menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

17.08.2022

Wypadki chodzą po ludziach

artykuł sponsorowany

To, że wypadki chodzą po ludziach, wie chyba każdy z nas. Na drodze może się wydarzyć naprawdę sporo. Czasami dochodzi do naszych błędnych manewrów, a czasem wypadek jest spowodowany przez osoby trzecie. Każdy ekspert ruchu drogowego oraz także ubezpieczeń poleca ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Jest to poniekąd dodatkowe wsparcie, gdy dojdzie do uszczerbku na zdrowiu, czy też do śmierci. Co musimy jeszcze wiedzieć o tym ubezpieczeniu? Pora to sprawdzić.

NNW co to?fot. Pexels/pixabay.com

Czym jest ubezpieczenie NNW?


Każdy kierowca wie, że ubezpieczenie OC pojazdu jest obowiązkowe. Absolutnie nic nie zwalnia z jego zakupu. Jest to ochrona podstawowa, gdy do szkody dochodzi w wyniku działania trzeciej osoby. Każda osoba poszkodowana może jak najbardziej liczyć na pewnego rodzaju rekompensatę z polisy sprawcy.

Sam zakres działania ubezpieczenia OC jest jasno określony. Można o tym poczytać w aktualnych przepisach prawnych. W takiej sytuacji sprawdza się ubezpieczenie NNW. NNW co to? Jest to ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków. Zadziała ono w sytuacji, gdy poszkodowany dozna pewnych uszkodzeń w ciele, rozstroju zdrowia, czy też dojdzie do śmierci. Gdy dochodzi do wykupienia NNW, to bardzo ważne jest wybranie opcji ubezpieczenia od razu wszystkich osób, które podróżują w tym pojeździe. Mowa o kierowcy, jak i o jego wszystkich pasażerach. W co po niektórych Towarzystwach Ubezpieczeniowych jest możliwość jedynie zakupu NNW dla samego kierowcy. Jest to dobry pomysł, gdy kierowca podróżuje samochodem w 90 procent sam.

Warto jednak ocenić czy ta opcja się opłaca. Czasami za ubezpieczenie dodatkowych pasażerów jest naprawdę mała kwota do dopłaty, a więc niepotrzebnie kombinujemy.

Sprawdź, ile zapłacisz za ubezpieczenie


Na pewno w obecnych czasach liczy się każdy grosz. Niestety eksperci od ubezpieczeń zauważają, że sporo osób ma zamiar oszczędzać na ubezpieczeniach. Czy jest to dobry wybór? Może nadejść taki moment, że będą swojej decyzji mocno żałować. Tak jak już zostało powiedziane, dołożenie NNW do pakietu ubezpieczeń nie robi zbyt dużej różnicy.

Poleca się jak najbardziej kupować ubezpieczenie pakietowo. Co to oznacza? Wówczas w jednym pakiecie otrzymujemy:

  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie AC,
  • ubezpieczenie NNW,
  • czy też dodatkowe ubezpieczenie szyb, czy też opon.

Poleca się jak najbardziej zakup w pakietach, ponieważ w takiej sytuacji cena jednostkowa za dane ubezpieczenie będzie znacznie tańsza. Jest to po prostu opłacalne. Polecamy także kupować, a wcześniej wybierać odpowiednią dla siebie ofertę ubezpieczeń w sieci. Dlaczego? W internecie znajdziemy takie cudowne narzędzie, jakim jest https://kalkulator.najtaniejuagenta.pl/kalkulator/oc-ac/. Dzięki temu narzędziu można znaleźć dla siebie najkorzystniejszą ofertę, obok której nie sposób przejść obojętnie. Wbrew pozorom takich ofert jest naprawdę sporo.

Mówi się, że ubezpieczenia w naszym kraju są bardzo drogie. Nic bardziej mylnego. Możemy natknąć się na drogą ofertę, gdy wybieramy pierwsze lepsze ubezpieczenie i chcemy mieć to z głowy. Taka sytuacja jest nie do pomyślenia. Wybór przemyślany sprawi, że nasze ubezpieczenie będzie dla nas możliwie najlepszym rozwiązaniem.

Pamiętajmy o tym, że ubezpieczenie ma nie tylko być, ale przede wszystkim ma to być ubezpieczenie, które w razie jakiegoś zdarzenia coś nam daje, a nie pozostawia z niczym. Niestety takie ubezpieczenia również się zdarzają. Polecamy je omijać i to szerokim łukiem. Dzięki temu wybierzemy mądrze i będziemy ze swojego wyboru w pełni zadowoleni.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Rodzaje znaków towarowych. Kolor, smak i zapach pod ochroną prawną

znakitowarowe-blog.pl
Znak towarowy przeważnie kojarzy się z nazwą lub logo firmy. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że taką funkcję może pełnić również kolor, kształt, dźwięk, a nawet zapach i smak! Jak to możliwe? Sprawdź jakie oznaczenie możesz zarejestrować w urzędzie patentowym. Zadbaj o maksymalną ochronę dla swojej marki i wyróżnij się na tle konkurencji. [artykuł sponsorowany]

Moje życie, Twój 1%. Rusza z kampania PIT dla dzieci chorych na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową zdecydowanie szybciej wystartowała z kampanią informacyjną na temat przekazywania 1% podatku PIT. Już od początku stycznia prowadzi komunikację w kanałach online o możliwości wsparcia dzieci chorych na raka, małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei". [materiał partnera]

Profesjonalne szkolenia sprzedażowe i ich znaczenie dla nowoczesnego przedsiębiorstwa

artykuł sponsorowany
Zapotrzebowanie na niektóre produkty i usługi nigdy nie maleje. Jak jednak pokazuje praktyka, dobry handlowiec zawsze jest w stanie zwiększyć sprzedaż – nawet wielokrotnie. Do tego niezbędne są zarówno doświadczenie, jak i wiedza, doskonała znajomość klienta, jego potrzeb i oczekiwań.

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl
To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

Chcesz wynajmować pokoje letnikom? Oto 3 podpowiedzi

Gothaer
Tylko w ubiegłym roku turyści wykupili w naszym kraju 84 miliony noclegów. To o 4,5 miliona więcej, niż w roku ubiegłym1, a prognozy na 2018 są jeszcze bardziej optymistyczne. Nic dziwnego, że jak na drożdżach rośnie prywatna baza noclegowa - w ubiegłym roku tylko 47 proc. turystów nocowało w hotelach. Wynajem pokoi letnikom to niezły interes pod warunkiem, że wiemy jak uniknąć ryzyka. [artykuł partnera]

Co to jest Google Ads? Kampanie google Ads

artykuł sponsorowany
Działania marketingowe firmy powinny obejmować wiele aspektów, w tym czynności związane ze stroną internetową. Jedną z propozycji są kampanie Google Ads, które posiadają wiele funkcjonalnych aspektów dla użytkownika oraz liczne formaty reklamowe. Przekonaj się, że nawet przy ograniczonym budżecie można osiągnąć założony cel biznesowy. Ważny jest jednak odpowiedni dobór kanałów promocji, za co odpowiada zespół specjalistów Google Ads w firmie oferującej reklamy Google. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w reklamy Google.

Architekci wiedzy. Jak Łódzka Szkoła Ćwiczeń uczy nauczycieli

Reporterzy.info wspierają
Jak przekazywać wiedzę w nietuzinkowy, interesujący sposób? Jak wykorzystać w nauczaniu nowe technologie i jak wydobyć z uczniów potencjał, który w sobie mają lecz nie zawsze zdają sobie z tego sprawę? Tych wszystkich zagadnień uczą się tym razem… nauczyciele i studenci pedagogiki.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23