menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

21.06.2023

Czym jest oferta handlowa?

artykuł sponsorowany

Wbrew pozorom to właśnie często niedoceniana oferta handlowa przyczynia się w dużym stopniu do sukcesu przedsiębiorstwa. Właściwie przygotowana oferta pełni rolę wizytówki będącej skutecznym narzędziem prezentowanym na spotkaniu z kontrahentami. Profesjonalną ofertę handlową przedstawia się w celu poszerzenia obszaru działalności o krajowe i zagraniczne rynki. Innymi słowy skuteczna oferta handlowa jest przykładem oferty sprzedażowej zawierającej kluczowe dla umowy kupna - sprzedaży warunki traktowane jako propozycja transakcji określonych towarów lub usług. Sprawdźmy zatem, co powinno się znaleźć w dobrze napisanej ofercie handlowej?

Czym jest oferta handlowa?fot. StartupStockPhotos/content licese/Pixabay

Sam proces sporządzenia skutecznej oferty handlowej jest dość złożony, a jej struktura nie jest ściśle określona. Dlatego ze względu na swoją specyfikę jej przygotowanie niesie za sobą wiele czasochłonnej pracy.

Elementy oferty handlowej


Zastanawiasz się, jakie elementy zawarte w ofercie handlowej stanowią o jej skuteczności i zainteresowaniu odbiorców towarów i usług? Sama struktura dokumentu będzie różnić się w zależności od specyfiki działalności i branży, w której działa. Do obowiązkowych punktów, które powinny się w niej znaleźć należą:

  • tytuł oferty handlowej
  • krótki wstęp przybliżający odbiorcy specyfikę prowadzonej działalności
  • rodzaj korzyści wynikających z nawiązania współpracy
  • zakres cen lub wycena oferowanych towarów lub usług
  • charakterystyka procesy realizacji
  • opis sposobu płatności
  • dane kontaktowe firmy

Jak napisać ofertę handlową?


Przykładowa oferta handlowa może zawierać także dodatkowe informacje biznesowe. W ofercie handlowej możesz także zawrzeć pełen opis oferowanego przez Ciebie asortymentu lub usług. Sama treść właściwie sporządzonej oferty, powinna dotyczyć kluczowych informacji przedstawionych w jak najbardziej zwięzły sposób. Do czynników determinujących specyfikę sporządzonej oferty handlowej należy rodzaj branży, w której specjalizuje się firma, kwestie finansowe oraz grupa odbiorców, do których skierowana jest oferta danej firmy. Im więcej tego rodzaju informacji, tym bardziej propozycja oferty handlowej zostanie wybrana przez potencjalnego kontrahenta.

Coraz częściej w biznesie można się spotkać z ofertami handlowymi przedstawionymi w elektronicznej formie. Do sporządzenia ofert handlowych tego rodzaju należy doliczyć koszty druku, jednakże w takim przypadku jednak niezmienny jest przekaz marketingowy. Tak sporządzona oferta handlowa może być zapisana w formacie PDF lub PowerPoint. Istnieje także możliwość prezentacji oferty w wiadomości mailowej, jednak wiele przedsiębiorstw zamieszcza ofertę handlową na stronach www swojej marki, na której można złożyć zamówienie lub wysłać zapytanie ofertowe. Zawsze możesz skorzystać z gotowych wzorów ofert handlowych, jakie są dostępne w sieci.

Oferta handlowa może byś sporządzona w sposób dostosowany do Twoich potrzeb. Aby poznać cennik tego rodzaju usługi wpisz w wyszukiwarkę cena strony internetowej wordpress  lub baner na stronę internetową cena i zwiększ zasięgi swojego biznesu.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Mediacja rozwodowa - dlaczego warto skorzystać z pomocy mediatora?

artykuł sponsorowany
Coraz więcej małżeństw kończy się rozwodem. Jednocześnie małżonkowie w trakcie sprawy rozwodowej często nie potrafią dojść do porozumienia. W takim przypadku doskonale sprawdzą się mediacje rozwodowe. Warto na ten temat dowiedzieć się więcej.

E-booki dla Ukrainy

Reporterzy.info polecają
Najdłużej działający w Polsce portal historyczny, Histmag.org organizuje akcję wspierającą Ukrainę. Ty też możesz pomóc.

Poszukiwanie ofert pracy w opiece w Niemczech

artykuł sponsorowany
Coraz więcej polskich pracowników rozgląda się za pracą u naszych zachodnich sąsiadów. Jedną z najpopularniejszych profesji jest zawód opiekuna lub opiekunki osób starszych. Wynagrodzenia są bardzo atrakcyjne w porównaniu do niskich wymagań – wystarczą przynajmniej podstawy niemieckiego i empatyczna, altruistyczna dusza. Ofert pracy w opiece w Niemczech jest wiele, ale jak wybrać tę najlepszą?

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

To był Rolki Reggae Express! 100 kilometrów na rolkach dla Kacpra

BARD
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Oleśniccy rasta-rolkarze Agata i Wojtek pomagali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra. Patronem medialnym Rolki Reggae Express był tygodnik Reporterzy.info.

Jak podchodzimy do ekologii? EKObarometr o polskiej gotowości do działania

artykuł gościnny
Najnowszy EKObarometr, pokazuje, że Polacy są coraz bardziej zaniepokojeni stanem środowiska naturalnego w kraju. Wielu z nich wykazuje chęć i gotowość działania, by zapobiec dalszemu wzrostowi zaśmiecenia.

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany
Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24