menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

12.06.2022

Targeting IP - jego rola w marketingu

artykuł gościnny

Podstawą marketingu jest dziś rywalizacja o klienta. Skuteczna kampania reklamowa może być bodźcem determinującym wybór, którego dokona klient. Atrakcyjność i zarazem konkurencyjność produktu oraz marki wzrasta, kiedy informacja o nich dociera we właściwym czasie i formie do grupy docelowej. To właśnie dlatego targetowanie IP i geofencing są takie ważne dla marketingu cyfrowego.

Targetowanie IP, czyli selekcjonowanie


Pobierając adres IP, czyli unikalny ciąg cyfr każdego urządzenia działającego w sieci, można określić np. lokalizację geograficzną routera czy komputera, usługi, z których korzysta dane urządzenie oraz czas, kiedy jest ono włączone. Poza tym w dobie zakupów internetowych specjaliści mogą dowiedzieć się co i kiedy klienci kupują. Informacje te są wykorzystywane w celu wyselekcjonowania docelowych grup klientów oraz przesłania im spersonalizowanych materiałów reklamowych.

Dzięki znajomości adresu IP serwisy streamingowe mogą określić położenie geograficzne użytkownika i np.ograniczyć jego dostęp do nielicencjonowanych w danym państwie treści. W skrajnych przypadkach mogą być to nawet całe strony internetowe naruszające np. przepisy RODO na terenie Unii Europejskiej.

Na podstawie lokalizacji z wykorzystaniem technologii geofencing, Beaconów, czyli mini transmiterów Bluetooth i GPS klienci otrzymują alerty o potencjalnych ofertach w ich okolicy.

Geofencing, czyli wirtualne strefyTechnologia geofencing wykorzystując sygnał GPS, wyznacza wirtualne obszary, tzw. geostrefy w świecie rzeczywistym. Proces ten można porównać do budowania wirtualnych ogrodzeń wokół wyznaczonych obszarów na mapie. Po przekroczeniu "granic" zostaje wysłane automatyczne powiadomienie SMS, e-mail lub push w aplikacji. Geofencing zdecydowanie usprawnił zarządzanie flotami samochodów służbowych oraz zabezpieczył je przed kradzieżami czy nadużyciami.

Dzięki tej technologii każda osoba znajdująca się w danym obszarze zostanie potraktowana jak potencjalny klient i otrzyma cyfrową reklamę w czasie rzeczywistym. Jest to doskonałe narzędzie umożliwiające kontakt z prawdopodobnym nabywcą podczas jego wizyty w centrum handlowym, pasjonatem sportu przebywającym w obiekcie sportowym, czy uczestnikiem wybranego wydarzenia kulturalnego. 

Rola targetowania IP w strategii reklamowejIP Targeting umożliwia firmom tworzenie strategii reklamowych, które trafiają do odpowiednich grup docelowych klientów, którzy najprawdopodobniej są zainteresowani marką, produktem lub usługą. Marketing cyfrowy oparty na adresach IP ułatwia obserwowanie faktycznych liczb sprzedaży, a także pozyskiwać wiedzę o skuteczności i opłacalności zastosowanej kampanii reklamowej. Na targetowaniu IP mogą opierać się zarówno krótkoterminowe jak i długoterminowe kampanie marketingowe. Dzięki danym pozyskanym i wyselekcjonowanym z adresów IP każda firma może dostosować kampanie do swoich potrzeb.

Nieodłącznym elementem budowania strategii reklamowych opartych na targetowaniu IP jest technologia geofencingu, dzięki której materiały promocyjne zostaną wyświetlone osobom znajdującym się w określonym obszarze w chwili obecnej lub które w tym obszarze przebywały w przeszłości, np. w ciągu ostatnich 30 dni. Google Ads i Facebook, czyli w chwili obecnej najbardziej znane narzędzia marketingu internetowego, umożliwiają skupienie się na konkretnych dzielnicach miast. Dzięki dostosowywaniu treści reklamowych do obszaru i potencjalnych klientów, Ci mogą mieć poczucie otrzymania spersonalizowanych materiałów promocyjnych.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem z oprogramowaniem antywirusowym Omegasoft.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Nauka języka angielskiego online - dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Nauka języka angielskiego to ważna obecnie umiejętność, która może pomóc w wielu dziedzinach życia. Na przykład, jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie lub podróżować za granicę, znajomość języka angielskiego ułatwi ci życie.

Po czym poznać dobrą kręgielnię w Warszawie?

artykuł sponsorowany
Jak wybrać dobrą kręgielnię w Warszawie? Kręgle to doskonałe miejsce na spędzenie czasu zarówno w gronie najbliższych, jak i na zorganizowanie firmowego wyjścia czy spotkania ze znajomymi.

Portfolio grafika komputerowego i jego rola w poszukiwaniu pracy

Dominika Sobieraj
Niezwykle istotnym elementem dla grafika komputerowego, który poszukuje pracy, jest portfolio, które w tym zawodzie stanowi nieodłączny element CV, będąc niejako jego wizualnym uzupełnieniem i rozwinięciem. [materiał partnera]

Na czym polega marketing automotion?

growinternational.eu
Automatyzacja prowadzanych zadań pozwala na oszczędzenie czasu i prowadzenie bardziej skoncentrowanych działań. Marketing automotion, czyli automatyzacja marketingu to nie tylko popularny ostatnio trend, ale i skuteczne delegowanie pracy podczas prowadzonej kampanii marketingowej. Pozwala też na prowadzenie bardzo szeroko zakrojonych prac w krótkim czasie. Co warto wiedzieć o tym trendzie? [artykuł sponsorowany]

Czym różni się charakter od temperamentu i osobowości?

artykuł gościnny
W naszych codziennych rozmowach często używamy terminów takich jak charakter, temperament i osobowość. Mimo iż wydają się one być wymienne, w rzeczywistości opisują one różne aspekty ludzkiego zachowania i wewnętrznej dynamiki. W psychologii te pojęcia mają wyraźnie określone definicje i odnoszą się do odmiennych struktur psychicznych i procesów.

Czy audyt SEO jest mi potrzebny? Najczęściej popełniane błędy

artykuł sponsorowany
Kiedy decydujemy się na zatrudnienie specjalisty od SEO, to musimy wiedzieć, jakie rzeczy są istotne, aby nie popełniać błędów z pozycjonowaniem strony, a także, aby rzeczywiście osiągnąć takie wyniki, jakich oczekujemy. W tym celu warto poprosić o audyt SEO, który jest dokumentem pokazującym, jakie kroki zostały wykonane na stronie, co jest niezbędne do analizy, czy dane pozycjonowanie się sprawdza.

Szkoła, w której telefon to narzędzie? W Galileo to możliwe!

materiał partnera
Ponad 150 dzieci – przedszkolaków i uczniów pierwszej klasy – od września będzie chodzić do dwóch nowych, publicznych placówek przy ul. Diamentowej 2 w Lublinie. Publicznych, ale z wyjątkowym programem nauki.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24