menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

22.11.2021

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?

materiał zewnętrzny

Serwisów społecznościowych przybywa z każdym rokiem, a wszyscy dookoła zachwalają social media marketing. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej opłacalnych form reklamy, jednak gdzie najlepiej reklamować biznes, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty? Sprawdźmy.

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?fot. Linkhouse

Najpopularniejsze media społecznościowe w Polsce


Zdecydowanie prym wśród odbiorców wiodą YouTube oraz Facebook, reklamując firmę jedynie w tych dwóch mediach, jesteśmy w stanie dotrzeć niemalże do wszystkich użytkowników internetu w Polsce. 

Zanim jednak zdecydujemy się na przeniesienie działań marketingowych na jedną z platform, warto zastanowić się kim są, co robią oraz w jakim wieku są odbiorcy. Każda z platform będzie się różniła grupą odbiorców. Jednak na to również są sposoby.

W dalszej kolejności możemy skorzystać z Linkedin - sprawdzi się świetnie w pozyskiwaniu kontaktów B2B z osobami na wyższych stanowiskach.

Grupą docelową jest młodzież? Tutaj zdecydowanie warto pomyśleć o TikToku, który posiada świetny algorytm serwujący treści dopasowane do zainteresowań użytkowników.

Faworyt z doświadczeniem - Facebook


Facebook to nie tylko jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Posiada on również jeden z najbardziej rozbudowanych systemów reklamowych.

Działania w social media należy podzielić na działania organiczne, jak np. prowadzenie fanpage na facebooku oraz działania płatne, tzw. facebook ads. 

Co ciekawe, to drugie pozwala tworzyć reklamy nie tylko na facebooku, ale również na instagramie, whatsapp oraz w sieci audience network. Audience Network to sieć aplikacji oraz gier współpracujących z firmą. To mocne argumenty przemawiające na korzyść facebooka.

Instagram jako forma uzupełnienia działań na facebooku


Prowadzenie instagrama to dobra forma uzupełnienia social media marketingu. Największą zaletą jest prostota obsługi. Instagrama możemy obsłużyć z poziomu tego samego systemu reklamowego oraz z tego samego kreatora treści - Business Suite. Dlatego w tym przypadku szczególnie warto pomyśleć nad połączeniem działań w tych serwisach.

Działać samodzielnie czy zlecać?


To zależy od budżetu i czasu - posiadając do dyspozycji kilkaset złotych miesięcznie nie warto zlecać tego zewnętrznej firmie. Takim zleceniem z pewnością nie zajmie się doświadczona osoba. Lepiej samodzielnie dokształcić się z zakresu marketingu i przeznaczyć te pieniądze na reklamę.

Chcesz osiągać dobre rezultaty dzięki social media? Wtedy nie ma innej opcji niż zlecenie marketingu zewnętrznej agencji z doświadczeniem. Agencja social media wie w jaki sposób tworzyć treści, aby zwiększać aktywność i obniżać koszty. To przekłada się na wybitne wyniki całej firmy.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

#niemarnuj1%! Viral, do którego dołączają internauci i… celebryci

Justyna Zalewska
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym na wybrany cel charytatywny. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i stworzyła akcję społeczną na Instagramie o nazwie #niemarnuj1% do której dołączyło już około 100 internautów, w tym znani sportowcy, celebryci i influencerzy. [Reporterzy.info wspierają]

Dla kogo marketing internetowy?

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach coraz więcej firm, marek osobistych, organizacji pozarządowych i instytucji rządowych oraz samorządowych chce się promować za pomocą internetu. Każdy wie, że internet daje niczym nieograniczone możliwości. Sukces czeka na rynkach krajowych i międzynarodowych. Jak się okazuje, samo umieszczenie strony www lub e-sklepu w sieci nie wystarczy.

E-commerce - jak dbać o bezpieczeństwo przesyłek i zadowolenie klientów?

Opakowania24.eu
Przesyłanie towarów na odległość wymaga zachowania specjalnych środków ostrożności. Tylko wtedy można mieć pewność, że przedmioty nie zostaną uszkodzone podczas transportu i dotrą do adresata w stanie niepogorszonym. Właściwe zabezpieczenie pakowanych towarów daje gwarancję zadowolenia klientów e-sklepu i sprawia, że chętniej powracają w przyszłości po więcej. [artykuł sponsorowany]

Strona internetowa czy mobilna aplikacja?

RAB
Po roku 2010 mobilne aplikacje zyskały na popularności. Startupy typu Snap czy Taxify były synonimem słowa „app”, które silnie kierowało nas w stronę wyłącznie mobilnego oprogramowania. Mobilna gorączka była wszechobecna. Obecnie mamy rok 2020, a obsesja na punkcie aplikacji mobilnych trochę ucichła, natomiast zagwozdka przedsiębiorców co zbudować najpierw – witrynę internetową czy aplikację mobilną, została. [materiał partnera]

Pozycjonowanie za efekt – jak do tego podejść?

Materiał zewnętrzny
Pozycjonowanie stron internetowych jest zadaniem złożonym, wymagającym niemałej wiedzy, doświadczenia, ale także pewnego rodzaju wyczucia. Niewiele trzeba, żeby zniweczyć cały włożony trud i stracić eksponowane miejsce w wyszukiwarce Google, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonego i nieumiejętnego pozycjonera.

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info

BARD
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, dwanaście kółek, dwadzieścia dni, TYSIĄC kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd. Wyprawę na rolkach ze Zgorzelca na Ostróda Reggae Festival.

Właściciele szkół i przedszkoli mają pomysł jak naprawiać polską oświatę

materiał partnera
Łatwiejszy dostęp do zawodu i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, pomysły na poprawę warunków pracy w oświacie i podniesienie jakości edukacji? Jest na to plan. Jedenaście podmiotów oświatowych z Poznania, Wrocławia i Łodzi założyło pierwszy w Polsce związek pracodawców branży przedszkolnej i szkolnej.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24