menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

22.11.2021

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?

materiał zewnętrzny

Serwisów społecznościowych przybywa z każdym rokiem, a wszyscy dookoła zachwalają social media marketing. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej opłacalnych form reklamy, jednak gdzie najlepiej reklamować biznes, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty? Sprawdźmy.

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?fot. Linkhouse

Najpopularniejsze media społecznościowe w Polsce


Zdecydowanie prym wśród odbiorców wiodą YouTube oraz Facebook, reklamując firmę jedynie w tych dwóch mediach, jesteśmy w stanie dotrzeć niemalże do wszystkich użytkowników internetu w Polsce. 

Zanim jednak zdecydujemy się na przeniesienie działań marketingowych na jedną z platform, warto zastanowić się kim są, co robią oraz w jakim wieku są odbiorcy. Każda z platform będzie się różniła grupą odbiorców. Jednak na to również są sposoby.

W dalszej kolejności możemy skorzystać z Linkedin - sprawdzi się świetnie w pozyskiwaniu kontaktów B2B z osobami na wyższych stanowiskach.

Grupą docelową jest młodzież? Tutaj zdecydowanie warto pomyśleć o TikToku, który posiada świetny algorytm serwujący treści dopasowane do zainteresowań użytkowników.

Faworyt z doświadczeniem - Facebook


Facebook to nie tylko jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Posiada on również jeden z najbardziej rozbudowanych systemów reklamowych.

Działania w social media należy podzielić na działania organiczne, jak np. prowadzenie fanpage na facebooku oraz działania płatne, tzw. facebook ads. 

Co ciekawe, to drugie pozwala tworzyć reklamy nie tylko na facebooku, ale również na instagramie, whatsapp oraz w sieci audience network. Audience Network to sieć aplikacji oraz gier współpracujących z firmą. To mocne argumenty przemawiające na korzyść facebooka.

Instagram jako forma uzupełnienia działań na facebooku


Prowadzenie instagrama to dobra forma uzupełnienia social media marketingu. Największą zaletą jest prostota obsługi. Instagrama możemy obsłużyć z poziomu tego samego systemu reklamowego oraz z tego samego kreatora treści - Business Suite. Dlatego w tym przypadku szczególnie warto pomyśleć nad połączeniem działań w tych serwisach.

Działać samodzielnie czy zlecać?


To zależy od budżetu i czasu - posiadając do dyspozycji kilkaset złotych miesięcznie nie warto zlecać tego zewnętrznej firmie. Takim zleceniem z pewnością nie zajmie się doświadczona osoba. Lepiej samodzielnie dokształcić się z zakresu marketingu i przeznaczyć te pieniądze na reklamę.

Chcesz osiągać dobre rezultaty dzięki social media? Wtedy nie ma innej opcji niż zlecenie marketingu zewnętrznej agencji z doświadczeniem. Agencja social media wie w jaki sposób tworzyć treści, aby zwiększać aktywność i obniżać koszty. To przekłada się na wybitne wyniki całej firmy.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Gdańska Szkoła Ćwiczeń dla nauczycieli przełamuje schematy

Reporterzy.info wspierają
Ćwiczenia z nauczania eksperymentalnego, pokazy innowacyjnych lekcji i sposobów nauczania, warsztaty metodyczne i wykorzystanie nowych technologii w szkole. Nauczyciele z pomorskich szkół wzięli udział w projekcie, który pomoże im uatrakcyjnić codzienną pracę z uczniami, dzielić się wzajemnie wiedzą i wspólnie rozwijać warsztat.

Projektowanie stron internetowych w agencji interaktywnej. SEO i budowa widoczności

artykuł partnera
By móc lepiej zrozumieć użytkowników, ich potrzeby oraz w jaki sposób przeglądają Twoją stronę internetową warto poznać i zrozumieć ich zachowania na stronie.

Dlaczego warto skorzystać z usługi profesjonalnych nagrań lektorskich?

Powitania.pl
Firma Powitania.pl oferuje dla swoich klientów całkowicie nowatorską usługę, która jest odpowiedzią na potrzeby sporej grupy osób. Współczesne działania w internecie, tworzenie własnych stron internetowych i produktów takich jak podcasty, audiobooki, potrzebują wsparcia w postaci profesjonalnych nagrań. Oferujemy możliwość wynajmu studia zaopatrzonego w najlepszy sprzęt do produkcji nagrań, jak też możliwość przygotowania nagrań lektorskich. [artykuł sponsorowany]

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany
Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

Najprostsze sposoby zarabiania przez internet

artykuł partnerski
Szukając dodatkowego źródła zarobku bierzemy pod uwagę różne opcje, ale nie każdy wie, że pieniądze zarabiać możemy również przez internet. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że nie musimy nawet wychodzić z domu, aby poprawić stan budżetu domowego.

Automatyzacja sprzedaży w e-commerce

Materiał zewnętrzny
W jaki sposób można uprościć obsługę sklepu online? Czy automatyzacja sprzedaży przyczynia się do wzrostu zamówień? Jakie korzyści daje wprowadzenie integracji do sklepu internetowego? 

Naklejki ścienne do każdego pomieszczenia

artykuł sponsorowany
Naklejki ścienne mogą stanowić nie tylko formę dekoracji, ale i komunikacji. Takie naklejki często kojarzą nam się z wystrojem pokoju dziecięcego, czy generalnie z domem. Nie jest to jednak jedyny prawidłowy sposób ich użycia, wręcz przeciwnie. Naklejki na ścianę mogą znaleźć się właściwie w każdej firmie, przedsiębiorstwie, czy galerii handlowej. Dobrze wykonane, mogą powiedzieć odwiedzającym klientom więcej niż jakiekolwiek słowa. 

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23