menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

22.11.2021

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?

materiał zewnętrzny

Serwisów społecznościowych przybywa z każdym rokiem, a wszyscy dookoła zachwalają social media marketing. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej opłacalnych form reklamy, jednak gdzie najlepiej reklamować biznes, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty? Sprawdźmy.

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?fot. Linkhouse

Najpopularniejsze media społecznościowe w Polsce


Zdecydowanie prym wśród odbiorców wiodą YouTube oraz Facebook, reklamując firmę jedynie w tych dwóch mediach, jesteśmy w stanie dotrzeć niemalże do wszystkich użytkowników internetu w Polsce. 

Zanim jednak zdecydujemy się na przeniesienie działań marketingowych na jedną z platform, warto zastanowić się kim są, co robią oraz w jakim wieku są odbiorcy. Każda z platform będzie się różniła grupą odbiorców. Jednak na to również są sposoby.

W dalszej kolejności możemy skorzystać z Linkedin - sprawdzi się świetnie w pozyskiwaniu kontaktów B2B z osobami na wyższych stanowiskach.

Grupą docelową jest młodzież? Tutaj zdecydowanie warto pomyśleć o TikToku, który posiada świetny algorytm serwujący treści dopasowane do zainteresowań użytkowników.

Faworyt z doświadczeniem - Facebook


Facebook to nie tylko jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych. Posiada on również jeden z najbardziej rozbudowanych systemów reklamowych.

Działania w social media należy podzielić na działania organiczne, jak np. prowadzenie fanpage na facebooku oraz działania płatne, tzw. facebook ads. 

Co ciekawe, to drugie pozwala tworzyć reklamy nie tylko na facebooku, ale również na instagramie, whatsapp oraz w sieci audience network. Audience Network to sieć aplikacji oraz gier współpracujących z firmą. To mocne argumenty przemawiające na korzyść facebooka.

Instagram jako forma uzupełnienia działań na facebooku


Prowadzenie instagrama to dobra forma uzupełnienia social media marketingu. Największą zaletą jest prostota obsługi. Instagrama możemy obsłużyć z poziomu tego samego systemu reklamowego oraz z tego samego kreatora treści - Business Suite. Dlatego w tym przypadku szczególnie warto pomyśleć nad połączeniem działań w tych serwisach.

Działać samodzielnie czy zlecać?


To zależy od budżetu i czasu - posiadając do dyspozycji kilkaset złotych miesięcznie nie warto zlecać tego zewnętrznej firmie. Takim zleceniem z pewnością nie zajmie się doświadczona osoba. Lepiej samodzielnie dokształcić się z zakresu marketingu i przeznaczyć te pieniądze na reklamę.

Chcesz osiągać dobre rezultaty dzięki social media? Wtedy nie ma innej opcji niż zlecenie marketingu zewnętrznej agencji z doświadczeniem. Agencja social media wie w jaki sposób tworzyć treści, aby zwiększać aktywność i obniżać koszty. To przekłada się na wybitne wyniki całej firmy.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Audyt techniczny SEO

Marcin Kordowski
Jeśli nie masz doświadczenia technicznego, przeprowadzenie technicznego audytu SEO Twojej witryny prawdopodobnie będzie procesem nie do przejścia. W końcu słowo „techniczny” jest w nazwie i jest przymiotnikiem, którego wielu marketerów nigdy by nie użyło do opisania swoich umiejętności. [artykuł sponsorowany]

Kogo to numer

find-phone-number.com
Terror może przyjmować różne postaci. W dzisiejszych czasach możemy być męczeni psychicznie nawet przez telefon. Zapytasz jak to możliwe? Nie jest to żadna skomplikowana sprawa. Po prostu chodzi o to, że ktoś niepowołany może w jakiś podstępny lub nawet nie podstępny sposób zdobyć twój numer. [artykuł sponsorowany]

Dlaczego popularność zakupów online rośnie?

Bdsklep.pl
Zakupy online stają się niezwykle popularne i to już fakt. Zastanawiasz się jednak, dlaczego coraz więcej osób wybiera sklepy internetowe? A może sam jesteś regularnym klientem e-sklepów? Przyjrzyjmy się wspólnie źródłom ich popularności. [artykuł sponsorowany]

Soundbar do 1000 zł - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Samsung
Soundbar to świetna alternatywa dla kina domowego, które nie dość, że jest drogie, to wymaga sporo miejsca, a do tego koniecznie trzeba jakoś ukryć liczne przewody. Podczas gdy po samych telewizorach nie ma co spodziewać się krystalicznego dźwięku, takie sprytne urządzenie o niewielkich gabarytach pomoże poprawić wrażenia brzmieniowe bez inwestowania dużych pieniędzy i zajmowania cennej przestrzeni w mieszkaniu. [materiał zewnętrzny]

To był Rolki Reggae Express! 100 kilometrów na rolkach dla Kacpra

BARD
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Oleśniccy rasta-rolkarze Agata i Wojtek pomagali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra. Patronem medialnym Rolki Reggae Express był tygodnik Reporterzy.info.

Promocja video – czy warto ją stosować?

materiał partnera
Ostatnie miesiące pokazały, jak wiele można zyskać dzięki przeniesieniu biznesu do rzeczywistości wirtualnej. Daje to wymierne rezultaty w czasie pandemii, ale też pozwala zyskać nowe grupy odbiorców na rozmaite towary lub usługi na przyszłość.

Jaką kartę pamięci wybrać do aparatu?

scentre.pl
Każdy aparat fotograficzny należy wyposażyć w kartę pamięci. To niezbędne do przechowywania zdjęć i filmów, tworzonych przy pomocy sprzętu. Pojemność nie jest jedynym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając kartę pamięci do aparatu. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, kupując to akcesorium? Jakie rodzaje kart pamięci są dostępne na rynku? O tym przeczytacie w naszym artykule! [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22