Ile będzie kosztowała własna strona internetowa?
artykuł gościnny

Od czego zależy koszt strony WWW?
Istnieje wiele kwestii, które należy mieć na uwagę, decydując się na stworzenie strony WWW - a każda z nich ma wpływ na jej cenę. Najważniejsze jest przeznaczenie witryny. Czy nasza strona internetowa ma być typową wizytówką, stroną typu one page, czy jednak czymś o wiele bardziej zaawansowanym i funkcjonalnym? Oczywiście - wyższy standard strony internetowej oznacza też wyższą cenę. Wpływ na wysokość kosztów takiego przedsięwzięcia ma też, rzecz jasna, renoma wykonawcy. Freelancer z reguły przygotuje stronę nieco niższym kosztem, niż profesjonalna agencja - pamiętajmy jednak, że w przypadku tej drugiej opcji nad poprawnym funkcjonowaniem naszej witryny czuwał będzie cały zespół specjalistów.
Cena takiej usługi będzie większa, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z rozwiązań dodatkowych - jak na przykład połączenie naszej witryny internetowej z Facebookiem. Zapłacimy więcej także, jeśli zdecydujemy się na zakup strony z zaimplementowanymi już od początku rozwiązaniami SEO, pozwalającymi osiągać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek.
Ile kosztowała będzie nas strona internetowa?
Koszt przygotowania strony internetowej nie jest z góry ustalony. Zależy on od wyżej wymienionych czynników, a także od tego, jak duży jest nasz projekt. Można jednak powiedzieć, że uśrednione widełki kształtują się następująco:
- Strona typu blog, wraz z wysokiej jakości projektem graficznym, to koszt wynoszący od 500 do 2.000 złotych netto.
- Strona - wizytówka, czyli strona www zawierająca projekt graficzny, kilka prostych podstron oraz ewentualnie bloga, kosztować będzie od 800 do 2000 złotych.
- Strona typu one page dedykowana danemu produktowi, marce lub osobie wiąże się z kosztem rzędu 1.000 do 2.000 złotych.
- Strona Landing Page natomiast wiąże się już z wyższym kosztem - cena jej wykonania wynosi od 1.500 do 3.000 złotych.
- Dobrze przygotowana strona firmowa zawierająca atrakcyjny design graficzny, dużą liczbę podstron, a także zaopatrzona w niezbędne rozwiązania SEO kosztować będzie od 2.500 do nawet 6.000 złotych
- Strona internetowa typu premium, cechująca się indywidualnym projektem graficznym, kompleksowo wdrożonymi rozwiązaniami SEO, narzędziami ułatwiającymi marketing i w pełni wypozycjonowana kosztuje zaś od 4.000 do 9.000 złotych.
A co ze stronami internetowymi przygotowanymi specjalnie z myślą o konkretnych branżach? Oto kilka przykładów:
- Strona internetowa przystosowana do e-learningu, z wbudowanym modułem sprzedaży kursów kosztuje zazwyczaj od 2.500 do 7.000 złotych
- Strona zawierająca kompleksowy system zamówień dla restauracji kosztować będzie od 2.000 do 4.000 złotych
Jak więc widać, stworzenie strony internetowej wiąże się z dosyć sporym wydatkiem. Pamiętajmy jednak, że własna strona internetowa to dziś wręcz podstawa, jeśli poważnie myślimy o rozwoju naszej firmy i pozyskaniu jak największej ilości klientów. Warto więc zdecydować się na współpracę ze specjalistami i w zamian otrzymać profesjonalnie przygotowaną witrynę internetową, która będzie naszą dumą i rzeczywiście okaże się sporym wsparciem dla naszego biznesu.
Artykuł przygotowany przy współpracy z Pozycjonowanie-stron-wroclaw.net
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych. Jak skutecznie walczyć o swoje prawa?
artykuł sponsorowany
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych to proces, który dla wielu poszkodowanych wydaje się zawiły i pełen pułapek. Tymczasem zrozumienie przysługujących praw oraz wsparcie doświadczonej kancelarii prawnej może znacząco zwiększyć szanse na uzyskanie sprawiedliwego świadczenia. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomogą Ci skutecznie dochodzić roszczeń po wypadku drogowym.
Jak może wyglądać nowoczesna edukacja finansowa dla najmłodszych?
materiał partnera
Ponad 700 dzieci z Wrocławia, Gdańska, Poznania, Lublina i Rękus wyruszy na wakacje z nową wiedzą finansową. To ważne, bo - jak pokazują badania - potrzebują jej już pięciolatki, a tylko troje na czworo dzieci w tym wieku rozmawia o pieniądzach ze swoimi najbliższymi.
Polski komunikator GG planuje europejską ekspansję
artykuł gościnny
GG (dawniej Gadu-Gadu) zaprasza internautów i inwestorów do wspólnego tworzenia nowego rozdziału w 25-letniej już historii polskiego komunikatora. Wkrótce każdy będzie mógł zostać akcjonariuszem kultowej marki ze słoneczkiem. Rozpoczęła się prekampania spółki Fintecom S.A.
Podobne artykuły:
Portfolio grafika komputerowego i jego rola w poszukiwaniu pracy
Dominika Sobieraj
Niezwykle istotnym elementem dla grafika komputerowego, który poszukuje pracy, jest portfolio, które w tym zawodzie stanowi nieodłączny element CV, będąc niejako jego wizualnym uzupełnieniem i rozwinięciem. [materiał partnera]
Jaki dysk M.2 wybrać do komputera biurowego?
artykuł sponsorowany
Praca biurowa bardzo często wiąże się z wykonywaniem wielu różnych zadań na komputerze – wprowadzanie danych, kopiowanie plików, tworzenie tekstów czy grafik. Ważne więc, by komputer chodził płynnie, a wszelkie potrzebne programy uruchamiały się szybko. Może w tym pomóc odpowiedni nośnik SSD. Jaki dysk M.2 wybrać?
Fotograf eventowy Warszawa - co warto wiedzieć o fotografii eventowej?
artykuł sponsorowany
Fotograf eventowy Warszawa – ta fraza z pewnością nie raz pojawiła się w wynikach wyszukiwania. W ciągu roku w samej stolicy odbywa się bowiem tysiące mniejszych praz większych eventów, które powstają dzięki współpracy wielu podwykonawców.
Kampania społeczna #JedenOdeMnie. Pokaż, że Twój 1% pomaga!
Klaudia Smolarska
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Zmieńmy to razem! Dajmy im przykład i powiedzmy: #JedenOdeMnie! Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna, zainicjowana przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.