menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Panasonic

1.01.2018 Marketing i PR

Rola mediów społecznościowych w marketingu internetowym

Joanna Kwiatkowska

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że reklama w internecie ma ogromną siłę. Każda firma, a w szczególności ta, która funkcjonuje na rynku od krótkiego czasu, powinna zadbać o swój wizerunek w sieci i kreować przemyślane, skuteczne kampanie marketingowe online. Na co warto zwrócić uwagę?

Rola mediów społecznościowych w marketingu internetowymźródło: infobrokering.com.pl

Media społecznościowe to podstawa


Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Vimeo, LinkedIn - to najpopularniejsze portale społecznościowe, z których regularnie korzystają miliony użytkowników. To ogromny potencjał reklamowy. Dzięki nowoczesnym technologiom dotarcie do tak dużej i precyzyjnie określonej grupy docelowej jeszcze nigdy nie było tak proste. Marketing internetowy w social media daje ogromne pole do popisu i żadna firma nie powinna lekceważyć tych kanałów komunikacji marketingowej.

Obecność marki w sieci


Dobra strategia reklamowa nie musi koniecznie dotyczyć wszystkich wymienionych wyżej portali. Kampania może opierać się na jednym, bądź kilku wybranych kanałach. Facebook to najpopularniejszy portal społecznościowy w Polsce i całej Europie. W Stanach Zjednoczonych nieco bardziej lubiany przez internautów jest Twitter. Instagram jest własnością Facebooka i opiera się bardziej na materiałach graficznych niż na tekście. Z kolei serwis YouTube to wyłącznie materiały filmowe. Podobnie jest z Vimeo.

REKLAMA

Różnica między tymi serwisami polega na tym, że Vimeo jest bardziej "elitarne", i że trafiają do niego skrzętnie wyselekcjonowane materiały. Jak widać, każdy kanał może służyć do innych działań, każdy też pomoże dotrzeć do nieco innej grupy odbiorców. W zależności od profilu działalności, należy dostosować stosowną strategię i wybrać najwłaściwsze środki przekazu.

Planowanie kampanii reklamowych


Media społecznościowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom reklamodawców i tworzą intuicyjne systemy i aplikacje służące do zarządzania reklamami. Facebook umożliwia różne metody promocji, poczynając na promocji danego posta lub kampanii większych rozmiarów. Narzędzie do zarządzania reklamami pozwala na ustalanie dziennego budżetu oraz zawężenie grupy odbiorców na podstawie miejsca zamieszkania, wieku czy płci.

Zalety reklam w mediach społecznościowych


Marketing internetowy pozwala na wykorzystywanie bardzo pożytecznych narzędzi promocyjnych. Jakie są zalety reklamowania się na portalach społecznościowych? Najważniejszym plusem jest koszt. Biorąc pod uwagę szybkość tworzenia reklam, dostęp do potencjalnych klientów to cena za kampanię będzie nieporównywalna od marketingu tradycyjnego. Do reklamy internetowej nie trzeba nic drukować, naklejać, wywieszać. Dotarcie do grupy docelowej jest także o wiele prostsze, bo na podstawie precyzyjnie określonych parametrów. Dużym atutem jest wszechstronność i różnorodność kampanii reklamowych.

Obecność w social media kluczem do sukcesu


Marketing internetowy to bardzo szeroka dziedzina, a media społecznościowe są tylko jedną częścią składową. Każda młoda firma powinna zacząć właśnie od social media. Pozwoli to osiągnąć najlepsze rezultaty przy stosunkowo niskim nakładzie pieniężnym.

Artykuł powstał przy współpracy z infobrokering.com.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Produkcja filmów promocyjnych. Sposób na skuteczną reklamę

nomono.eu
Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się reklamy w formie wideo. Docierają do szerokiego grona odbiorców i wyjątkowo skutecznie potrafią zaprezentować firmę oraz jej ofertę w korzystnym świetle. Produkcja filmów promocyjnych wymaga jednak starannego przygotowania, jeśli opracowane materiały mają zrobić pożądane wrażenie na potencjalnych klientach. [artykuł sponsorowany]

Reklama programmatic. Jak płacić tylko za skuteczny marketing

Paweł Treściński
Model programmatic umożliwia kierowanie formatów reklamowych na określoną grupę odbiorców. Segmenty mogą obejmować płeć, wiek, status społeczny, a także położenie geograficzne w niektórych rejonach kraju. Oprócz tego, można również kontrolować reklamy według określonej pory dnia a także monitorować ich częstotliwość.

Reklamy w internecie. W tych branżach działają najlepiej

Patrycja Miązek
Internauci z Europy Środkowo-Wschodniej najczęściej klikają w kampanie reklamowe branż spożywczej i kosmetycznej - wynika z raportu Gemiusa.

Jak zostać influencerem. Poradnik praktyczny

Szymon Frączek
Publikacja sponsorowanych wpisów, otrzymywanie darmowych produktów, dostęp do zamkniętych wydarzeń - to tylko kilka korzyści bycia influencerem. Coraz więcej influencerów decyduje się nawet porzucić pracę i rozwijać markę osobistą, ale jak to zrobić?

Jak optymalizować strony mobilne pod SEO?

Aneta Świderska
Co należy zrobić, żeby witryna była jak najlepiej widoczna w Google? Jakie działania SEO wpisać w stały element działań marketingowych?

Wybór właściwej agencji reklamowej

blog.goldensubmarine.com
Zadanie nie należy do łatwych - jak rozeznać się na rynku usług komunikacji marketingowej, i czym się kierować w typowaniu agencji reklamowej? [artykuł sponsorowany]

Marketing B2B. Raport z badania agencji BUZZcenter

Kamila Kierzek-Mechło
W Polsce działa około 2 milionów firm w sektorze B2B. Raport agencji doradztwa strategicznego i marketingu pokazuje, jak wiele mikroprzedsiębiorstw, firm z sektora MŚP, a nawet korporacji nie opiera sprzedaży na marketingu, a jedynie na siłach działu sprzedaży.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

VeloBank lokata 6%
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23