menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

1.08.2023

Social media dla restauracji

artykuł sponsorowany

Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że najskuteczniejszą ścieżką efektywnego marketingu, pozwalającą na zdobycie nowych klientów i wypromowanie marki, pozostaje promowanie działalności za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Social media dla restauracjifot. Tracy Le Blanc/Pexels license/Pexels.com

Nie inaczej jest dziś w branży gastronomicznej. Social media to najlepszy kanał do przyciągnięcia nowych konsumentów w progi Twojej restauracji. Świetną wizytówką naszej działalności może być bowiem profil na Facebooku czy Instagramie, gdzie regularnie będziemy zamieszczać informacje o promocjach, zmianach w menu, a przede wszystkim zdjęcia potraw wykonane przez profesjonalnego fotografa.

Jeżeli chcesz skutecznie promować lokal za pośrednictwem social mediów, a nie masz w tym doświadczenia, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Lemon Solutions to agencja o wieloletnim doświadczeniu w zakresie prowadzenia promocji, która pomogła wielu firmom gastronomicznym w rozwinięciu biznesu i osiągnięciu sukcesu w branży. 
 
  • Media społecznościowe a sukces w biznesie gastronomicznym
  • Jak promować restaurację w mediach społecznościowych?
  • Social media dla restauracji - skuteczny marketing z Lemon Solutions
  • Strategia promocji w social mediach pod okiem specjalistów
 

Media społecznościowe a sukces w biznesie gastronomicznym


Miernikiem sukcesu w każdej branży, również w gastronomii, pozostają zadowoleni klienci, zarówno ci, których udało nam się pozyskać, jak i ci, którzy dzięki jakości naszych usług zostali z naszą marką na dłużej. Współcześnie właściwa strategia planowania marketingu każdej firmy musi zakładać ekspansywną promocję usług i produktów w social mediach. Skuteczne reklamy, rozwój strategii komunikacji, umożliwienie konsumentom śledzenia akcji promocyjnych i uczestnictwa w tworzeniu wizerunku marki - to tylko część metod, które pozwalają przyciągnąć potencjalnego klienta.
 

Jak promować restaurację w mediach społecznościowych?


Możemy wyróżnić wiele sprawdzonych metod promocji marki i utrwalania dobrych skojarzeń z firmą, które od lat wyznaczają horyzont działalności PR-owej i promocyjnej. Trzeba jednak pamiętać, że najistotniejszą wizytówką każdej restauracji, poza opiniami tych, którzy zdążyli spróbować potraw na miejscu, pozostają media społecznościowe. Dwa najważniejsze kanały promowania to oczywiście Facebook i Instragram. Na tych profilach możemy zamieszczać informacje o akacjach promocyjnych, reklamować nowe pozycje w menu, a przede wszystkim - zachęcać potencjalnych klientów do odwiedzenia miejsca dzięki apetycznej prezentacji pozycji z menu dzięki usługom profesjonalnego fotografa kulinarnego.
 

Social media dla restauracji - skuteczny marketing z Lemon Solutions


Oczywiście choć promowanie własnej działalności w mediach społecznościowych wydaje się banałem, i w tym przypadku zadanie to warto powierzyć doświadczonym specjalistom, którzy pomogą w dotarciu do szerokiego grona odbiorców w sieci. Lemon Solutions to agencja reklamowa, która pomogła już wielu markom gastronomicznym w osiągnięciu sukcesu dzięki efektywnej reklamie i promocji w social mediach. Bazując na wieloletnim doświadczeniu i rozpoznaniu zasad rządzących algorytmami SM, wprowadzamy skuteczne metody prowadzenia profili na Facebooku i IG, ułatwiając nawiązywanie z klientem relacji oraz budowanie pozytywnego wizerunku firmy w Internecie.
 

Strategia promocji w social mediach pod okiem specjalistów


Warto pamiętać, że promocja restauracji w SM nie ogranicza się do dodawania postów oraz zdjęć. Kampania promocyjna w Lemon Solutions dotyczy również planowania kampanii reklamowych i marketingowych, odpowiadania na komentarze i opinie gości, rozwijania społeczności online, monitorowania i kontroli wizerunku, tworzenia strategii content marketingu, badania trendów i preferencji gastronomicznych, śledzenia i analizowania działań konkurencji, a w rezultacie - analizowania i dostosowywania działań w kierunku ciągłego rozwoju marki. Social media dla restauracji z Lemon Solutions to gwarancja efektywnej promocji restauracji w sieci.
 

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jakie są stawki w copywritingu?

Contentwriter.pl
Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. [Materiał zewnętrzny]

Centrum Nauczania Zdalnego. Lekcja w szkole, nauczyciel z internetu

Reporterzy.info polecają
Uczniowie w klasie w swojej szkole, a na interaktywnym ekranie nauczyciel wybranego przedmiotu. Nowa formuła nauczania online może stać się lekiem na braki kadrowe w polskich szkołach. Pionierskie rozwiązanie tworzy fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty. Będzie wdrażane w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030.

Urlop, wypoczynek w domku skandynawskim, gdzie?

artykuł sponsorowany
Malownicze widoki, liczne udogodnienia dla gości i atrakcje dla dzieci to tylko kilka propozycji, które oferują ośrodki ze skandynawskimi domkami. Gdzie można spędzić urlop, korzystając z luksusowego zakwaterowania? Poznaj nasze propozycje.

Detektor kabli - najlepszy do infrastruktury podziemnej!

artykuł sponsorowany
W dzisiejszym świecie, infrastruktura podziemna odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu niezakłóconego funkcjonowania. Sieci wodociągowe, kanalizacyjne, gazociągi, przewody elektryczne i telekomunikacyjne tworzą skomplikowaną sieć, której właściwe zarządzanie jest niezbędne dla bezpieczeństwa i efektywności codziennego życia.

Tłumaczenia pisemne - rodzaje i podział

translationstreet.pl
Tłumaczenia pisemne stanowią bardzo szeroką grupę przekładów. W ich skład wchodzą zarówno przekłady przysięgłe, jak i zwykłe. Tłumaczenia pisemne można dodatkowo podzielić na specjalistyczne oraz przekłady nie wymagające wiedzy kierunkowej z danej dziedziny lub branży. [artykuł sponsorowany]

Najpopularniejsze smart TV

pinbook.pl
Nowoczesne telewizory pozwalają nam na oglądanie treści nie tylko tych nadawanych w telewizji naziemnej czy satelitarnej, ale także dają nam dostęp do serwisów strumieniowych. Już chociażby dlatego warto zmienić telewizor na nowszych, jeśli nie mamy takiej opcji w dotychczasowym modelu telewizora. [artykuł sponsorowany]

Systemy wystawiennicze

Retio
Targi, konferencje oraz szkolenia to tylko kilka z wydarzeń, które mogą wymagać tego, aby postawić tam systemy wystawiennicze. Warto jednak zastanowić się nad rozwiązaniami, które będą dobre do zastosowania w odpowiedniej sytuacji. [materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24