menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

18.05.2013 Rynek medialny

67 procent ludzi ogląda telewizję na urządzeniach mobilnych

Katarzyna Pąk, Ericsson

Rozmiar wyświetlacza nie ma znaczenia - wynika z raportu i badań Ericsson ConsumerLab.

  • 67 proc. osób (spośród ponad 12 tysięcy badanych w 12 krajach) ogląda materiały wideo na ekranach tabletów, smartfonów i laptopów
  • Rośnie popularność usług VOD (wideo na żądanie). Korzysta z nich już ponad 60 proc. osób.
  • Żywotność baterii, koszt transmisji danych i słaby zasięg to główne przeszkody w częstszym oglądaniu wideo na urządzeniach mobilnych.

fot. Bartłomiej Dwornik/Fortel.info


Z raportu "TV and Video 2011 Consumer Trends" firmy Ericsson wynika, że 8 na 10 osób wciąż ogląda tradycyjną telewizję kilka razy w tygodniu. Coraz popularniejsze stają się usługi „wideo na żądanie” (VOD) – kilka razy w tygodniu korzysta z nich już ponad 60 proc. osób, a średnio konsumenci wydają na VOD ok. 9 euro miesięcznie.

Inne badanie - "City Life" - pokazuje, że niemal 15 proc. osób ogląda pliki wideo podczas przemieszczania się w mieście, zarówno w transporcie publicznym, jak i będąc w roli pasażera w samochodzie. Konsumenci oczekują od dostawców możliwości oglądania telewizji na każdym posiadanym ekranie, w dowolnym miejscu i czasie. W przypadku telewizji, jeszcze kilka lat temu, rozmiar miał ogromne znaczenie. Im większy telewizor tym lepiej. Obecnie aż 67 proc. osób ogląda telewizję na ekranach tabletów, smartfonów i laptopów.

Tym co powstrzymuje konsumentów od dłuższego oglądania wideo w trakcie podróży jest przede wszystkim wysoki koszt transmisji danych oraz krótka żywotność baterii w urządzeniach mobilnych. W raporcie Ericsson ConsumerLab "Smarter Mobile Broadband" użytkownicy, poza wyżej wymienionymi przyczynami ograniczenia czasu użycia smartfonów, podali również: słaby zasięg, niską prędkość internetu oraz zbyt ograniczoną pamięć w telefonie.

- Konsumenci bardzo szybko adaptują możliwości, które daje im technologia mobilna. W Polsce barierą w korzystaniu z mobilnej telewizji jest często cena urządzeń oraz prędkość internetu ­– powiedziała Katarzyna Pąk, dyrektor działu komunikacji marketingowej w firmie Ericsson. Nasi operatorzy rozumieją przyspieszone tempo zapotrzebowania klientów na nieograniczony dostęp do sieci. Inwestycje w usprawnianie sieci są widoczne.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pseudodemokracja i media - garść refleksji

Grzegorz D. Stunża
Raz na cztery lata serwuje się obywatelom wybory, które wolnymi wyborami na pewno nie są. Sondaże, zastępują część procesu wyborczego i kształtują opinie oraz preferencje wyborcze.

Nowe indywidualne mass-media (Mass Self Communication)

Grzegorz D. Stunża
W najnowszym numerze "Le Monde Diplomatique" pojawił się artykuł Manuela Castellsa "Indywidualne Mass Media".

Internet miażdży prasę

Katarzyna Ogórek, Money.pl
Zaledwie 2 procent młodzieży poszukuje informacji w prasie, reszta woli newsy on-line. O ekspansji internetu na rynku medialnym czytaj w raporcie Money.pl.

Cyfryzacja telewizji. Raport specjalny domu mediowego Starlink

Piotr Ruszak
Cyfryzacja powoduje wzrost potencjału telewizji jako medium reklamowego. W miejsce dotychczasowych czterech stacji o zasięgu ogólnopolskim do końca 2014 roku będzie ich 23. Można się spodziewać, że sytuacja ta przełoży się na zwiększenie czasu poświęconego na oglądanie telewizji.

Prasa, telewizja i radio nie wykorzystują możliwości internetu

Money.pl
Wyniki z badań I-Metria SA, przeprowadzonych w 2001 roku. Badania obejmowały witryny największych gazet, stacji telewizyjnych i rozgłośni radiowych.

"Nikt nie powinien znać prawdy" [FILM DOKUMENTALNY]

BARD
Według Białoruskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, około 554 zatrzymań dziennikarzy miało miejsce w Białorusi między sierpniem 2020 i lipcem 2023 roku. 73 pracownikom mediów postawiono zarzuty kryminalne. 33 z nich jest w więzieniach do dziś.

Polacy w social media 2021. Analiza SentiOne

Anna Czajka-Kalinowska
Ze wszystkich portali społecznościowych Polacy najbardziej lubią Facebooka, jak wynika z analizy polskiego SentiOne. Szukają na nim wsparcia, promują zbiórki charytatywne. Drugim najpopularniejszym portalem jest Twitter, na którym większość dyskusji ma charakter narodowy, a słowo „polski” jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Na Instagramie rozmawiamy głównie o pięknie i ciałopozytywności, a LinkedIn jest zdominowany przez mężczyzn.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Lumix
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24