menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

14.03.2023

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?

artykuł sponsorowany

Egzekucja komornicza może wiązać się z zajęciem rachunku bankowego. W takiej sytuacji zazwyczaj wyjście jest tylko jedno – uregulowanie zadłużenia. Kontakt z wierzycielem w tym przypadku nie ma sensu. Kwestie spłaty zobowiązania musisz ustalić z komornikiem, który dopiero po wyrównaniu długów odblokuje konto bankowe.

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?fot. cottonbro studio/CC0/Pexels.com

Komornik nigdy nie zjawia się u dłużników niespodziewane. Przed rozpoczęciem egzekucji związanej z zajęciem konta bankowego komornik dokładnie analizuje sytuację finansową dłużnika. Jeśli dochody w odpowiedniej wysokości wpływają na konto bankowe, egzekutor może je zabezpieczyć na poczet zabezpieczenia roszczenia.

Kiedy komornik może zablokować konto?


Długi, które są przeterminowane już od dłuższego czasu, mogą skutkować tym, że wierzyciel zdecyduje się oddać sprawę do sądu. To prosta droga do tego, aby w sprawę włączył się komornik. Zanim zablokuje on konto bankowe wszczynana, jest polubowna windykacja. Dopiero kiedy działania windykatora nie przynoszą skutków, wierzyciele kierują sprawę do sądu, a spłatę wierzytelności przez dłużnika obsługuje komornik.

Więcej na temat blokady konta bankowego przez komornika przeczytasz
na: https://biliti.pl/blokada-konta-bankowego-co-zrobic-gdy-komornik-zacznie/.

Zgodnie z aktualnymi przepisami kwota wolna od zajęcia komorniczego jest uzależniona
od minimalnego wynagrodzenia w kraju i stanowi 75% jej wartości. Wyjątek stanowią dłużnicy alimentacyjni, wobec których powyższe limity kwotowe nie mają zastosowania
– w tym przypadku komornik może zająć 100% środków na rachunku bankowym. Co więcej, wpływy na koncie bankowym wykluczone z zajęcia komorniczego to także świadczenia 500 plus i zasiłki zapomogowe.

Jak przebiega zajęcie konta bankowego przez komornika?


Urząd komornika po podjęciu stosownych działań związanych ze ściągnięciem środków
na spłatę wierzycieli może zablokować rachunek bankowy dłużnika. Wystarczy, że komornik wyśle zawiadomienie do banku o blokadzie środków na koncie, a bank jest zobowiązany do zaprzestania dokonywania wypłat z ów konta.

Uwaga! Jako dłużnik nie otrzymasz pisma o zajęciu Twojego rachunku bankowego. Pewnego dnia może spotkać Cię niemiła niespodzianka, kiedy okaże się, że po zalogowaniu na konto otrzymasz komunikat o zajęciu komorniczym. Po blokadzie konta w ramach zajęcia komorniczego nie możesz:

  • płacić kartą,
  • realizować przelewów,
  • wykonywać operacji mobilnych,
  • wypłacać środków z bankomatu,
  • zaciągać pożyczki lub kredytu,
  • zakładać nowego konta w serwisach pożyczkowych powiązanych z kontem bankowym.

Blokada konta przez komornika – jak uniknąć zajęcia komorniczego?


Aby odblokować swoje konto bankowe, konieczna jest całkowita spłata zadłużenia.
Po uregulowaniu długu należy wysłać potwierdzenie do komornika, a ten będzie zobowiązany do odblokowania rachunku bankowego. Zdecydowanie lepiej zapobiegać takim sytuacjom. Jeśli masz długi i nie radzisz sobie ze spłatą, skorzystaj z pomocy firmy oddłużeniowej. Reagując odpowiednio wcześnie, unikniesz negatywnych wpisów w BIK, a także zajęcia komorniczego.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Moje życie, Twój 1%. Rusza z kampania PIT dla dzieci chorych na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową zdecydowanie szybciej wystartowała z kampanią informacyjną na temat przekazywania 1% podatku PIT. Już od początku stycznia prowadzi komunikację w kanałach online o możliwości wsparcia dzieci chorych na raka, małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei". [materiał partnera]

Wszędzie, ale razem! Cała Polska będzie ćwiczyć, żeby pomóc Kai

BARD
Na rolkach, na rowerach, biegiem, spacerem, a nawet chodząc po schodach. Już ponad 700 osób zadeklarowało, że 2 maja wyjdzie z domu żeby spalić nadmiar kalorii po kwarantannie. I przy okazji pomóc dwuletniej dziewczynce zebrać pieniądze na leczenie wyjątkowo złośliwego nowotworu nowoczesną terapią w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info.

Jak wybrać dobrą agencję brandingową?

Agencja Invitro
Nawet jeżeli posiadasz świetny produkt, którego opracowanie wymagało wielu miesięcy pracy i dużych nakładów finansowych, to trudno go będzie sprzedać bez odpowiedniego opakowania. [artykuł sponsorowany]

Jak działają agencje marketingowe we Wrocławiu?

rise360.pl
Agencje marketingowe zajmują się wydobywaniem potencjału firmy. Szukają niszy, w którą trzeba się wpasować, by branża mogła się rozwijać. Tego typu miejsca charakteryzują się umiejętnością całościowego spojrzenia na marketing firmy. [artykuł sponsorowany]

Aktywność fizyczna. Terapia dla seniorów i pacjentów onkologicznych

sprawdzonyfizjoterapeuta.pl
Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych czynników, które służą ograniczeniu ryzyka wystąpienia poważnych chorób. Jest również zbawienna wtedy, gdy ciężka choroba już nas dopadnie. [artykuł sponsorowany]

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Rodzaje łożysk i przykładowe zastosowania

artykuł sponsorowany
Łożyska to ważny element znajdujący się w wielu maszynach. Umożliwiają ruch pomiędzy dwoma elementami, a przy tym ograniczają tarcie pomiędzy nimi. Bez odpowiedniej jakości łożysk nie byłoby możliwe działanie wielu urządzeń. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów łożysk, które wyróżniają się sposobem działania oraz przeznaczeniem.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24