menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

17.02.2023

Filmy reklamowe - jak zrobić to dobrze?

artykuł sponsorowany

Spot reklamowy to jedno ze skuteczniejszych narzędzi marketingowych, które może Ci pomóc dotrzeć do nowych klientów, przypomnieć o sobie tym stałym, wzmocnić wizerunek, zaprezentować nową usługę czy produkt. Celów, które film reklamowy może pomóc osiągnąć, jest wiele. Najpierw jednak trzeba zrobić dobry film.

Filmy reklamowe - jak zrobić to dobrze?fot. Kyle Loftus/CC0/Pexels.com

Spoty reklamowe — do czego mają Ci posłużyć?


Filmy reklamowe, tutoriale, a także filmy wizerunkowe to jeden z najczęściej obecnie zamawianych w agencjach marketingowych produkt. Oczywiście nie oznacza to, że zastąpi on wszystkie inne narzędzia komunikacji. Niewątpliwie jednak jest jednym z tych najbardziej nośnych i szybko docierających do odbiorców komunikatów. Film reklamowy może służyć do promocji nowego produktu, usługi, rozwiązania. Firm promocyjny może wzmacniać wizerunek marki, budować przekaz dotyczący jej filozofii czy wartości. Filmy szkoleniowe i tutoriale wzmacniają z kolei wizerunek marki jako eksperta w danej dziedzinie. A to dopiero początek możliwości, jakie daje film. 

Filmy reklamowe — z kim i jak robić? 


Film promocyjny najpierw jednak trzeba odpowiednio przygotować. Dzisiaj ofertę produkcji filmów reklamowych ma bardzo wiele agencji, nie wszystkie jednak są w stanie zaoferować ci tę samą jakość obsługi. Przede wszystkim produkcja filmowa musi być bardzo dobrze przygotowana:

  • potrzebny jest konkretny pomysł na przekaz, 
  • przygotowanie dobrego storyboardu, 
  • na jego podstawie wybór planów zdjęciowych, ich rezerwacja i odpowiednie przygotowanie, 
  • podobnie z modelami i modelkami, aktorami i aktorkami, 
  • zabezpieczenie całego niezbędnego sprzętu, 
  • zgranie kalendarzy całej ekipy filmowej, a także rezerwacja czasu na postprodukcję. 

Każdy z tych etapów ma znaczenie dla finalnego kształtu, jaki przyjmuję filmy produktowe, promocyjne czy szkoleniowe. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać doświadczoną firmę, a także aktywnie z nią współpracować. Filmy promocyjne wymagają zaangażowania, czasu i pomysłu, ale przede wszystkim świetnej realizacji. 

Filmy korporacyjne, produktowe, wizerunkowe — liczy się najwyższa jakość


Każda reklama wideo musi być także dopasowana do nośników, na których będzie prezentowana. Inaczej przygotowuje się reklamę do social mediów, inaczej do emisji w telewizji, jeszcze inaczej do multipleksu lub na duży baner. Warto także i o tym pamiętać, aby nie popełnić błędu, który może kosztować sporo w budżecie. Jakość ma ogromne znaczenie — nawet najlepszy przekaz, koncept czy prezentacja produktu słabnie, gdy obraz przestaje działać z odpowiednią siłą. 

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Jak skorzystać z recepty online?

artykuł sponsorowany
Recepta to niezbędny dokument upoważniający nas do wykupu wielu leków, których normalnie nie możemy dostać w żaden inny sposób. Z wersji elektronicznej, podobnie jak tej tradycyjnej, możemy skorzystać w dowolnej aptece i z dużo większą łatwością - nie musimy pamiętać o zabieraniu ze sobą wydruku, czy też martwić się o jego zgubienie.

Jak wybrać pierwszy wózek dziecięcy?

babyland.pl
Spodziewając się dziecka, rodzice muszą podjąć jedną z ważniejszych decyzji, jaką jest zakup odpowiedniego wózka dziecięcego. Rodzice decydujący się na wybór odpowiedniego wózka koniecznie muszą ustalić, jaki wózek będzie potrzebny, by jak najlepiej wpasował się w potrzeby dziecka i rodziny. Idealny wózek powinien być praktyczny, ułatwiać codzienność młodych rodziców, który łatwo złożyć, przenosić, powinien zająć niewiele miejsca. [artykuł sponsorowany]

Czy narzędzia SEO są Ci niezbędne w pracy?

zgred.pl
Praca pozycjonera to ważna praca z punktu widzenia wizerunku marki i budowania pozycji w wyszukiwarkach. Jednak, czy napewno wszystkie narzędzia SEO, które są dostępne na rynku są Ci niezbędne w tej pracy? [materiał zewnętrzny]

Architekci wiedzy. Jak Łódzka Szkoła Ćwiczeń uczy nauczycieli

Reporterzy.info wspierają
Jak przekazywać wiedzę w nietuzinkowy, interesujący sposób? Jak wykorzystać w nauczaniu nowe technologie i jak wydobyć z uczniów potencjał, który w sobie mają lecz nie zawsze zdają sobie z tego sprawę? Tych wszystkich zagadnień uczą się tym razem… nauczyciele i studenci pedagogiki.

Jak zadbać o profesjonalny wizerunek firmy? Pomyśl o tych rzeczach

artykuł sponsorowany
Na wizerunek firmy składa się nie tylko jakość proponowanych usług, ale także sposób obsługi czy utrzymywanie kontaktów z kluczowymi kontrahentami. Jak skutecznie zbudować profesjonalny wizerunek firmy? O czym pamiętać przy planowaniu działań marketingowych? Przeczytaj ten artykuł, by się dowiedzieć!

Bezpieczeństwo i komforct pracy. Profesjonalna odzież ochronna do akcji gaśniczych i ratunkowych

strefa998.pl
Sprawne przeprowadzenie akcji ratowniczej zależy nie tylko od umiejętności strażaka czy ratownika wodnego. Ekstremalne warunki i temperatury, w jakich przychodzi im pracować, wymagają zaopatrzenia w wysokiej klasy sprzęt. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24