menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

22.11.2021

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?

materiał zewnętrzny

Serwisów społecznościowych przybywa z każdym rokiem, a wszyscy dookoła zachwalają social media marketing. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej opłacalnych form reklamy, jednak gdzie najlepiej reklamować biznes, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty? Sprawdźmy.

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?fot. Linkhouse

Najpopularniejsze media społecznościowe w Polsce


Zdecydowanie prym wśród odbiorców wiodą YouTube oraz Facebook, reklamując firmę jedynie w tych dwóch mediach, jesteśmy w stanie dotrzeć niemalże do wszystkich użytkowników internetu w Polsce. 

Zanim jednak zdecydujemy się na przeniesienie działań marketingowych na jedną z platform, warto zastanowić się kim są, co robią oraz w jakim wieku są odbiorcy. Każda z platform będzie się różniła grupą odbiorców. Jednak na to również są sposoby.

W dalszej kolejności możemy skorzystać z Linkedin - sprawdzi się świetnie w pozyskiwaniu kontaktów B2B z osobami na wyższych stanowiskach.

Grupą docelową jest młodzież? Tutaj zdecydowanie warto pomyśleć o TikToku, który posiada świetny algorytm serwujący treści dopasowane do zainteresowań użytkowników.

Faworyt z doświadczeniem - Facebook


Facebook to nie tylko jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Posiada on również jeden z najbardziej rozbudowanych systemów reklamowych.

Działania w social media należy podzielić na działania organiczne, jak np. prowadzenie fanpage na facebooku oraz działania płatne, tzw. facebook ads. 

Co ciekawe, to drugie pozwala tworzyć reklamy nie tylko na facebooku, ale również na instagramie, whatsapp oraz w sieci audience network. Audience Network to sieć aplikacji oraz gier współpracujących z firmą. To mocne argumenty przemawiające na korzyść facebooka.

Instagram jako forma uzupełnienia działań na facebooku


Prowadzenie instagrama to dobra forma uzupełnienia social media marketingu. Największą zaletą jest prostota obsługi. Instagrama możemy obsłużyć z poziomu tego samego systemu reklamowego oraz z tego samego kreatora treści - Business Suite. Dlatego w tym przypadku szczególnie warto pomyśleć nad połączeniem działań w tych serwisach.

Działać samodzielnie czy zlecać?


To zależy od budżetu i czasu - posiadając do dyspozycji kilkaset złotych miesięcznie nie warto zlecać tego zewnętrznej firmie. Takim zleceniem z pewnością nie zajmie się doświadczona osoba. Lepiej samodzielnie dokształcić się z zakresu marketingu i przeznaczyć te pieniądze na reklamę.

Chcesz osiągać dobre rezultaty dzięki social media? Wtedy nie ma innej opcji niż zlecenie marketingu zewnętrznej agencji z doświadczeniem. Agencja social media wie w jaki sposób tworzyć treści, aby zwiększać aktywność i obniżać koszty. To przekłada się na wybitne wyniki całej firmy.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak wybrać dobrą ofertę kredytową?

materiał zewnętrzny
Każdy z nas staje czasem w sytuacji, w której potrzebne są dodatkowe środki finansowe. Najlepszym na nie sposobem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Banki oferują bardzo różnorodne oferty, a różnica między nimi może być naprawdę znacząca. Czy wiesz, w jaki sposób znaleźć najbardziej opłacalną ofertę kredytu?

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny
W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

Unikalne sposoby na promocje firmy. O czym warto pomyśleć?

artykuł sponsorowany
Oryginalność w sferze reklamy daje większe szanse na to, że klienci nas zapamiętają. Dobrze o tym pamiętać przy planowaniu kampanii promocyjnej i wyborze nośników reklamy. Firmy stawiające na nietypowe metody promocji mają spore pole do popisu. Przedstawiamy zestawienie kilku gadżetów, które warto włączyć do kampanii opartej na oryginalności i unikatowości.

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

patronat Reporterzy.info
Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info

Wprowadzenie do strategii marki

artykuł sponsorowany
Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera - świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek.

11 Koncert Nadziei. Największe wydarzenie charytatywne we Wrocławiu

BARD
Gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z przedstawicielami znanych firm. Takiego połączenia Wrocław jeszcze nie widział! 6 kwietnia będzie wyjątkowa okazja: charytatywny, 11. Koncert Nadziei "Capitalne Duety". [Reporterzy.info wspierają]

Facebook i komunikacja w Social Media. Szkolenia na wynos [LINK]

REKLAMA Dwornik.pl
Zasady dobrej komunikacji, czyli jak zdobyć, zaangażować i utrzymać wartościowych fanów w mediach społecznościowych • Czym jest facebookowy algorytm • Jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych • Jak wybrać narzędzia wspomagające działania w mediach społecznościowych. Zamów szkolenie na wynos. Z dostawą do twojej firmy.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24