menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

19.06.2024 Marketing i PR

Ciężarówką po mapie Europy. Internetowi gracze jadą z pomocą dla dzieci

Reporterzy.info wspierają

Granie w gry komputerowe i pomaganie dzieciom to połączenie jedyne w swoim rodzaju. A jeśli dodać do tego dwudniowy stream na żywo, mamy doskonały początek wakacji. Potrwa od 29 do 30 czerwca. Paweł Maliszewski, youtuber z kanału Kronos Gra i fundacja OOO organizują charytatywny stream GRAMY DLA LOGOPEDII W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLACH.

Paweł Paweł "Kronos" Maliszewski

To już trzecie wspólne przedsięwzięcie youtubera ze Starachowic i fundacji prowadzącej publiczne przedszkola i szkoły w siedmiu województwach. Tym razem celem jest zebranie pieniędzy na doposażenie gabinetów logopedycznych w pomoce do prowadzenia zajęć grupowych i terapii dla kilku tysięcy dzieci.

– Tym razem ruszamy w trasę wirtualną ciężarówką, czyli przez dwa dni będziemy grać w Euro Truck Simulator 2. Grę szczególnie lubianą przez naszych widzów – tłumaczy Paweł „Kronos” Maliszewski, organizator i prowadzący charytatywny stream. – Zaczynamy w sobotę 29. i niedzielę 30. czerwca od godziny 10.00 rano i jeździmy z widzami po trasach całej Europy. Do późnego wieczora rozmawiamy, bawimy się, śpiewamy, licytujemy na charytatywnych aukcjach i zbieramy donejty do cyfrowej skarbonki.

Ciężarówką po mapie Europy. Internetowi gracze jadą z pomocą dla dzieciGramy dla logopedii! Stream charytatywny KronosGra i fundacji OOO

Gracze pomagają dzieciakom


Badania pokazują, że nawet 30 procent polskich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym boryka się z różnymi problemami natury logopedycznej. Zaniedbywane lub bagatelizowane, prowadzą do wielu poważnych problemów w późniejszym wieku. Mogą powodować nawet problemy w nawiązywaniu relacji, potęgować wstydliwość, a nierzadko bywają także obiektem drwin, uderzających w rozwój emocjonalny. Dlatego fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty uruchomiła program Logopeda w każdej szkole i przedszkolu, realizowany już w ponad 50 placówkach w Polsce.

– Cały dochód zebrany do wirtualnej skarbonki i podczas licytacji wesprze gabinety fantastycznych logopedek i logopedów w przedszkolach i szkołach fundacji OOO. Nasi specjaliści każdego dnia pomagają dzieciom w pokonywaniu trudności związanych nie tylko z wadami wymowy, ale również w rozwijaniu mowy, pracy z zaburzeniami głosu, a nawet czytania ze zrozumieniem – wylicza Bartłomiej Dwornik z fundacji OOO, współprowadzący wydarzenie. – Pieniądze, które zbierzemy podczas wydarzenia, pomogą wyposażyć logopedów w narzędzia, dzięki którym będą mogli jeszcze skuteczniej wspierać dzieci.

Bartłomiej DwornikBartłomiej Dwornik

Oglądaj, licytuj, wspieraj!


– Kilka lat temu obiecałem mojemu umierającemu dziadkowi, że będę pomagał osobom, które tej pomocy potrzebują. Robię to w sposób, na którym znam się najlepiej. Organizując charytatywne streamy. Szczególnie na rzecz dzieci, bo uważam że ich z pozoru błahe problemy mogą urosnąć do ogromnych rozmiarów w okresie dojrzewania. Dzieci mogą stać się obiektem wyśmiewania przez rówieśników, co może być powodem niskiej samooceny, a nawet doprowadzić do utraty zdrowia lub życia – tłumaczy Paweł Maliszewski, pytany o powody zaangażowania w charytatywny projekt. – Dlatego i ja i widzowie mojego kanału pomagamy stawiać czoła tym problemom. W ten sposób stajemy się przyjaciółmi osób potrzebujących pomocy. Wyciągamy do nich dłonie mówiąc „Jestem z Tobą, pomogę Ci”. Dla mnie osobiście to nowy przypływ energii, który daje mi siłę i wiarę w ludzi, którzy tak samo jak ja lubią i chcą pomagać.

– Dzięki Pawłowi i jego widzom, zwanym Ekipą Kronosa, łączymy świat komputerowych gier z dobrymi uczynkami. Dostarczamy rozrywki widzom, zwracamy uwagę na ważny problem i staramy się wspólnymi siłami go rozwiązać – podkreśla Bartłomiej Dwornik. – Zaangażowanie, energia i chęć do działania, jakich doświadczamy przy każdym wspólnym projekcie i nas napędzają dodatkowo. Każdy stream u Kronosa to niezapomniane wydarzenie. Nie inaczej będzie tym razem!

Wspólne granie i transmisja na żywo będą internetową wisienką na torcie, którego można posmakować już teraz. Kanał Kronos Gra i fundacja uruchomili charytatywne licytacje, z których dochód w całości zasili skarbonkę wydarzenia.

Pod adresem https://operator.edu.pl/pl/stream-charytatywny/#licytacje i na charytatywnej, zweryfikowanejzrzutce na platformie Zrzutka.pl już teraz można licytować gadżety i fanty podarowane przez partnerów tegorocznej edycji internetowego święta grania i pomagania. Do wylicytowania jest drobna elektronika i AGD, akcesoria dla graczy, gry planszowe, zabawki, książki, okazy kolekcjonerskie czy rękodzieło. Nie zabraknie również konkursów dla widzów. Oczywiście z nagrodami!

Gramy dla Logopedii w Szkołach i Przedszkolach

Program Streamu Charytatywny Gramy dla logopedii w szkołach i przedszkolach


29 czerwca, sobotaEuro Truck Simulator 2 (godz. 10.00-22.00)
30 czerwca, niedzielaEuro Truck Simulator 2 (godz. 10.00-22.00)


Partnerami Streamu Charytatywnego, fundatorami gadżetów i fantów na licytacje oraz nagród w konkursach są Geis PL • IRTrack • tygodnik Reporterzy.info • Wydawnictwo Albatros • KIR Fundacja Cyberium • Talkersi • GG – Gadu Gadu • TIM.pl • Phoenix Transport Virtual Spedition.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Spada widoczność reklam display. Raport Meetrics

Paweł Usakowski
Jak wynika z najnowszego raportu „Viewability Benchmark Report”, wskaźnik Viewability reklam online w Polsce spadł w IV kwartale minionego roku o 2 punkty procentowe, do poziomu 54%. Średnia wartość Viewability dla wszystkich badanych rynków w Europie jest wyższa niż w Polsce o 4 punkty procentowe.

Reklamy internetowe w Europie 2017. Kto tak naprawdę w nie klika?

Amelia Kurp
Reklamodawcy w Europie Środkowo-Wschodniej emitują w internecie ogromne ilości treści promocyjnych. Komu wyświetlają się reklamy online i kto w nie klika? Jakie wnioski może i powinna wyciągnąć z tej wiedzy cała branża reklamowa? Odpowiedzi dostarcza raport gemiusAdMonitor.

Internetowe subskrypcje. Wartość rynku, kierunki rozwoju i... zagrożenia

KrzysztoF
Według McKinsey & Company, liczba użytkowników subskrypcji wzrosła globalnie o ponad 17% w ciągu ostatniego roku. Z raportu UBS Group AG wynika z kolei, że łączna wartość globalnego rynku subskrypcji osiągnie do 2025 roku aż 1,5 biliona dolarów. To dwa razy więcej niż w 2020 roku!

Marketing w internecie. Jak wyróżnić się z tłumu

Aneta Esz
Internauci nie czytają dokładnie tekstów, a skanują je. Potrzeba nam mniej więcej 3-5 sekund na podjęcie decyzji o tym czy oglądana zawartość jest dla nas odpowiednia czy nie. No właśnie. Od 3-5 sekund. Zapamiętaj. Tyle masz czasu, żeby pozyskać i jednocześnie przekonać odbiorcę do pozostania obok.

Influencer marketing na TikToku. Jak sprawdzić tiktokera?

Personal PR
Liczba nowych twórców, którzy zakładają konta na TikToku, rośnie z dnia na dzień. Ich różnorodność jest bardzo korzystna dla osób chcących nawiązać współpracę. Jednak dotarcie do jakościowych, odpowiednich influencerów jest wyzwaniem. Jak więc dobrze szukać? Sprawdzając poniższe 5 elementów.

Boty na infoliniach. Badanie Armatis Customer Experience Index

KF
Prawie 2/3 Polaków deklaruje, że podczas kontaktu z działem obsługi klienta zetknęło się z chatbotem lub botem głosowym. Takiej formie obsługi częściej towarzyszą negatywne emocje. Niemal 3/4 Polaków wolałaby zaczekać w kolejce na obsługę przez człowieka niż zostać natychmiast obsłużonym przez bota.

Wielkie reklamy online kontra AdBlock. Polska na czele w obu kryteriach

BARD
Internetowe reklamy wielkoformatowe stanowią 14% polskiego rynku online - wynika z analiz firmy Gemius. To największy odsetek ze wszystkich badanych rynków. W zderzeniu z danymi o rosnącej popularności blokowania reklam - robi to w Polsce co trzeci internauta - pora postawić pytanie o ich przyszłość.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24