Ile będzie kosztowała własna strona internetowa?
artykuł gościnny
Założenie własnej strony internetowej wiąże się z wieloma korzyściami. Podnosi świadomość społeczną o danej firmie i świadczonych przez nią usługach, pozwala wypromować oferowane przez nią produkty i nawiązać stałą współpracę z zewnętrznymi partnerami. Pamiętać jednak musimy, że naprawdę dobrą stronę internetową przygotować mogą tylko profesjonaliści. Ile zapłacimy za taką usługę?

Od czego zależy koszt strony WWW?
Istnieje wiele kwestii, które należy mieć na uwagę, decydując się na stworzenie strony WWW - a każda z nich ma wpływ na jej cenę. Najważniejsze jest przeznaczenie witryny. Czy nasza strona internetowa ma być typową wizytówką, stroną typu one page, czy jednak czymś o wiele bardziej zaawansowanym i funkcjonalnym? Oczywiście - wyższy standard strony internetowej oznacza też wyższą cenę. Wpływ na wysokość kosztów takiego przedsięwzięcia ma też, rzecz jasna, renoma wykonawcy. Freelancer z reguły przygotuje stronę nieco niższym kosztem, niż profesjonalna agencja - pamiętajmy jednak, że w przypadku tej drugiej opcji nad poprawnym funkcjonowaniem naszej witryny czuwał będzie cały zespół specjalistów.
Cena takiej usługi będzie większa, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z rozwiązań dodatkowych - jak na przykład połączenie naszej witryny internetowej z Facebookiem. Zapłacimy więcej także, jeśli zdecydujemy się na zakup strony z zaimplementowanymi już od początku rozwiązaniami SEO, pozwalającymi osiągać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek.
Ile kosztowała będzie nas strona internetowa?
Koszt przygotowania strony internetowej nie jest z góry ustalony. Zależy on od wyżej wymienionych czynników, a także od tego, jak duży jest nasz projekt. Można jednak powiedzieć, że uśrednione widełki kształtują się następująco:
- Strona typu blog, wraz z wysokiej jakości projektem graficznym, to koszt wynoszący od 500 do 2.000 złotych netto.
- Strona - wizytówka, czyli strona www zawierająca projekt graficzny, kilka prostych podstron oraz ewentualnie bloga, kosztować będzie od 800 do 2000 złotych.
- Strona typu one page dedykowana danemu produktowi, marce lub osobie wiąże się z kosztem rzędu 1.000 do 2.000 złotych.
- Strona Landing Page natomiast wiąże się już z wyższym kosztem - cena jej wykonania wynosi od 1.500 do 3.000 złotych.
- Dobrze przygotowana strona firmowa zawierająca atrakcyjny design graficzny, dużą liczbę podstron, a także zaopatrzona w niezbędne rozwiązania SEO kosztować będzie od 2.500 do nawet 6.000 złotych
- Strona internetowa typu premium, cechująca się indywidualnym projektem graficznym, kompleksowo wdrożonymi rozwiązaniami SEO, narzędziami ułatwiającymi marketing i w pełni wypozycjonowana kosztuje zaś od 4.000 do 9.000 złotych.
A co ze stronami internetowymi przygotowanymi specjalnie z myślą o konkretnych branżach? Oto kilka przykładów:
- Strona internetowa przystosowana do e-learningu, z wbudowanym modułem sprzedaży kursów kosztuje zazwyczaj od 2.500 do 7.000 złotych
- Strona zawierająca kompleksowy system zamówień dla restauracji kosztować będzie od 2.000 do 4.000 złotych
Jak więc widać, stworzenie strony internetowej wiąże się z dosyć sporym wydatkiem. Pamiętajmy jednak, że własna strona internetowa to dziś wręcz podstawa, jeśli poważnie myślimy o rozwoju naszej firmy i pozyskaniu jak największej ilości klientów. Warto więc zdecydować się na współpracę ze specjalistami i w zamian otrzymać profesjonalnie przygotowaną witrynę internetową, która będzie naszą dumą i rzeczywiście okaże się sporym wsparciem dla naszego biznesu.
Artykuł przygotowany przy współpracy z Pozycjonowanie-stron-wroclaw.net
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Od doktoratu do biznesu – jak wykorzystać pracę naukową w świecie poza akademią?
artykuł sponsorowany
Uzyskanie stopnia doktora to ogromne osiągnięcie, które wymaga lat intensywnej pracy badawczej, analitycznego myślenia i wytrwałości. Jednak coraz więcej doktorantów staje dziś przed pytaniem: co dalej? Tradycyjna ścieżka akademicka nie zawsze okazuje się satysfakcjonująca, a dostępność etatów naukowych bywa ograniczona.
Jak bawić się z dzieckiem, wspierając rozwój? Psycholog podpowiada
patronat Reporterzy.info
Spontaniczna, przyjemna i dobrowolna – to cechy, które definiują zabawę. Dla dziecka jest ona naturalnym sposobem odkrywania świata, a dla rodzica może stać się okazją do budowania pozytywnej relacji oraz wsparcia w rozwoju malucha. Jak sprawić, by wspólna zabawa była zarazem radosna i edukacyjna?
Dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny?
artykuł sponsorowany
Praca przy biurku wymaga zastosowania takich rozwiązań, które pozwolą odciążyć kręgosłup, zredukować ryzyko wystąpienia bóli i wad postawy oraz zapewnić komfort przez wiele godzin. Aby to było możliwe należy wybrać nie tylko biurko o odpowiedniej wysokości, ale również wygodny fotel biurowy. Dziś dowiecie się, dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny.
Podobne artykuły:
Jak sprawdzić historię serwisu www?
zgred.pl
Nie bez powodu mówi się, że w internecie nic nie ginie. Okazuje się, że istnieje łatwy sposób weryfikacje wyglądu stron www w przeszłości. Jak i gdzie to sprawdzić? Dowiedzmy się, w jakim celu warto korzystać z możliwości podglądu historii stron internetowych. [Materiał zewnętrzny]
Marketing mix - czym jest?
artykuł sponsorowany
Marketing mix to narzędzie przydatne w planowaniu i realizacji strategii marketingowej. Ta popularna koncepcja kompozycji marketingowej pozwala firmom na skuteczne docieranie do klientów docelowych i osiąganie celów biznesowych. Przyjrzyjmy się bliżej różnym wariantom marketing mix i ich znaczeniu w budowaniu efektywnej strategii marketingowej.
Copywriting - jak dobre treści przynoszą zyski dla biznesu?
dorotasalus.com
Na pewno chociaż raz czytałeś artykuł sponsorowany, czyli taki tekst, który jednocześnie zawierał merytoryczne informacje i treść reklamową. Na tym właśnie polega copywriting, coraz popularniejszy w marketingu. Nawet słynące z artykułów o wysokiej jakości strony internetowe zamieszczają tego typu teksty reklamowe, w których wiedza łączy się z reklamą. Jak pisze profesjonalny copywriter? I czy tego typu artykuły naprawdę mogą pomóc Ci w osiągnięciu sukcesu? [artykuł sponsorowany]
Filmy szkoleniowe w formie animacji - dlaczego warto?
artykuł sponsorowany
Filmy szkoleniowe stały się nieodłącznym elementem strategii edukacyjnej wielu firm. Dlaczego warto wybrać ich animowaną formę? Oto krótki przewodnik, który odpowie na to pytanie. Dowiesz się między innymi, czym są filmy szkoleniowe, dlaczego warto postawić na animacje i gdzie je zamówić. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się podstawowymi informacjami na temat skutecznych materiałów edukacyjnych.