Bezpłatne szkolenia Parlamentu Europejskiego dla młodych dziennikarzy
Reporterzy polecają
Parlament Europejski we współpracy z Fundacją Centrum im. prof. Bronisława Geremka oraz „Gazetą Wyborczą” zaprasza na 3. edycję „Szkolenia Parlamentu Europejskiego dla młodych dziennikarzy”. Rekrutacja trwa do 22 września 2024.
Jaką rolę odgrywa Unia Europejska i Parlament Europejski w kształtowaniu naszej rzeczywistości? Celem projektu jest znalezienie odpowiedzi na to oraz inne pytania, a także wsparcie młodych dziennikarek i dziennikarzy na początku ich kariery w lepszym zrozumieniu tych zagadnień. W ramach szkolenia uczestniczki i uczestnicy:
- wezmą udział w warsztatach tworzenia materiałów łączących ich zainteresowania z tematyką unijną;
- zapoznają się z mechanizmami funkcjonowania poszczególnych instytucji UE oraz metodami walki z dezinformacją i fake newsami;
- będą mogli zadać pytania dotyczące najważniejszych wyzwań dla Polski i Unii Europejskiej polskim europosłom i europosłankom w ramach zamkniętych i zorganizowanych specjalnie na okoliczność szkolenia konferencjach prasowych; oraz
- stworzą pod okiem naszych ekspertek i ekspertów materiały dziennikarskie, na podstawie których wybrane osoby zostaną zaproszone do udziału w drugim etapie szkolenia, które odbędzie się na początku 2025 r. w Brukseli.
Szkolenie Parlamentu Europejskiego dla młodych dziennikarzy to program realizowany przez Fundację Geremka oraz „Gazetę Wyborczą” na zlecenie Parlamentu Europejskiego. Zajęcia poprowadzą doświadczone dziennikarki i dziennikarze pracujący w ogólnokrajowych mediach, osoby specjalizujące się w zagadnieniach związanych z Unią Europejską oraz eksperci do walki z dezinformacją.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Organizatorzy pokrywają następujące koszty: zakwaterowanie w Warszawie w dniach 24-27 października, wyżywienie oraz zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca szkolenia (Warszawy) i z powrotem. Do udziału w programie zapraszamy osoby zatrudnione w mediach, tworzące treści dziennikarskie – artykuły, audycje radiowe i/lub telewizyjne, podcasty, analizy danych i infografiki, oraz materiały pisane i audiowizualne na platformach społecznościowych.
W szkoleniu weźmie udział 20 osób. Zgłoszenia będą oceniane w oparciu o następujące kryteria:
- udokumentowane doświadczenia dziennikarskie;
- zainteresowanie tematyką europejską (atutem będą publikacje związane z tymi zagadnieniami);
- motywacja uczestnictwa w szkoleniu oraz to, w jaki sposób kandydat/ka planuje wykorzystać zdobyte umiejętności w swojej dalszej pracy dziennikarskiej.
Termin przesyłania dokumentów aplikacyjnych mija 22 września 2024 r.
Szczegóły programu oraz kwestionariusz rekrutacyjny są dostępne na stronie internetowej:
https://geremek.pl/program/szkolenie-parlamentu-europejskiego-dla-mlodych-dziennikarzy.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Kompleksowy rozwój online – jak połączyć marketing z nowoczesnym designem?
artykuł sponsorowany
Internet to przestrzeń, w której codziennie rywalizują tysiące marek. Chcąc wyróżnić się na tym dynamicznym rynku, trzeba podejść do tematu kompleksowo. Nowoczesna firma nie może polegać jedynie na ładnym logotypie czy podstawowej stronie internetowej – klucz tkwi w synergii.
Jak pozycjonować swoją witrynę internetową, aby odnieść sukces na rynkach zagranicznych
artykuł sponsorowany
Odkryj skuteczne strategie pozycjonowania swojej witryny w celu osiągnięcia sukcesu na rynkach zagranicznych i dotarcia do nowych odbiorców.
Media tradycyjne kontra digital marketing. Jak skutecznie łączyć oba światy?
artykuł sponsorowany
Firmy w marketingu mają do wyboru różne kanały komunikacji, aby dotrzeć do swoich odbiorców. Media tradycyjne, takie jak telewizja, prasa czy radio, mają ugruntowaną pozycję, jednak marketing cyfrowy oferuje nowe możliwości, które pozwalają na precyzyjne targetowanie i analizę wyników.
Podobne artykuły:
Jakie są stawki w copywritingu?
Contentwriter.pl
Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. [Materiał zewnętrzny]
Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?
kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?
Gotówkowy czy samochodowy?
lowcakredytow.pl
Czasem wybór sposobu zakupu samochodu zajmuje więcej czasu niż decyzja, które auto kupić. Większość klientów wspomaga się różnego rodzaju kredytami lub też pożyczkami, a tym samym mogą sobie pozwolić na wymarzone cztery kółka. Oferty banków i parabanków oraz dealerów samochodowych sprawiają, że mamy naprawdę dużo możliwości do wyboru. [artykuł sponsorowany]
Ogólnopolski Operator Oświaty i Kulczyk Foundation dla dzieci z Ukrainy
Reporterzy.info wspierają
"Chodźmy Razem do Szkoły", realizowany w Gdańsku i Wrocławiu przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty projekt szkolnych klas przygotowawczych dla uczniów z Ukrainy zyskał ważnego partnera. Kulczyk Foundation przekazała ponad 192 tysiące złotych na pomoc w nauce dla kilkuset ukraińskich dzieci.