menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

14.03.2023

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?

artykuł sponsorowany

Egzekucja komornicza może wiązać się z zajęciem rachunku bankowego. W takiej sytuacji zazwyczaj wyjście jest tylko jedno – uregulowanie zadłużenia. Kontakt z wierzycielem w tym przypadku nie ma sensu. Kwestie spłaty zobowiązania musisz ustalić z komornikiem, który dopiero po wyrównaniu długów odblokuje konto bankowe.

Blokada konta bankowego przez komornika - co zrobić w takiej sytuacji?fot. cottonbro studio/CC0/Pexels.com

Komornik nigdy nie zjawia się u dłużników niespodziewane. Przed rozpoczęciem egzekucji związanej z zajęciem konta bankowego komornik dokładnie analizuje sytuację finansową dłużnika. Jeśli dochody w odpowiedniej wysokości wpływają na konto bankowe, egzekutor może je zabezpieczyć na poczet zabezpieczenia roszczenia.

Kiedy komornik może zablokować konto?


Długi, które są przeterminowane już od dłuższego czasu, mogą skutkować tym, że wierzyciel zdecyduje się oddać sprawę do sądu. To prosta droga do tego, aby w sprawę włączył się komornik. Zanim zablokuje on konto bankowe wszczynana, jest polubowna windykacja. Dopiero kiedy działania windykatora nie przynoszą skutków, wierzyciele kierują sprawę do sądu, a spłatę wierzytelności przez dłużnika obsługuje komornik.

Więcej na temat blokady konta bankowego przez komornika przeczytasz
na: https://biliti.pl/blokada-konta-bankowego-co-zrobic-gdy-komornik-zacznie/.

Zgodnie z aktualnymi przepisami kwota wolna od zajęcia komorniczego jest uzależniona
od minimalnego wynagrodzenia w kraju i stanowi 75% jej wartości. Wyjątek stanowią dłużnicy alimentacyjni, wobec których powyższe limity kwotowe nie mają zastosowania
– w tym przypadku komornik może zająć 100% środków na rachunku bankowym. Co więcej, wpływy na koncie bankowym wykluczone z zajęcia komorniczego to także świadczenia 500 plus i zasiłki zapomogowe.

Jak przebiega zajęcie konta bankowego przez komornika?


Urząd komornika po podjęciu stosownych działań związanych ze ściągnięciem środków
na spłatę wierzycieli może zablokować rachunek bankowy dłużnika. Wystarczy, że komornik wyśle zawiadomienie do banku o blokadzie środków na koncie, a bank jest zobowiązany do zaprzestania dokonywania wypłat z ów konta.

Uwaga! Jako dłużnik nie otrzymasz pisma o zajęciu Twojego rachunku bankowego. Pewnego dnia może spotkać Cię niemiła niespodzianka, kiedy okaże się, że po zalogowaniu na konto otrzymasz komunikat o zajęciu komorniczym. Po blokadzie konta w ramach zajęcia komorniczego nie możesz:

  • płacić kartą,
  • realizować przelewów,
  • wykonywać operacji mobilnych,
  • wypłacać środków z bankomatu,
  • zaciągać pożyczki lub kredytu,
  • zakładać nowego konta w serwisach pożyczkowych powiązanych z kontem bankowym.

Blokada konta przez komornika – jak uniknąć zajęcia komorniczego?


Aby odblokować swoje konto bankowe, konieczna jest całkowita spłata zadłużenia.
Po uregulowaniu długu należy wysłać potwierdzenie do komornika, a ten będzie zobowiązany do odblokowania rachunku bankowego. Zdecydowanie lepiej zapobiegać takim sytuacjom. Jeśli masz długi i nie radzisz sobie ze spłatą, skorzystaj z pomocy firmy oddłużeniowej. Reagując odpowiednio wcześnie, unikniesz negatywnych wpisów w BIK, a także zajęcia komorniczego.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej - jak to zrobić?

artykuł sponsorowany
Pozycjonowanie strony internetowej to jeden z najlepszych sposobów na skuteczne promowanie marki w sieci. Dzięki temu będzie pojawiać się wysoko wynikach wyszukiwania Google, co zwiększy zasięg witryny. Pytanie tylko, jak przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie? Od czego zacząć ten proces?

Samodzielny marketing online. Jak zacząć?

samodzielny-marketing.pl
Każdy biznes potrzebuje marketingu, żeby funkcjonować – tego online i offline. Kampanie ATL mogą być poza Twoim zasięgiem, jeśli dopiero startujesz z biznesem lub Twoja działalność jest mała. Marketing online możesz jednak prowadzić samodzielnie – bez agencji, wielkich budżetów, czy skomplikowanych procesów. Jak zacząć? [Materiał zewnętrzny]

Jak sobie radzić z agresją u dzieci? Porady pedagoga

kampania społeczna
Czym się różni zachowanie agresywne od złości? Jak reagować na wybuchy wściekłości dziecka, a jak z nim pracować, kiedy pojawiają się niepokojąco często? Pedagog radzi rodzicom, jak zrozumieć i pracować z dziećmi, których temperament wymyka się czasem spod kontroli.

Pracujesz jako fotoreporter? Ubierz się wygodnie!

artykuł sponsorowany
Praca fotoreportera wymaga działania w różnych warunkach, co z kolei tworzy konieczność dostosowania ubioru do sytuacji. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o zakładanie galowego stroju na uroczyste wydarzenia, lecz również umiejętność dostosowania się do warunków terenowych.

Udana promocja naszego biznesu w sieci

zleca.pl
Choć nie zawsze łatwo jest zaistnieć w obliczu silnej i licznej konkurencji, z pewnością nie  należy się poddawać. Dobry start w biznesie jak najbardziej jest możliwy, jednak należy w tym celu przedsięwziąć pewne kroki. Działania promocyjne w sieci są dziś wręcz koniecznością. Komu powierzyć to zadanie? [artykuł sponsorowany]

Nowoczesne wizytówki firmowe

dobredrukowanie.pl
Reklama się zmienia, ewoluuje i z każdym rokiem pojawiają się w niej nowinki, z których chętnie korzysta wielu reklamodawców. Są jednak takie formy prezentacji swojego biznesu, które śmiało można uznać za nieśmiertelne. Wielokrotnie wieszczono już koniec wizytówek firmowych i innych form reklamy drukowanej, ale ciągle jest na nie olbrzymi popyt. [artykuł sponsorowany]

Czym jest link afiliacyjny?

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz zarobić na mediach społecznościowych lub swojej stronie internetowej, zapewne zainteresujesz się branżą e commerce. Jej pochodną jest także branża afiliacyjna i możliwość dołączenia do programu partnerskiego. Czym dokładnie jest marketing afiliacyjny?

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23