menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

1.08.2023

Social media dla restauracji

artykuł sponsorowany

Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że najskuteczniejszą ścieżką efektywnego marketingu, pozwalającą na zdobycie nowych klientów i wypromowanie marki, pozostaje promowanie działalności za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Social media dla restauracjifot. Tracy Le Blanc/Pexels license/Pexels.com

Nie inaczej jest dziś w branży gastronomicznej. Social media to najlepszy kanał do przyciągnięcia nowych konsumentów w progi Twojej restauracji. Świetną wizytówką naszej działalności może być bowiem profil na Facebooku czy Instagramie, gdzie regularnie będziemy zamieszczać informacje o promocjach, zmianach w menu, a przede wszystkim zdjęcia potraw wykonane przez profesjonalnego fotografa.

Jeżeli chcesz skutecznie promować lokal za pośrednictwem social mediów, a nie masz w tym doświadczenia, warto skorzystać z pomocy specjalistów. Lemon Solutions to agencja o wieloletnim doświadczeniu w zakresie prowadzenia promocji, która pomogła wielu firmom gastronomicznym w rozwinięciu biznesu i osiągnięciu sukcesu w branży. 
 
  • Media społecznościowe a sukces w biznesie gastronomicznym
  • Jak promować restaurację w mediach społecznościowych?
  • Social media dla restauracji - skuteczny marketing z Lemon Solutions
  • Strategia promocji w social mediach pod okiem specjalistów
 

Media społecznościowe a sukces w biznesie gastronomicznym


Miernikiem sukcesu w każdej branży, również w gastronomii, pozostają zadowoleni klienci, zarówno ci, których udało nam się pozyskać, jak i ci, którzy dzięki jakości naszych usług zostali z naszą marką na dłużej. Współcześnie właściwa strategia planowania marketingu każdej firmy musi zakładać ekspansywną promocję usług i produktów w social mediach. Skuteczne reklamy, rozwój strategii komunikacji, umożliwienie konsumentom śledzenia akcji promocyjnych i uczestnictwa w tworzeniu wizerunku marki - to tylko część metod, które pozwalają przyciągnąć potencjalnego klienta.
 

Jak promować restaurację w mediach społecznościowych?


Możemy wyróżnić wiele sprawdzonych metod promocji marki i utrwalania dobrych skojarzeń z firmą, które od lat wyznaczają horyzont działalności PR-owej i promocyjnej. Trzeba jednak pamiętać, że najistotniejszą wizytówką każdej restauracji, poza opiniami tych, którzy zdążyli spróbować potraw na miejscu, pozostają media społecznościowe. Dwa najważniejsze kanały promowania to oczywiście Facebook i Instragram. Na tych profilach możemy zamieszczać informacje o akacjach promocyjnych, reklamować nowe pozycje w menu, a przede wszystkim - zachęcać potencjalnych klientów do odwiedzenia miejsca dzięki apetycznej prezentacji pozycji z menu dzięki usługom profesjonalnego fotografa kulinarnego.
 

Social media dla restauracji - skuteczny marketing z Lemon Solutions


Oczywiście choć promowanie własnej działalności w mediach społecznościowych wydaje się banałem, i w tym przypadku zadanie to warto powierzyć doświadczonym specjalistom, którzy pomogą w dotarciu do szerokiego grona odbiorców w sieci. Lemon Solutions to agencja reklamowa, która pomogła już wielu markom gastronomicznym w osiągnięciu sukcesu dzięki efektywnej reklamie i promocji w social mediach. Bazując na wieloletnim doświadczeniu i rozpoznaniu zasad rządzących algorytmami SM, wprowadzamy skuteczne metody prowadzenia profili na Facebooku i IG, ułatwiając nawiązywanie z klientem relacji oraz budowanie pozytywnego wizerunku firmy w Internecie.
 

Strategia promocji w social mediach pod okiem specjalistów


Warto pamiętać, że promocja restauracji w SM nie ogranicza się do dodawania postów oraz zdjęć. Kampania promocyjna w Lemon Solutions dotyczy również planowania kampanii reklamowych i marketingowych, odpowiadania na komentarze i opinie gości, rozwijania społeczności online, monitorowania i kontroli wizerunku, tworzenia strategii content marketingu, badania trendów i preferencji gastronomicznych, śledzenia i analizowania działań konkurencji, a w rezultacie - analizowania i dostosowywania działań w kierunku ciągłego rozwoju marki. Social media dla restauracji z Lemon Solutions to gwarancja efektywnej promocji restauracji w sieci.
 

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pracujesz jako fotoreporter? Ubierz się wygodnie!

artykuł sponsorowany
Praca fotoreportera wymaga działania w różnych warunkach, co z kolei tworzy konieczność dostosowania ubioru do sytuacji. Nie chodzi tu jednak wyłącznie o zakładanie galowego stroju na uroczyste wydarzenia, lecz również umiejętność dostosowania się do warunków terenowych.

Facebook i komunikacja w Social Media. Szkolenia na wynos [LINK]

REKLAMA Dwornik.pl
Zasady dobrej komunikacji, czyli jak zdobyć, zaangażować i utrzymać wartościowych fanów w mediach społecznościowych • Czym jest facebookowy algorytm • Jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych • Jak wybrać narzędzia wspomagające działania w mediach społecznościowych. Zamów szkolenie na wynos. Z dostawą do twojej firmy.

Jak zrobić audyt SEO samemu?

Zgred.pl
W dobie coraz większego zafascynowania Internetem, braku czasu oraz poszukiwaniem wygodnych rozwiązań sklepy internetowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Nie dziwi więc fakt, że duża część właścicieli stara się zrozumieć zjawiska, które mają bezpośrednie przełożenie na ich realne obroty. [materiał zewnętrzny]

Jak stworzyć program lojalnościowy?

artykuł sponsorowany
Program lojalnościowy zakłada dodatkowe benefity dla klienta. Otrzymuje on nie tylko to, za co płaci, ale również punkty, które może wymieniać na nagrody, a także zniżki i bony rabatowe. Ostateczne zasady programu lojalnościowego zależą od wcześniej stworzonej strategii. Z założenia ma on budować pozytywne i trwałe relacje z klientami, wspierać ich lojalność, być promocją dla marki i oczywiście generować większe zyski. Jak się do niego dobrze przygotować?

Zabawki na urodziny - jak wybrać idealny prezent dla malucha?

artykuł sponsorowany
Urodziny to wyjątkowy czas dla każdego dziecka. W tym dniu, oprócz tortu, balonów i śpiewu, nie może zabraknąć wyjątkowego prezentu. Jak wybrać zabawkę, która nie tylko dostarczy maluchowi mnóstwo radości, ale także będzie dla niego wartościowa? Oto kilka propozycji.

FunkyMedia agencja marketingu internetowego

artykuł sponsorowany
W świecie, gdzie relacje z klientami stanowią klucz do rozwoju, FunkyMedia wyróżnia się jako rzetelny partner, gotowy nie tylko dostarczyć usługi, ale także aktywnie współpracować na każdym etapie, bazując na indywidualnym podejściu i spersonalizowanych rozwiązaniach.

Top 5 niedrogich upominków na Boże Narodzenie

RaB
W co w takim razie najlepiej zainwestować, by prezent był trafiony, a osoba nim obdarowana była szczęśliwa? Należy przede wszystkim pomyśleć nad prezentem nie tylko praktycznym, ale także pomysłowym oraz spersonalizowanym. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24