Ile będzie kosztowała własna strona internetowa?
artykuł gościnny
Założenie własnej strony internetowej wiąże się z wieloma korzyściami. Podnosi świadomość społeczną o danej firmie i świadczonych przez nią usługach, pozwala wypromować oferowane przez nią produkty i nawiązać stałą współpracę z zewnętrznymi partnerami. Pamiętać jednak musimy, że naprawdę dobrą stronę internetową przygotować mogą tylko profesjonaliści. Ile zapłacimy za taką usługę?
Od czego zależy koszt strony WWW?
Istnieje wiele kwestii, które należy mieć na uwagę, decydując się na stworzenie strony WWW - a każda z nich ma wpływ na jej cenę. Najważniejsze jest przeznaczenie witryny. Czy nasza strona internetowa ma być typową wizytówką, stroną typu one page, czy jednak czymś o wiele bardziej zaawansowanym i funkcjonalnym? Oczywiście - wyższy standard strony internetowej oznacza też wyższą cenę. Wpływ na wysokość kosztów takiego przedsięwzięcia ma też, rzecz jasna, renoma wykonawcy. Freelancer z reguły przygotuje stronę nieco niższym kosztem, niż profesjonalna agencja - pamiętajmy jednak, że w przypadku tej drugiej opcji nad poprawnym funkcjonowaniem naszej witryny czuwał będzie cały zespół specjalistów.
Cena takiej usługi będzie większa, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z rozwiązań dodatkowych - jak na przykład połączenie naszej witryny internetowej z Facebookiem. Zapłacimy więcej także, jeśli zdecydujemy się na zakup strony z zaimplementowanymi już od początku rozwiązaniami SEO, pozwalającymi osiągać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek.
Ile kosztowała będzie nas strona internetowa?
Koszt przygotowania strony internetowej nie jest z góry ustalony. Zależy on od wyżej wymienionych czynników, a także od tego, jak duży jest nasz projekt. Można jednak powiedzieć, że uśrednione widełki kształtują się następująco:
- Strona typu blog, wraz z wysokiej jakości projektem graficznym, to koszt wynoszący od 500 do 2.000 złotych netto.
- Strona - wizytówka, czyli strona www zawierająca projekt graficzny, kilka prostych podstron oraz ewentualnie bloga, kosztować będzie od 800 do 2000 złotych.
- Strona typu one page dedykowana danemu produktowi, marce lub osobie wiąże się z kosztem rzędu 1.000 do 2.000 złotych.
- Strona Landing Page natomiast wiąże się już z wyższym kosztem - cena jej wykonania wynosi od 1.500 do 3.000 złotych.
- Dobrze przygotowana strona firmowa zawierająca atrakcyjny design graficzny, dużą liczbę podstron, a także zaopatrzona w niezbędne rozwiązania SEO kosztować będzie od 2.500 do nawet 6.000 złotych
- Strona internetowa typu premium, cechująca się indywidualnym projektem graficznym, kompleksowo wdrożonymi rozwiązaniami SEO, narzędziami ułatwiającymi marketing i w pełni wypozycjonowana kosztuje zaś od 4.000 do 9.000 złotych.
A co ze stronami internetowymi przygotowanymi specjalnie z myślą o konkretnych branżach? Oto kilka przykładów:
- Strona internetowa przystosowana do e-learningu, z wbudowanym modułem sprzedaży kursów kosztuje zazwyczaj od 2.500 do 7.000 złotych
- Strona zawierająca kompleksowy system zamówień dla restauracji kosztować będzie od 2.000 do 4.000 złotych
Jak więc widać, stworzenie strony internetowej wiąże się z dosyć sporym wydatkiem. Pamiętajmy jednak, że własna strona internetowa to dziś wręcz podstawa, jeśli poważnie myślimy o rozwoju naszej firmy i pozyskaniu jak największej ilości klientów. Warto więc zdecydować się na współpracę ze specjalistami i w zamian otrzymać profesjonalnie przygotowaną witrynę internetową, która będzie naszą dumą i rzeczywiście okaże się sporym wsparciem dla naszego biznesu.
Artykuł przygotowany przy współpracy z Pozycjonowanie-stron-wroclaw.net
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?
artykuł sponsorowany
Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe? Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.
Brandglow. Twoja marka w profesjonalnych rękach!
artykuł sponsorowany
Marka to nie tylko nazwa, logo i produkty, które znajdują się w jej ofercie. To sprawnie funkcjonujący, złożony organizm, który posiada własną misję, cele, charakter i historię. To podmiot, który potrafi trwale zapisać się w świadomości odbiorców, przekazać im to, co ma do powiedzenia oraz udowodnić, że to właśnie jego oferta jest najbardziej godna uwagi i zaufania.
Jak zlojalizować swojego klienta?
artykuł sponsorowany
Każda firma chce mieć jak największą ilość klientów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na zarobek. Prawda jest jednak taka, że od ilości znacznie większe znaczenie ma jakość: lojalny klient przyjdzie zawsze, osoba która widzi twoją firmę po raz pierwszy może z kolei już nigdy więcej do ciebie nie trafić.
Jak promować mały biznes w internecie?
artykuł sponsorowany
Prowadzenie małej firmy to, wydawać by się mogło, dość proste zadanie. Wiele osób wręcz uważa, że mała firma to małe problemy. Jest to jednak dalekie od prawdy. W większości branż konkurencja na rynku jest tak ogromna, że bez odpowiedniej promocji nie ma szans na osiągnięcie sprzedaży na satysfakcjonującym poziomie. Jakie działania marketingowe warto podjąć, by skutecznie wypromować mały biznes w Sieci?
#FakeHunter Challenge. Wojna informacyjna - konkurs Polskiej Agencji Prasowej
konkurs
18 listopada rusza VI edycja konkursu #FakeHunter Challenge. Zadaniem uczestników będzie m.in. wyszukiwanie fałszywych informacji związanych z wojną w Ukrainie oraz przygotowanie kreatywnej pracy pod hasłem „Nie nabieram się na fake newsy”. Na najlepsze zespoły czekają: nagrody finansowe, rzeczowe oraz warsztaty z projektowania 3D.
Jak wykorzystać kasetony reklamowe w nowoczesnym marketingu?
artykuł sponsorowany
W dzisiejszym dynamicznym świecie, gdzie konkurencja jest coraz większa, a klienci coraz bardziej wymagający, firmy muszą nieustannie szukać nowych, skutecznych sposobów na dotarcie do swojej grupy docelowej. Kasetony reklamowe to jeden z najlepszych sposobów na zrobienie dobrego pierwszego wrażenia i wyróżnienie się na tle konkurencji. Jak wykorzystać je efektywnie? Podpowiadamy.
Jaki wybrać papier A4 do drukarki?
artykuł sponsorowany
Papier A4 do drukarki wykorzystywany jest w biurach czy firmach w naprawdę dużych ilościach. Oczywiście trzeba pamiętać jak ważna jest jakość, ale i cena. Czas poznać rodzaje papieru do drukarki A4, a także ich zalety.