menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

9.03.2023

Czy warto okleić auto folią reklamową?

artykuł sponsorowany

Wielu osobom oklejanie aut folią reklamową kojarzy się głównie z wyblakły mi od słońca grafikami, wszystko dlatego że pierwsze grafiki reklamowe nie były odporne na działanie słońca i innych czynników zewnętrznych. Obecnie folia reklamowa jest bardzo popularnym sposobem zabezpieczenia oryginalnego lakieru samochodowego przed dodatkowym zniszczeniem oraz doskonałą formą reklamy każdego rodzaju działalności gospodarczej. Jeżeli jesteś właścicielem własnego biznesu, posiadasz osobisty bądź firmy samochód osobowy, koniecznie sprawdź na czym polega i jakie ma zalety możliwość oklejenia samochodu folią reklamową.

Czy warto okleić auto folią reklamową?fot. StockSnap/Licencja Pixabay pixabay.com/photos/2558252

Kto wpadł na pomysł oklejania samochodów folią?  


Skąd wziął się pierwotnie pomysł oklejania samochodów folią reklamową? Czy taka folia reklamowa jest praktyczna i ma dodatkowe zalety? Jaki jest koszt oklejenia samochodów folią i czy jest on opłacalną inwestycją dla biznesmena? Odpowiadając na te pytania, musimy poszukać początków oklejania folię samochodów, które miały miejsce W Niemczech pod koniec poprzedniego wieku. W tamtym czasie w Niemczech powstał odgórny wymóg ujednolicenia kolorystyki samochodów będących taksówkami, w związku z czym bardziej opłacalnym sposobem na zmiany koloru było oklejenie do folią niż przechowywanie całego samochodu nowym kolorem lakieru.  

Żaden z kierowców nie miał także zamiaru kupowania samochodów konkretnym kolorze, tym bardziej że był to niezbyt atrakcyjny kolor beżowy, dlatego większość taksówkarzy zdecydowała się na zmianę koloru auta za pomocą barwionej folii. Pomysł dość dobrze przyjął się w samych Niemczech, dlatego również w innych krajach osoby posiadające samochody decydowały się na tańsze oklejanie samochodów, w celach reklamowych bądź aby zmienić kolor pojazdu. 

Z jakich powodów warto okleić samochód?  


Skoro już wiemy skąd wziął się pomysł oklejania samochodów folią, zastanówmy się z jakich powodów warto okleić samochód i dlaczego jest to tak korzystne rozwiązanie. Mowa tutaj nie tylko o folii reklamowej, ale również o folii w konkretnej kolorystyce, dla ozdobienia samochodu w odmienną grafikę różne kolorową. Głównym powodem, dla którego warto okleić samochód folią, jest ochrona karoserii, wszystko dlatego że standardowa folia posiada grubość około 50 do 100 mikronów, a folia ochronna PPF ma grubość nawet 150 mikronów. Dzięki temu tworzy się powłoka chroniąca karoserię przed mechanicznymi uszkodzeniami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz trudnymi do usunięcia plamami. Najnowocześniejsze folie są przystosowane do użytkowania nawet w temperaturach od -50 do +110°C. 

Dlaczego jeszcze wykonuje się oklejanie samochodów? 


Stosując oklejanie samochodów Warszawa, nie tylko chronimy karoserię, nie ingerując w oryginalny kolor lakieru pojazdu, ale również stawiamy na tanią i dość oryginalną reklamę, którą możemy w dowolnym momencie zmienić. Ten rodzaj indywidualnej stylizacji pozwala nam wyróżnić się spośród innych pojazdów tej samej marki, a dodatkowo możemy wybrać ciekawy projekt graficzny, dzięki któremu skutecznie rozreklamujemy swój biznes. Może zostać zastosowana do oklejenia poszczególnych detali samochodu, do jakich zalicza się na przykład zderzak czy lampy bądź lusterka, a także możemy zdecydować się na całościowe oklejenie samochodu. Dzięki takiej folii reklamowej, możemy własny pojazd zamienić niemalże w kolorowe dzieło sztuki.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Targeting IP - jego rola w marketingu

artykuł gościnny
Podstawą marketingu jest dziś rywalizacja o klienta. Skuteczna kampania reklamowa może być bodźcem determinującym wybór, którego dokona klient. Atrakcyjność i zarazem konkurencyjność produktu oraz marki wzrasta, kiedy informacja o nich dociera we właściwym czasie i formie do grupy docelowej. To właśnie dlatego targetowanie IP i geofencing są takie ważne dla marketingu cyfrowego.

Kalendarze firmowe

artykuł sponsorowany
Kalendarze firmowe są świetnym wyborem do działań marketingowych Twojej marki. Indywidualny projekt kalendarza będzie prezentował się profesjonalnie i posiadał wysoką jakość. Kalendarze książkowe, kalendarze trójdzielne i inne są przedmiotami codziennego użytku, chętnie wykorzystywanymi przez wielu jako narzędzie planowania, organizowania, zapisywania ważnych spotkań, czy urodzin.

Sprawdź zanim stracisz czyli kurs walut na lotnisku

kantoronline.pl
Lot samolotem to nieodłączny element podróży służbowych, atrakcyjnego urlopu lub pracy za granicą. Oczywiście wtedy niezbędna okazuje się waluta kraju, do którego wyjeżdżamy. Ktoś mógłby pomyśleć, że wymieni pieniądze w ostatniej chwili na lotnisku. Nic bardziej mylnego, ponieważ wtedy można sporo stracić na kursie walut. [artykuł sponsorowany]

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - kluczowa w uzyskaniu pozwolenia zintegrowanego

artykuł sponsorowany
Inwestycje są niezbędne, aby firmy mogły się rozwijać. Niestety, niektóre przedsięwzięcia mają duży wpływ na środowisko lub zdrowie ludzi. Starasz się o wydanie pozwolenia zintegrowanego? Zanim to nastąpi, musisz uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Drukowanie Gliwice - bogata oferta dla firm

e-druk.pl
W dzisiejszych czasach wiele firm nawiązuje stałą współpracę z drukarniami. Dzięki temu mają pewność terminowej realizacji rozmaitych zamówień, głównie związanych z szeroko pojętą reklamą. Firmy potrzebują wizytówek, papieru firmowego czy różnego typu plakatów, bannerów lub roll-upów bądź gadżetów reklamowych. [artykuł sponsorowany]

Promocja firmy - jakie materiały reklamowe wybrać?

artykuł sponsorowany
Założenie własnej działalności wiąże się oczywiście z jej skuteczną promocją. Potrzebne będą do tego odpowiedniej jakości materiały reklamowe. Wybór pod tym kątem jest coraz szerszy. Warto zdecydować się na sprawdzone produkty promocyjne, dzięki którym firma zyska sporą przewagę nad konkurencyjnymi przedsiębiorstwami z branży.

Czy oczyszczacze powietrza rzeczywiście są warte uwagi?

artykuł sponsorowany
Odpowiednio dobrany oczyszczacz może być sposobem na poprawę jakości codziennego życia, a przy okazji także zdrowia.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24