menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

4.03.2020

Na czym polega pozycjonowanie stron? 3 rzeczy, które warto wiedzieć

dolp.pl

Pozycjonowanie stron jest kluczowym procesem, mającym na celu doprowadzić do wysokiej widoczności marki w internecie. Organiczne wejścia na stronę to tylko fragment ruchu w witrynie internetowej. Znacznie ważniejsze są wyniki wyszukiwania. Z Google.pl korzysta miesięcznie 20 mln Internautów, wśród których przynajmniej część to potencjalni klienci. O czym powinieneś wiedzieć, rozważając skorzystanie z usługi pozycjonowania? [Materiał zewnętrzny]

Materiał zewnętrzny

Na czym polega pozycjonowanie stron? 3 rzeczy, o których powinieneś wiedziećfot. dolp.pl

  • 1. Kto ustala kolejność wyników wyszukiwania?
  • 2. Czy warto być wysoko na liście?
  • 3. Na czym polega pozycjonowani stron?

Wyniki znajdujące się na samej górze oraz w panelu bocznym listy wyników to elementy sponsorowane. Wykupienie reklamy w tych miejscach stanowi alternatywę dla dbałości o wyszukiwanie.

Kto ustala kolejność wyników wyszukiwania?


Pozycjonowanie wiąże się z ustaleniem strategii, o czym więcej przeczytać można na dolp.pl. Kluczem jest jak najwyższa pozycja danej strony w wyszukiwarkach internetowych, a to umiejscowienie nie jest, oczywiście, przypadkowe. Im bardziej trafne, zdaniem algorytmu, wyszukiwanie, tym wyżej się znajduje. Wpływ na uznanie danej treści za wartościową ma natomiast sama zawartość danego tekstu oraz obecność słów kluczowych, częstotliwość dodawania nowych treści oraz stopień ich rozbudowania, unikalność treści oraz optymalizacja witryny. Znaczenie mają także linki prowadzące z innych stron do tej konkretnej. Sprawdzeniem, jak wygląda sytuacja wyjściowa, zajmuje się audyt SEO.

Czy warto być wysoko na liście?


Zdecydowanie tak. Im wyżej dana strona znajduje się na liście wyników wyszukiwań, tym większa jest szansa, że przeglądający rezultaty internauta w nią kliknie. Szacuje się, że więcej niż połowa (51%) przeglądających listę wybiera pierwszy wynik, a około 34% klika w drugą pozycję. Linki poniżej miejsca dziesiątego to zaledwie kilka procent efektywności. warto w tym miejscu dodać, że strona dobrze zoptymalizowana będzie wyszukiwać się wysoko na szeroką pulę słów kluczowych, zbierając tym samym dużą liczbę wejść przy wielu wyszukiwaniach.

Na czym polega pozycjonowanie stron?


Pozycjonowanie stron polega zatem na zadbaniu o wszystkie elementy, które rzutują na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Zadaniami, które wchodzą w skład proces, są między innymi: zoptymalizowanie kodu HTML strony, właściwa struktura strony i jej usprawnienie pod względem technicznym, przygotowanie treści z uwzględnieniem słów kluczowych oraz odpowiednia ich optymalizacja, a także przygotowanie responsywnej wersji mobilnej. Znaczenie mają treści wartościowe, do których będą linkować inne serwisy.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?

kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?

Prezent świąteczny a budowanie wizerunku i relacji z klientem

artykuł sponsorowany
Święta to magiczny czas, w którym radośnie biesiadujemy i obdarowujemy się prezentami. Jeśli zależy Ci na utrzymaniu pozytywnych relacji z ważnym klientem i chcesz kreować pozytywny wizerunek swojej firmy, postaw na eleganckie upominki świąteczne, które wniosą wiele dobrego w codzienną współpracę z kontrahentami i partnerami biznesowymi. Co najlepiej podarować zaufanym klientom i gdzie znaleźć oryginalne prezenty?

Internetowa bramka SMS a marketing – jak ją wykorzystać w biznesie?

artykuł sponsorowany
Istnieje wiele skutecznych metod dotarcia do klienta z komunikatem marketingowym i lista ta nieustannie się wydłuża. Czy oznacza to, że dotychczas stosowane metody przestają być skuteczne? Nic bardziej mylnego.

Jak zlojalizować swojego klienta?

artykuł sponsorowany
Każda firma chce mieć jak największą ilość klientów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na zarobek. Prawda jest jednak taka, że od ilości znacznie większe znaczenie ma jakość: lojalny klient przyjdzie zawsze, osoba która widzi twoją firmę po raz pierwszy może z kolei już nigdy więcej do ciebie nie trafić.

Metoda CAWI – czyli jak szybko poznać opinie klientów?

artykuł sponsorowany
Zrozumienie potrzeb i oczekiwań klientów to klucz do sukcesu każdego przedsiębiorstwa. Tradycyjne metody badawcze, takie jak telefoniczne ankiety czy spotkania grup fokusowych, choć skuteczne, mogą być czasochłonne i kosztowne.

Soundbar do 1000 zł - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Samsung
Soundbar to świetna alternatywa dla kina domowego, które nie dość, że jest drogie, to wymaga sporo miejsca, a do tego koniecznie trzeba jakoś ukryć liczne przewody. Podczas gdy po samych telewizorach nie ma co spodziewać się krystalicznego dźwięku, takie sprytne urządzenie o niewielkich gabarytach pomoże poprawić wrażenia brzmieniowe bez inwestowania dużych pieniędzy i zajmowania cennej przestrzeni w mieszkaniu. [materiał zewnętrzny]

Czym jest przedszkole freinetowskie? W Pabianicach właśnie takie rusza

Reporterzy.info wspierają
Mieszane grupy wiekowe, żeby młodsi rozwijali się szybciej, a starsi uczyli się opiekuńczości i akceptacji. Autorski program nauki przez rozbudzanie wyobraźni, poczucia odpowiedzialności i świadomość konsekwencji. Już od września w Pabianicach będzie działać pierwsze w całym województwie łódzkim przedszkole freinetowskie. Na czym polega i co daje taki sposób pracy z dzieckiem?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23