menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Vobis

12.06.2022

Targeting IP - jego rola w marketingu

artykuł gościnny

Podstawą marketingu jest dziś rywalizacja o klienta. Skuteczna kampania reklamowa może być bodźcem determinującym wybór, którego dokona klient. Atrakcyjność i zarazem konkurencyjność produktu oraz marki wzrasta, kiedy informacja o nich dociera we właściwym czasie i formie do grupy docelowej. To właśnie dlatego targetowanie IP i geofencing są takie ważne dla marketingu cyfrowego.

Targetowanie IP, czyli selekcjonowanie


Pobierając adres IP, czyli unikalny ciąg cyfr każdego urządzenia działającego w sieci, można określić np. lokalizację geograficzną routera czy komputera, usługi, z których korzysta dane urządzenie oraz czas, kiedy jest ono włączone. Poza tym w dobie zakupów internetowych specjaliści mogą dowiedzieć się co i kiedy klienci kupują. Informacje te są wykorzystywane w celu wyselekcjonowania docelowych grup klientów oraz przesłania im spersonalizowanych materiałów reklamowych.

Dzięki znajomości adresu IP serwisy streamingowe mogą określić położenie geograficzne użytkownika i np.ograniczyć jego dostęp do nielicencjonowanych w danym państwie treści. W skrajnych przypadkach mogą być to nawet całe strony internetowe naruszające np. przepisy RODO na terenie Unii Europejskiej.

Na podstawie lokalizacji z wykorzystaniem technologii geofencing, Beaconów, czyli mini transmiterów Bluetooth i GPS klienci otrzymują alerty o potencjalnych ofertach w ich okolicy.

Geofencing, czyli wirtualne strefyTechnologia geofencing wykorzystując sygnał GPS, wyznacza wirtualne obszary, tzw. geostrefy w świecie rzeczywistym. Proces ten można porównać do budowania wirtualnych ogrodzeń wokół wyznaczonych obszarów na mapie. Po przekroczeniu "granic" zostaje wysłane automatyczne powiadomienie SMS, e-mail lub push w aplikacji. Geofencing zdecydowanie usprawnił zarządzanie flotami samochodów służbowych oraz zabezpieczył je przed kradzieżami czy nadużyciami.

Dzięki tej technologii każda osoba znajdująca się w danym obszarze zostanie potraktowana jak potencjalny klient i otrzyma cyfrową reklamę w czasie rzeczywistym. Jest to doskonałe narzędzie umożliwiające kontakt z prawdopodobnym nabywcą podczas jego wizyty w centrum handlowym, pasjonatem sportu przebywającym w obiekcie sportowym, czy uczestnikiem wybranego wydarzenia kulturalnego. 

Rola targetowania IP w strategii reklamowejIP Targeting umożliwia firmom tworzenie strategii reklamowych, które trafiają do odpowiednich grup docelowych klientów, którzy najprawdopodobniej są zainteresowani marką, produktem lub usługą. Marketing cyfrowy oparty na adresach IP ułatwia obserwowanie faktycznych liczb sprzedaży, a także pozyskiwać wiedzę o skuteczności i opłacalności zastosowanej kampanii reklamowej. Na targetowaniu IP mogą opierać się zarówno krótkoterminowe jak i długoterminowe kampanie marketingowe. Dzięki danym pozyskanym i wyselekcjonowanym z adresów IP każda firma może dostosować kampanie do swoich potrzeb.

Nieodłącznym elementem budowania strategii reklamowych opartych na targetowaniu IP jest technologia geofencingu, dzięki której materiały promocyjne zostaną wyświetlone osobom znajdującym się w określonym obszarze w chwili obecnej lub które w tym obszarze przebywały w przeszłości, np. w ciągu ostatnich 30 dni. Google Ads i Facebook, czyli w chwili obecnej najbardziej znane narzędzia marketingu internetowego, umożliwiają skupienie się na konkretnych dzielnicach miast. Dzięki dostosowywaniu treści reklamowych do obszaru i potencjalnych klientów, Ci mogą mieć poczucie otrzymania spersonalizowanych materiałów promocyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem z oprogramowaniem antywirusowym Omegasoft.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

E-booki dla Ukrainy

Reporterzy.info polecają
Najdłużej działający w Polsce portal historyczny, Histmag.org organizuje akcję wspierającą Ukrainę. Ty też możesz pomóc.

Zakaz konkurencji w pracy - co musisz wiedzieć jako pracownik?

artykuł sponsorowany
Pracownik podejmujący współpracę z przedsiębiorstwem zobligowany jest prawem pracy dwukierunkowo - chroni ono pracownika, zapewnia mu przywileje wynikające z kodeksu pracy takie jak prawo do urlopu wypoczynkowego, dodatki stażowe. Jednak prawo pracy działa dwukierunkowo.

Tłumaczenia pisemne - rodzaje i podział

translationstreet.pl
Tłumaczenia pisemne stanowią bardzo szeroką grupę przekładów. W ich skład wchodzą zarówno przekłady przysięgłe, jak i zwykłe. Tłumaczenia pisemne można dodatkowo podzielić na specjalistyczne oraz przekłady nie wymagające wiedzy kierunkowej z danej dziedziny lub branży. [artykuł sponsorowany]

Jakie są najważniejsze zasady SEO?

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić biznes na większą skalę bez internetu. Większość przedsiębiorstw, instytucji i organizacji pozarządowych ma strony internetowe. Samo posiadanie sklepu internetowego, witryny informacyjnej czy portalu niezbyt wiele oznacza.

Chcesz wynajmować pokoje letnikom? Oto 3 podpowiedzi

Gothaer
Tylko w ubiegłym roku turyści wykupili w naszym kraju 84 miliony noclegów. To o 4,5 miliona więcej, niż w roku ubiegłym1, a prognozy na 2018 są jeszcze bardziej optymistyczne. Nic dziwnego, że jak na drożdżach rośnie prywatna baza noclegowa - w ubiegłym roku tylko 47 proc. turystów nocowało w hotelach. Wynajem pokoi letnikom to niezły interes pod warunkiem, że wiemy jak uniknąć ryzyka. [artykuł partnera]

Czym jest dom mediowy oraz jakie pełni funkcje?

artykuł sponsorowany
Dom mediowy to agencja zajmująca się planowaniem, zakupem i optymalizacją kampanii reklamowych w różnych mediach. Dom mediowy pełni rolę pośrednika między reklamodawcą a dostawcą mediów, takim jak telewizja, radio, prasa czy reklama zewnętrzna.

Jakie są etapy aktualizacji serwisu e-commerce PrestaShop wybranej wersji?

artykuł sponsorowany
Prowadząc sprzedaż online na serwisie e-commerce, warto pamiętać o tym, by co jakiś czas aktualizować taką stronę internetową. Nawet jeśli opiera się na PrestaShop, wciąż wymaga instalacji nowszej wersji tej platformy. Jak przebiega aktualizacja i jakie dane można przenieść wraz z instalacją najnowszej wersji?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Lumix
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24