Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. Dzięki temu nawet setka dzieci, pacjentów kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei, może mniej czasu spędzać w szpitalu.

Cewnik Broviaca to rurka ukryta pod skórą. Połączona jest z centralną żyłą, wchodzącą do serca. Dzięki temu można podawać dzieciom leki i pobierać krew bez konieczności kłucia igłami lub stosowania wenflonów. To wygodne rozwiązanie, które pomaga w terapii i zmniejsza stres u dzieci. Muszą być jednak absolutnie sterylnie utrzymane i regularnie przepłukiwane, dlatego stosuje się je w szpitalach, pod kontrolą personelu medycznego.
- Postanowiliśmy umożliwić rodzicom naszych podopiecznych samodzielne pielęgnowanie cewników w warunkach domowych. Dzięki temu dzieci nie będą już musiały przebywać w szpitalu tylko ze względu na cewnik, ani specjalnie przyjeżdżać do kliniki z odległych stron Polski tylko na zabieg czyszczenia - tłumaczy Przemek Pohrybieniuk, prezes Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". - To oznacza mniej stresu dla dzieci i rodziców, i więcej czasu spędzonego w domu, wśród bliskich. Efekt przekłada się na większą skuteczność terapii.
Preparaty i akcesoria do domowej pielęgnacji cewników nie są jednak refundowane. Koszt trzymiesięcznego zestawu dla jednego dziecka to 550 złotych. Dla wielu rodziców to poważny, dodatkowy wydatek, który trudno im było udźwignąć. Teraz będą mogli otrzymać pakiety i przejść profesjonalne szkolenie całkowicie za darmo. Z pomocą Fundacji i rodzicom przyszły firmy Starwax, TIM SA i Ardigen, które ufundowały zestawy do domowej pielęgnacji cewników dla pierwszej setki małych pacjentów kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei.
- To dla nas wielka radość i duma uczestniczyć wspólnie z Fundacją w tym programie. Cieszymy się, że możemy wspierać małych pacjentów, ułatwiając im codzienne zmagania z chorobą. Mamy też świadomość, iż wprowadzanie tego typu innowacyjnych rozwiązań to kolejne ułatwienie dla dzieci, ale też nieocenione działanie wszystkich pracowników Fundacji. Miło nam, że jesteśmy partnerem takiego zespołu - wyjaśnia Armel Delebarre-Debay, prezes zarządu firmy Eurochemia Sp. z o.o. właściciela marki Starwax. - Wiemy też, że potrzeby są dużo większe dlatego z satysfakcją informujemy naszych odbiorców, że kupując produkty naszej marki wszyscy aktywnie angażujemy się w rozwój i realizację tak ważnych projektów.
- Program Broviac idealnie wpisuje się w zakres strategicznych kierunków odpowiedzialnego biznesu TIM SA. Jednym z nich jest wspieranie lokalnych społeczności w ważnych dla nich celach, szczególnie dotyczących dzieci i młodzieży – mówi Krzysztof Folta, prezes zarządu TIM SA. – Bardzo cieszy nas fakt, że nasza pomoc przyniesie wymierny efekt tak szybko. Mali pacjenci wrócą szybciej do domów, a personel kliniki będzie mógł skupić się na opiece nad tymi, którzy rzeczywiście muszą pozostać w szpitalnych murach.
- Krakowski zespół Ardigen na co dzień wytrwale pracuje nad stworzeniem spersonalizowanych szczepionek onkologicznych, które w przyszłości będą ratunkiem dla wielu pacjentów małych i dużych - dodaje Janusz Homa, prezes i założyciel Ardigen. - Wiedząc, że efekty tych prac mogą zobaczyć światło dzienne w odległej przyszłości już teraz chcemy pomagać najmłodszym pacjentom. Wśród nich mogą być przyszli lekarze i naukowcy, którzy wyeliminują chorobę nowotworową ze świata.
- Jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym Przyjaciołom z firm Starwax, TIM SA i Ardigen za pomoc w uruchomieniu programu. To nieocenione wsparcie dla rodziców i dzieci, a przede wszystkim dowód na to, że biznes może iść w parze z najwyższymi wartościami i dobrym sercem - podkreśla Przemek Pohrybieniuk. - Doceniamy to tym bardziej, że nasza Fundacja pomaga dzieciom chorym na raka już od 28 lat i jeszcze nigdy nie zdarzyło się nam odmówić pomocy dziecku w potrzebie. Jednak bez wsparcia naszych Przyjaciół, nie byłoby to możliwe.
Rodzice pierwszych trzydziestu podopiecznych Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" już odebrało ufundowane preparaty i akcesoria. Do końca roku z "Programu Broviac. Krócej w szpitalu" skorzysta nawet setka dzieci z kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei. Już teraz wiadomo, że program będzie kontynuowany w przyszłym roku. Aby pomóc w jego realizacji firmy, instytucje, a także osoby fizyczne mogą ufundować dzieciom zestawy do domowej pielęgnacji cewników. Umożliwia to przygotowana przez Fundację strona internetowa:
www.naratunek.org/broviac
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" liczy, że ten pionierski w skali kraju projekt będzie pierwszym krokiem do wdrażania podobnych rozwiązań w innych placówkach w Polsce.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Od doktoratu do biznesu – jak wykorzystać pracę naukową w świecie poza akademią?
artykuł sponsorowany
Uzyskanie stopnia doktora to ogromne osiągnięcie, które wymaga lat intensywnej pracy badawczej, analitycznego myślenia i wytrwałości. Jednak coraz więcej doktorantów staje dziś przed pytaniem: co dalej? Tradycyjna ścieżka akademicka nie zawsze okazuje się satysfakcjonująca, a dostępność etatów naukowych bywa ograniczona.
Jak bawić się z dzieckiem, wspierając rozwój? Psycholog podpowiada
patronat Reporterzy.info
Spontaniczna, przyjemna i dobrowolna – to cechy, które definiują zabawę. Dla dziecka jest ona naturalnym sposobem odkrywania świata, a dla rodzica może stać się okazją do budowania pozytywnej relacji oraz wsparcia w rozwoju malucha. Jak sprawić, by wspólna zabawa była zarazem radosna i edukacyjna?
Dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny?
artykuł sponsorowany
Praca przy biurku wymaga zastosowania takich rozwiązań, które pozwolą odciążyć kręgosłup, zredukować ryzyko wystąpienia bóli i wad postawy oraz zapewnić komfort przez wiele godzin. Aby to było możliwe należy wybrać nie tylko biurko o odpowiedniej wysokości, ale również wygodny fotel biurowy. Dziś dowiecie się, dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny.
Podobne artykuły:
Prowadzenie social media – sztuka łączenia biznesu z ludźmi
artykuł sponsorowany
Prowadzenie mediów społecznościowych to coś więcej niż tylko promowanie postów na Facebooka czy Instagrama. To cała strategia, która ma na celu nie tylko dotarcie do szerszego grona odbiorców, ale przede wszystkim budowanie relacji z nimi oraz wyróżnienie się w tłumie konkurencji.
Jakie są stawki w copywritingu?
Contentwriter.pl
Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. [Materiał zewnętrzny]
Jak wybrać odpowiedni czytnik ebooków?
Materiał zewnętrzny
Czytanie to Twój ulubiony sposób na spędzanie wolnego czasu? Chciałbyś wszędzie zabierać ze sobą książkę, ale czasem okazuje się to niemożliwe? Możesz ułatwić sobie sprawę i zawsze mieć przy sobie nawet kilka dzieł, a to dzięki czytnikowi ebooków. Jaki sprzęt wybrać?
Wpływ jakości druku wielkoformatowego na percepcję marki
artykuł sponsorowany
Jakość druku wielkoformatowego odgrywa kluczową rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Wysokiej jakości druk odzwierciedla profesjonalizm i dbałość o detale, co przekłada się na postrzeganie marki jako wiarygodnej i wartościowej.