menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

4.03.2020

Na czym polega pozycjonowanie stron? 3 rzeczy, które warto wiedzieć

dolp.pl

Pozycjonowanie stron jest kluczowym procesem, mającym na celu doprowadzić do wysokiej widoczności marki w internecie. Organiczne wejścia na stronę to tylko fragment ruchu w witrynie internetowej. Znacznie ważniejsze są wyniki wyszukiwania. Z Google.pl korzysta miesięcznie 20 mln Internautów, wśród których przynajmniej część to potencjalni klienci. O czym powinieneś wiedzieć, rozważając skorzystanie z usługi pozycjonowania? [Materiał zewnętrzny]

Materiał zewnętrzny

Na czym polega pozycjonowanie stron? 3 rzeczy, o których powinieneś wiedziećfot. dolp.pl

  • 1. Kto ustala kolejność wyników wyszukiwania?
  • 2. Czy warto być wysoko na liście?
  • 3. Na czym polega pozycjonowani stron?

Wyniki znajdujące się na samej górze oraz w panelu bocznym listy wyników to elementy sponsorowane. Wykupienie reklamy w tych miejscach stanowi alternatywę dla dbałości o wyszukiwanie.

Kto ustala kolejność wyników wyszukiwania?


Pozycjonowanie wiąże się z ustaleniem strategii, o czym więcej przeczytać można na dolp.pl. Kluczem jest jak najwyższa pozycja danej strony w wyszukiwarkach internetowych, a to umiejscowienie nie jest, oczywiście, przypadkowe. Im bardziej trafne, zdaniem algorytmu, wyszukiwanie, tym wyżej się znajduje. Wpływ na uznanie danej treści za wartościową ma natomiast sama zawartość danego tekstu oraz obecność słów kluczowych, częstotliwość dodawania nowych treści oraz stopień ich rozbudowania, unikalność treści oraz optymalizacja witryny. Znaczenie mają także linki prowadzące z innych stron do tej konkretnej. Sprawdzeniem, jak wygląda sytuacja wyjściowa, zajmuje się audyt SEO.

Czy warto być wysoko na liście?


Zdecydowanie tak. Im wyżej dana strona znajduje się na liście wyników wyszukiwań, tym większa jest szansa, że przeglądający rezultaty internauta w nią kliknie. Szacuje się, że więcej niż połowa (51%) przeglądających listę wybiera pierwszy wynik, a około 34% klika w drugą pozycję. Linki poniżej miejsca dziesiątego to zaledwie kilka procent efektywności. warto w tym miejscu dodać, że strona dobrze zoptymalizowana będzie wyszukiwać się wysoko na szeroką pulę słów kluczowych, zbierając tym samym dużą liczbę wejść przy wielu wyszukiwaniach.

Na czym polega pozycjonowanie stron?


Pozycjonowanie stron polega zatem na zadbaniu o wszystkie elementy, które rzutują na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Zadaniami, które wchodzą w skład proces, są między innymi: zoptymalizowanie kodu HTML strony, właściwa struktura strony i jej usprawnienie pod względem technicznym, przygotowanie treści z uwzględnieniem słów kluczowych oraz odpowiednia ich optymalizacja, a także przygotowanie responsywnej wersji mobilnej. Znaczenie mają treści wartościowe, do których będą linkować inne serwisy.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny
W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

Tworzenie stron internetowych Niemcy - jak wybrać odpowiedniego wykonawcę?

artykuł sponsorowany
Jeśli szukasz profesjonalnego wykonawcy usługi takiej jak tworzenie stron internetowych Niemcy, to warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Sprawdź jak wybrać odpowiedniego wykonawcę z naszego artykułu dowiesz się, które kroki należy podjąć, aby znaleźć najlepszego specjalistę do tworzenia stron internetowych po niemiecku.

Unikalne sposoby na promocje firmy. O czym warto pomyśleć?

artykuł sponsorowany
Oryginalność w sferze reklamy daje większe szanse na to, że klienci nas zapamiętają. Dobrze o tym pamiętać przy planowaniu kampanii promocyjnej i wyborze nośników reklamy. Firmy stawiające na nietypowe metody promocji mają spore pole do popisu. Przedstawiamy zestawienie kilku gadżetów, które warto włączyć do kampanii opartej na oryginalności i unikatowości.

Mądry rodzic to oszczędny rodzic. Kupuj artykuły dla dziecka ze zniżkami

alerabat.com
Chciałbyś sprawić swojemu dziecku prezent i podarować mu najnowsze zabawki z bohaterami z jego ulubionych bajek, jednak ich ceny nie zawsze idą w parze z Twoimi planami? Czy wiesz, że możesz w bardzo prosty sposób obniżyć koszt takich zakupów nawet o 70%? Postaw na rozwiązanie, dzięki któremu Twoje dziecko będzie szczęśliwe, a Twój portfel nie ucierpi. Wystarczy, że podczas zakupów wykorzystasz kupony rabatowe! [artykuł sponsorowany]

Wskazówki dla osób cierpiących na lęk przed leczeniem kanałowym

artykuł sponsorowany
Lęk przed leczeniem stomatologicznym jest powszechny, a gdy chodzi o leczenie kanałowe, może być jeszcze bardziej intensywny. Wielu ludzi obawia się bólu lub ewentualnych powikłań. Niemniej jednak, odpowiednie przygotowanie i stosowanie kilku prostych wskazówek mogą pomóc zmniejszyć lęk i uczynić całe doświadczenie bardziej znośnym.

Rolki Reggae Express 2. Wyścig z czasem dla małej Hani

Bartłomiej Dwornik
130 kilometrów na rolkach w niecałe 10 godzin. Rolkarze z Dolnego Śląska podejmują wyzwanie dla 8-miesięcznej Hani, chorej na neuroblastomę. To najbardziej złośliwy nowotwór dziecięcy. Wspierać ich będzie kilkuset sportowców z całego świata za pośrednictwem Endomondo. Reporterzy.info patronują temu wyzwaniu!

Agencja hyperCREW wprowadza na rynek nową markę #DASHRADE

hyperCREW
Strategiczno-kreatywna agencja hyperCREW opracowała strategię wprowadzającą na rynek nową markę #DASHRADE, oferującą produkty funkcjonalne dla sportowców. hyperCREW odpowiada za stworzenie kompleksowej komunikacji marki: nazwy, identyfikacji wizualnej, kreacje, copy oraz strategię marketingową. [artykuł PR]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24