menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Panasonic

17.11.2023

Zalety programów afiliacyjnych

artykuł sponsorowany

Programy afiliacyjne to doskonały sposób na to, by popularni twórcy internetowi - vlogerzy, blogerzy i właściciele poczytnych stron internetowych mogli osiągać zadowalające dochody z tytułu swojej aktywności. Czym dokładnie jest afiliacja, kto może nawiązać współpracę z programem partnerskim i jakie korzyści można z niego wyciągnąć?

Zalety programów afiliacyjnychfot. Taryn Elliott/Pexels Content License/Pexels.com

Czym jest program afiliacyjny?


Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia - afiliacja co to jest? Programy afiliacyjne to inicjatywy organizowane przez duże platformy sprzedażowe, które szukają sposobów na to, by w niestandardowy sposób proponować swoje produkty i usługi. W ramach takiego programu twórca internetowy może nawiązać współpracę i udostępnić na swoim kanale YouTube, blogu lub stronie internetowej powierzchnię reklamową, na której widoczne będą reklamy partnera. 

Co nam to daje? Nie otrzymujemy wynagrodzenia z tytułu samego faktu posiadania takiej reklamy. Dochód generowany jest poprzez użytkowników, którzy odwiedzając naszą przestrzeń w internecie zdecydują się kliknąć w link lub baner i zakupić konkretny produkt bądź usługę. Dzięki temu twórca internetowy, regularnie tworząc nowe treści, przy okazji osiąga pasywny dochód w postaci afiliacji. 

Dla kogo programy partnerskie to doskonałe rozwiązanie? 


Kto może skorzystać z innowacyjnej formy osiągania dochodu pasywnego, jakim są programy afiliacyjne? Przede wszystkim twórcy internetowi, którzy dotychczas wkładali energię i czas w tworzenie atrakcyjnych treści dla swoich czytelników czy też widzów bez realnych korzyści majątkowych.

Pasja to niezwykle istotna motywacja w rozwoju wartościowych przestrzeni internetowych. Kanały YouTube, które dzielą się wiedzą z danego tematu. Blogi, które traktują o jednej, konkretnej tematyce. Strony internetowe, które oferują nic więcej poza wiedzą - to właśnie tam często spędzamy bardzo dużo czasu i właśnie stamtąd czerpiemy wiedzę i przydatne informacje. 

Dotychczas osoby zaangażowane w tworzenie i rozwijanie takich przestrzeni nie miały z tego nic poza satysfakcją. Link afiliacyjny, udostępniony w postaci banera lub innej reklamy pozwoli na zwiększenie rentowności takiego przedsięwzięcia, ale przede wszystkim zapewni rozwój kanału czy bloga, dając twórcy odpowiednie środki do dalszych starań w zapewnienie wysokiej jakości treści. 

Programy afiliacyjne - najważniejsze korzyści


Co daje skorzystanie z programów partnerskich, takich jak program afiliacyjny Ceneo? Przede wszystkim możliwość zarabiania na produktach, których sami używamy i które z czystym sumieniem możemy polecić swoim subskrybentom. Przeciwnicy afiliacji często wspominają, że twórcy internetowi udostępniając reklamy, cenią sobie łatwy zysk ponad zaufanie czytelników. Nic bardziej mylnego. Wiele programów partnerskich oferuje spersonalizowane oferty afiliacji produktów i usług, które wykazują powiązanie z tematyką naszej przestrzeni internetowej.

Programy afiliacyjne to przede wszystkim źródło dochodu i to dochodu pasywnego. Wystarczy, że raz umieścimy reklamę i możemy już liczyć na to, że użytkownicy odwiedzą partnera i dokonają zakupów. To pozwoli nam zarabiać i uzyskać pewność, że dalszy rozwój naszego bloga czy vloga ma sens i kolejne treści spotęgują dochody z tytułu afiliacji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Reklamuj swoją firmę z Google Ads

artykuł sponsorowany
Konkurencja na rynku we wszystkich branżach jest tak silna, że  zmusza przedsiębiorców do określonych działań, aby ich firma stała się widoczna i rozpoznawalna. Kampanie reklamowe w radiu i telewizji są niezwykle kosztowne. Dlatego warto pomyśleć o reklamach w Google Ads.

Czym jest blog?

Blogmedyczny.edu.pl
Blog, to pewien rodzaj strony internetowej składający się z samodzielnych, specyficznych, różnorodnych, odrębnych, oraz uporządkowanych chronologicznie wpisów. [artykuł sponsorowany]

Pudełka z nadrukiem na różne okazje

Materiał zewnętrzny
Do pudełek pakuje się nie tylko prezenty, ale również produkty, które następnie mają trafić do sprzedaży. Często nie mogą to być pudełka w dowolnym kolorze, zdobione obojętnie jakim wzorem, czy tym bardziej znaczone logo konkurencji. Stąd wzrosło zainteresowanie usługami, które polegają na projektowaniu i produkcji pudełek kartonowych pod indywidualne zamówienie.

Oprawianie książek - co należy wiedzieć?

sowadruk.pl
Oprawa książki może być jej dobrą reklamą, bo choć nie powinno oceniać się książki po okładce - często to właśnie oprawa zwraca uwagę jako pierwsza. Zlecając oprawę książek warto zastanowić się nad wykorzystanym materiałem. Dobierając oprawę, warto zastanowić się też nad przeznaczeniem książki. [artykuł sponsorowany]

Historia i wykorzystanie wariografów w praktyce śledczej

Materiał zewnętrzny
W filmach sensacyjnych często mamy do czynienia ze sceną, podczas której spocony z emocji podejrzany jest przesłuchiwany za pomocą tak zwanego "wykrywacza kłamstw". Prawda jest taka, że wariografy wielokrotnie czynnie przyczyniły się do ustalenia faktów związanych z morderstwami, gwałtami i innymi przestępstwami. Historia ich wykorzystania oraz praktyka śledcza na nich oparta w procesie dochodzeniowym będą główną osią poniższego artykułu.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - kluczowa w uzyskaniu pozwolenia zintegrowanego

artykuł sponsorowany
Inwestycje są niezbędne, aby firmy mogły się rozwijać. Niestety, niektóre przedsięwzięcia mają duży wpływ na środowisko lub zdrowie ludzi. Starasz się o wydanie pozwolenia zintegrowanego? Zanim to nastąpi, musisz uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Studia podyplomowe w biznesie – jakie niosą korzyści?

artykuł sponsorowany
Współczesny rynek pracy nieustannie się zmienia i stawia nowe wymagania. Dlatego każdy, kto chce osiągnąć sukces, musi się stale rozwijać. Sposobem na podniesienie swoich kompetencji są studia podyplomowe. Zobacz, jakie korzyści niesie ukończenie kierunków z dziedziny biznesu i zarządzania!

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23