menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

27.03.2021

Promocja video – czy warto ją stosować?

materiał partnera

Ostatnie miesiące pokazały, jak wiele można zyskać dzięki przeniesieniu biznesu do rzeczywistości wirtualnej. Daje to wymierne rezultaty w czasie pandemii, ale też pozwala zyskać nowe grupy odbiorców na rozmaite towary lub usługi na przyszłość.

Promocja video – czy warto ją stosować?fot. adriankolodziej.pl/reachablogger.pl

Aby zyskać przewagę nad rywalami z branży, trzeba stworzyć solidne treści, które nie tylko zainteresują fanów, ale też wzbudzą zaufanie i przekonają ich do zakupów. Takie możliwości dają nowoczesne reklamy w social mediach, a zwłaszcza popularne ostatnio reklamy video.

Czy social media to miejsce dla biznesu?


Różne statystyki pokazują, że nadal właściciele firm najchętniej wykorzystują Facebooka. Na drugim miejscu znajduje się Twitter, na trzecim Instagram. Tuż za podium plasuje się LinkedIn, dający wielkie możliwości, a wciąż nieco niedoceniany w naszym kraju.

W każdym z tych miejsc przedsiębiorcy nieustannie walczą o uwagę odbiorców. Wykorzystują do tego stary, dobry content. Wciąż jednak trzeba ubierać go w nowe szaty, żeby zainteresować i przyciągnąć fanów na swoje profile. Obecnie biznes chętnie stawia właśnie na reklamę video. Co ją wyróżnia na tle contentu tekstowego i graficznego?

W świecie ruchomych obrazów – video marketing


Jak już zostało to wspomniane wcześniej, jednym z najważniejszych trendów w social mediach w ostatnich miesiącach stało się video, przydatne w zwykłych treściach lub reklamach.

Video wykorzystuje wszystkie atuty obrazu i grafiki. Przyciąga uwagę, jest znacznie łatwiej zapamiętywane niż tekst. Ten format pozwala jednak na znacznie więcej, o czym można przeczytać na przykład na stronie: https://adriankolodziej.pl/blog/.

Video angażuje, przyciąga i wzbudza intensywne emocje. Równocześnie łączy różne doznania zmysłowe. Nie tylko wykorzystuje wzrok, ale również słuch, dzięki zastosowaniu ścieżki dźwiękowej lub muzycznej. A to sposób na pozyskanie zaciekawionych odbiorców, z których spora część zostanie fanami, ambasadorami marki lub finalnie klientami.

Trzeba tylko pamiętać o kluczowej kwestii. Żeby treści video były skuteczne, muszą się wyróżniać jak najwyższą jakością. Zwykły filmik, nagrany przy pomocy telefonu, nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem. Zdecydowanie większą wartość mają obecnie materiały profesjonalne, z odpowiednim scenariuszem i montażem, postprodukcją oraz świetnie dobraną muzyką.

Tego typu nagrania często wymagają sporych nakładów finansowych, jednak jest to inwestycja, która się sprawdza i przynosi szereg profitów, nie tylko ekonomicznych, ale także wizerunkowych.

Obrazy, które mówią o firmie językiem jej klientów


Obraz i video przekazują wiele treści i bywają genialnym narzędziem dla nowoczesnego marketingu w social mediach. Trzeba jednak korzystać z nich z głową i mieć oczy cały czas szeroko otwarte.

Jak je tworzyć? Podstawą jest pomysł oraz jakość wykonania. Content musi być dopracowany w najmniejszym nawet szczególe i zawsze mówić językiem odbiorców.

Jak bowiem mówi stare porzekadło: jeśli pragnie się wejść między wrony, trzeba krakać tak, jak one. Wymaga to sporo zaangażowania, uwagi i środków, ale, bez obaw, naprawdę się opłaca.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Dlaczego pozycjonowanie stron internetowych jest ważne?

artykuł gościnny
Pozycjonowanie stron internetowych obejmuje wiele działań, które pozwalają na osiągnięcie zadowalających efektów, w postaci wysokich pozycji w wyszukiwarce google. Wśród nich możemy wymienić: tworzenie treści istotnych dla użytkowników i wyszukiwarki, poprawianie szybkości ładowania strony czy dostosowanie słów kluczowych. Wszystkie wyżej wymienione działania zostały zaprojektowane tak, aby sprostać potrzebom użytkowników wyszukiwarek oraz algorytmów wyszukiwarek.

Nauka języka angielskiego online - dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Nauka języka angielskiego to ważna obecnie umiejętność, która może pomóc w wielu dziedzinach życia. Na przykład, jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie lub podróżować za granicę, znajomość języka angielskiego ułatwi ci życie.

Jak promować mały biznes w internecie?

artykuł sponsorowany
Prowadzenie małej firmy to, wydawać by się mogło, dość proste zadanie. Wiele osób wręcz uważa, że mała firma to małe problemy. Jest to jednak dalekie od prawdy. W większości branż konkurencja na rynku jest tak ogromna, że bez odpowiedniej promocji nie ma szans na osiągnięcie sprzedaży na satysfakcjonującym poziomie. Jakie działania marketingowe warto podjąć, by skutecznie wypromować mały biznes w Sieci?

Czym różni się charakter od temperamentu i osobowości?

artykuł gościnny
W naszych codziennych rozmowach często używamy terminów takich jak charakter, temperament i osobowość. Mimo iż wydają się one być wymienne, w rzeczywistości opisują one różne aspekty ludzkiego zachowania i wewnętrznej dynamiki. W psychologii te pojęcia mają wyraźnie określone definicje i odnoszą się do odmiennych struktur psychicznych i procesów.

SEO czy PPC - co wybrać?

Widoczni.com
Co wybrać, SEO czy PPC? To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby chcące wypromować swoje produkty czy usługi w sieci. Obie formy promocji wchodzą w skład SEM, czyli marketingu w wyszukiwarkach internetowych. Na czym polega ich działanie? Która z tych metod jest lepsza, skuteczniejsza? Czy musimy wybierać pomiędzy SEO a PPC? Czy można stosować obie formy promocji jednocześnie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. [artykuł sponsorowany]

Gdańska Szkoła Ćwiczeń dla nauczycieli przełamuje schematy

Reporterzy.info wspierają
Ćwiczenia z nauczania eksperymentalnego, pokazy innowacyjnych lekcji i sposobów nauczania, warsztaty metodyczne i wykorzystanie nowych technologii w szkole. Nauczyciele z pomorskich szkół wzięli udział w projekcie, który pomoże im uatrakcyjnić codzienną pracę z uczniami, dzielić się wzajemnie wiedzą i wspólnie rozwijać warsztat.

Internetowa bramka SMS a marketing – jak ją wykorzystać w biznesie?

artykuł sponsorowany
Istnieje wiele skutecznych metod dotarcia do klienta z komunikatem marketingowym i lista ta nieustannie się wydłuża. Czy oznacza to, że dotychczas stosowane metody przestają być skuteczne? Nic bardziej mylnego.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24