menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

4.07.2024

Jak dorośli pomagają spełnić marzenie wrocławskich przedszkolaków

Reporterzy wspierają

W publicznym przedszkolu Kropelka we Wrocławiu nauczyciele, rodzice i przyjaciele placówki postanowili spełnić marzenie dzieci o mechanicznym komputerze muzycznym. Organizują rodzinny festyn, kiermasz, a nawet internetowe licytacje. Każdy może dołączyć, żeby pomóc spełnić marzenie.

Jak dorośli pomagają spełnić marzenie wrocławskich przedszkolakówZajęcia muzyczno-edukacyjne w przedszkolu Kropelka we Wrocławiu [fot. fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty]

Przedsięwzięcie jest ćwiczeniem praktycznym z przedsiębiorczości, sprawczości, organizacji i – przy okazji – dobrej zabawy, budującej przedszkolną społeczność. Cel to zebranie w pomysłowy i atrakcyjny sposób niemałej sumy, na zakup innowacyjnego, polskiego urządzenia, które przez zabawę wspiera rozwój dzieci na bardzo wielu płaszczyznach.

Mechaniczny komputer do rozwoju poznawczego


– Przez ostatnie trzy miesiące mieliśmy możliwość pracy z wypożyczonym Musiconem, żeby sprawdzić jak działa w praktyce i jakie efekty edukacyjne daje dzieciom – wyjaśnia Beata Rączka, dyrektor przedszkola Kropelka we Wrocławiu. – Ten czas pokazał, że dzieci ćwiczą koncentrację uwagi, stają się bardziej skupione na wykonywaniu zadań, uczą się współpracy w grupie, czekania na swoją kolej. Zabawy i scenariusze zajęć wspierają też kreatywność, rozwój motoryczny, emocjonalny i poznawczy.


Kadra przedszkola przygotowała pokazowe lekcje dla rodziców, żeby dowiedzieć się czy i oni będą zainteresowani takim urządzeniem. Efekt: wszyscy zgodnie uznali, że chcą żeby Musicon w Kropelce pozostał. Jego cena – prawie 20 tysięcy złotych – wykracza jednak poza możliwości przedszkolnego budżetu. Dlatego dorośli wpadli na inny pomysł, jak spełnić marzenie dzieci.

Jak dorośli pomagają spełnić marzenie wrocławskich przedszkolakówZajęcia muzyczno-edukacyjne w przedszkolu Kropelka we Wrocławiu [fot. fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty]

Festyn, cyfrowa skarbonka i internetowe licytacje


Żeby zebrać potrzebne pieniądze, dzieci i dorośli postanowili połączyć siły i pomysły. Już w ten piątek, 5 lipca, organizują Piknik Rodzinny, na którym będzie można atrakcyjnie spędzić czas podczas gier, zabaw, animacji i zmagań sportowych. Będzie malowanie buzi, plecenie warkoczyków i stoiska ze smakołykami. Przy każdym będzie można dorzucić grosik do internetowej skarbonki na spełnienie przedszkolnego marzenia.

Ze wsparciem dla Kropelki przyszła też fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, która jest organem prowadzącym placówkę. Zespół fundacji pomógł uruchomić zweryfikowaną cyfrową skarbonkę, do której można dorzucić dowolną kwotę z każdego miejsca w Polsce. Za pomocą przelewu, karty albo Blika. Cała kwota będzie przeznaczona na zakup wymarzonego urządzenia.

– Nie koniec na tym, bo uruchomiliśmy też grupę z licytacjami, w którą zaangażowali się rodzice, nauczyciele, przyjaciele przedszkola i dzieci – cieszy się dyrektor Beata Rączka. – Można licytować nasze rękodzieło, warsztaty, drobne przedmioty przekazane na aukcję.


Przedszkolaki, nauczyciele i rodzice z Kropelki zapraszają:


– Każdy może do nas dołączyć! Bawić się z nami, a przy okazji pomóc spełnić marzenie! – zachęcają organizatorzy. – My deklarujemy, że kiedy uda się nam zebrać potrzebną kwotę, zorganizujemy dla wszystkich darczyńców specjalny koncert. Na żywo i w internecie.

* * * * *

Publiczne Przedszkole Kropelka we Wrocławiu to przedszkole o profilu ekologiczno -przyrodniczym i sportowym. Jego misją jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni do rozwoju przez zabawę, z poszanowaniem indywidualności każdego dziecka. Organem prowadzącym przedszkole jest fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty.

Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 22 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Jest organizacją pożytku publicznego, prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 67 fundacyjnych placówkach uczy się obecnie ponad 8000 dzieci. Fundacja realizuje również ogólnopolskie projekty edukacyjne, społeczne i rozwojowe: #MAMYNATORADĘ. Wirtualna Poradnia Pedagogiczna • Logopeda w każdej szkole i przedszkolu • #LabOOOratorium. Twórz z nami innowacje.

canonical: https://operator.edu.pl/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Kiedy i kto może ogłosić upadłość konsumencką?

artykuł sponsorowany
Upadłość konsumencka jest jedną z instytucji, które pozwalają niejako na rozpoczęcie "od nowa" w sytuacji, w której konsument popadł w długi, z których nie może wyjść.

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny
User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

Kto dzwonił? Sprawdź!

infonumer.pl
Telefon komórkowy bardzo ułatwia dzisiaj życie. Nie oznacza to jednak, że jego posiadanie ma wyłącznie dobre strony, choć na pewno jest ich o wiele więcej, niż tych złych. Do tych ostatnich należą rozmowy z nieznanych numerów, jeśli mają one charakter nękający. [artykuł sponsorowany]

Pozycjonowanie strony internetowej – terminy, które warto znać

artykuł sponsorowany
Poniżej przestawiamy wyjaśnienie terminów, które dotyczą tematyki pozycjonowania stron internetowych i które warto zrozumieć, jeśli jest się zainteresowanym podjęciem współpracy z agencją SEO/SEM.

Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?

artykuł sponsorowany
Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe? Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Co to jest i jak działa Shopify Support?

artykuł sponsorowany
Shopify to ogólnoświatowa platforma e-commerce SaaS, na której można zbudować swój firmowy sklep internetowy. Nieograniczone możliwości konfigurowania sklepów Shopify sprawiają, że ich użytkownicy mogą mieć wiele pytań dotyczących prawidłowego działania oraz konfiguracji sklepów.

Facebook i komunikacja w Social Media. Szkolenia na wynos [LINK]

REKLAMA Dwornik.pl
Zasady dobrej komunikacji, czyli jak zdobyć, zaangażować i utrzymać wartościowych fanów w mediach społecznościowych • Czym jest facebookowy algorytm • Jak sobie radzić w sytuacjach kryzysowych • Jak wybrać narzędzia wspomagające działania w mediach społecznościowych. Zamów szkolenie na wynos. Z dostawą do twojej firmy.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Lumix
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert


gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Forum
Forum
Okładka NIE
NIE
Okładka Sport
Sport
Okładka Świat Motocykli
Świat Motocykli
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24