menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

17.11.2023

Zalety programów afiliacyjnych

artykuł sponsorowany

Programy afiliacyjne to doskonały sposób na to, by popularni twórcy internetowi - vlogerzy, blogerzy i właściciele poczytnych stron internetowych mogli osiągać zadowalające dochody z tytułu swojej aktywności. Czym dokładnie jest afiliacja, kto może nawiązać współpracę z programem partnerskim i jakie korzyści można z niego wyciągnąć?

Zalety programów afiliacyjnychfot. Taryn Elliott/Pexels Content License/Pexels.com

Czym jest program afiliacyjny?


Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia - afiliacja co to jest? Programy afiliacyjne to inicjatywy organizowane przez duże platformy sprzedażowe, które szukają sposobów na to, by w niestandardowy sposób proponować swoje produkty i usługi. W ramach takiego programu twórca internetowy może nawiązać współpracę i udostępnić na swoim kanale YouTube, blogu lub stronie internetowej powierzchnię reklamową, na której widoczne będą reklamy partnera. 

Co nam to daje? Nie otrzymujemy wynagrodzenia z tytułu samego faktu posiadania takiej reklamy. Dochód generowany jest poprzez użytkowników, którzy odwiedzając naszą przestrzeń w internecie zdecydują się kliknąć w link lub baner i zakupić konkretny produkt bądź usługę. Dzięki temu twórca internetowy, regularnie tworząc nowe treści, przy okazji osiąga pasywny dochód w postaci afiliacji. 

Dla kogo programy partnerskie to doskonałe rozwiązanie? 


Kto może skorzystać z innowacyjnej formy osiągania dochodu pasywnego, jakim są programy afiliacyjne? Przede wszystkim twórcy internetowi, którzy dotychczas wkładali energię i czas w tworzenie atrakcyjnych treści dla swoich czytelników czy też widzów bez realnych korzyści majątkowych.

Pasja to niezwykle istotna motywacja w rozwoju wartościowych przestrzeni internetowych. Kanały YouTube, które dzielą się wiedzą z danego tematu. Blogi, które traktują o jednej, konkretnej tematyce. Strony internetowe, które oferują nic więcej poza wiedzą - to właśnie tam często spędzamy bardzo dużo czasu i właśnie stamtąd czerpiemy wiedzę i przydatne informacje. 

Dotychczas osoby zaangażowane w tworzenie i rozwijanie takich przestrzeni nie miały z tego nic poza satysfakcją. Link afiliacyjny, udostępniony w postaci banera lub innej reklamy pozwoli na zwiększenie rentowności takiego przedsięwzięcia, ale przede wszystkim zapewni rozwój kanału czy bloga, dając twórcy odpowiednie środki do dalszych starań w zapewnienie wysokiej jakości treści. 

Programy afiliacyjne - najważniejsze korzyści


Co daje skorzystanie z programów partnerskich, takich jak program afiliacyjny Ceneo? Przede wszystkim możliwość zarabiania na produktach, których sami używamy i które z czystym sumieniem możemy polecić swoim subskrybentom. Przeciwnicy afiliacji często wspominają, że twórcy internetowi udostępniając reklamy, cenią sobie łatwy zysk ponad zaufanie czytelników. Nic bardziej mylnego. Wiele programów partnerskich oferuje spersonalizowane oferty afiliacji produktów i usług, które wykazują powiązanie z tematyką naszej przestrzeni internetowej.

Programy afiliacyjne to przede wszystkim źródło dochodu i to dochodu pasywnego. Wystarczy, że raz umieścimy reklamę i możemy już liczyć na to, że użytkownicy odwiedzą partnera i dokonają zakupów. To pozwoli nam zarabiać i uzyskać pewność, że dalszy rozwój naszego bloga czy vloga ma sens i kolejne treści spotęgują dochody z tytułu afiliacji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Soundbar do 1000 zł - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Samsung
Soundbar to świetna alternatywa dla kina domowego, które nie dość, że jest drogie, to wymaga sporo miejsca, a do tego koniecznie trzeba jakoś ukryć liczne przewody. Podczas gdy po samych telewizorach nie ma co spodziewać się krystalicznego dźwięku, takie sprytne urządzenie o niewielkich gabarytach pomoże poprawić wrażenia brzmieniowe bez inwestowania dużych pieniędzy i zajmowania cennej przestrzeni w mieszkaniu. [materiał zewnętrzny]

Właściciele szkół i przedszkoli mają pomysł jak naprawiać polską oświatę

materiał partnera
Łatwiejszy dostęp do zawodu i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, pomysły na poprawę warunków pracy w oświacie i podniesienie jakości edukacji? Jest na to plan. Jedenaście podmiotów oświatowych z Poznania, Wrocławia i Łodzi założyło pierwszy w Polsce związek pracodawców branży przedszkolnej i szkolnej.

Gadżety reklamowe na każdą porę roku

promoshop.pl
Podarowanie klientom, zaprzyjaźnionym instytucjom oraz dostawcom praktycznych gadżetów reklamowych dostosowanych do danej pory roku to oryginalny sposób na podtrzymywanie pozytywnej relacji i wyrażenie wdzięczności za współpracę. W jakie gadżety warto zainwestować w okresie jesienno-zimowym oraz w trakcie ciepłych miesięcy? [artykuł sponsorowany]

E-booki dla Ukrainy

Reporterzy.info polecają
Najdłużej działający w Polsce portal historyczny, Histmag.org organizuje akcję wspierającą Ukrainę. Ty też możesz pomóc.

Jak przebiegają badania techniczne autobusów i samochodów ciężarowych?

bosmal.com.pl
Jakie obowiązki spoczywają w tym zakresie na właścicielu pojazdu? Nie tylko zdrowy rozsądek, ale również obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli obowiązek regularnego przeglądu stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach publicznych. [artykuł sponsorowany]

Tłumaczenia techniczne, co zawierają?

lingualab.pl
W dzisiejszych czasach, gdy większe zapotrzebowanie na rynku jest na umysły ściśle tłumaczenia techniczne stanowią większość projektów zlecanych biurom tłumaczeń. Pomimo, że osoby z wykształceniem filologicznym zazwyczaj mają umysłu humanistyczne, do tego typu wybiera się prędzej inżynierów nauk ścisłych z perfekcyjną znajomością języka. [artykuł sponsorowany]

Jakie są etapy aktualizacji serwisu e-commerce PrestaShop wybranej wersji?

artykuł sponsorowany
Prowadząc sprzedaż online na serwisie e-commerce, warto pamiętać o tym, by co jakiś czas aktualizować taką stronę internetową. Nawet jeśli opiera się na PrestaShop, wciąż wymaga instalacji nowszej wersji tej platformy. Jak przebiega aktualizacja i jakie dane można przenieść wraz z instalacją najnowszej wersji?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24