menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

21.06.2023

Czym jest oferta handlowa?

artykuł sponsorowany

Wbrew pozorom to właśnie często niedoceniana oferta handlowa przyczynia się w dużym stopniu do sukcesu przedsiębiorstwa. Właściwie przygotowana oferta pełni rolę wizytówki będącej skutecznym narzędziem prezentowanym na spotkaniu z kontrahentami. Profesjonalną ofertę handlową przedstawia się w celu poszerzenia obszaru działalności o krajowe i zagraniczne rynki. Innymi słowy skuteczna oferta handlowa jest przykładem oferty sprzedażowej zawierającej kluczowe dla umowy kupna - sprzedaży warunki traktowane jako propozycja transakcji określonych towarów lub usług. Sprawdźmy zatem, co powinno się znaleźć w dobrze napisanej ofercie handlowej?

Czym jest oferta handlowa?fot. StartupStockPhotos/content licese/Pixabay

Sam proces sporządzenia skutecznej oferty handlowej jest dość złożony, a jej struktura nie jest ściśle określona. Dlatego ze względu na swoją specyfikę jej przygotowanie niesie za sobą wiele czasochłonnej pracy.

Elementy oferty handlowej


Zastanawiasz się, jakie elementy zawarte w ofercie handlowej stanowią o jej skuteczności i zainteresowaniu odbiorców towarów i usług? Sama struktura dokumentu będzie różnić się w zależności od specyfiki działalności i branży, w której działa. Do obowiązkowych punktów, które powinny się w niej znaleźć należą:

  • tytuł oferty handlowej
  • krótki wstęp przybliżający odbiorcy specyfikę prowadzonej działalności
  • rodzaj korzyści wynikających z nawiązania współpracy
  • zakres cen lub wycena oferowanych towarów lub usług
  • charakterystyka procesy realizacji
  • opis sposobu płatności
  • dane kontaktowe firmy

Jak napisać ofertę handlową?


Przykładowa oferta handlowa może zawierać także dodatkowe informacje biznesowe. W ofercie handlowej możesz także zawrzeć pełen opis oferowanego przez Ciebie asortymentu lub usług. Sama treść właściwie sporządzonej oferty, powinna dotyczyć kluczowych informacji przedstawionych w jak najbardziej zwięzły sposób. Do czynników determinujących specyfikę sporządzonej oferty handlowej należy rodzaj branży, w której specjalizuje się firma, kwestie finansowe oraz grupa odbiorców, do których skierowana jest oferta danej firmy. Im więcej tego rodzaju informacji, tym bardziej propozycja oferty handlowej zostanie wybrana przez potencjalnego kontrahenta.

Coraz częściej w biznesie można się spotkać z ofertami handlowymi przedstawionymi w elektronicznej formie. Do sporządzenia ofert handlowych tego rodzaju należy doliczyć koszty druku, jednakże w takim przypadku jednak niezmienny jest przekaz marketingowy. Tak sporządzona oferta handlowa może być zapisana w formacie PDF lub PowerPoint. Istnieje także możliwość prezentacji oferty w wiadomości mailowej, jednak wiele przedsiębiorstw zamieszcza ofertę handlową na stronach www swojej marki, na której można złożyć zamówienie lub wysłać zapytanie ofertowe. Zawsze możesz skorzystać z gotowych wzorów ofert handlowych, jakie są dostępne w sieci.

Oferta handlowa może byś sporządzona w sposób dostosowany do Twoich potrzeb. Aby poznać cennik tego rodzaju usługi wpisz w wyszukiwarkę cena strony internetowej wordpress  lub baner na stronę internetową cena i zwiększ zasięgi swojego biznesu.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

707 kilometrów na rolkach. Para rolkarzy jedzie dla chorego chłopca

BARD
Rolki Reggae Rajd startuje 30 czerwca w Lublinie. Po 12 dniach Agata i Wojtek Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, planują zameldować się na mecie w Ostródzie. Na Mazurach. Trasę liczącą 707 kilometrów pokonają w całości na rolkach, żeby pomóc choremu chłopcu, 9-letniemu Czarkowi, cierpiącemu na porażenie mózgowe i zespół Westa. [PATRONAT REPORTERZY.INFO]

Jak zadbać o delikatny kubek reklamowy z urokiem?

artykuł sponsorowany
Kubki z własnym nadrukiem są jednym z najpopularniejszych, a zarazem najskuteczniejszych narzędzi do budowania pozytywnego wizerunku danej marki. Jednak, aby uzyskać właściwy efekt naszych starań marketingowych, spersonalizowane kubki reklamowe powinny być odpowiednio wyselekcjonowane, wykorzystane i pielęgnowane.

Kampanie na Facebooku

materiał zewnętrzny
Chcąc osiągnąć sukces w biznesie nie wystarczy tylko dobry produkt bądź usługa. W większości branż jest ogromna konkurencja, a konsumenci coraz bardziej świadomi i żeby wyróżniać się z tłumu, musimy istnieć w social mediach. Największym serwisem społecznościowym jest Facebook, ma on również najwięcej możliwości dotarcia do potencjalnych klientów.

Teczki Reklamowe: Klucz do Profesjonalnego Wizerunku i Trwałych Relacji

artykuł sponsorowany
W dzisiejszym dynamicznym świecie marketingu, teczki reklamowe stały się nieodzownym elementem strategii promocyjnych wielu firm. Teczki te pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną, przyciągając uwagę potencjalnych klientów. Warto zrozumieć, dlaczego inwestowanie w profesjonalne teczki reklamowe może przynieść wymierne korzyści dla każdej firmy.

Kim jest prawnik? To nie tylko adwokat

artykuł sponsorowany
Zawód prawnika to grupa profesjonalistów, którzy praktykują prawo. Prawo to szerokie pojęcie, które obejmuje wiele różnych dziedzin, z których każda ma własny zasób wiedzy i umiejętności. Prawnicy są kształceni do wykonywania zawodu prawnika w jednej lub kilku z tych dziedzin.

Jak utrzymać porządek w domu? Kilka pomocnych zasad

artykuł sponsorowany
Wieczny porządek w domu to coś, o czym marzy każdy z nas. Czysta, zorganizowana przestrzeń wpływa na nasze samopoczucie i efektywność. Oczywiście, życie bywa chaotyczne i trudno utrzymać dom w idealnym stanie przez cały czas.

Styrodur w reklamach - czym jest i jak wykorzystać w kampanii reklamowej?

artykuł sponsorowany
Współczesny rynek reklamowy to miejsce, gdzie kreatywność spotyka się z innowacyjnością. Aby wyróżnić się w gąszczu reklam i przyciągnąć uwagę potencjalnych klientów, firmy poszukują nowatorskich rozwiązań. Jednym z nich jest wykorzystanie styroduru – materiału, który zyskał popularność w branży reklamowej ze względu na swoją wszechstronność.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24