menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Panasonic

27.03.2021

Promocja video – czy warto ją stosować?

materiał partnera

Ostatnie miesiące pokazały, jak wiele można zyskać dzięki przeniesieniu biznesu do rzeczywistości wirtualnej. Daje to wymierne rezultaty w czasie pandemii, ale też pozwala zyskać nowe grupy odbiorców na rozmaite towary lub usługi na przyszłość.

Promocja video – czy warto ją stosować?fot. adriankolodziej.pl/reachablogger.pl

Aby zyskać przewagę nad rywalami z branży, trzeba stworzyć solidne treści, które nie tylko zainteresują fanów, ale też wzbudzą zaufanie i przekonają ich do zakupów. Takie możliwości dają nowoczesne reklamy w social mediach, a zwłaszcza popularne ostatnio reklamy video.

Czy social media to miejsce dla biznesu?


Różne statystyki pokazują, że nadal właściciele firm najchętniej wykorzystują Facebooka. Na drugim miejscu znajduje się Twitter, na trzecim Instagram. Tuż za podium plasuje się LinkedIn, dający wielkie możliwości, a wciąż nieco niedoceniany w naszym kraju.

W każdym z tych miejsc przedsiębiorcy nieustannie walczą o uwagę odbiorców. Wykorzystują do tego stary, dobry content. Wciąż jednak trzeba ubierać go w nowe szaty, żeby zainteresować i przyciągnąć fanów na swoje profile. Obecnie biznes chętnie stawia właśnie na reklamę video. Co ją wyróżnia na tle contentu tekstowego i graficznego?

W świecie ruchomych obrazów – video marketing


Jak już zostało to wspomniane wcześniej, jednym z najważniejszych trendów w social mediach w ostatnich miesiącach stało się video, przydatne w zwykłych treściach lub reklamach.

Video wykorzystuje wszystkie atuty obrazu i grafiki. Przyciąga uwagę, jest znacznie łatwiej zapamiętywane niż tekst. Ten format pozwala jednak na znacznie więcej, o czym można przeczytać na przykład na stronie: https://adriankolodziej.pl/blog/.

Video angażuje, przyciąga i wzbudza intensywne emocje. Równocześnie łączy różne doznania zmysłowe. Nie tylko wykorzystuje wzrok, ale również słuch, dzięki zastosowaniu ścieżki dźwiękowej lub muzycznej. A to sposób na pozyskanie zaciekawionych odbiorców, z których spora część zostanie fanami, ambasadorami marki lub finalnie klientami.

Trzeba tylko pamiętać o kluczowej kwestii. Żeby treści video były skuteczne, muszą się wyróżniać jak najwyższą jakością. Zwykły filmik, nagrany przy pomocy telefonu, nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Zdecydowanie większą wartość mają obecnie materiały profesjonalne, z odpowiednim scenariuszem i montażem, postprodukcją oraz świetnie dobraną muzyką.

Tego typu nagrania często wymagają sporych nakładów finansowych, jednak jest to inwestycja, która się sprawdza i przynosi szereg profitów, nie tylko ekonomicznych, ale także wizerunkowych.

Obrazy, które mówią o firmie językiem jej klientów


Obraz i video przekazują wiele treści i bywają genialnym narzędziem dla nowoczesnego marketingu w social mediach. Trzeba jednak korzystać z nich z głową i mieć oczy cały czas szeroko otwarte.

Jak je tworzyć? Podstawą jest pomysł oraz jakość wykonania. Content musi być dopracowany w najmniejszym nawet szczególe i zawsze mówić językiem odbiorców.

Jak bowiem mówi stare porzekadło: jeśli pragnie się wejść między wrony, trzeba krakać tak, jak one. Wymaga to sporo zaangażowania, uwagi i środków, ale, bez obaw, naprawdę się opłaca.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Co powinieneś wiedzieć zanim otworzysz swój sklep internetowy?

Feb.net.pl
Właśnie otworzyłeś sklep internetowy na jednej z popularnych platform sklepowych. Dobrze, ale co dalej? Skąd Twoi potencjalni klienci mogą się dowiedzieć o jego istnieniu? Jakie formy promocji warto wykorzystać, aby z czasem zbudować bazę stałych klientów i osiągnąć finansowy sukces? [artykuł sponsorowany]

SPECTO. Jak oświatowa fundacja zbudowała w Poznaniu publiczną szkołę

materiał partnera
Nowoczesny, piętrowy budynek z 16 salami lekcyjnymi, doskonałe warunki do nauki, wymarzona sala gimnastyczna, a przede wszystkim 350 nowych miejsc dla uczniów i przedszkolaków. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty otwiera nową siedzibę Szkoły Podstawowej SPECTO na poznańskim Fabianowie.

Rolki Reggae Express. Zwariowani rolkarze podejmują nowe wyzwanie

RRE
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Tym razem oleśniccy rasta-rolkarze pomagają Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra Szalkowskiego. Reporterzy.info patronują i kibicują!

Co to jest Google Ads? Kampanie google Ads

artykuł sponsorowany
Działania marketingowe firmy powinny obejmować wiele aspektów, w tym czynności związane ze stroną internetową. Jedną z propozycji są kampanie Google Ads, które posiadają wiele funkcjonalnych aspektów dla użytkownika oraz liczne formaty reklamowe. Przekonaj się, że nawet przy ograniczonym budżecie można osiągnąć założony cel biznesowy. Ważny jest jednak odpowiedni dobór kanałów promocji, za co odpowiada zespół specjalistów Google Ads w firmie oferującej reklamy Google. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w reklamy Google.

Rolki Reggae Express dla Filipa. Rusza pomoc dla chłopca z Wrocławia

patronat Reporterzy.info
Agata i Wojciech Miszewscy, rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach, zapraszają 18 października na 100-kilometrowy ultramaraton Rolki Reggae Express ulicami Wrocławia. Po nim w Szkole Muzyki Nowoczesnej zagrają zespoły reggae, hip-hop, etno i jazz. Wszystko to dla trzyletniego Filipa. Rolkarze i muzycy z Wrocławia jadą i grają, żeby zdobyć pieniądze na terapię, która pozwoli chłopcu słyszeć.

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony twojej strony

artykuł gościnny
Internet to niesamowite miejsce. Ale może to być również przerażające miejsce, ponieważ setki tysięcy witryn jest codziennie hakowanych. Cyberprzestępcy nie odejdą w najbliższym czasie — nawet jeśli grzecznie o to poprosisz. Aby chronić swoją witrynę, potrzebujesz tylko najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress.

Przegląd zakładów pogrzebowych w Warszawie

artykuł sponsorowany
Warszawa, stolica Polski, jest miejscem, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a każda dzielnica posiada swoją unikalną atmosferę. Wśród wielu aspektów codziennego życia w mieście, zakłady pogrzebowe pełnią nieocenioną rolę, oferując wsparcie rodzinom w jednym z najtrudniejszych momentów ich życia. Dzięki nim możemy uczcić pamięć bliskich nam osób w odpowiedni sposób.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23