Wsparcie dla uczniów z Ukrainy. Rusza akcja Chodźmy razem do szkoły!
Reporterzy.info wspierają
Prawie trzystu uczniów z Ukrainy będzie się uczyć od września w powstających właśnie we Wrocławiu i Gdańsku klasach przygotowawczych, tworzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. To dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną do Polski.

Zapisy uczniów już trwają. Fundacja zaprasza mieszkańców i firmy z Wrocławia i Gdańska: „Stwórzmy dzieciom z Ukrainy warunki do bezpiecznej, skutecznej nauki”.
Podstawa programowa jest już opracowana. Nauczyciele - gotowi do prowadzenia zajęć od 1 września. Są też pomieszczenia:
- na udostępnionych przez firmę Nokia dwóch piętrach biurowca przy ul. Śrubowej we Wrocławiu,
- w Domu Ukraińskim, który przy ul. Ofiar Oświęcimskich we Wrocławiu prowadzi fundacja ZOBACZ MNIE,
- w nowej siedzibie Szkoły Podstawowej Hevelius przy ul. Suchej 29 w Gdańsku.
- Łącznie wszystkich klas będzie aż jedenaście. Dydaktycznie, programowo i kadrowo jesteśmy już gotowi. Chcemy zapewnić dzieciom również komfortowe warunki do nauki, integracji i rozwojowej zabawy – tłumaczy Mateusz Krajewski, prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. - Ważne, żeby nauka była dla dzieci i nauczycieli przyjemna, a przede wszystkim efektywna. Liczymy, że mieszkańcy Wrocławia, Gdańska i tutejsze firmy zechcą nas w tym wesprzeć.
We wszystkich lokalizacjach trwa już adaptowanie przestrzeni na potrzeby sal lekcyjnych. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, wspierana przez darczyńców, doposaża klasy w brakujące meble, kompletuje sprzęt do pracowni informatycznej i pomoce dydaktyczne do prowadzenia pozostałych zajęć.
W projekt wsparcia dla ukraińskich dzieci i szykowanych klas przygotowawczych zaangażować się może każdy. Jak to zrobić? Możliwości jest kilka:
- przekazując w darze: materiały biurowe, plastyczne i szkolne;
- biorąc udział w licytacjach charytatywnych;
- realizując zakupy w sklepach internetowych przez aplikację przekazującą część zysku sklepu na cel pomocowy;
- wpłacając dowolną kwotę na zbiórkę, prowadzoną na portalu Zrzutka.pl.
Więcej informacji:
www.operator.edu.pl/chodzmy-razem-do-szkoly

Dodatkowo, fundacja zaprasza do współpracy również przedstawicieli biznesu, którzy chcieliby i mogą dołączyć do projektu nie tylko finansowo czy rzeczowo. Równie cennym wsparciem będzie czas i aktywność, poświęcone przez pracowników w ramach wolontariatu pracowniczego.
Jak ważna i potrzebna jest nauka w bezpiecznych i komfortowych warunkach, zwłaszcza w obliczu wojennej traumy, doskonale wiedzą osoby, które pomagają uchodźcom z Ukrainy od pierwszych dni wojny.
- Bardzo zależy nam na tym, żeby dać im bezpieczeństwo i namiastkę normalności. A szkoła jest dla dzieci bardzo istotna nie tylko z edukacyjnego, ale i społecznego punktu widzenia – podkreśla Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE, prowadzącej we Wrocławiu Dom Ukraiński. - Szkoła i dziecięce przyjaźnie to fundamentalny element szczęśliwego dzieciństwa, którego część próbujemy stworzyć im w Polsce.

Wszystkie informacje na temat projektu „Chodźmy razem do szkoły!”, relacje z osiągniętych efektów, postęp przygotowań i możliwości wspierania uczniów z Ukrainy fundacja publikuje na stronie internetowej pod adresem:
Przebieg akcji można będzie śledzić również w mediach społecznościowych, korzystając z hasztagu #razemdoszkoły na Facebooku i Instagramie.
Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 20 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 placówkach, prowadzonych obecnie przez fundację uczy się ponad 6000 dzieci.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Sprzedaż artykułów dla dzieci poprzez e-commerce – jak rozwijać biznes online?
artykuł sponsorowany
E-commerce stał się jednym z najdynamiczniej rozwijających się sektorów handlu, oferując przedsiębiorcom możliwość dotarcia do szerokiego grona klientów bez konieczności prowadzenia stacjonarnych punktów sprzedaży.
Praca reportera w Austrii, Holandii, Belgii - jak uzyskać zwrot podatku?
artykuł sponsorowany
Praca reportera za granicą to nie tylko szansa na rozwój zawodowy, ale także konieczność zmierzenia się z różnymi systemami podatkowymi. Jeśli pracowałeś jako reporter w Austrii, Holandii lub Belgii, warto wiedzieć, jak odzyskać nadpłacony podatek. Poniżej przedstawiamy praktyczny przewodnik, który pomoże Ci w tym procesie.
Jak wybrać agencję social media do zarządzania marką w sieci
artykuł sponsorowany
W dzisiejszym cyfrowym świecie, media społecznościowe odgrywają kluczową rolę w budowaniu i utrzymywaniu wizerunku marki. Firmy, które chcą skutecznie komunikować się ze swoimi klientami i zwiększać swoją widoczność, muszą inwestować w obecność w social media.
Podobne artykuły:
Wsparcie dla uczniów z Ukrainy. Rusza akcja Chodźmy razem do szkoły!
Reporterzy.info wspierają
Prawie trzystu uczniów z Ukrainy będzie się uczyć od września w powstających właśnie we Wrocławiu i Gdańsku klasach przygotowawczych, tworzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. To dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną do Polski.
Agencja SEO dla sukcesu Twojego biznesu: Jak znaleźć najlepszą spośród wielu opcji
artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces w biznesie, konieczne jest posiadanie silnej obecności online. Aby osiągnąć to, niezbędna jest optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (SEO). Jednym ze sposobów na osiągnięcie sukcesu w tym zakresie jest współpraca z agencją SEO.
Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku
kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]
Czy można płakać przy dziecku?
kampania społeczna
Płacz jest naturalnym odruchem w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony jednak, większość z nas nie chce, żeby widziano nas we łzach. Bywa, że przed takim dylematem stają rodzice. Psycholog radzi, co robić, kiedy musisz się wypłakać, a obok bawi się córka lub syn.