menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

27.06.2023

Ogólnopolski Operator Oświaty i Kulczyk Foundation dla dzieci z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają

"Chodźmy Razem do Szkoły", realizowany w Gdańsku i Wrocławiu przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty projekt szkolnych klas przygotowawczych dla uczniów z Ukrainy zyskał ważnego partnera. Kulczyk Foundation przekazała ponad 192 tysiące złotych na pomoc w nauce dla kilkuset ukraińskich dzieci.

Ogólnopolski Operator Oświaty i Kulczyk Foundation dla dzieci z UkrainySzymon Buda i Bogumiła Szolc z fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty otrzymali symboliczny czek, przekazany przez Annę Samsel i Karolinę Dusio z Kulczyk Foundation. Fot. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty

Klasy przygotowawcze powstały po to, żeby dzieci, które razem z rodzicami, przeważnie mamami, uciekły przed wojną do Polski, nie musiały przerywać edukacji pomimo bariery językowej. Przez cały rok szkolny pracują przede wszystkim na lekcjach języka polskiego i realizują podstawę programową z pozostałych przedmiotów.

- W klasach przygotowawczych, które uruchomiliśmy we wrześniu ubiegłego roku w Gdańsku i we Wrocławiu, zapewniamy dzieciom bezpieczne warunki nauki i kontaktu z rówieśnikami, opiekę pedagogów i psychologa oraz wsparcie tożsamości narodowej przez naukę języka ukraińskiego - tłumaczy Szymon Buda z zarządu fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. - Uczymy też intensywnie języka polskiego, żeby dzieci mogły szybko zacząć naukę z rówieśnikami w polskich szkołach.

Kulczyk Foundation, znana z projektów wspierających tolerancję i równość, postanowiła wesprzeć projekt Chodźmy Razem do Szkoły, którego celem jest stworzenie dzieciom z Ukrainy najlepszych możliwych warunków nauki w klasach przygotowawczych. Fundacja Dominiki Kulczyk, w ramach swojego Programu Grantowego „Cześć Dziewczyny!”, przekazała 192 125 złotych na dofinansowanie działań realizowanych przez placówki Ogólnopolskiego Operatora Oświaty.

Symboliczny czek, realne wsparcie i radość


Karolina Dusio, dyrektorka administracyjna Kulczyk Foundation i Anna Samsel, koordynatorka projektów edukacyjnych fundacji, odwiedziły Publiczną Szkołę Podstawową Hevelius w Gdańsku, w której działa aż piąć klas przygotowawczych.

Ogólnopolski Operator Oświaty i Kulczyk Foundation dla dzieci z UkrainySpotkanie z dziećmi z klas przygotowawczych w Szkole Podstawowej Hevelius w Gdańsku. Fot. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty

Wizyta była okazją do zaprezentowania, jak w praktyce wygląda ten model nauki i jak wiele radości daje dzieciom z Ukrainy wsparcie, na jakie mogą tu liczyć. Przedstawicielki Kulczyk Foundation przekazały też symboliczny czek na dofinansowanie działań klas przygotowawczych.

- Program Grantowy „Cześć Dziewczyny!” powstał po to, aby wspierać takie właśnie inicjatywy. Dzięki nim bliska nam wszystkim idea otwartości na potrzeby osób dotkniętych strasznym doświadczeniem wojny, przybiera formę konkretnych działań. Zaczyna się zawsze od dobrych, wrażliwych ludzi, którzy chcą pomóc, a my cieszymy się, że możemy ich wesprzeć umożliwiając zakup profesjonalnych narzędzi do niesienia tej pomocy - wyjaśnia Anna Samsel z Kulczyk Foundation.

Goście również otrzymali prezenty: specjalnie przygotowane przez dzieci obrazy i laurki, a przede wszystkim setki uśmiechów i pełne garści radości.

- Wsparcie Kulczyk Foundation pozwoli na doposażenie klas w funkcjonalne i ergonomiczne meble, dokupienie profesjonalnych pomocy dydaktycznych do nauki i zabawy, kreatywnych akcesoriów do zajęć plastycznych i świetlicowych oraz nowoczesnego wyposażenia pracowni informatycznej - cieszy się Bogumiła Szolc, dyrektorka Szkoły Podstawowej Hevelius. - Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wizytę i za wsparcie naszych działań.

Chodźmy Razem do Szkoły. Warto!


W projekcie Chodźmy Razem do Szkoły, realizowanym przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty od września ubiegłego roku, biorą udział szkoły podstawowe z Gdańska i Wrocławia. Pięć klas przygotowawczych prowadzi szkoła podstawowa Hevelius z Gdańska, siedem kolejnych – Publiczna Szkoła Podstawowa Leonardo z Wrocławia.

Klasy przygotowawcze we Wrocławiu były pierwszymi w Polsce, zorganizowanymi w modelu oddziałów zamiejscowych szkoły. To fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty poszła ze szkołą „do dzieci”, uruchamiając placówki w Domu Ukraińskim przy ul. Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu (wspólnie z Fundacją Zobacz Mnie), oraz adaptując całe piętro biurowca Green Tower, udostępnione na szkołę przez firmę NOKIA.


Z klas przygotowawczych skorzystało w ciągu roku szkolnego prawie 350 dzieci z Ukrainy. Od września zajęcia w Gdańsku i Wrocławiu będą kontynuowane. Do placówek realizujących projekt dołącza też kolejna: Szkoła Podstawowa Przystań z Łodzi. Dzięki wsparciu projektu Chodźmy Razem Do Szkoły przez Kulczyk Foundation, dzieci uczące się w klasach przygotowawczych będą miały jeszcze lepsze warunki do nauki, szybkiej integracji i profesjonalnej opieki.

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od 21 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Jest organizacją pożytku publicznego, prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację uczy się ponad 7600 dzieci.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Reklamuj swoją firmę z Google Ads

artykuł sponsorowany
Konkurencja na rynku we wszystkich branżach jest tak silna, że  zmusza przedsiębiorców do określonych działań, aby ich firma stała się widoczna i rozpoznawalna. Kampanie reklamowe w radiu i telewizji są niezwykle kosztowne. Dlatego warto pomyśleć o reklamach w Google Ads.

Na czym polega marketing automotion?

growinternational.eu
Automatyzacja prowadzanych zadań pozwala na oszczędzenie czasu i prowadzenie bardziej skoncentrowanych działań. Marketing automotion, czyli automatyzacja marketingu to nie tylko popularny ostatnio trend, ale i skuteczne delegowanie pracy podczas prowadzonej kampanii marketingowej. Pozwala też na prowadzenie bardzo szeroko zakrojonych prac w krótkim czasie. Co warto wiedzieć o tym trendzie? [artykuł sponsorowany]

Jak sobie radzić z agresją u dzieci? Porady pedagoga

kampania społeczna
Czym się różni zachowanie agresywne od złości? Jak reagować na wybuchy wściekłości dziecka, a jak z nim pracować, kiedy pojawiają się niepokojąco często? Pedagog radzi rodzicom, jak zrozumieć i pracować z dziećmi, których temperament wymyka się czasem spod kontroli.

Coraz bliżej święta

artykuł sponsorowany
Przywykliśmy do tego, że witryny sklepowe już w listopadzie przypominają nam o grudniowych Świętach Bożego Narodzenia. Nawet jeśli uważamy, że to odrobinę za wcześnie na epatowanie świąteczną atmosferą to jest to idealny moment na spokojne zastanowienie się i wybranie odpowiednich prezentów dla najbliższych i trochę dalszych, ale też dla współpracowników, czy pracowników. Chwila, gdy bez pośpiechu i z precyzyjnym podziałem środków budżetowych możemy zamówić upominki, bez obawy, że nie zdążą do nas dotrzeć na czas.

Na czym polegają Kampanie GDN?

materiał zewnętrzny
GDN to Google Display Network, czyli globalna sieć reklamowa Google. Kampanie przeprowadzane w jej ramach pozwalają na bardzo szerokie docieranie z przekazem reklamowym do odbiorców, za pomocą reklam graficznych - m.in. na stronach www, w usłudze Gmail czy filmach w serwisie YouTube. GDN efektywnie łączy w sobie generowanie milionowych zasięgów globalnych z precyzyjnym targetowaniem.

Python - jak nauczyć się w nim programować?

artykuł sponsorowany
Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24