menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

1.01.2018 Marketing i PR

Rola mediów społecznościowych w marketingu internetowym

Joanna Kwiatkowska

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że reklama w internecie ma ogromną siłę. Każda firma, a w szczególności ta, która funkcjonuje na rynku od krótkiego czasu, powinna zadbać o swój wizerunek w sieci i kreować przemyślane, skuteczne kampanie marketingowe online. Na co warto zwrócić uwagę?

Rola mediów społecznościowych w marketingu internetowymźródło: infobrokering.com.pl

Media społecznościowe to podstawa


Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Vimeo, LinkedIn - to najpopularniejsze portale społecznościowe, z których regularnie korzystają miliony użytkowników. To ogromny potencjał reklamowy. Dzięki nowoczesnym technologiom dotarcie do tak dużej i precyzyjnie określonej grupy docelowej jeszcze nigdy nie było tak proste. Marketing internetowy w social media daje ogromne pole do popisu i żadna firma nie powinna lekceważyć tych kanałów komunikacji marketingowej.

Obecność marki w sieci


Dobra strategia reklamowa nie musi koniecznie dotyczyć wszystkich wymienionych wyżej portali. Kampania może opierać się na jednym, bądź kilku wybranych kanałach. Facebook to najpopularniejszy portal społecznościowy w Polsce i całej Europie. W Stanach Zjednoczonych nieco bardziej lubiany przez internautów jest Twitter. Instagram jest własnością Facebooka i opiera się bardziej na materiałach graficznych niż na tekście. Z kolei serwis YouTube to wyłącznie materiały filmowe. Podobnie jest z Vimeo.

REKLAMA

Różnica między tymi serwisami polega na tym, że Vimeo jest bardziej "elitarne", i że trafiają do niego skrzętnie wyselekcjonowane materiały. Jak widać, każdy kanał może służyć do innych działań, każdy też pomoże dotrzeć do nieco innej grupy odbiorców. W zależności od profilu działalności, należy dostosować stosowną strategię i wybrać najwłaściwsze środki przekazu.

Planowanie kampanii reklamowych


Media społecznościowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom reklamodawców i tworzą intuicyjne systemy i aplikacje służące do zarządzania reklamami. Facebook umożliwia różne metody promocji, poczynając na promocji danego posta lub kampanii większych rozmiarów. Narzędzie do zarządzania reklamami pozwala na ustalanie dziennego budżetu oraz zawężenie grupy odbiorców na podstawie miejsca zamieszkania, wieku czy płci.

Zalety reklam w mediach społecznościowych


Marketing internetowy pozwala na wykorzystywanie bardzo pożytecznych narzędzi promocyjnych. Jakie są zalety reklamowania się na portalach społecznościowych? Najważniejszym plusem jest koszt. Biorąc pod uwagę szybkość tworzenia reklam, dostęp do potencjalnych klientów to cena za kampanię będzie nieporównywalna od marketingu tradycyjnego. Do reklamy internetowej nie trzeba nic drukować, naklejać, wywieszać. Dotarcie do grupy docelowej jest także o wiele prostsze, bo na podstawie precyzyjnie określonych parametrów. Dużym atutem jest wszechstronność i różnorodność kampanii reklamowych.

Obecność w social media kluczem do sukcesu


Marketing internetowy to bardzo szeroka dziedzina, a media społecznościowe są tylko jedną częścią składową. Każda młoda firma powinna zacząć właśnie od social media. Pozwoli to osiągnąć najlepsze rezultaty przy stosunkowo niskim nakładzie pieniężnym.

Artykuł powstał przy współpracy z infobrokering.com.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Era m-commerce. Czas na biznes w telefonie

Bartosz Tomczyk
Rok 2020 minął w atmosferze ciągłej niepewności o stan krajowego biznesu. Obronną ręką wydają się wychodzić przedsiębiorcy, którzy przenieśli swoje usługi do internetu. Właśnie krok w stronę sieci może przesądzić o dalszych losach przedsiębiorczości jako takiej, szczególnie w kontekście wykorzystania urządzeń mobilnych.

Strategia marketingowa i korzyści płynące z jej stosowania dla firmy

brandglow.pl
Właściwie opracowana strategia marketingowa to klucz do sukcesu każdej firmy zarówno małej, jak i dużej. Jest to bowiem praktyczne narzędzie, które pozwala nam na ustalenie spójnego planu działania, określenia mocnych oraz słabych stron przedsiębiorstwa oraz sprecyzowania, kim są odbiorcy naszych produktów oraz usług. [artykuł sponsorowany]

Reklama w e-wydaniach gazet. Czy jest skuteczna?

Emilia Klepacka
Rich media angażują odbiorców na dłużej, przez co zasadniczo wpływają na postrzeganie i odbiór reklamy. Wykorzystanie tego potencjału wciąż jednak nie jest powszechne.

9 istotnych faktów na temat Public Relations

Barbara Trepka
Najważniejsze wnioski po drugiej edycji Konferencji "Włącz się na PR", zorganizowanej przez Stowarzyszenie PRON. Wykorzystanie mediów społecznościowych i Youtube. Sposoby dotarcia do pokolenia Z.

Reklama kontekstowa w prasie. PBC zmierzyły jej skuteczność

BARD
Reklama prasowa, jeśli zamieszczona jest w odpowiednim kontekście redakcyjnym, przyciąga wzrok o 67% lepiej, niż ta opublikowana w innej przestrzeni - wynika z badań przeprowadzonych dla Polskich Badań Czytelnictwa. Na reklamę kontekstową odbiorcy patrzą dłużej i bardziej się w nią angażują.

Jak optymalizować strony mobilne pod SEO?

Aneta Świderska
Co należy zrobić, żeby witryna była jak najlepiej widoczna w Google? Jakie działania SEO wpisać w stały element działań marketingowych?

Wirtualne ciężarówki jadą z pomocą dzieciom. Każdy może dołączyć!

BARD
Dwa dni nieprzerwanego maratonu gry w Euro Truck Simulator 2. Transmisja na żywo na Youtube i największy w Polsce konwój ponad 300 wirtualnych ciężarówek. Społeczność internetowych graczy organizuje wyjątkowe, świąteczne wydarzenie charytatywne na rzecz pacjentów kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei z Wrocławia. [Reporterzy.info wspierają]

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24