menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

28.01.2019

Czym wyróżnia się agencja content marketing

thinkkong.pl

Marketing cały czas się rozwija, pojawiają się nowe trendy, rozwiązania i narzędzia. Dynamika tego zjawiska w dużej mierze zależy od zachowań konsumentów, które są analizowane i badane przez rozlicznych specjalistów. Obecnie bardzo wyraźnym trendem jest content marketing. Czym dokładnie jest content marketing i czym wyróżnia się dobra agencja content marketingowa?

artykuł sponsorowany

Czym wyróżnia się agencja content marketingfot. thinkkong.pl

Czym jest content marketing?


Content marketing nazywany jest inaczej marketingiem treści. Nazwa ta oddaje charakter tej strategii marketingowej. Do potencjalnego klienta kierowane są wartościowe, atrakcyjne dla niego treści. Muszą one być tak sformułowane, aby być przydatne i ciekawe dla odbiorcy zarówno pod względem merytorycznym, jak i wizualnym. Każdy szczegół musi tutaj być dopracowany. Dlatego w dużej mierze działania te są poprzedzone badaniem tego, czego potrzebuje wybrana grupa docelowa odbiorców. Ważne jest też budowanie długotrwałych relacji z odbiorcą, dlatego działania content marketingu nie ograniczają się jedynie do tradycyjnych form reklamowych. Wychodzą znacznie poza takie założenia. Mają przekazywać treści ciekawe dla odbiorcy, ale także angażować jego zaangażowanie. Dlatego coraz więcej firm dostrzega rolę blogów czy social mediów w promowaniu swoich produktów i usług, a także całej firmy jako marki godnej zaufania.

Agencja content marketingowa – czym kierować się przy wyborze?


Agencji oferujących usługi marketingowych na rynku jest bardzo dużo. Dlatego coraz częściej pojawia się pytanie – jak znaleźć agencje content marketing? Na co zwrócić uwagę? W pierwszej kolejności warto sprawdzić opinie o wybranej agencji oraz zapoznać się z jej portfolio oraz wcześniejszymi realizacjami dla wiarygodnych klientów. Warto też sprawdzić, w jakiej dziedzinie dokładnie specjalizuje się agencja, zarówno jeśli chodzi o tematykę zleceń, jak i ich formę np. teksty na blogi firmowe lub opisy produktów. W następnej kolejności można porozmawiać o przygotowaniu próbnego tekstu, który będzie dotyczył wskazanej przez potencjalnego klienta kwestii. Należy podać wszystkie wiadomości, na jakich nam zależy oraz wskazać formę, jaką ma przybrać tekst. Jeżeli wszystko jest w porządku można przystępować do omawiania dalszych działań. Tutaj warto przede wszystkim ustalić szczegóły i zapytać się o czas i koszt realizacji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Korzyści z współpracy z naszą agencją SEO: Opinie klientów

artykuł sponsorowany
Pozycjonowaniem zajmujemy się od lat, dzięki czemu zdobyliśmy status ekspertów w tej dziedzinie. Nasza usługa SEO koncentruje się na dostosowaniu strategii do indywidualnych potrzeb każdego klienta, zapewniając tym samym unikalne i efektywne rozwiązania.

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ile warte jest życie?

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Jeszcze trzydzieści lat temu z choroby nowotworowej udawało się wyleczyć zaledwie co piąte dziecko. Dziś te proporcje są odwrotne. Nawet 85 procent dzieci wraca do zdrowia. Decydujący jest oczywiście rozwój medycyny, ale nie mniej istotna jest również zmiana podejścia i świadomości. Historia Sary i Stasia to wzruszające dowody na to, że dzięki pomocy dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. [Reporterzy.info wspierają]

Zastosowanie animacji reklamowych w marketingu i reklamie - poradnik

artykuł sponsorowany
Zastosowanie animacji w biznesie wymaga odpowiedniego rozplanowania. Bardzo ważny jest także dobór jak najlepszego usługodawcy. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób zastosować animację reklamową w marketingu i reklamie.

Billboardy: Świat Wielkoformatowej Ekspresji

artykuł sponsorowany
Żyjemy w świecie, gdzie każda powierzchnia może stać się medium przekazu. Olbrzymie billboardy, plakaty, banery - wszystko to kształtuje nasze społeczeństwo, wywierając wpływ na nasze zachowania, myśli, a nawet emocje.

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny
Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl
Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. [artykuł sponsorowany]

Udane prezenty biznesowe na święta wielkanocne

artykuł sponsorowany
Już w połowie lutego większość osób dopada żal za minionym Bożym Narodzeniem, zapachem choinki i smakiem ręcznie robionych pierniczków. A do grudnia jest jeszcze tyle miesięcy, że trudno jest wyczekać na powrót św. Mikołaja! Dobrze jest wybrać inną, równie ważną okazję, dzięki której można wręczać upominki.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24