menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

28.01.2019

Czym wyróżnia się agencja content marketing

thinkkong.pl

Marketing cały czas się rozwija, pojawiają się nowe trendy, rozwiązania i narzędzia. Dynamika tego zjawiska w dużej mierze zależy od zachowań konsumentów, które są analizowane i badane przez rozlicznych specjalistów. Obecnie bardzo wyraźnym trendem jest content marketing. Czym dokładnie jest content marketing i czym wyróżnia się dobra agencja content marketingowa?

artykuł sponsorowany

Czym wyróżnia się agencja content marketingfot. thinkkong.pl

Czym jest content marketing?


Content marketing nazywany jest inaczej marketingiem treści. Nazwa ta oddaje charakter tej strategii marketingowej. Do potencjalnego klienta kierowane są wartościowe, atrakcyjne dla niego treści. Muszą one być tak sformułowane, aby być przydatne i ciekawe dla odbiorcy zarówno pod względem merytorycznym, jak i wizualnym. Każdy szczegół musi tutaj być dopracowany. Dlatego w dużej mierze działania te są poprzedzone badaniem tego, czego potrzebuje wybrana grupa docelowa odbiorców. Ważne jest też budowanie długotrwałych relacji z odbiorcą, dlatego działania content marketingu nie ograniczają się jedynie do tradycyjnych form reklamowych. Wychodzą znacznie poza takie założenia. Mają przekazywać treści ciekawe dla odbiorcy, ale także angażować jego zaangażowanie. Dlatego coraz więcej firm dostrzega rolę blogów czy social mediów w promowaniu swoich produktów i usług, a także całej firmy jako marki godnej zaufania.

Agencja content marketingowa – czym kierować się przy wyborze?


Agencji oferujących usługi marketingowych na rynku jest bardzo dużo. Dlatego coraz częściej pojawia się pytanie – jak znaleźć agencje content marketing? Na co zwrócić uwagę? W pierwszej kolejności warto sprawdzić opinie o wybranej agencji oraz zapoznać się z jej portfolio oraz wcześniejszymi realizacjami dla wiarygodnych klientów. Warto też sprawdzić, w jakiej dziedzinie dokładnie specjalizuje się agencja, zarówno jeśli chodzi o tematykę zleceń, jak i ich formę np. teksty na blogi firmowe lub opisy produktów. W następnej kolejności można porozmawiać o przygotowaniu próbnego tekstu, który będzie dotyczył wskazanej przez potencjalnego klienta kwestii. Należy podać wszystkie wiadomości, na jakich nam zależy oraz wskazać formę, jaką ma przybrać tekst. Jeżeli wszystko jest w porządku można przystępować do omawiania dalszych działań. Tutaj warto przede wszystkim ustalić szczegóły i zapytać się o czas i koszt realizacji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak wybrać dobrą agencję brandingową?

Agencja Invitro
Nawet jeżeli posiadasz świetny produkt, którego opracowanie wymagało wielu miesięcy pracy i dużych nakładów finansowych, to trudno go będzie sprzedać bez odpowiedniego opakowania. [artykuł sponsorowany]

Szkolenia dla e-commerce: digital marketing, SEO, content marketing…

artykuł sponsorowany
Handel internetowy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się branż. Oznacza to wzrost liczby klientów i transakcji, ale również większą konkurencję. Dlatego, aby nie pozostać w tyle, należy stale się rozwijać. Pomagają w tym szkolenia dla e-commerce dedykowane rozmaitym aspektom związanym z zakładaniem i prowadzeniem sklepów internetowych. Na jakie tematy warto zwrócić uwagę?

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

artykuł sponsorowany
Współcześnie rynek e-commerce rozwija się błyskawicznie, a za sprawią pandemii Covid-19 proces ten znacznie przyspieszył. Rosnąca konkurencja to kolejne wyzwania stojące przed sprzedawcami oferującymi produkty online. Dlatego istotne jest odpowiednie pozycjonowanie sklepów internetowych. Dowiedz się, jak zadbać o widoczność biznesu w sieci!

Bukmacherzy w Polsce rozwiązują problemy swoich graczy

zapytajbukmachera.pl
Dzięki regulacjom prawnym, obstawianie u bukmacherów przestało być owiane złą sławą i decyduje się na nie coraz większa grupa nowych graczy. Przyciąga ich szeroka oferta dyscyplin sportowych, zarówno realnych, jak i wirtualnych, silne emocje związane z obstawianiem wyników i możliwość wygrania pieniędzy. [artykuł sponsorowany]

Tapety na ścianę 3d hitem w aranżacji wnętrz!

www.fototap.pl
Nie od dziś wiadomo, że w branży aranżacji przestrzeni ciągle mamy do czynienia z różnego typu trendami i modami. Jest dokładnie tak, jak w branży odzieżowej, coś przestaje być na topie, coś innego natomiast rewolucjonizuje wręcz jej świat. Sprawdźmy wiec, co jest dziś modne, gdy mówimy o świecie tapet. Czy pojawiło się może coś nowego? [artykuł sponsorowany]

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?

faraon24.pl
Dziennikarstwo ekonomiczne to wyjątkowo trudne zajęcie. To nie tylko czytanie, analizy i pisanie. To również potężny stres bo wyniki pracy wpływają na życie innych. Należy cechować się nie tylko solidnym wykształceniem ale także wiedzą praktyczną zdobytą przez lata praktyk. [artykuł sponsorowany]

SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy

materiał zewnętrzny
Prowadzenie sklepu internetowego to intratny pomysł na biznes szczególnie teraz, kiedy konsumenci na całym świecie coraz częściej korzystają z możliwości kupowania online. Większe zainteresowanie kupujących ofertą platform sprzedażowych przekłada się jednak na ciągle rosnącą konkurencję, dlatego każdy nowy przedsiębiorca musi znaleźć sposób na wybicie się w gąszczu ofert konkurencyjnych sklepów. Kluczem do sukcesu może okazać się SEO dla e-commerce.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22
Clicky