menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

12.06.2022

Targeting IP - jego rola w marketingu

artykuł gościnny

Podstawą marketingu jest dziś rywalizacja o klienta. Skuteczna kampania reklamowa może być bodźcem determinującym wybór, którego dokona klient. Atrakcyjność i zarazem konkurencyjność produktu oraz marki wzrasta, kiedy informacja o nich dociera we właściwym czasie i formie do grupy docelowej. To właśnie dlatego targetowanie IP i geofencing są takie ważne dla marketingu cyfrowego.

Targetowanie IP, czyli selekcjonowanie


Pobierając adres IP, czyli unikalny ciąg cyfr każdego urządzenia działającego w sieci, można określić np. lokalizację geograficzną routera czy komputera, usługi, z których korzysta dane urządzenie oraz czas, kiedy jest ono włączone. Poza tym w dobie zakupów internetowych specjaliści mogą dowiedzieć się co i kiedy klienci kupują. Informacje te są wykorzystywane w celu wyselekcjonowania docelowych grup klientów oraz przesłania im spersonalizowanych materiałów reklamowych.

Dzięki znajomości adresu IP serwisy streamingowe mogą określić położenie geograficzne użytkownika i np.ograniczyć jego dostęp do nielicencjonowanych w danym państwie treści. W skrajnych przypadkach mogą być to nawet całe strony internetowe naruszające np. przepisy RODO na terenie Unii Europejskiej.

Na podstawie lokalizacji z wykorzystaniem technologii geofencing, Beaconów, czyli mini transmiterów Bluetooth i GPS klienci otrzymują alerty o potencjalnych ofertach w ich okolicy.

Geofencing, czyli wirtualne strefyTechnologia geofencing wykorzystując sygnał GPS, wyznacza wirtualne obszary, tzw. geostrefy w świecie rzeczywistym. Proces ten można porównać do budowania wirtualnych ogrodzeń wokół wyznaczonych obszarów na mapie. Po przekroczeniu "granic" zostaje wysłane automatyczne powiadomienie SMS, e-mail lub push w aplikacji. Geofencing zdecydowanie usprawnił zarządzanie flotami samochodów służbowych oraz zabezpieczył je przed kradzieżami czy nadużyciami.

Dzięki tej technologii każda osoba znajdująca się w danym obszarze zostanie potraktowana jak potencjalny klient i otrzyma cyfrową reklamę w czasie rzeczywistym. Jest to doskonałe narzędzie umożliwiające kontakt z prawdopodobnym nabywcą podczas jego wizyty w centrum handlowym, pasjonatem sportu przebywającym w obiekcie sportowym, czy uczestnikiem wybranego wydarzenia kulturalnego. 

Rola targetowania IP w strategii reklamowejIP Targeting umożliwia firmom tworzenie strategii reklamowych, które trafiają do odpowiednich grup docelowych klientów, którzy najprawdopodobniej są zainteresowani marką, produktem lub usługą. Marketing cyfrowy oparty na adresach IP ułatwia obserwowanie faktycznych liczb sprzedaży, a także pozyskiwać wiedzę o skuteczności i opłacalności zastosowanej kampanii reklamowej. Na targetowaniu IP mogą opierać się zarówno krótkoterminowe jak i długoterminowe kampanie marketingowe. Dzięki danym pozyskanym i wyselekcjonowanym z adresów IP każda firma może dostosować kampanie do swoich potrzeb.

Nieodłącznym elementem budowania strategii reklamowych opartych na targetowaniu IP jest technologia geofencingu, dzięki której materiały promocyjne zostaną wyświetlone osobom znajdującym się w określonym obszarze w chwili obecnej lub które w tym obszarze przebywały w przeszłości, np. w ciągu ostatnich 30 dni. Google Ads i Facebook, czyli w chwili obecnej najbardziej znane narzędzia marketingu internetowego, umożliwiają skupienie się na konkretnych dzielnicach miast. Dzięki dostosowywaniu treści reklamowych do obszaru i potencjalnych klientów, Ci mogą mieć poczucie otrzymania spersonalizowanych materiałów promocyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem z oprogramowaniem antywirusowym Omegasoft.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Co warto wiedzieć przed podróżą do Nowej Zelandii?

artykuł sponsorowany
Lasy subtropikalne, łańcuchy górskie, lodowce, krystalicznie czyste jeziora i spektakularne wodospady to tylko kilka z licznych cudów natury, które można zobaczyć, udając się w podróż do Nowej Zelandii. Poznaj parę ciekawostek o Nowej Zelandii, które warto znać na temat tego wyspiarskiego państwa zlokalizowanego na Pacyfiku.

Jak zlojalizować swojego klienta?

artykuł sponsorowany
Każda firma chce mieć jak największą ilość klientów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na zarobek. Prawda jest jednak taka, że od ilości znacznie większe znaczenie ma jakość: lojalny klient przyjdzie zawsze, osoba która widzi twoją firmę po raz pierwszy może z kolei już nigdy więcej do ciebie nie trafić.

Pakowanie paczek w e-commerce. O czym trzeba pamiętać?

e-hurtownia-opakowan.pl
Sklepy e-commerce zaczynają powoli zdobywać rynek, stając się jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin handlu. Dlaczego? Ponieważ ze względu na brak czasu, ludzie z chęcią kupują online, aby zaoszczędzić czas i nierzadko również pieniądze. [materiał zewnętrzny]

Artykuły sponsorowane i reklama display w Reporterzy.info [LINK]

Reporterzy.info
Tygodnik Reporterzy.info oferuje możliwość zamieszczania reklam banerowych, artykułów sponsorowanych, natywnych oraz content marketingowych. Szczegóły oferty, wymagań merytorycznych i technicznych oraz modele współpracy prezentujemy w dziale REKLAMA.

Jak pozycjonować swoją stronę internetową w 2023 roku?

artykuł sponsorowany
Pozycjonowanie stron internetowych to bardzo szeroki temat, dlatego powinieneś potraktować go kompleksowo. Miej na uwadze to, że pozycjonowanie stron www zmienia się z roku na rok. Chodzi konkretniej o panujące trendy w pozycjonowaniu, które pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele.

Portfolio grafika komputerowego i jego rola w poszukiwaniu pracy

Dominika Sobieraj
Niezwykle istotnym elementem dla grafika komputerowego, który poszukuje pracy, jest portfolio, które w tym zawodzie stanowi nieodłączny element CV, będąc niejako jego wizualnym uzupełnieniem i rozwinięciem. [materiał partnera]

E-booki dla Ukrainy

Reporterzy.info polecają
Najdłużej działający w Polsce portal historyczny, Histmag.org organizuje akcję wspierającą Ukrainę. Ty też możesz pomóc.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23