menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

27.09.2020

3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treści

artykuł sponsorowany

Content Marketing polega na tworzeniu wartościowych treści, będących odpowiedzią na potrzeby odbiorców. Ogólna odpowiedź na pytanie, jak prowadzić go skutecznie, jest zawarta w samej definicji – należy skupić się na tym, by przekaz był wartościowy. Rozkładając jednak tę radę na bardziej konkretne sugestie, wyodrębniliśmy 3 wskazówki.

3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treścifot. adnext.pl

Upewnij się, kto jest Twoim odbiorcą


Firmę czy bloga tworzą ludzie – to jest bezdyskusyjne. Bez względu na to, jak bardzo starają się być przy tym profesjonalni, w swoich działaniach zawsze będą przekazywać choć najmniejszą cząstkę siebie. W content marketingu nadawanie marce osobowości jest akurat dużą zaletą; odbiorcy chętniej czytają teksty, w których widać, że pisał je człowiek, a nie robot. Co więcej, z marką na ogół zostaną ci, którzy się z nią utożsamią. Zaczynając więc przygodę z marketingiem treści należy zadać sobie pytanie: kto jest moim odbiorcą?, a tym samym: kim jestem ja? Warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób marka może określić swoje ludzkie cechy. Pomoże to z pewnością poznać również modelowe cechy odbiorców i zdecydowanie łatwiej będzie wówczas stworzyć ciekawy dla nich content.

Twórz treści zgodnie z zasadą AIDA


AIDA to skrót, który, choć brzmi tajemniczo, zawiera w sobie cztery bardzo proste, a przy tym bardzo ważne wyrażenia: uwaga (Attention), zainteresowanie (Interest), pożądanie (Desire) oraz działanie (Action). Tworząc treści zgodnie z zasadą i kolejnością AIDA, należy więc najpierw przyciągnąć do siebie odbiorcę, następnie wzbudzić pożądanie – zainteresowanie marką, a w ostatnim kroku zachęcić do działania: nawiązania kontaktu, przejrzenia strony, skorzystania z oferty.

Bądź tam, gdzie Twoi odbiorcy, ale nie wyskakuj z lodówki


To ważny element prowadzenia skutecznego marketingu treści, o którym zapomina się niestety zdecydowanie najczęściej. Czując, że przekazywany content podoba się odbiorcom, działa i przyciąga ich coraz więcej, łatwo o przesadę w wybieraniu kanałów kontaktu. Marka powinna dostosować się do potrzeb swoich odbiorców, a więc działać tam, gdzie oni: czy to na Facebooku, czy Instagramie, czy firmowym blogu. Należy jednak pamiętać o tym, by działać wyłącznie w tych sprecyzowanych miejscach. Nadmiar wykorzystywanych social-mediów przytłacza odbiorców, a ci szybko zyskują wrażenie, że firmy jest wszędzie pełno – staje się natarczywa.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Aparat z funkcją Wi-Fi - sprawdź, co jeszcze umożliwia

artykuł sponsorowany
Moduł Wi-Fi w aparacie fotograficznym nie jest tak kluczowym elementem, jak przetwornik obrazu czy obiektyw o dobrych parametrach. Daje jednak szereg możliwości, związanych z bezprzewodowym przesyłaniem zdjęć czy sterowaniem aparatem przez smartfona. Sprawdź, dlaczego aparat z Wi-Fi to dobry wybór.

Alpejskie Davos już niebawem. Krynica Forum rusza 13.09.23!

artykuł sponsorowany
Krynica Zdrój, nazywana często „Alpejskim Davosem”, co roku staje się magnesem dla elit gospodarczych Europy Środkowej. Jak ewoluowało tamtejsze forum ekonomiczne i kto zaszczycił je swoją obecnością? Jakie tematy będą kluczowe podczas tegorocznej edycji? Zobaczmy!

Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotki

drukarniaonline.pl
Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby projektujące ulotki jest brak odpowiedniego pochylenia się nad kwestią dobrania fontów dopasowanych do przygotowywanego materiału. Dowiedz się, co zrobić, aby czcionki współgrały z warstwą tekstową i graficzną twojej reklamy. [artykuł sponsorowany]

Zalety programów afiliacyjnych

artykuł sponsorowany
Programy afiliacyjne to doskonały sposób na to, by popularni twórcy internetowi - vlogerzy, blogerzy i właściciele poczytnych stron internetowych mogli osiągać zadowalające dochody z tytułu swojej aktywności. Czym dokładnie jest afiliacja, kto może nawiązać współpracę z programem partnerskim i jakie korzyści można z niego wyciągnąć?

Jak wykorzystać technologię augumented reality do celów marketingowych?

artykuł sponsorowany
Nowoczesne technologie, takie jak Augmented Reality (AR), czyli rzeczywistość rozszerzona, zyskują coraz większą popularność w marketingu. Oferują one unikalne doświadczenia dla klientów, zwiększają zaangażowanie i pomagają budować silną markę. Przyjrzyjmy się, jak technologia AR może stać się potężnym narzędziem w rękach marketerów.

Czy oczyszczacze powietrza rzeczywiście są warte uwagi?

artykuł sponsorowany
Odpowiednio dobrany oczyszczacz może być sposobem na poprawę jakości codziennego życia, a przy okazji także zdrowia.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24