menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

1.01.2018 Marketing i PR

Rola mediów społecznościowych w marketingu internetowym

Joanna Kwiatkowska

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że reklama w internecie ma ogromną siłę. Każda firma, a w szczególności ta, która funkcjonuje na rynku od krótkiego czasu, powinna zadbać o swój wizerunek w sieci i kreować przemyślane, skuteczne kampanie marketingowe online. Na co warto zwrócić uwagę?

Rola mediów społecznościowych w marketingu internetowymźródło: infobrokering.com.pl

Media społecznościowe to podstawa


Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, Vimeo, LinkedIn - to najpopularniejsze portale społecznościowe, z których regularnie korzystają miliony użytkowników. To ogromny potencjał reklamowy. Dzięki nowoczesnym technologiom dotarcie do tak dużej i precyzyjnie określonej grupy docelowej jeszcze nigdy nie było tak proste. Marketing internetowy w social media daje ogromne pole do popisu i żadna firma nie powinna lekceważyć tych kanałów komunikacji marketingowej.

Obecność marki w sieci


Dobra strategia reklamowa nie musi koniecznie dotyczyć wszystkich wymienionych wyżej portali. Kampania może opierać się na jednym, bądź kilku wybranych kanałach. Facebook to najpopularniejszy portal społecznościowy w Polsce i całej Europie. W Stanach Zjednoczonych nieco bardziej lubiany przez internautów jest Twitter. Instagram jest własnością Facebooka i opiera się bardziej na materiałach graficznych niż na tekście. Z kolei serwis YouTube to wyłącznie materiały filmowe. Podobnie jest z Vimeo.

REKLAMA

Różnica między tymi serwisami polega na tym, że Vimeo jest bardziej "elitarne", i że trafiają do niego skrzętnie wyselekcjonowane materiały. Jak widać, każdy kanał może służyć do innych działań, każdy też pomoże dotrzeć do nieco innej grupy odbiorców. W zależności od profilu działalności, należy dostosować stosowną strategię i wybrać najwłaściwsze środki przekazu.

Planowanie kampanii reklamowych


Media społecznościowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom reklamodawców i tworzą intuicyjne systemy i aplikacje służące do zarządzania reklamami. Facebook umożliwia różne metody promocji, poczynając na promocji danego posta lub kampanii większych rozmiarów. Narzędzie do zarządzania reklamami pozwala na ustalanie dziennego budżetu oraz zawężenie grupy odbiorców na podstawie miejsca zamieszkania, wieku czy płci.

Zalety reklam w mediach społecznościowych


Marketing internetowy pozwala na wykorzystywanie bardzo pożytecznych narzędzi promocyjnych. Jakie są zalety reklamowania się na portalach społecznościowych? Najważniejszym plusem jest koszt. Biorąc pod uwagę szybkość tworzenia reklam, dostęp do potencjalnych klientów to cena za kampanię będzie nieporównywalna od marketingu tradycyjnego. Do reklamy internetowej nie trzeba nic drukować, naklejać, wywieszać. Dotarcie do grupy docelowej jest także o wiele prostsze, bo na podstawie precyzyjnie określonych parametrów. Dużym atutem jest wszechstronność i różnorodność kampanii reklamowych.

Obecność w social media kluczem do sukcesu


Marketing internetowy to bardzo szeroka dziedzina, a media społecznościowe są tylko jedną częścią składową. Każda młoda firma powinna zacząć właśnie od social media. Pozwoli to osiągnąć najlepsze rezultaty przy stosunkowo niskim nakładzie pieniężnym.

Artykuł powstał przy współpracy z infobrokering.com.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Największe kryzysy wizerunkowe w Polsce. Kryzysometr 2022/2023

Dagmara Gac
Katastrofa ekologiczna na Odrze, skandal obyczajowy w Ordo Iuris i medialne zarzuty wobec Tomasza Lisa. To największe kryzysy wizerunkowe według badania Kryzysometr 22/23, przeprowadzonego przez agencję Alert Media Communications.

Kryzys wizerunkowy w skali mikro. Badanie Alert Media Communications

Dagmara Gac
Aż 9 na 10 profesjonalistów zajmujących się komunikacją w instytucjach państwowych lub samorządowych i 61% osób realizujących analogiczne zadania w sektorze biznesu, poświęca co najmniej jedną godzinę tygodniowo na rozwiązywanie mikrokryzysów - wynika z najnowszej edycji badania "Kryzysometr".

Influencer marketing, czyli jak przekonać klientów z pokolenia Z

Kevin Pluskota
Według agencji Newspoint już dla ponad 70% odbiorców treści tworzone przez blogerów są pierwszym źródłem informacji o produktach. Za dwa lata ten rynek może być warty nawet 10 miliardów dolarów. Dlatego firmy coraz bardziej skupiają się na promowaniu swoich produktów poprzez internetowych celebrytów.

Reklama w podświadomości. Product placement po polsku

PMR Research
Niemal połowa osób oglądających telewizję spotkała się z oznaczeniem „audycja zawierała lokowanie produktu”, ale tylko jedna trzecia z nich deklaruje, że wie co to oznacza.

Transmisje live na Facebooku. Relacja na żywo angażuje najlepiej

Magdalena Gronert
Wideo online stanowi idealny sposób na przyciągnięcie uwagi widza. Jest o co walczyć, gdyż ludzki mózg zapamiętuje ponad 50 procent z tego co jednocześnie widzi i słyszy. Tylko jak osiągnąć zamierzony efekt?

Do Góry Kulami. Niezwykłe wyzwanie na rzecz dzieci z kliniki onkologii

Ewa Harapin
Akcja Do Góry Kulami to projekt, który realizują dwie przyjaciółki (Ewa Harapin i Klaudia Knieja). Swoim działaniem chcą wesprzeć dzieci, które na co dzień walczą z rakiem. Dlatego 3 września dziewczyny wyruszyły na wędrówkę na Szpiglasowy Wierch (2172 m n.p.m.) w Tatrach Wysokich. [Reporterzy.info wspierają]

Wirtualne ciężarówki dały sygnał do startu kampanii Złota Wstążka

BARD
Trzy tysiące widzów przez dwa dni. Wyzwanie przejechania ciężarówką wokół Europy i gigantyczny Konwój Charytatywny z Wrocławia do Calais. Społeczność graczy Euro Truck Simulator 2 w ostatni weekend sierpnia ruszyła z pomocą małym pacjentom kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Partnerem wydarzenia był tygodnik Reporterzy.info.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23