menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

28.12.2023

Uczniowie trenują ucho. Multimedialne wsparcie dla szkolnych logopedów

materiał partnera

Trzynaście szkół z siedmiu województw otrzymało nowoczesne narzędzia dla gabinetów logopedycznych. Dzięki dołączeniu przez wydawnictwo Ei System do programu „Logopeda w każdej szkole i przedszkolu” fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty, multimedialne zestawy pomogą specjalistom pomagać dzieciom z zaburzeniami percepcji i uwagi słuchowej.

Uczniowie trenują ucho. Multimedialne wsparcie dla szkolnych logopedówMultimedialne zajęcia logopedyczne w Publicznej Szkole Podstawowej Galileo w Lublinie. [fot. fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty]

Profilaktyka logopedyczna w szkołach i przedszkolach oraz wspieranie dzieci, mierzących się z trudnościami, to główny cel programu „Logopeda w każdej szkole i przedszkolu”. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty prowadzi go w ponad 60 placówkach oświatowych z 7 województw.

W szkołach i przedszkolach fundacji prowadzone są zajęcia grupowe i indywidualne, profilaktyczne i terapeutyczne. Dają one dostęp do profesjonalnej opieki ponad 8 tysiącom dzieci. Program „Logopeda w każdej szkole i przedszkolu” pomaga wyposażyć gabinety specjalistów w placówkach fundacji w nowoczesne pomoce terapeutyczne.

Multimedialne wsparcie. Uczniowie trenują ucho


Do grona partnerów programu dołączyło Wydawnictwo Edukacyjne Ei System, twórcy multimedialnych pomocy dydaktycznych Eduterapeutica lux dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Trzynaście szkół w Polsce od partnera programu otrzymało zestawy „Trenuj Ucho!” do ćwiczenia percepcji i uwagi słuchowej. Dzięki wyposażeniu szkolnych gabinetów logopedycznych w nowoczesne narzędzia, specjaliści będą mogli skuteczniej wspierać dzieci w pracy nad koncentracją słuchową i słuchem fonemowym.

– Często okazuje się, że pracujemy z dziećmi z problemami z koncentracją słuchową, co jest częstą przyczyną braku skoncentrowania się na lekcji. Nadmiar bodźców słuchowych, które współcześnie docierają do młodego człowieka rozprasza go. Przez to nie są w stanie w pełni skupić się na tym, co mówi nauczyciel, jakie treści i polecenia przekazuje – wyjaśnia Edyta Borowicz-Czuchryta, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Galileo w Lublinie, która w gabinecie logopedycznym już używa nowego narzędzia. – W szumie oraz hałasie uczniowie często nie są w stanie wychwycić ważnych informacji. Problemy z koncentracją słuchową w bezpośredni sposób przekładają się na problemy w nauce oraz na słabe efekty terapii logopedycznej.

Tymczasem odpowiednio wcześnie zdiagnozowane zaburzenia percepcji słuchowej – często mylone z niedosłuchem – pozwalają szybciej rozpocząć ćwiczenia i zajęcia terapeutyczne, a w efekcie skuteczniej i szybciej pomóc dziecku. Osiągnąć zadowalające i trwałe efekty.

– Wczesne wdrożenie treningu ucha, zwłaszcza u dzieci, może przynieść szereg korzyści, w tym poprawę zdolności słuchowej, rozumienie mowy i lepszą percepcję dźwięków. Trening ucha może wspierać rozwój umiejętności językowych i komunikacyjnych oraz poprawić zdolność do lokalizacji dźwięków – wyjaśnia Anna Kosińska, marketing manager wydawnictwa EI System. – Terapia z ćwiczeniami multimedialnymi „Trenuj ucho” w leczeniu zaburzeń percepcji dźwięków przynosi wiele korzyści poprzez większe zaangażowania pacjentów, dostosowywanie treningu do indywidualnych potrzeb, symulacje dźwiękowe oraz różnorodność ćwiczeń. W leczeniu zaburzeń percepcji i uwagi słuchowej istotne są diagnoza i profesjonalna ocena terapeuty, które stanowią kluczowe elementy skutecznej terapii.

Ciekawość pokonuje obawy


Nowe technologie, podane w atrakcyjnej wizualnie formie w szkolnych gabinetach logopedycznych przyczyniają się nie tylko do skuteczniejszej terapii, ale przede wszystkim do… przełamania obaw przed wizytą u specjalisty.

– Często uczniowie jak słyszą o pracy ze specjalistą wpadają w panikę, nie chcą. I tu do akcji wkroczył super ekstra fantastyczny zestaw „Trenuj Ucho”. Przyznaję, że nigdy nie widziałam, aby dzieci tak chętnie chodziły na zajęcia z logopedą – cieszy się Edyta Borowicz-Czuchryta, dyrektor SP Galileo w Lublinie. – Już w ogóle zaskoczyła mnie sytuacja, kiedy nasi uczniowie zaczęli dopytywać, kiedy znowu nasza przygoda. Dzięki takim pomocom współpraca z naszymi specjalistami staje się przyjemniejsza i przynosi oczekiwane efekty.

Te efekty przekładają się na wiele obszarów rozwoju dziecka, a nawet późniejszego, dorosłego życia. Zaniedbane wady pogłębiają się, powodują problemy w nawiązywaniu relacji, potęgują wstydliwość, a nierzadko bywają także obiektem drwin i przykrości. Dlatego „Logopeda w każdej szkole i przedszkolu” jest jednym z najważniejszych programów fundraisingowych fundacji OOO.

– Jesteśmy wydawcą edukacyjnym specjalizującym się w tworzeniu materiałów wspomagających rozwój dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi. Dołączyliśmy do programu LOGOPEDA W KAŻDEJ SZKOLE z przekonaniem, że wsparcie logopedyczne dla dzieci w szkołach ma kluczowe znaczenie dla ich rozwoju – podkreśla Anna Kosińska z wydawnictwa EI System. – Nasza decyzja wynika z głębokiego przekonania, że każde dziecko zasługuje na szansę na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Współpraca z Państwa fundacją jest dla nas zaszczytem, ponieważ podzielamy wspólne wartości i misję tworzenia lepszych warunków edukacyjnych dla dzieci w Polsce.

– Jesteśmy wdzięczni wydawnictwu Ei System za zaangażowanie w ten bardzo ważny i potrzebny dzieciom program. Dzięki wsparciu tak doświadczonego partnera fundacyjne gabinety logopedyczne zyskały zupełnie nowe możliwości pomagania dzieciom – mówi Kaja Reszke, dyrektor działu komunikacji i fundraisingu fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. – Dla nas to również powód do dumy, że specjaliści z dziedziny logopedii dostrzegają program naszej fundacji, widzą w nim wartość i chcą być jego częścią.

Współpraca ze społecznie zaangażowanymi firmami jest jednym z kilku sposobów wspierania programu „Logopeda w każdej szkole i przedszkolu”. Partnerzy biznesowi mogą zaangażować się finansowo lub rzeczowo. Fundacja zaprasza także darczyńców indywidualnych. Wiosną 2024 roku program będzie jednym z celów szczegółowych, na który można przekazywać odpis 1,5% podatku PIT. Już teraz szkolne gabinety logopedyczne można natomiast wspierać przekazując darowiznę. I taki datek odliczyć od podatku PIT jeszcze za ten rok.

Więcej informacji o programie fundacja OOO publikuje na stronie:
https://operator.edu.pl/pl/logopeda-w-kazdej-szkole-i-przedszkolu/


* * *


Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od 22 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 67 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację OOO, uczy się ponad 8200 dzieci.

EI System sp. z o.o. jest wydawnictwem edukacyjnym, istniejącym na polskim rynku od 14 lat. Kompleksowo wspiera terapię wszystkich uczniów o szczególnych potrzebach edukacyjnych, tworząc multimedialne pomoce dydaktyczne z serii EDUTERAPEUTICA LUX.

* * *

Rozliczając PIT za rok 2023 również możesz wesprzeć program LOGOPEDA W KAŻDEJ SZKOLE I PRZEDSZKOLU fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. Fundacja pod adresem https://operator.edu.pl/pl/1-5-procent-podatku-pit/ uruchomiła stronę informacyjną na temat realizowanych projektów i przekazania na ich wsparcie 1,5% podatku. Przez fundacyjną stronę można bezpłatnie rozliczyć się online przez internet, pobrać darmową aplikację do rozliczeń, albo wypełnić i wydrukować aktywne druki formularzy PIT 28 • PIT 36 • PIT 36L • PIT 37 • PIT 38 • PIT 39 • PIT OP.

Projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty można wesprzeć również rozliczając się na platformie Twój e-PIT oraz w każdej innej formie. Wystarczy w rozliczeniu wskazać KRS 00000 44866.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak rzucić palenie?

proficredit.pl
Nikogo nie trzeba przekonywać, że palenie papierosów ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Rzucenie tego nałogu jednak nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga bardzo dużo cierpliwości i wytrwałości. Jak rzucić palenie? [artykuł sponsorowany]

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony twojej strony

artykuł gościnny
Internet to niesamowite miejsce. Ale może to być również przerażające miejsce, ponieważ setki tysięcy witryn jest codziennie hakowanych. Cyberprzestępcy nie odejdą w najbliższym czasie — nawet jeśli grzecznie o to poprosisz. Aby chronić swoją witrynę, potrzebujesz tylko najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress.

Czym są agencje digitalowe?

fabrykamarketingu.pl
Obecny rozwój internetu sprawia, że rynek musi sprostać nowym wyzwaniom – także tym marketingowym. Naprzeciw temu zagadnieniu wychodzą agencje digitalowe, które wspierają firmy w działaniach internetowych. [artykuł sponsorowany]

Portfolio grafika komputerowego i jego rola w poszukiwaniu pracy

Dominika Sobieraj
Niezwykle istotnym elementem dla grafika komputerowego, który poszukuje pracy, jest portfolio, które w tym zawodzie stanowi nieodłączny element CV, będąc niejako jego wizualnym uzupełnieniem i rozwinięciem. [materiał partnera]

3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treści

artykuł sponsorowany
Content Marketing polega na tworzeniu wartościowych treści, będących odpowiedzią na potrzeby odbiorców. Ogólna odpowiedź na pytanie, jak prowadzić go skutecznie, jest zawarta w samej definicji – należy skupić się na tym, by przekaz był wartościowy. Rozkładając jednak tę radę na bardziej konkretne sugestie, wyodrębniliśmy 3 wskazówki.

Gdańska Szkoła Ćwiczeń dla nauczycieli przełamuje schematy

Reporterzy.info wspierają
Ćwiczenia z nauczania eksperymentalnego, pokazy innowacyjnych lekcji i sposobów nauczania, warsztaty metodyczne i wykorzystanie nowych technologii w szkole. Nauczyciele z pomorskich szkół wzięli udział w projekcie, który pomoże im uatrakcyjnić codzienną pracę z uczniami, dzielić się wzajemnie wiedzą i wspólnie rozwijać warsztat.

O rozwój dziecka zadbasz przez... wspólne posiłki

kampania społeczna
Wspólne posiłki rodziców z dziećmi to nie tylko okazja, żeby zjeść coś pożywnego, ale także szansa na: budowanie poczucia wartości młodego człowieka, dawanie mu przykładu odpowiedzialności oraz dowodów zaufania i szacunku. Jeśli dotąd nie wykorzystywaliście w pełni tej sposobności, zawsze jest dobry moment, żeby zacząć.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24