menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

23.06.2023

Studia podyplomowe w biznesie – jakie niosą korzyści?

artykuł sponsorowany

Współczesny rynek pracy nieustannie się zmienia i stawia nowe wymagania. Dlatego każdy, kto chce osiągnąć sukces, musi się stale rozwijać. Sposobem na podniesienie swoich kompetencji są studia podyplomowe. Zobacz, jakie korzyści niesie ukończenie kierunków z dziedziny biznesu i zarządzania!

Studia podyplomowe w biznesie – jakie niosą korzyści?fot. Aaron Burden/Unsplash License/Unsplash.com

Uzyskiwanie nowych kompetencji i umiejętności pozwala zdobyć lepszą pozycję na rynku pracy. Dzięki inwestowaniu w swój rozwój można uzyskać przewagę nad konkurencją i negocjować lepsze warunki zatrudnienia. Studia biznesowe umożliwiają poszukiwanie pracy zarówno w krajowych przedsiębiorstwach, jak i w międzynarodowych korporacjach. Jakie studia podyplomowe warto wybrać?

Studia z zakresu zarządzania – jakie kwalifikacje można dzięki nim zdobyć?


Dla osób, które chcą wiązać swoją karierę zawodową z biznesem, kierunkami wartymi uwagi są te związane z zarządzaniem. Pozwalają one na przyswojenie wiedzy teoretycznej oraz zdobycie praktycznych umiejętności. Dzięki studiom podyplomowym na kierunku Master of Business Administration – MBA można uzyskać także dodatkowe kwalifikacje. Ich absolwent spełnia wymagania prawne niezbędne, aby ubiegać się o pracę w zarządach spółek i radach nadzorczych. To bardzo prestiżowe i świetnie płatne posady!

Studia podyplomowe dla pracujących


Osoby, które zaczęły już rozwijać swoją karierę zawodową, mogą bez problemu połączyć naukę i pracę. Uczelnia WSB-NLU oferuje swoim studentom możliwość uczenia się w trybie RealTime online. Dzięki specjalnej, dedykowanej platformie internetowej, masz szybki i całodobowy dostęp do niezbędnych materiałów z zajęć. Nie istnieją też żadne ograniczenia geograficzne – wystarczy komputer z dostępem do internetu. Takie studia są stosunkowo krótkie i trwają jedynie 2 semestry.

Nauka od najlepszych


Wybierając studia podyplomowe, koniecznie zwróć uwagę na jakość zajęć. Warto sprawdzić, jaka kadra będzie prowadziła lekcje. Muszą to być osoby wykazujące się nie tylko bogatą wiedzą, ale także osiągnięciami praktycznymi. Tacy eksperci z pewnością będą także na bieżąco ze wszystkimi nowościami i zmianami w branży.

Sposób na przebranżowienie


Studia podyplomowe powinny także rozważyć osoby, które chciałyby zmienić coś w swoim życiu zawodowym. Aby zapisać się na takie studia, wystarczy mieć już dyplom licencjata, inżyniera, czy magistra.

Kierunek studiów podyplomowych nie musi jednak być zgodny z tym ukończonym pierwotnie. Jest to więc świetna okazja, aby spróbować swoich sił w całkiem nowym zawodzie. Takie studia mogą również być przepustką do powrotu na rynek pracy dla osób, które przez dłuższy czas nie były zatrudnione, np. z powodu wychowywania dzieci.

Prestiż i zarobki


Zawody związane z biznesem są uważane za najlepiej płatne i związane ze sporym prestiżem. Jednak trzeba pamiętać, że osiągnięcie sukcesu w tej branży zależy od indywidualnych predyspozycji i umiejętności autoprezentacji. Najlepsze posady otrzymują tutaj zwykle osoby, które są kompetentne i przygotowane do zasiadania na danym stanowisku, a przy tym potrafią zjednywać sobie ludzi.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Prezent świąteczny a budowanie wizerunku i relacji z klientem

artykuł sponsorowany
Święta to magiczny czas, w którym radośnie biesiadujemy i obdarowujemy się prezentami. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu pozytywnych relacji z ważnym klientem i chcesz kreować pozytywny wizerunek swojej firmy, postaw na eleganckie upominki świąteczne, które wniosą wiele dobrego w codzienną współpracę z kontrahentami i partnerami biznesowymi. Co najlepiej podarować zaufanym klientom i gdzie znaleźć oryginalne prezenty?

Czy można płakać przy dziecku?

kampania społeczna
Płacz jest naturalnym odruchem w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony jednak, większość z nas nie chce, żeby widziano nas we łzach. Bywa, że przed takim dylematem stają rodzice. Psycholog radzi, co robić, kiedy musisz się wypłakać, a obok bawi się córka lub syn.

Jest Plan dla edukacji! Drogowskaz do zmiany polskiej szkoły

artykuł gościnny
Plan dla edukacji to praktyczny plan rozwoju polskiej szkoły, opierający się o cele i działania, które może wcielać w życie każdy z nas. Jego podstawą są realnie wyznaczone kierunki działań i określone sposoby ich realizacji, które będą opierać się na współpracy i otwartości na nowe idee.

Czy dziennikarz, reporter ma szansę znaleźć pracę w korporacji?

artykuł sponsorowany
Zawód dziennikarza jest postrzegany dwojako. Dla niektórych jest to przyszłościowy kierunek, jako że rynek pracy ciągle się zmienia i ewoluuje, dając większe pole możliwości. Są też tacy, dla których dziennikarze to zawód powoli wymierający. Jak to wygląda w rzeczywistości i czy reporter może znaleźć pracę np. w korporacji?

Billboardy: Świat Wielkoformatowej Ekspresji

artykuł sponsorowany
Żyjemy w świecie, gdzie każda powierzchnia może stać się medium przekazu. Olbrzymie billboardy, plakaty, banery - wszystko to kształtuje nasze społeczeństwo, wywierając wpływ na nasze zachowania, myśli, a nawet emocje.

SPECTO. Jak oświatowa fundacja zbudowała w Poznaniu publiczną szkołę

materiał partnera
Nowoczesny, piętrowy budynek z 16 salami lekcyjnymi, doskonałe warunki do nauki, wymarzona sala gimnastyczna, a przede wszystkim 350 nowych miejsc dla uczniów i przedszkolaków. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty otwiera nową siedzibę Szkoły Podstawowej SPECTO na poznańskim Fabianowie.

Historia i wykorzystanie wariografów w praktyce śledczej

Materiał zewnętrzny
W filmach sensacyjnych często mamy do czynienia ze sceną, podczas której spocony z emocji podejrzany jest przesłuchiwany za pomocą tak zwanego "wykrywacza kłamstw". Prawda jest taka, że wariografy wielokrotnie czynnie przyczyniły się do ustalenia faktów związanych z morderstwami, gwałtami i innymi przestępstwami. Historia ich wykorzystania oraz praktyka śledcza na nich oparta w procesie dochodzeniowym będą główną osią poniższego artykułu.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24