menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

14.03.2023

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?

artykuł sponsorowany

Egzekucja komornicza może wiązać się z zajęciem rachunku bankowego. W takiej sytuacji zazwyczaj wyjście jest tylko jedno – uregulowanie zadłużenia. Kontakt z wierzycielem w tym przypadku nie ma sensu. Kwestie spłaty zobowiązania musisz ustalić z komornikiem, który dopiero po wyrównaniu długów odblokuje konto bankowe.

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?fot. cottonbro studio/CC0/Pexels.com

Komornik nigdy nie zjawia się u dłużników niespodziewane. Przed rozpoczęciem egzekucji związanej z zajęciem konta bankowego komornik dokładnie analizuje sytuację finansową dłużnika. Jeśli dochody w odpowiedniej wysokości wpływają na konto bankowe, egzekutor może je zabezpieczyć na poczet zabezpieczenia roszczenia.

Kiedy komornik może zablokować konto?


Długi, które są przeterminowane już od dłuższego czasu, mogą skutkować tym, że wierzyciel zdecyduje się oddać sprawę do sądu. To prosta droga do tego, aby w sprawę włączył się komornik. Zanim zablokuje on konto bankowe wszczynana, jest polubowna windykacja. Dopiero kiedy działania windykatora nie przynoszą skutków, wierzyciele kierują sprawę do sądu, a spłatę wierzytelności przez dłużnika obsługuje komornik.

Więcej na temat blokady konta bankowego przez komornika przeczytasz
na: https://biliti.pl/blokada-konta-bankowego-co-zrobic-gdy-komornik-zacznie/.

Zgodnie z aktualnymi przepisami kwota wolna od zajęcia komorniczego jest uzależniona
od minimalnego wynagrodzenia w kraju i stanowi 75% jej wartości. Wyjątek stanowią dłużnicy alimentacyjni, wobec których powyższe limity kwotowe nie mają zastosowania
– w tym przypadku komornik może zająć 100% środków na rachunku bankowym. Co więcej, wpływy na koncie bankowym wykluczone z zajęcia komorniczego to także świadczenia 500 plus i zasiłki zapomogowe.

Jak przebiega zajęcie konta bankowego przez komornika?


Urząd komornika po podjęciu stosownych działań związanych ze ściągnięciem środków
na spłatę wierzycieli może zablokować rachunek bankowy dłużnika. Wystarczy, że komornik wyśle zawiadomienie do banku o blokadzie środków na koncie, a bank jest zobowiązany do zaprzestania dokonywania wypłat z ów konta.

Uwaga! Jako dłużnik nie otrzymasz pisma o zajęciu Twojego rachunku bankowego. Pewnego dnia może spotkać Cię niemiła niespodzianka, kiedy okaże się, że po zalogowaniu na konto otrzymasz komunikat o zajęciu komorniczym. Po blokadzie konta w ramach zajęcia komorniczego nie możesz:

  • płacić kartą,
  • realizować przelewów,
  • wykonywać operacji mobilnych,
  • wypłacać środków z bankomatu,
  • zaciągać pożyczki lub kredytu,
  • zakładać nowego konta w serwisach pożyczkowych powiązanych z kontem bankowym.

Blokada konta przez komornika – jak uniknąć zajęcia komorniczego?


Aby odblokować swoje konto bankowe, konieczna jest całkowita spłata zadłużenia.
Po uregulowaniu długu należy wysłać potwierdzenie do komornika, a ten będzie zobowiązany do odblokowania rachunku bankowego. Zdecydowanie lepiej zapobiegać takim sytuacjom. Jeśli masz długi i nie radzisz sobie ze spłatą, skorzystaj z pomocy firmy oddłużeniowej. Reagując odpowiednio wcześnie, unikniesz negatywnych wpisów w BIK, a także zajęcia komorniczego.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wytrzymały smartwatch - idealny partner na siłownię i fitness

artykuł sponsorowany
Wybierając wytrzymały smartwatch, nie musisz martwić się o jego stan nawet podczas intensywnych treningów czy niesprzyjających warunków atmosferycznych. Zobacz zatem, jak prezentuje się Galaxy Watch6 Classic - odporny smartwatch z oferty marki Samsung.

Znamy już wyniki rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie!

#PRsense
Za nami uroczysta gala 8 edycji Rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie, inicjatywy, która od 9 lat pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Znamy już wszystkich nominowanych - laureatów tegorocznej edycji! [materiał partnera]

Ruszył nabór do programu Wyszehradzkich Rezydencji Literackich

Stowarzyszenie Willa Decjusza
Drodzy pisarze, poeci, krytycy, eseiści, tłumacze literatury i dziennikarze! Do 31 stycznia trwa nabór do programu Wyszehradzkich Rezydencji Literackich. To 32 stypendia dla twórców z krajów V4. [Reporterzy.info polecają]

Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?

dorotasalus.com
Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu? [artykuł sponsorowany]

Fundacja buduje szkołę w Poznaniu. Pionierska inwestycja w skali Polski

Reporterzy.info wspierają
To możliwe! Niezależna instytucja, fundacja, buduje publiczną, rejonową szkołę na własny koszt. Już we wrześniu przyszłego roku zabrzmi pierwszy dzwonek w nowoczesnej szkole na poznańskim Fabianowie, którą na przekazanym przez miasto gruncie buduje fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty.

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

707 kilometrów na rolkach. Para rolkarzy jedzie dla chorego chłopca

BARD
Rolki Reggae Rajd startuje 30 czerwca w Lublinie. Po 12 dniach Agata i Wojtek Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, planują zameldować się na mecie w Ostródzie. Na Mazurach. Trasę liczącą 707 kilometrów pokonają w całości na rolkach, żeby pomóc choremu chłopcu, 9-letniemu Czarkowi, cierpiącemu na porażenie mózgowe i zespół Westa. [PATRONAT REPORTERZY.INFO]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24