Wystartował Charytatywny Maraton Szycia. Teraz Wasza kolej!
Justyna Zalewska
fot. Naratunek.orgPrzedstawiliśmy małych designerów „Nadziei”, a potem ruszyliśmy z akcją, w której pomogły nam postaci ze świata muzyki i sportu. Nasi Goście wspólnie z Pacjentami z Przylądka Nadziei wystartowali niezwykłą sztafetę dobroci: uszyli jedyne w swoim rodzaju poszewki na poduszki (które trafią na licytacje) i w ten sposób zainaugurowali Charytatywny Maraton Szycia, czyli łańcuch ludzi dobrej woli i wielkich serc.
29 września w samo południe klinika onkologiczna „Przylądek Nadziei” gościła uczestników „Charytatywnego Maratonu Szycia” – niezwykłego wydarzenia, które ma na celu wsparcie dzieci zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz zakomunikowanie potrzeby zbierania funduszy na ich leczenie. Organizatorem Maratonu jest Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” oraz firma „Łucznik”. To właśnie „Łucznik” wyprodukował „Nadzieję”, czyli wyjątkową linię maszyn do szycia. Wyjątkową z dwóch względów:
- Zaprojektowali ją Mali Pacjenci z „Przylądka Nadziei”, którzy kilka miesięcy temu zamienili się w prawdziwych designerów. To oni wymyślili, a następnie przenieśli na papier linię kreatyną „Nadziei”. Narysowali obrazki, które trafiły na samą maszynę (to, co jest na „Nadziei” to kompilacja pracy kilkorga dzieci) oraz na jej opakowanie.
- Cały zysk ze sprzedaży „Nadziei” zasili konto Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Wszystko po to, by zebrać jak najwięcej środków na kosztowne niestandardowe terapie, zagraniczne leczenie, drogie leki czy rehabilitację.
W niedzielę „Nadzieja” została oficjalnie zaprezentowana, a zaproszeni goście (Alicja Janosz –wrocławska wokalistka, Krzysztof i Piotr Janowscy – brat i tata, a zarazem członkowie teamu Maćka Janowskiego, kapitana WTS Sparta Wrocław (Wicemistrza Polski) oraz Reprezentacji Polski na żużlu, Agata i Wojciech Miszewscy z Rolki Reggae Rajd - rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach,Sara Pożarlik – Miss Polonia Województwa Dolnośląskiego, Dr Papuć – pozytywny clown i twórca Teatru Czerwona Walizka, który na co dzień – razem z pozostałymi Czerwonymi Noskami – dba o to, by chore dzieci w szpitalach jak najczęściej się uśmiechały) i gospodynie: prof. Alicja Chybicka, kierownik kliniki Przylądek Nadziei i Patrycja Ziółkowska, prezes firmy Łucznik, wspólnie z Małymi Pacjentami „Przylądka Nadziei” uszyli wyjątkowe poszewki na poduszki, które trafią na licytacje.
W ten symboliczny sposób zapoczątkowaliśmy „Charytatywny Maraton Szycia”, który – mamy ogromną nadzieję – przeniesie się do domów ludzi o wielkim sercu. Tym bardziej, że na starcie nie trzeba mieć żadnych umiejętności krawieckich, wystarczą dobre chęci, zapał i odrobina samozaparcia. Przekonali się o tym nasi Goście, z których większość siedziała przy maszynie właśnie po raz pierwszy.
– Naszym celem jest zgromadzenie wokół zapoczątkowanego w niedzielę Charytatywnego MaratonuSzycia wyjątkowych Przyjaciół Przylądka, którzy wspólnie z pracownikami Fundacji oraz firmy „Łucznik”, zachęcać będą do wspierania dzieci zmagających się z nowotworami – mówi Mirosław Szozda, wiceprezes Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.
– Nadzieja to najbardziej niezwykły model w rodzinie Łucznika. Ubrana w obrazy stworzone przez Małych Pacjentów kliniki „Przylądek Nadziei”, niesie w sobie przesłanie: „Podzielmy się sercem, dobrem, ciepłymi myślami, wsparciem i nadzieją na zdrowie”. Łucznik dzieli się z Państwem Nadzieją, niech będzie ona symbolem walki z chorobą. Walki, którą można wygrać dzięki środkom, wpływającym na konto Fundacji za każdą sprzedaną maszynę – tłumaczy Patrycja Ziółkowska, prezes Łucznika. –Żyjemy Nadzieją, że nasze wspólne dzieło pomoże jak największej liczbie dzieci! Wszystko w Państwarękach! Nadzieja odwdzięczy się pięknymi, mocnymi ściegami, pracą z różnymi materiałami i prostym, intuicyjnym użytkowaniem.
„Nadzieję” można już kupić na w internetowym sklepie Galeria Łucznik:
a niedługo maszyna trafi do sklepów współpracujących z Łucznikiem.
**
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" od 28 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Jak połączyć badania marketingowe, świadomości marki i konsumenckie w Twojej firmie?
artykuł sponsorowany
Zmienny rynek to dzisiaj norma. Kto stoi w miejscu, ten się cofa. Jak w tym chaosie podejmować trafne decyzje biznesowe? Odpowiedź jest jedna: opierając je na danych, a nie na intuicji. Właśnie tutaj do gry wkraczają badania marketingowe. Ale chwila, czy mówimy też o badaniach marki i badaniach konsumenckich? Dokładnie tak.
Jak projektować skuteczne kampanie reklamy zewnętrznej?
artykuł sponsorowany
Reklama zewnętrzna od lat jest jednym z najskuteczniejszych sposobów dotarcia do szerokiej grupy odbiorców. W świecie pełnym ekranów i hałasu informacyjnego nadal ma ogromną moc. Dlaczego? Ponieważ to przekaz, którego nie da się przewinąć, wyłączyć lub schować. Dobrze zaprojektowana wizualizacja potrafi przyciągnąć uwagę w ułamku sekundy i zostać w pamięci na długo.
Branding i rebranding marki: Kompletny przewodnik po sztuce kreowania tożsamości
artykuł sponsorowany
Branding to więcej niż logo czy kolor firmowy – to serce Twojej marki i język, którym przemawia do świata. Dowiedz się, jak zbudować spójną tożsamość, która wyróżni Cię na tle konkurencji i zapadnie w pamięć klientów. Ten przewodnik pokaże Ci, czym jest skuteczny branding i kiedy warto sięgnąć po rebranding, by Twoja firma pozostała autentyczna i nowoczesna.
Podobne artykuły:
Nowoczesne wizytówki firmowe
dobredrukowanie.pl
Reklama się zmienia, ewoluuje i z każdym rokiem pojawiają się w niej nowinki, z których chętnie korzysta wielu reklamodawców. Są jednak takie formy prezentacji swojego biznesu, które śmiało można uznać za nieśmiertelne. Wielokrotnie wieszczono już koniec wizytówek firmowych i innych form reklamy drukowanej, ale ciągle jest na nie olbrzymi popyt. [artykuł sponsorowany]
Zakaz konkurencji w pracy - co musisz wiedzieć jako pracownik?
artykuł sponsorowany
Pracownik podejmujący współpracę z przedsiębiorstwem zobligowany jest prawem pracy dwukierunkowo - chroni ono pracownika, zapewnia mu przywileje wynikające z kodeksu pracy takie jak prawo do urlopu wypoczynkowego, dodatki stażowe. Jednak prawo pracy działa dwukierunkowo.
Torba z przesłaniem – jak druk na bawełnie pomaga firmom i organizacjom wyróżnić się w mediach
artykuł sponsorowany
Ulotki i bilbordy reklamowe już dawno przestały przykuwać uwagę potencjalnych klientów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm szuka nieoczywistych sposobów na reklamę swoich produktów i usług. W budowaniu rozpoznawalności marki pomóc mogą ekologiczne gadżety reklamowe.
Co obejmuje lokalizacja tłumaczeń marketingowych?
artykuł sponsorowany
W pełni zrozumiały opis stronie internetowej, branżowe wpisy w mediach społecznościowych, hasła reklamowe, przygotowanie broszur czy ofert na rynek zagraniczny powinny być potraktowane znacznie poważniej niż jako zwykłe tłumaczenie.




































