menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

9.03.2023

Czy warto okleić auto folią reklamową?

artykuł sponsorowany

Wielu osobom oklejanie aut folią reklamową kojarzy się głównie z wyblakły mi od słońca grafikami, wszystko dlatego że pierwsze grafiki reklamowe nie były odporne na działanie słońca i innych czynników zewnętrznych. Obecnie folia reklamowa jest bardzo popularnym sposobem zabezpieczenia oryginalnego lakieru samochodowego przed dodatkowym zniszczeniem oraz doskonałą formą reklamy każdego rodzaju działalności gospodarczej. Jeżeli jesteś właścicielem własnego biznesu, posiadasz osobisty bądź firmy samochód osobowy, koniecznie sprawdź na czym polega i jakie ma zalety możliwość oklejenia samochodu folią reklamową.

Czy warto okleić auto folią reklamową?fot. StockSnap/Licencja Pixabay pixabay.com/photos/2558252

Kto wpadł na pomysł oklejania samochodów folią?  


Skąd wziął się pierwotnie pomysł oklejania samochodów folią reklamową? Czy taka folia reklamowa jest praktyczna i ma dodatkowe zalety? Jaki jest koszt oklejenia samochodów folią i czy jest on opłacalną inwestycją dla biznesmena? Odpowiadając na te pytania, musimy poszukać początków oklejania folię samochodów, które miały miejsce W Niemczech pod koniec poprzedniego wieku. W tamtym czasie w Niemczech powstał odgórny wymóg ujednolicenia kolorystyki samochodów będących taksówkami, w związku z czym bardziej opłacalnym sposobem na zmiany koloru było oklejenie do folią niż przechowywanie całego samochodu nowym kolorem lakieru.  

Żaden z kierowców nie miał także zamiaru kupowania samochodów konkretnym kolorze, tym bardziej że był to niezbyt atrakcyjny kolor beżowy, dlatego większość taksówkarzy zdecydowała się na zmianę koloru auta za pomocą barwionej folii. Pomysł dość dobrze przyjął się w samych Niemczech, dlatego również w innych krajach osoby posiadające samochody decydowały się na tańsze oklejanie samochodów, w celach reklamowych bądź aby zmienić kolor pojazdu. 

Z jakich powodów warto okleić samochód?  


Skoro już wiemy skąd wziął się pomysł oklejania samochodów folią, zastanówmy się z jakich powodów warto okleić samochód i dlaczego jest to tak korzystne rozwiązanie. Mowa tutaj nie tylko o folii reklamowej, ale również o folii w konkretnej kolorystyce, dla ozdobienia samochodu w odmienną grafikę różne kolorową. Głównym powodem, dla którego warto okleić samochód folią, jest ochrona karoserii, wszystko dlatego że standardowa folia posiada grubość około 50 do 100 mikronów, a folia ochronna PPF ma grubość nawet 150 mikronów. Dzięki temu tworzy się powłoka chroniąca karoserię przed mechanicznymi uszkodzeniami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz trudnymi do usunięcia plamami. Najnowocześniejsze folie są przystosowane do użytkowania nawet w temperaturach od -50 do +110°C. 

Dlaczego jeszcze wykonuje się oklejanie samochodów? 


Stosując oklejanie samochodów Warszawa, nie tylko chronimy karoserię, nie ingerując w oryginalny kolor lakieru pojazdu, ale również stawiamy na tanią i dość oryginalną reklamę, którą możemy w dowolnym momencie zmienić. Ten rodzaj indywidualnej stylizacji pozwala nam wyróżnić się spośród innych pojazdów tej samej marki, a dodatkowo możemy wybrać ciekawy projekt graficzny, dzięki któremu skutecznie rozreklamujemy swój biznes. Może zostać zastosowana do oklejenia poszczególnych detali samochodu, do jakich zalicza się na przykład zderzak czy lampy bądź lusterka, a także możemy zdecydować się na całościowe oklejenie samochodu. Dzięki takiej folii reklamowej, możemy własny pojazd zamienić niemalże w kolorowe dzieło sztuki.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Na czym polega marketing automotion?

growinternational.eu
Automatyzacja prowadzanych zadań pozwala na oszczędzenie czasu i prowadzenie bardziej skoncentrowanych działań. Marketing automotion, czyli automatyzacja marketingu to nie tylko popularny ostatnio trend, ale i skuteczne delegowanie pracy podczas prowadzonej kampanii marketingowej. Pozwala też na prowadzenie bardzo szeroko zakrojonych prac w krótkim czasie. Co warto wiedzieć o tym trendzie? [artykuł sponsorowany]

Naklejki ścienne do każdego pomieszczenia

artykuł sponsorowany
Naklejki ścienne mogą stanowić nie tylko formę dekoracji, ale i komunikacji. Takie naklejki często kojarzą nam się z wystrojem pokoju dziecięcego, czy generalnie z domem. Nie jest to jednak jedyny prawidłowy sposób ich użycia, wręcz przeciwnie. Naklejki na ścianę mogą znaleźć się właściwie w każdej firmie, przedsiębiorstwie, czy galerii handlowej. Dobrze wykonane, mogą powiedzieć odwiedzającym klientom więcej niż jakiekolwiek słowa. 

Python - jak nauczyć się w nim programować?

artykuł sponsorowany
Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

Rolki Reggae Express dla Filipa. Rusza pomoc dla chłopca z Wrocławia

patronat Reporterzy.info
Agata i Wojciech Miszewscy, rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach, zapraszają 18 października na 100-kilometrowy ultramaraton Rolki Reggae Express ulicami Wrocławia. Po nim w Szkole Muzyki Nowoczesnej zagrają zespoły reggae, hip-hop, etno i jazz. Wszystko to dla trzyletniego Filipa. Rolkarze i muzycy z Wrocławia jadą i grają, żeby zdobyć pieniądze na terapię, która pozwoli chłopcu słyszeć.

Gotówkowy czy samochodowy?

lowcakredytow.pl
Czasem wybór sposobu zakupu samochodu zajmuje więcej czasu niż decyzja, które auto kupić. Większość klientów wspomaga się różnego rodzaju kredytami lub też pożyczkami, a tym samym mogą sobie pozwolić na wymarzone cztery kółka. Oferty banków i parabanków oraz dealerów samochodowych sprawiają, że mamy naprawdę dużo możliwości do wyboru. [artykuł sponsorowany]

Jak dziennikarze ekonomiczni wygrywają konkursy?

faraon24.pl
Dziennikarstwo ekonomiczne to wyjątkowo trudne zajęcie. To nie tylko czytanie, analizy i pisanie. To również potężny stres bo wyniki pracy wpływają na życie innych. Należy cechować się nie tylko solidnym wykształceniem ale także wiedzą praktyczną zdobytą przez lata praktyk. [artykuł sponsorowany]

Jakie są stawki w copywritingu?

Contentwriter.pl
Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. [Materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23