menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

27.09.2020

3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treści

artykuł sponsorowany

Content Marketing polega na tworzeniu wartościowych treści, będących odpowiedzią na potrzeby odbiorców. Ogólna odpowiedź na pytanie, jak prowadzić go skutecznie, jest zawarta w samej definicji – należy skupić się na tym, by przekaz był wartościowy. Rozkładając jednak tę radę na bardziej konkretne sugestie, wyodrębniliśmy 3 wskazówki.

3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treścifot. adnext.pl

Upewnij się, kto jest Twoim odbiorcą


Firmę czy bloga tworzą ludzie – to jest bezdyskusyjne. Bez względu na to, jak bardzo starają się być przy tym profesjonalni, w swoich działaniach zawsze będą przekazywać choć najmniejszą cząstkę siebie. W content marketingu nadawanie marce osobowości jest akurat dużą zaletą; odbiorcy chętniej czytają teksty, w których widać, że pisał je człowiek, a nie robot. Co więcej, z marką na ogół zostaną ci, którzy się z nią utożsamią. Zaczynając więc przygodę z marketingiem treści należy zadać sobie pytanie: kto jest moim odbiorcą?, a tym samym: kim jestem ja? Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób marka może określić swoje ludzkie cechy. Pomoże to z pewnością poznać również modelowe cechy odbiorców i zdecydowanie łatwiej będzie wówczas stworzyć ciekawy dla nich content.

Twórz treści zgodnie z zasadą AIDA


AIDA to skrót, który, choć brzmi tajemniczo, zawiera w sobie cztery bardzo proste, a przy tym bardzo ważne wyrażenia: uwaga (Attention), zainteresowanie (Interest), pożądanie (Desire) oraz działanie (Action). Tworząc treści zgodnie z zasadą i kolejnością AIDA, należy więc najpierw przyciągnąć do siebie odbiorcę, następnie wzbudzić pożądanie – zainteresowanie marką, a w ostatnim kroku zachęcić do działania: nawiązania kontaktu, przejrzenia strony, skorzystania z oferty.

Bądź tam, gdzie Twoi odbiorcy, ale nie wyskakuj z lodówki


To ważny element prowadzenia skutecznego marketingu treści, o którym zapomina się niestety zdecydowanie najczęściej. Czując, że przekazywany content podoba się odbiorcom, działa i przyciąga ich coraz więcej, łatwo o przesadę w wybieraniu kanałów kontaktu. Marka powinna dostosować się do potrzeb swoich odbiorców, a więc działać tam, gdzie oni: czy to na Facebooku, czy Instagramie, czy firmowym blogu. Należy jednak pamiętać o tym, by działać wyłącznie w tych sprecyzowanych miejscach. Nadmiar wykorzystywanych social-mediów przytłacza odbiorców, a ci szybko zyskują wrażenie, że firmy jest wszędzie pełno – staje się natarczywa.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Systemy wystawiennicze

Retio
Targi, konferencje oraz szkolenia to tylko kilka z wydarzeń, które mogą wymagać tego, aby postawić tam systemy wystawiennicze. Warto jednak zastanowić się nad rozwiązaniami, które będą dobre do zastosowania w odpowiedniej sytuacji. [materiał zewnętrzny]

Rolki Reggae Express 2. Wyścig z czasem dla małej Hani

Bartłomiej Dwornik
130 kilometrów na rolkach w niecałe 10 godzin. Rolkarze z Dolnego Śląska podejmują wyzwanie dla 8-miesięcznej Hani, chorej na neuroblastomę. To najbardziej złośliwy nowotwór dziecięcy. Wspierać ich będzie kilkuset sportowców z całego świata za pośrednictwem Endomondo. Reporterzy.info patronują temu wyzwaniu!

Promocja firmy - jakie materiały reklamowe wybrać?

artykuł sponsorowany
Założenie własnej działalności wiąże się oczywiście z jej skuteczną promocją. Potrzebne będą do tego odpowiedniej jakości materiały reklamowe. Wybór pod tym kątem jest coraz szerszy. Warto zdecydować się na sprawdzone produkty promocyjne, dzięki którym firma zyska sporą przewagę nad konkurencyjnymi przedsiębiorstwami z branży.

Agencja hyperCREW wprowadza na rynek nową markę #DASHRADE

hyperCREW
Strategiczno-kreatywna agencja hyperCREW opracowała strategię wprowadzającą na rynek nową markę #DASHRADE, oferującą produkty funkcjonalne dla sportowców. hyperCREW odpowiada za stworzenie kompleksowej komunikacji marki: nazwy, identyfikacji wizualnej, kreacje, copy oraz strategię marketingową. [artykuł PR]

Jak działają agencje marketingowe we Wrocławiu?

rise360.pl
Agencje marketingowe zajmują się wydobywaniem potencjału firmy. Szukają niszy, w którą trzeba się wpasować, by branża mogła się rozwijać. Tego typu miejsca charakteryzują się umiejętnością całościowego spojrzenia na marketing firmy. [artykuł sponsorowany]

Promocja video – czy warto ją stosować?

materiał partnera
Ostatnie miesiące pokazały, jak wiele można zyskać dzięki przeniesieniu biznesu do rzeczywistości wirtualnej. Daje to wymierne rezultaty w czasie pandemii, ale też pozwala zyskać nowe grupy odbiorców na rozmaite towary lub usługi na przyszłość.

SEO czy PPC - co wybrać?

Widoczni.com
Co wybrać, SEO czy PPC? To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby chcące wypromować swoje produkty czy usługi w sieci. Obie formy promocji wchodzą w skład SEM, czyli marketingu w wyszukiwarkach internetowych. Na czym polega ich działanie? Która z tych metod jest lepsza, skuteczniejsza? Czy musimy wybierać pomiędzy SEO a PPC? Czy można stosować obie formy promocji jednocześnie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22