 13 to nowoczesny smartfon, który zadebiutował na rynku we wrześniu 2021 roku. Obecnie ten model wciąż cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników, ponieważ ma doskonałe parametry techniczne i można go kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Kiedy warto zdecydować się na jego zamówienie?

Jak stworzyć program lojalnościowy?

artykuł sponsorowany
Program lojalnościowy zakłada dodatkowe benefity dla klienta. Otrzymuje on nie tylko to, za co płaci, ale również punkty, które może wymieniać na nagrody, a także zniżki i bony rabatowe. Ostateczne zasady programu lojalnościowego zależą od wcześniej stworzonej strategii. Z założenia ma on budować pozytywne i trwałe relacje z klientami, wspierać ich lojalność, być promocją dla marki i oczywiście generować większe zyski. Jak się do niego dobrze przygotować?

Historia za ścianami: odkrywanie historii poprzednich mieszkańców

artykuł sponsorowany
Mury, choć nie mówią, skrywają w sobie wiele sekretów. Każde mieszkanie, każdy dom ma swoją historię, opowieść czekającą na odkrycie przez kolejnych mieszkańców. Jak jednak zbliżyć się do przeszłości miejsca, które wybraliśmy na swój nowy dom? Jak poznać historie tych, którzy mieszali tu przed nami?

Zakaz konkurencji w pracy - co musisz wiedzieć jako pracownik?

artykuł sponsorowany
Pracownik podejmujący współpracę z przedsiębiorstwem zobligowany jest prawem pracy dwukierunkowo - chroni ono pracownika, zapewnia mu przywileje wynikające z kodeksu pracy takie jak prawo do urlopu wypoczynkowego, dodatki stażowe. Jednak prawo pracy działa dwukierunkowo.

Kurs Facebook Ads - czy warto?

materiał zewnętrzny
Internet zdominował świat, a wszelkie gałęzie biznesu prężnie rozwijają się właśnie w świecie wirtualnym. To sprawia, że jesteśmy zmuszeni ciągle uczyć się nowych rzeczy, a jedną z nich jest tworzenie kampanii reklamowych na Facebooku.

Darmowe motywy WordPress: jak znaleźć te wartościowe?

artykuł sponsorowany
WordPress to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych, oferująca bogatą bibliotekę motywów graficznych. Dla wielu użytkowników ważne jest znalezienie wartościowych motywów, które nie tylko będą atrakcyjne wizualnie, ale także funkcjonalne i łatwe w użyciu.

Top 5 niedrogich upominków na Boże Narodzenie

RaB
W co w takim razie najlepiej zainwestować, by prezent był trafiony, a osoba nim obdarowana była szczęśliwa? Należy przede wszystkim pomyśleć nad prezentem nie tylko praktycznym, ale także pomysłowym oraz spersonalizowanym. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24